Всичко за BBQ-то

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от hell's angel » 16 Авг 2018, 14:10

ВЕрно си е, че скарата става най-добре с жар от дърва, като прегори огъня. Разправят, че още по-добре било с крадени дърва :angel: :ok:
Т'ва дългото, горещо печене/пушене не е добре, бая гад се отделя от мазнините капещи върху горещите въглени....Аз и пушилнята я преосмислих и мисля да я правя с реотани върху които не капе и да вкарвам студен пушек отвън.
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от TheDriver » 16 Авг 2018, 16:36

hell's angel написа:ВЕрно си е, че скарата става най-добре с жар от дърва, като прегори огъня. Разправят, че още по-добре било с крадени дърва :angel: :ok:
Т'ва дългото, горещо печене/пушене не е добре, бая гад се отделя от мазнините капещи върху горещите въглени....Аз и пушилнята я преосмислих и мисля да я правя с реотани върху които не капе и да вкарвам студен пушек отвън.


Те хубавите пушилни са на друг принцип и месото не стои над въглените. Има си отделна камера за въглените, която стои встрани и от нея се вкарва жега и пушек към основната камера с месото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Всичко за BBQ-то

Мнение от bum_bum » 16 Авг 2018, 16:43

Вика му се студено опушване. То е ОК за разлика от топлото. Това на което въглените са под месото. Всичките тия барбекюта с капаци и разни такива.

За тия, които разполагат с дворове пушилня може да се спретне съвсем лесно с подръчни материали за някакви никакви пари.

Иначе ако си мераклия барбекю става с всичко и навсякъде.

Преди 2 години се наложи да спя на парцела, че оставиха там багера да не го налазят черните. Минах през Ливадите та си взех 1 кило пасищно месце. Сложих скарата от едно малко барбекю в раницата (бях със скутера) и всичко се нареди чудесно.

Изображение

Е в тва се наспах като пор.

Изображение

Изображение

Това беше първото нещо, което видях като се събудих на сутринта.

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от spacepl » 16 Авг 2018, 17:30

:yes: Ако имаш още някой багер за пазене - аз съм в кюпа :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Knoxville_ » 16 Авг 2018, 17:33

Тцтц, как можах да забравя. Хамаците също много помагат за барбекюто, тях дори не ги вадя от колата. Чудесен спомагателен продукт са :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от hell's angel » 16 Авг 2018, 18:58

TheDriver написа:
hell's angel написа:ВЕрно си е, че скарата става най-добре с жар от дърва, като прегори огъня. Разправят, че още по-добре било с крадени дърва :angel: :ok:
Т'ва дългото, горещо печене/пушене не е добре, бая гад се отделя от мазнините капещи върху горещите въглени....Аз и пушилнята я преосмислих и мисля да я правя с реотани върху които не капе и да вкарвам студен пушек отвън.


Те хубавите пушилни са на друг принцип и месото не стои над въглените. Има си отделна камера за въглените, която стои встрани и от нея се вкарва жега и пушек към основната камера с месото.


За едно и също си говорим. Намерил съм един дърт хладилник, направо винтидж :mrgreen: и ще паля флекса някой ден. Нещо като три в едно ми се върти в главата - пушилня за топло и студено пушене и един по голям вентилатор за веене. Подобрен вариант на ей това :



Иначе, скумрия и на мокри вестници сме пушили , с две тенекии от сирене и мокър парцал за капак :mrgreen: Перфектна става :yammy:

Някой на пещ тренира ли ? :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от vixx » 16 Авг 2018, 19:16

И аз съм голям фен на Бибикуто. Чак си го направих неразделна част от довара на вилата. Обаче ми се чупи камъка върху който пека и сега трябва да си намеря нов, че върху него ми се получава най-вскусно. За гориво винаги дърва използвам, като според дървото се променя и аромата на месото. И с въглища също не е зле но няма интересни аромати. На газ/електрическо не ми харесва толкова, не знам дали си въобразявам ама няма вкус. Но само няколко пъти съм опитвал.

Много ми се иска да намеря някой, който вкарва от тея силно маринованите американски ребра и да тествам, ама не съм виждал никъде. Ако някой знае да казва, моля :bchug:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Don_Diego » 16 Авг 2018, 19:54

Изображение

BBQ-то е взето и чака да бъде сглобено. Утре ще бъде пробата, но ще е много "претупана" тъй като просто дават зор да стане всичко за утре :dunno:
След това обаче го хващам и се почват тестове :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от bum_bum » 16 Авг 2018, 20:03

vixx написа:И с въглища също не е зле но няма интересни аромати.


В Бау.. нещо си, дето е на 202-ра, ако още работи изобщо имаше по едно време най-различни модели въглища и бяха много хубави. В Бриколаж продават дървесни чипсове, които се използват за оцветяване на ракия обикновено. Също вършат работа за аромат.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от hell's angel » 16 Авг 2018, 20:10

Don_Diego написа:След това обаче го хващам и се почват тестове :mhihi:

Ако не ги знаеш тия - 'земи малко идеи да потренираш :mhihi:
Последна промяна hell's angel на 16 Авг 2018, 20:21, променена общо 1 път
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от vixx » 16 Авг 2018, 20:18

bum_bum написа:
vixx написа:И с въглища също не е зле но няма интересни аромати.


В Бау.. нещо си, дето е на 202-ра, ако още работи изобщо имаше по едно време най-различни модели въглища и бяха много хубави. В Бриколаж продават дървесни чипсове, които се използват за оцветяване на ракия обикновено. Също вършат работа за аромат.


Благодаря, ще намина да взема за проба :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от dankata » 16 Авг 2018, 22:30

Правите си букет от билки/подправки и го слагате върху жарта под скарата, малко преди месото да е готово. Така всички аромати от букета овкусяват насъщния и ефекта е уфта-леле.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Exclusive89 » 17 Авг 2018, 0:32

Аз вече четвърта година съм с Weber и съм много доволен :)
Иначе, ако искате пържолките да стават по-сочни поливайте :lol: с оцет, пробвайте няма да съжалявате.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Benord » 17 Авг 2018, 1:10

Хубаво е месото,каквото и да е то за барбекю,да се приготвя един ден преди пекането.Така отлежава със солта и подправките в хладилника и на другия ден се топи на езика.

Така отлежало с малко кромид-лук става много вкусно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Knoxville_ » 17 Авг 2018, 8:06

vixx написа:И аз съм голям фен на Бибикуто. Чак си го направих неразделна част от довара на вилата. Обаче ми се чупи камъка върху който пека и сега трябва да си намеря нов, че върху него ми се получава най-вскусно. За гориво винаги дърва използвам, като според дървото се променя и аромата на месото. И с въглища също не е зле но няма интересни аромати. На газ/електрическо не ми харесва толкова, не знам дали си въобразявам ама няма вкус. Но само няколко пъти съм опитвал.

Много ми се иска да намеря някой, който вкарва от тея силно маринованите американски ребра и да тествам, ама не съм виждал никъде. Ако някой знае да казва, моля :bchug:

[img]https://i.imgur.com/bOhvbc2.jpg[/ig]


Колега, за ребра аз използвам тази рецепта, но тя е за печене в тава и не знам дали е подходяща за ББК. Не съм сигурен дали няма маринатата да се разтече върху жарта, но не пречи да се опита де. Може и в алумиево съдче да се пече.

2 кг свински ребра
100 мл барбекю сос Heinz Sweet
50 мл соев сос
черен пипер, сол
2 скилидки чесън
100 мл червено вино


Аз заменям виното с бира и я сипвам непосредствено преди тавата да се озове в печката. За ББК бих минал и без бирата, по-добре ще ѝ е в стомаха ми :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook