Всичко за BBQ-то

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Пинтев » 10 Авг 2019, 20:48

Вместо да се занимават с глупости,да вземат да ограничат онази паплач дето се размножава в Азия.

П.С: Днес правих скара със заразените с африканска чума прасета.Стана страхотна....но на мен лично свинското ми идва тежко сега в тази жега.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от bum_bum » 10 Авг 2019, 22:01

И на мен. Тия дни не мoга да стигна до кило :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Jordana » 14 Авг 2019, 19:16

Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Venko » 15 Авг 2019, 11:11

Здравейте, колеги.
Съвсем чистосърдечно завиждам, че печете свинско, телешко, агнешко и хапвате - живи и здрави да сте.
Аз не мога да ям такива меса, та започнах все по-често да пека риби (ципури и лавраци) на дървено барбекю.

Обаче нещо много сухи стават и се чудя къде бъркам нещата... натривам ги със сол преди да ги метна да се пекат. Това е всичко.

Също ако някой може да даде акъл за скариди или други морски бабалюги на барбекю? Нямам плоча понеже ми е афифно барбекюто, но ако има варианти на решетка - бих пробвал.


Мерси и наздраве!
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Don_Diego » 15 Авг 2019, 11:16

Солта изсушава месото, по-добре соли след като я махнеш от скарата докато "почива" преди сервиране. Друг вариант за да остане сочна рибата е да я увиваш в някакво листо. Наскоро гледах някаква рецепта за лаврак печен в смокиново листо: както е цяла рибата беше намазана вътре и вън с микс от манов мед, лимон и орехи, увита в листото и мяташ на скарата.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Всичко за BBQ-то

Мнение от Venelin1111 » 15 Авг 2019, 11:18

За рибата се прави марината от зехтин и соев сос , сол не слагай преди печене .В тази марината рибата кисне поне 2 часа в хладилника. Сухите подправки (девисил, естрагон, риган или бял пипер по вкус )се слагат на полу изпечената риба преди да я свалиш от скарата за да не изгорят.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Jordana » 15 Авг 2019, 13:18

Пробвай със фолио , слагат се подправките и се намазва със зехтин след което се завива с алуминиево фолио за печене . По принцип мазни тлъсти риби не им трябва такова нещо . Със скарата за да остане сочно тънкоста е да бъде добре загрята и да не се пече дълго , първоначално високата температура запечатва месото . Според мен всичко което стои натюр повече от 15 минути на скарата почва да изсъхва без значение риба ли е котлет ли е ребра ли е . Ако са някакви специални меса с определен температурет режим и технология на приготвяне е друга работа но повечето неща за домашна скара са в таргета 10 -15 минути .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от hell's angel » 15 Авг 2019, 15:45

Venko написа:Обаче нещо много сухи стават и се чудя къде бъркам нещата... натривам ги със сол преди да ги метна да се пекат. Това е всичко.

Също ако някой може да даде акъл за скариди или други морски бабалюги на барбекю? Нямам плоча понеже ми е афифно барбекюто, но ако има варианти на решетка - бих пробвал.


Рибата се соли предварително и оцежда за да и изтекат разни кървища и кофти сокове. Kakто ти казва Джордана, по-малко ги печи и ги обръщай през гърба. Ако и така ти е суха, бъркай си зехтин и лайм като гърците и поливаш вече месцето, след като си я опекъл. Друг вариант - отвън със зехтин, а отвътре малко масълце и на намазан чугунен тиган, и от време на време , докато се пече, поливаш със сокчето от тигана.
Лимон в марината - мен лично не ме кефи, става само за някакви супер мирлизливи риби, иначе е бая агресивен и преобладава, и рибата си губи вкуса и аромата все едно си я изпрал, същото се отнася и за разни подправки. Фолиото - не е лошо, ама все тая дали ще я метнеш на скарата или във фурната - няма достъп до пушека :mhihi:
Тия садковите риби са си кофти по-принцип, те нормална храна не са яли през живота си ...
Другите морски истории също съвсем леко на скарата, иначе и те стават като гьон.
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Е.Димитров » 19 Авг 2019, 11:35

Аз съм аматьор по скарите, но ето какво сътворих в събота с един комплект скара и едно филе от сьомгова пастърва.
Преди това я намазах с олио, сложих подправка за риба, чер пипер и след 45 минути на скарата.
Обръщането на рибата е трудно занимание и за да не се разпадне, в кауфланд бяха пуснали едни тавички за печене на скара с незалепващо покритие.
Малко гимнастика и се обръща перфектно.

IMG_20190817_145015.jpg


IMG_20190817_152057.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Всичко за BBQ-то

Мнение от Venelin1111 » 22 Авг 2019, 6:32

Дали ще върши работа? Колеги , някой има ли такива? Дайте отзиви.



https://www.edays.bg/барбекю-за-печене-и-опушване?gclid=EAIaIQobChMIkKaCpNKV5AIVzivgCh2kcwNJEAEYASABEgLrw_D_BwE

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от hell's angel » 22 Авг 2019, 9:19

To, че ще върши, ще върши, но идеята капещата мазнина и тлеещите стърготини (жарта) в пушилнята да са на едно място - хич не е добра.
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Jordana » 22 Авг 2019, 10:16

Вътре е с две скари , под долната има тарелка да събира мазнината . Така поне е показано на картинката , аз не съм ползвал такова затова нищо не мога да кажа дали е удачно като конструкция . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Don_Diego » 22 Авг 2019, 10:30

Ако се взима такова с отделни камери за горене и пушене си трябва прилична инвестиция защото евтините не вършат работа - не може да се постигне еднаква температура в цялата камера за пушене и като цяло температура и димност се поддържат трудно в евтините такива барбекюта. Мойто на терасата в офиса е такова и за опушване е зле според мен, макар да не съм правил проби с месо, само сухо палене с термометър да видя къде как е температурата вътре. Затова пък площта на скарата е доволно голяма - днес ще опъвам мръвки за 20+ човека, 2ма барбекюриста ще сме :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от stocky » 22 Авг 2019, 10:50

Подарихме на калеко ми такова барбекю за опушване. Не знам какво и що, но и риба, и мръвки му се получават чудесно вътре. Каза, че му е трябвало няколко пъти да му хване особеностите на работата, но е доволен много.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от K_Ilkov » 22 Авг 2019, 14:47

Е.Димитров написа:Аз съм аматьор по скарите

Аз не, че нещо съм про, ама бих си избрал скара с по-дебели квадратни пръчки наредени по-гъсто.
Иначе както е в твоя случай се пече на жарта, а не на нагорещеното желязо - скарата.

Иначе съм сигурен, че и така е станало добре :D
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: barty, kiko

Последни теми
Facebook