Всичко за BBQ-то

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Don_Diego » 26 Авг 2018, 22:07

Петъчно и аз припалих локомотивчето :lol:
Този път правихме и зеленчуци за тревопасните ни гости, казаха че били супер :lalala:
Имам си и покривало вече, че не ми се занимава всяка седмица да прибирам/изкарвам
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от smamf » 27 Авг 2018, 7:04

Един полезен съвет: за по-добър контрол на температурата оставете малка част от грила, под която да няма въглища/дърва. По този начин ще имате зона с по-ниска температура, на която можете да преместите парче месо, което е тръгнало да загаря, но не е 100% готово отвътре. Така то ще се доготви без да стане на въглен отвън. Прилагам една картинка за илюстрация.Изображение

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Jordana » 27 Авг 2018, 8:03

С тия скари проблема е че са пълен шит и не са подходящи за такова печене . Правят ги от тия тънките клечки да пестят , но най хубавите скари са от дебели пръчки плътно една до друга с малки арлъци между желязото . Така пече нагрятото желязо и пламъка не минава през скарата като се подпали мазнината . С тая мрежа дето сега я наричат скара месото става като пърлено а не печено .Едно време имаше по заведенията такива скари с едни железни ширмове отгоре с комин , и такива кебачета и шишове ставаха че като се сетя почвам да слюнкоотделям :mhihi: Вадеха ги и по панаирите и базарите по празниците . В днешно време трудно се намира качествено оборудване , всичко е ширпотреба . Вероятно по големите заведения има такива професионални скари но това което се предлага за домашно ползване е скалъпено на две на три .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от c7aH4eB » 27 Авг 2018, 8:33

Jordana написа:С тия скари проблема е че са пълен шит и не са подходящи за такова печене . Правят ги от тия тънките клечки да пестят , но най хубавите скари са от дебели пръчки плътно една до друга с малки арлъци между желязото . Така пече нагрятото желязо и пламъка не минава през скарата като се подпали мазнината . С тая мрежа дето сега я наричат скара месото става като пърлено а не печено .Едно време имаше по заведенията такива скари с едни железни ширмове отгоре с комин , и такива кебачета и шишове ставаха че като се сетя почвам да слюнкоотделям :mhihi: Вадеха ги и по панаирите и базарите по празниците . В днешно време трудно се намира качествено оборудване , всичко е ширпотреба . Вероятно по големите заведения има такива професионални скари но това което се предлага за домашно ползване е скалъпено на две на три .

Един приятел в двора на цеха си е направил една голяма тава за въглените, а самата скара е от заваряна арматура. Жестоко става, жалко че сега не няма как да я снимам (по-нататък) :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от hell's angel » 27 Авг 2018, 22:10

Jordana написа:С тия скари проблема е че са пълен шит и не са подходящи за такова печене . Правят ги от тия тънките клечки да пестят , но най хубавите скари са от дебели пръчки плътно една до друга с малки арлъци между желязото . Така пече нагрятото желязо и пламъка не минава през скарата като се подпали мазнината . С тая мрежа дето сега я наричат скара месото става като пърлено а не печено .Едно време имаше по заведенията такива скари с едни железни ширмове отгоре с комин , и такива кебачета и шишове ставаха че като се сетя почвам да слюнкоотделям :mhihi: Вадеха ги и по панаирите и базарите по празниците . В днешно време трудно се намира качествено оборудване , всичко е ширпотреба . Вероятно по големите заведения има такива професионални скари но това което се предлага за домашно ползване е скалъпено на две на три .


Е, не е чак толкова скъп плътният профил ( кеф ти кръгъл, квадрат, винкели ), ръкохватката нали знаеш от коя страна се държи ...
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Jordana » 27 Авг 2018, 22:34

Имах една останала такава скара от преди като имах мерак да заварям , с дълга дръжка да не се паря - идеална просто . Обаче я забравих на едно място и нямаше как да се връщам :mhihi: Сега се оглеждам за неръждавейка , имам 4-5 метра тръби ф10 и още малко като изпадне ще нарисувам една . Тая година карам с една такава двойна решетка дето се защипва с едно телче на дръжките , обаче последния път падна едно кюфте през дупките и ще я хвърля мамка и . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от bum_bum » 27 Авг 2018, 22:55

Jordana написа: Обаче я забравих на едно място и нямаше как да се връщам :mhihi:


Като си завариш новата, дано си научил- дето си вадиш паДката не си вади и скарата, че да не останеш и без тая :mhihi:

Скарата не е ли най-арно да е от чугун?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Jordana » 27 Авг 2018, 23:21

Има чугунени , изглеждат съвсем прилично и не са скъпи .
https://bbqshop.bg/produkt/%D1%87%D1%83 ... B0-signet/
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от peshehodetz » 16 Сеп 2018, 21:59

Взех го преди около две седмици ма все не намирах време да се хвана и да го сглобя. Комбинирано е, може работи на пропан или въглени, а също и на двете едновременно. Първото печене мина успешно, доволни сме засега.
20180908_175844.jpeg
20180908_163454.jpeg
20180908_161916.jpeg


Sent from my SM-G950U using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от kasho » 29 Апр 2019, 16:14

Колеги, и аз съм се наточил на газов грил за терасата и в момента проучвам пазара, за да направя квалифициран и информиран избор. Засега съм се ориентирал към средно-голям грил с 3-4 горелки + страничен котлон и чугунена "скара" с дебели ламели. Въпроса ми е - какви "екстри" още трябва да им един добър грил? За какво друго да внимавам? Освен чугунената скара нещо друго при материалите и изработката трябва ли да се предпочита или избягва? Бюджета ми е 300 до 400 евро.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Всичко за BBQ-то

Мнение от Venelin1111 » 29 Апр 2019, 19:46

Аз живея в къща и най-старото ми барбекю е правено от бойлер 80 л на стойки в далечната 1990 година. Скарата е заварявано желязо 10-ка през 5-6 мм на 4 панти за да се вдига и да се сипва кюмюра :-) Бойлера е сцепен с оксижен по дължина , пълни се с дървени въглища и може вол да опече. Ползвам и “Ронсон” ел скара , не става. Имам и малка чугунена тя е супер.
Месо задължително купувам от квартална месарница и понеже не разбирам много ги карам да ми правят заготовки. Личното ми мнение е , че скара на дървени въглища е класика.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Exclusive89 » 29 Апр 2019, 20:54

kasho написа:Колеги, и аз съм се наточил на газов грил...

И аз мисля тази година да минавам на газово ббк колега. До сега бях с Weber на дървени въглища и съм много доволен и пак мисля да е нещо от същата марка. За сега се спрях на Weber Spirit излгежда доста добре. :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от DLVasilev » 30 Апр 2019, 9:39

От бойлер и от джанта стават най-хубавите скари ;)
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от kasho » 30 Апр 2019, 15:10

Днеска бях до близкото ОБИ и си харесах това:цък

Не е марков Weber, но пък за тия пари има 4 горелки + една странична, както и чугунена скара. Отзивите също са добри. Ще го помисля още ден-два и събота/неделя най-вероятно ще пускам пилотните вурстове на него.

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Venelin1111 » 04 Май 2019, 8:32

Днес от “Haumag”

Изображение
Изображение
Газово и на дървени въглища , комбинирано


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook