Олимпик фалира

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Олимпик фалира

Мнение от Lenco » 14 Авг 2018, 22:50

ivoo написа:
BMW_1914 написа:Нямам застраховка там , но това не е държава :no:
Поздравявам всички които са успели да си уредят живота в чужбина!
Все по често се замислям заради децата си на тази тема...

Ами то и в чужбина се плащат застраховки колега. Като ги гледам У форумо как плачат че платили 300лв застраховка , ние гадните емигранти като плащаме £ 850 + £290 road tax що си мълчим и не мрънкаме по форумите ? Ми щото не ни дреме затова,щото работим за да живеем ,а в Бг живеят за да работят ...иии злобеят

Ти, колко гуми, джанти и картери смени.......
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Олимпик фалира

Мнение от Exclusive89 » 14 Авг 2018, 23:13

Lenco написа:Ти, колко гуми, джанти и картери смени.......

Сигурно и за 500-600лв не работи...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Олимпик фалира

Мнение от Don_Diego » 14 Авг 2018, 23:25

Аз като правих последната полица на БМВ получих съвет да избягвам да правя ГО в най-евтините и никому известни компании, просто защото не се знае кога някоя ще приключи курса :dunno:
Направих 5лв по-скъпата полица, но е в голяма тукашна компания
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Олимпик фалира

Мнение от Lenco » 15 Авг 2018, 0:24

Exclusive89 написа:
Lenco написа:Ти, колко гуми, джанти и картери смени.......

Сигурно и за 500-600лв не работи...

Сигурно и гумите не може да си смени, но това не е по темата.

ПП: Вече и ромите в България взимат помощи по 5-600лв :mhihi: не плащат ГО и карат без книжки, има си и плюсове да си в родината.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Олимпик фалира

Мнение от Knoxville_ » 15 Авг 2018, 8:49

Ами пострадалите по вина на автомобили със застраховка към въпросните? За тях водицата ще е още по-студена.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Олимпик фалира

Мнение от host » 15 Авг 2018, 9:02

на пострадалите при ПТП и водач с ГО в Олимпик (лично мнение) ги чака дълъг и труден процес на "комуникация" с кипърския гаранционен фонд ... аз бих им препоръчал на всички с неизплатени щети да водят общ иск срещу кипърския ГФ ... хем ще спестят пари, хем по-голяма тежест, хем могат и в ЕС органи да се жалят и да привлекат внимание

това не е майтап , както не беше и КТБ, нз какви хора сме в България ама на никой не му прави впечатление такова нещо ... това са 200хил незастраховани реално автомобила ... не един-два и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Олимпик фалира

Мнение от Knoxville_ » 15 Авг 2018, 9:08

На мен вчера ми отказаха да ми направят нова полица и казаха в събота да отида. Обясних, че в петък пътувам в чужбина с колата и помолих девойката от sdi да ми даде нейната кола, но ми отказа :mhihi: Тя въпросната не е виновна, затова го обърнах на майтап накрая, но в събота сигурно ще е голям мазаляк около застрахователните брокери, още повече че са малко клоновете, които работят през уикенда.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Олимпик фалира

Мнение от TheDriver » 15 Авг 2018, 9:29

Полицата си я прекратявате на момента и си сключвате нова полица с друг застраховател от следващия ден.

Подава се заявление в офис на Олимпик с което искаш полицата да бъде прекратена на основание обявяване на несъстоятелност. Също така изискваш да бъдат възстановени сумите за оставащите месеци(ако си предплатил). Колко ще бъдат възстановени не е ясно, но трябва да се опита.

Представят се:

Полица, картонче, зелена карта, копие от големия талон, удостоверение за банкова сметка( за да ти върнат парите :mhihi: ) и разбира се с лична карта.

Вчера беше ден 1 и мазалото в офисите им вече започваше. Може и да изпускам нещо, че бях там само като морална подкрепа :mhihi: , но по-късно мога да помоля да ми пратят списъка с документи.

П.С. Тези които са в БГ някак ще се оправят, обаче сега е отпускарски сезон и знам за хора който са в много по-неприятна ситуация.

1.Заминали на почивка в Южна Гърция преди няколко дни и застраховани в Олимпик :mhihi: Сещате се като се заприбират следващата седмица с кола която не е застрахована и е спряна временно от движение....

2.Шофьори на бусове(а вероятно и камиони) пътуващи някъде из Европа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Олимпик фалира

Мнение от ildivvy » 15 Авг 2018, 11:12

Току що,по Нова цитираха,че хората могат да си търсят парите от Гаранционния фонд в Кипър! Както се казва: "Да се оплачат на арменския поп"! Ето това е супер пример за липсата на държава по нашите земи!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Олимпик фалира

Мнение от Kurtov » 15 Авг 2018, 11:16

:bang:
Тя не се ли прекратява автоматично полицата в петък и оставам без застраховка ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Олимпик фалира

Мнение от Knoxville_ » 15 Авг 2018, 11:21

Точно така.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Олимпик фалира

Мнение от steeN » 15 Авг 2018, 12:21

ЗК "Олимпик" е създадено през 1995 г. и към януари 2016 г. негов собственик е регистрираното в Люксембург дружество Hispakol. Освен в Кипър, където предлага пълната палитра застрахователни продукти, компанията е активна и на българския пазар, където предлага основно "Гражданска отговорност" и по впечатления на представители на индустрията взима голям дял с ниска цена.


Някой ме питаше "колко по-ниска" в другата тема... явно достатъчно по-ниска, както и тогава коментирах.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Олимпик фалира

Мнение от host » 15 Авг 2018, 12:47

Кво ще кажете
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Олимпик фалира

Мнение от ивчо » 15 Авг 2018, 13:42

Чакай чакай ... Сега декември още едно нагоре ще има ;)
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Олимпик фалира

Мнение от speedhokk » 15 Авг 2018, 14:15

steeN написа:
ЗК "Олимпик" е създадено през 1995 г. и към януари 2016 г. негов собственик е регистрираното в Люксембург дружество Hispakol. Освен в Кипър, където предлага пълната палитра застрахователни продукти, компанията е активна и на българския пазар, където предлага основно "Гражданска отговорност" и по впечатления на представители на индустрията взима голям дял с ниска цена.


Някой ме питаше "колко по-ниска" в другата тема... явно достатъчно по-ниска, както и тогава коментирах.


Олимпик почти никога не са били най-евтиния вариант, какво значи достатъчно и недостатъчно по-ниска гражданска. Всеки гледа да сключи гражданска сравнително евтино, съответно най-много граждански са сключени в:
1. Лев инс
2. Бул инс
3. Евро инс
4. Далл Богг
5. ОЗК

Реално тия фирми, заедно с Олимпик държат пазара на ГО-тата, защото са най-евтини и офертите им се различават с по 2-3 до 20лв макс. По твоята логика всяка една от тях може да фалира във всеки един момент и пак обикновения човек ще е виновен, че не си е направил гражданска в Алианц за 580лв примерно или в Булстрад за 500лв.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook