кво става с търговския регистър?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от speeder88 » 15 Авг 2018, 14:50

Ми аз пък да ви кажа, че наблюдението ми е, че баш тия дето трябва да разбират не взимат баш по 800-900 кинта.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1534
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от ildivvy » 15 Авг 2018, 15:48

Лошото е,че и в големите международни концерни е същото,като в държавните! Което е истински и необесним абсурд! Всъщност,има си обяснение! Просто собствениците са далече и тук има само някой координатор и нашите си правят каквото си искат! Едва ли ще ми повярвате,но е така! Нагледал съм се на същите простотии! Само,че никой не носи отговорност! Всеки ти казва -Ти ли го плащаш :shock: ? Кво ти пука? ДА,има по няколко човека,които наистина разбират и получават хубави пари,но много яко напира въпроса - колко ще могат да издържат на простотията? А тя е огромна! Собствениците не ги бърка,защото предвидените печалби си излизат! А,че може да е много по-добре... :dunno: Отдавна е време да излизаме по площадите и да опитаме да променим нещата по-кардинално! Поне откъм закони трябва да е като в Швейцария,примерно...,но с този прост народ и това май не е вариант... Май пак към чужбина ни карат да гледаме :ranting: ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от host » 15 Авг 2018, 16:25

Фирмата, поддържаща Търговския регистър: Имаме колективен дух и творческо мислене :kuku: :kuku: :kuku:
"Лирекс БГ" е получила и стотици обществени поръчки, работи традиционно с министерства, агенции, държавни учебни заведения, АЕЦ "Козлодуй" и т.н, в т.ч. и по "секретни" поръчки. Общите приходи от спечелените търгове надхвърлят 120 милиона лева.

Фирмата е наследник на компания от групата "Натурела", чийто собственик Кристиян Маслев бе разстрелян пред дома му през 2000 година. Убийството се води неразкрито.

Управителите на "Лирекс БГ" Манол Илиев и Димитринка Илиеви са бивши съдружници с покойния вече бизнесмен.


http://clubz.bg/71930-firmata_poddyrjas ... ko_mislene


Кой взе парите, за да не "гърми" Търговският регистър

2016г програма „Добро управление“ - за надграждане на Търговския регистър ...на стойност 1 999 415.78 лева, а вторият – 1 500 000 лева. 85% от парите са безвъзмездна помощ от ЕС. Изпълнители на първия проект са „Сиенсис“ АД, държавната „Информационно обслужване“ АД и едноличният търговец „Алфа – Веселка Велчева“, която има козметичен салон. За втория проект към същото трио се присъединява и друг едноличен търговец - „Дан-теа – Евелина Генкова“, собственик на туристическата агенция „Дан-теа травъл“.

http://clubz.bg/71868-koj_vze_parite_za ... t_registyr

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от bum_bum » 15 Авг 2018, 16:29

steeN написа:Търговския регистър е първата истинска причина да се иска падане на това правителство


Абе честно казано без особено да се напъвам мога да се сетя за едни 10 не по-малко истински причини ама айде..

Вземи спри произволно 10 човека на улицата и ги попитай какво мислят за Търговския регистър. Ама по-добре щеше да е да го направиш преди случката.

Това щеше да ти даде достатъчно ясна представа защо хората се интересуват от кози и фалити предимно. ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: 320d

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от vixx » 15 Авг 2018, 16:49

host написа:
2016г програма „Добро управление“ - за надграждане на Търговския регистър ...на стойност 1 999 415.78 лева, а вторият – 1 500 000 лева. 85% от парите са безвъзмездна помощ от ЕС. Изпълнители на първия проект са „Сиенсис“ АД, държавната „Информационно обслужване“ АД и едноличният търговец „Алфа – Веселка Велчева“, която има козметичен салон. За втория проект към същото трио се присъединява и друг едноличен търговец - „Дан-теа – Евелина Генкова“, собственик на туристическата агенция „Дан-теа травъл“.


:lol: :shock:

т.е. 3.5млн за търговски регистър? :banghead:
Какво има в тоя регистър дето да стува и 1/5 от това? Да вземат да я покажат тая инфраструктура. :bang:
Баси лапачницата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1534
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от ildivvy » 15 Авг 2018, 17:27

То няма значение дали е Търговския регистър или друго нещо! Това си е една важна база данни и като такава,трябва да се вземат съответните мерки,тя да не се губи! Толкова е просто! Но като дадем поддържката и всичко покрай нея на наша фирма с наши хора=некомпетентност на Н-та степен + желание за свръх печалба и готово! Едва ли дори 20% от дадените пари са отишли точно за целта? Просто "лош" късмет,че е станало сега,скапаните хардове са се скапали и се раздуха цялата история! И това при положение,че силно се съмнявам за 'принудителна намеса',за да изчезнат някои интересни данни!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от steeN » 15 Авг 2018, 17:30

bum_bum написа:...Това щеше да ти даде достатъчно ясна представа защо хората се интересуват от кози и фалити предимно. ;)


"Важни" причини. Това от какво се интересуват хората, няма никакво дългосрочно влияние върху живота им. Краткосрочни скандали, които са емоционално натоварени, но с никаква важност за това как ще живеят след 5 или 10 години.
Аз много добре знам от какво се интересуват, именно в това е проблема и за това този цирк очевидно ще продължава още доста време.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от Jordana » 15 Авг 2018, 17:35

България е платила досега 2 млрд лева за електронно правителство и няма нищо на лице . Търговският регистър е част от блатото в което потъват тези милиарди . Не 20-30 милиона а милиарди са хвърлени в тия компютри и системи .
https://offnews.bg/politika/za-14-godin ... 70554.html
Оня ден бяха митниците , после беше КАТ сега е регистъра , после ще е друго ....парата се усвоява кервана си върви а кучетата си лаят . Това е истината и на никой не му пука освен на този дето прибира парата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от bum_bum » 15 Авг 2018, 18:28

steeN написа:
bum_bum написа:...Това щеше да ти даде достатъчно ясна представа защо хората се интересуват от кози и фалити предимно. ;)


"Важни" причини. Това от какво се интересуват хората, няма никакво дългосрочно влияние върху живота им. Краткосрочни скандали, които са емоционално натоварени, но с никаква важност за това как ще живеят след 5 или 10 години.
Аз много добре знам от какво се интересуват, именно в това е проблема и за това този цирк очевидно ще продължава още доста време.


Абе човек... 70% от хората работят някъде в производството и услугите. Трябва ли Търговски регистър да им говори нещо?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от shlosera » 15 Авг 2018, 19:50

Защо да ме топли търговския регистър?! То понеже тва е последния проблем тука ли? Мой колега го оставиха да умре в болница понеже имал 4 месеца прекъсване в здравни осигуровки (през това време работи в Англия с договор) отива да си ги плати ама видиш ли било празници не става! Значи ако мреме в делнични дни да е! Обаждам се на 112 нямам кола трябва ми линейка жената в безсъзнание нямало линейка, закарах я с познат а важни бяха секундите, а двама линейкаджии с 2 линейки пият кафе сменяли се! Плащам граждански, винетки, данъци от 8 години и съм взел 66лв от застраховка и трябва да ми пуши главата дали някой няма да фалира ли? Малките фирми им правят ревизии по 3 дена, големите са забравени... Здравноосигурен съм плащам си по болници за све... Завършили учителки са неграмотни и учат деца, но на какво! Това е едва 5% от тва дето съм видял, а не съм видял много. Общо взето грам не ме топли търговския регистър, защото живеем в джунгла, 60% от хората се чудят как да си купят хляб вечер няма да ги топли търговския регистър а това че ги скубят 100лв повече за ГО.... Питай в Сомалия дали знаят за търговския им регистър? Скоро време последните 20% от хората, които не ги мързи да работят и им е писнало да ги е**т ще станат куриери и общи работници в Англия, и поне няма да мислят с какво да си нахранят децата, но тогава ще останат само хората по държавни институции и мангалите... Всеки е гледал Лудия Макс това ни очаква. Steen, в твойта розова реалност всичко е ок и така било на запад, черно бялата реалност на българина обмисля да докара кола с десен волан, да я кара с английски номера и да и прави фалшиви английски застраховки и да се моли, както се моли докато търка билетчета...

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от steeN » 15 Авг 2018, 20:50

bum_bum написа:Абе човек... 70% от хората работят някъде в производството и услугите. Трябва ли Търговски регистър да им говори нещо?


Трябва, защото кой им плаща заплатите на тия 70% от хора? Как ще имат работа тия хора, ако не може да работят междуфирмените взаимоотношения? Как ще има нови инвестиции, икономически разтеж?
Тия заплати да не се плащат сами... после се чудят хората що няма здравеопазване има ниски доходи и т.н. Фалирали компании винаги ще има. Това, което може да се подобри са доходите на хората...
И няма да стане като държавата гони всеки, който е седнал да направи нещо и да открие някакви работни места. Едиснтвеното излизане от този батак за мен е да се вдигнат доходите на хората
и те да зависят колкото се може по-малко от държавата... нищо няма да има докато сме бедни. И забогатяването не става с местене от една купчина на друга, а увеличаване на купчината.
Последна промяна steeN на 15 Авг 2018, 21:01, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от host » 15 Авг 2018, 21:00

Трябва да дойдеш да почнеш бизнес в бг... Че така както ги говориш тия неща, отлично ще е представите ти да се срещнат с реалностите.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от steeN » 15 Авг 2018, 21:01

Що да почвам бизнес... не мога ли да работя на заплата? Може би заплатата ми ще се плаща сама или какво...
Никъде не карам хората да почват бизнес. И 100 пъти написах, че съм в Бг.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от host » 15 Авг 2018, 21:04

И викаш бизнесите с над 50 служителя викаш бачкат изцяло на пазарен принцип, пречат им само институциите?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: кво става с търговския регистър?

Мнение от steeN » 15 Авг 2018, 21:05

Ти ми кажи кой им пречи (или помага, щото институциите и помагат много на избрани компании)...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook