Интернет и телевизия от Fiber1

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Интернет и телевизия от Fiber1

Мнение от Ranchev » 14 Авг 2018, 13:14

Здравейте, на адреса които живея има покритие само от Fiber1 и А1 след големи разправии ,кавги и изгубено време решихме да се откажем от тях(а1) след като отново се опитаха да ни излъжат. Интересувам се от мнения от ползващи техните услуги особено в района на София, Малинова Долина.

1. Спира ли интернета ако да колко често?
2. Спира ли телевизията и ако да колко често?
3. Качеството на телевизията , има ли опция превъртане архив и т.н. ?

Благодаря предварително!
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Интернет и телевизия от Fiber1

Мнение от speeder88 » 14 Авг 2018, 13:26

A1 какво са те излъгали? Промоции и т.н. или нещо за мрежата?
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Интернет и телевизия от Fiber1

Мнение от drago9205 » 14 Авг 2018, 13:37

В предната квартира ползвах Fiber1 - доста доволен бях. Може би 1-2 пъти да е да е спирал за кратко интернетът в рамките на година и половина.
Откъм телевизия бях доста доволен, защото в пакета с телевизия от 110 канала реално получавах доста над този брой - но не знам това как е в момента.

Единствения + на А1 е, че може да се превърта назад и паузира телевизията, но вече доста доставчици го предлагат. ОТ моят опит и с 2-те - винаги бих предпочел Fiber1 пред А1.

:OT: А1 и аз съм ги отписал от мнооого време точно заради дребни схеми и сметки, които практикуват, а в последствие колкото и да си търсиш правата - исковете остават някъде в забвение. Тотални неадекватници откъм договори/клаузи/таксуване... толкова много допълнителни сметки и такси са ми начислявали и не искат да признаят, че повечето им служители са некомпетентни и правят елементарни грешки при подписване/предодписване на договори. Последното нещо, което тоално ме отказа от тях е когато на адрес без присъствието на титуляр идва някакъв представител на тогава М-тел, за да зарибява за договори и безплатни устройства, с готов за подписване договор - на място, а не в техен офис! После няколко дни ходене по мъките, за да прекратим всички тия бумащини, защото присъстващите родители, в глупостта си(тук е и тяхна вината), бяха решили да подпишат от името на титуляра. Но, за бога, как така ще дойде служител и ще предлага да се подпише договор от името на титуляра без негово присъствие?!?!??!

Абе саги, саги мога да изпиша за поне 3 сериозни куриоза в политиката на А1, които съм изпитал на свой гръб... скоро не са ни тормозили защото прекратих всички договори към тях - остава в духа на GDPR да им кажа къде какво що имат като лични данни директно да го разкарат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Интернет и телевизия от Fiber1

Мнение от Ranchev » 14 Авг 2018, 14:08

Ами не че ми се обяснява ама аиде ще споделя.
Като цяло аз искам бърз интернет бяхме на 75мб защото казаха че е максимума за сега на адреса но работили по изграждането на "Гигабитова мрежа"от тогава минаха 4 години в които аз питах поне 2-3 пъти има ли вече 100+ отговаряха ми няма. Един слънчев ден преди 2 години ми се обажда една госпожа - Само сега само за вас бля бля 100мб + някакви спортни канали имаше някакъв футбол пак тогава (аз нали не гледам не знам ). Изрично я питам тая госпожа знаете ли за кои адрес става дума - Да . Питал съм няколко пъти сигурна ли сте че вече има 100 защото няколко пъти са ми казвали има пък като проверят няма - Да разбира се нали за това ви се обаждам. Отидох до мтел разбира се точно ми изтичаше договора и преподписах на 2 години с тези условия които накратко бяха 30лв 2 приемника 100мб + да кажем 160 канала(примерно е това защото не помня колко са) вкъщи на спеед тест над 85 не качва , е сега голяма работа нали. След 2 месеца ми се обажда един мрънка по телефона ама много накратко набързо много се извиняваме няма как да предложим това което сте подписали на адреса. Отивам до мтел обаче греда ,промоцията свършила и искаха от мен да преподпиша за още 24 месеца не приспадат 2-та изминали на 75 мб доста по малко канали и 31лв което няма как да стане нали. Като мен това ме устройва защото не изпълняват условията по договора и мога да го прекратя по всяко време с малко разправия. И тъка в чакане на следващата промоция си минаха 2 години. А сега се опитват да ме излъжат по същия начин + че си пуснах 1 месечно предизвестие с 1 месец закъснение и последния месец платих 70лв.
+ От мтел ми казват че имам 4 приемника и трябва да ги върна а имам 2 (просто ги сменяха 1 път и предполагам са объркали нещо защото взеха старите и дадоха едни по-малки нови)
+ Имам документ за прекратяване на договор от 22.07 а още имам интернет и телевизия. Даже им се обадих и ги питах няма ли да го спрат защото сам прекратил. Оказа се че в системата им няма не фигурира моя документ за прекратяване на договор и ми излезе още една сметка за 70лв
+ Аз не мога да разбера защо трябва постоянно да ходя да си губя времето 1 път прекратил ,1 път плати после 1 път докажи че си платил 1 път докажи че си се отказал еееее съжалявам ама не ми е работа се разправям с тинейджъри по магазините дето аз му казвам че съм на нов адрес и няма покритие А1 там (за да не ме занимават) доказвам че сам си платил и съм прекратил договора за да оправи нещата. Той ме пита ама защо се отказвате защо не подпишете на тука еи тая промоция. Съжалявам интернета и телевизията ми харесват много на А1 макар че имахме проблем като сваляш,стриимваш нещо по-голямо и телевизията насичаше здраво. Но пък интернета почти не е спирал и тия архиви и превъртания назад жената много ги ползва. Но тази година след като се опитаха да ме излъжат и ми се обадиха и отново ми предлагаха индивидуален план за 2 години които беше доста под цените в сайта, говорих с тях защото евентуално до около 12 месеца ще се местя и на новия адрес нямат покритие да ми предложат нещо разумно за 12 месеца да ме задържат като клиент и да се реваншират за подвеждането последните 2 години и те ми отговориха с линк към плановете им в сайта. Просто тъка не се прави! Може да са монопол в момента почти след като купиха близо ама клиента си е клиент и трябва да се уважава. :censored: :censored: :ranting: :ranting:
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Интернет и телевизия от Fiber1

Мнение от drago9205 » 14 Авг 2018, 14:23

+1 Всеки, който познавам да си е имал вземане-даване с тях е изревал от некоректност. А даже офертите им (на сайта) обикновено са супер зле. Последно ми при преподписване предложиха оферта от 35лв/месец, а еквивалентната откъм канали и интернет (даже А1 беше на 75, а сега сме на 100) във Виваком беше 25лв/месец - е познай как бързо-бързо ги отсвирихме. И наглярите 1 месец след като вече сме на нов интернет звънят - "Ама тука преференциални оферти, не нам какво си". Дирекно им казах "Абе вие сте тотално неадекватни като ви питах за оферти при преподписване ми показахте сайта и брошурата, а сега тук с по 20-30% надолу - я си е*ете майката".

Да, услугата е сравнително добра, но не бих казал, че е нещо по-различно от това, което предлагат другите оператори - тоест за мен не си заслужава. Даже не бих казал, че са монопол - в София специално има около 10 други алтернативи, като всички предлагат много голямо покритие на оптиката вече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Интернет и телевизия от Fiber1

Мнение от Knoxville_ » 14 Авг 2018, 14:49

Виваком нямат ли покритие в Малинова долина?
Аз нямам ядове с техния интернет, нито с телевизията. Вече освен спорт не гледам почти нищо наживо и си спестявам досадните реклами.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Интернет и телевизия от Fiber1

Мнение от Ranchev » 14 Авг 2018, 15:17

-Днес докато нямаше какво да правя писах в онлине чата на А1 като им копирах промоцията на Виваком в момента 100мб 200+ канала 29,79 и ги питам може ли да предложите същите или подобни условия. Пита ме за ЕГН казах и че няма да си пиша егн-то по чатове и ще и дам всякаква друга информация на какъв план и услуги сме ползвали и т.н. Като изрично и казах че чата се записва. Дадох и всички данни и исках отговор ДА или НЕ поиска ми отново ЕГН и 3 имена и напусна чата без предупреждение. Пуснах жалба до А1 на маила с снимка от чата на служителя им. Писна ми всеки да не си върши работата да им се молиш и да се разправяш. Кога е да ти вземат парите или да подпишеш са нямам думи отказването е разправия до няма и къде. Донякъде трябва ние също да сме виновни че не правим нищо да се оправи а гледаме да оправим проблема за нас и това че не пускаме жалби и не се разправяме излишно. Аз вече стига да имам време се разправям защото ми писна.

-Глобул преди години без да знам ме даде в комисия за нередовни платци или нещо такова за 2,40лв.

-Мтел до ден днешен имам лоопска карта която никога съм нямал не съм ползвал и не съм подписвал за нея. Няма такса но ми имат данните и номера които дори не знам. Отивам да я спра тази карта в 1 магазин ми казват не може тя няма такса в другия ми казват няма такава карта но данните си ми ги имат.

-Колата(е60ката) която ми откраднаха преди 2 години и плащах данъците защото в КАТ(Стара Загора- тогава бях постоянен адрес там) искаха да им върна номерата и талона да я бракуват. Талоните и всичко за колата го взе застрахователя същия ден а номерата ако знаех къде са :lol: След определен брои посещения на КАТ евала не и помня името да е жива и здрава какичката. Направи схема като подадох документи за изгубен/откраднат талон ,изгубени/откраднати номера и всичко така изгубено/откраднато и ми издадоха бележка за бракуване. Но няма да ми върнат парите за данъци на 286 коня 2 години нищо че нямам кола

-НАП ми направиха запор на колата заради 250лв като бележките за актовете си ги пазя и доказах че сам си платил на деня след излизането на наказателното постановление 150лв акт но имам много странно на една и съща дата мисля че всеки път 8 число 5 фиша по 20лв писах жалба до шефа на КАТ как съм редовен съвестен гражданин и съм си платил всяко ши*ано нарушение и няма как да имам 5 фиша от преди 5 години дето да не знам за тях. А забравих да спомена че 3 дни преди това си сменях книжката и тогава правят проверка за задължения и ми казаха отново само за акта и представях бележка с плащането но за фишове нищо не казаха. След като не получих отговор след 2 месеца като отидох в КАТ защото на място се получава само отговор. Ми казаха еи тука по коридора търсиш еди кои си. Отивам да ама има охрана не ме пуска след като разбра кой търся ми подаде жичен телефон през отвора на кабинката наведен разговарях с въпросния господин ,които не пожела да ме покани при него или да слезе 1 етаж да говорим на живо и ми каза че няма как да ми признае фишовете за платени. Операцията която вече извърших и ми беше обяснена е : Отивам взимам си бележката доказвам в КАТ че съм платил акта от КАТ взимам бележка че е платен тоя акт и отивам в НАП да платя останало и да нося доказателството с което да ми издадат документ че нямам задължения към НАП ,което да представя в КАТ да ми издадат документ че нямам задължения към днешна дата към КАТ. Още по странното е че в НАП човека ми казва че по мой адрес ли сметка ли не-знам но на мое име имам внесени 100лв и викам супер явно са точно тия с за фишовете.
Казвам му направо ползвай тях - Не може
ОК искам да ги изтегля тогава - не може
ОК а от къде са - Не пише
А какво може - еми нищо просто виждам едни 100лв на твое име които не мога да ползвам да тегля не се знае за какво и от къде са.
Платих си още 100лв поне се отърва от мъките.
Това което имам предвид е че бай мангал,престъпници хора с милиони като този Господин с 92 фирми и 16 милиона задължения към НАП никои не ги закача а аз като съвестен гражданин които си плаща всичко което трябва. За благодарност трябва да доказвам постоянно къде какво кога съм вършил. Защото ми пука и не искам някои ден ако ми се наложи да не може изтегля кредит или да не мога да си продам колата или да си плащам по 10 пати едно и също нещо или такова което не съществува
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Интернет и телевизия от Fiber1

Мнение от Ranchev » 14 Авг 2018, 15:18

Knoxville_ написа:Виваком нямат ли покритие в Малинова долина?
Аз нямам ядове с техния интернет, нито с телевизията. Вече освен спорт не гледам почти нищо наживо и си спестявам досадните реклами.

Нямат, при тях първо проверих :)
Булсат имат ТВ но ИПТВ и оптичен интернет нямат на адреса.Имат "частично покритие" на интернет 50мб максимум по LAN но май не го препоръчват спрямо как прозвуча от служителката в магазина им. Единствената ми алтернатива е тези Fiber1
Последна промяна Ranchev на 14 Авг 2018, 15:27, променена общо 1 път
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Интернет и телевизия от Fiber1

Мнение от drago9205 » 14 Авг 2018, 15:27

Мисля, че си в пълното си право по силата на GDPR да поискаш изрично премахване на всякакви твои лични данни от техните системи - стига да не си техен потребител вече, де. Няма значение лупски, мупски карти и.т.н.

Та по темата - пробвай Fiber1 според мен ще е далеч по-добре. Малко или много са тип "квартален доставчик" и поне до някъде са им ценни клиентите. Специално интернетът им е добър, аз бях на 50Mb и никога не съм имал ядове откъм скорост или bandwidth.

:OT: Прав си и ти - ако има нередност трябва да се набива канчето до колкото ти позволява. Просто понякога всички оплаквания и жалби остават някъде в архива и никой не те отразява. Имам чувството, че докато не се стигне до саморазправа и агресия никой не те взима на сериозно, което въобще не е добра алтернатива.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Интернет и телевизия от Fiber1

Мнение от Ranchev » 14 Авг 2018, 15:29

drago9205 написа:Мисля, че си в пълното си право по силата на GDPR да поискаш изрично премахване на всякакви твои лични данни от техните системи - стига да не си техен потребител вече, де. Няма значение лупски, мупски карти и.т.н.

Та по темата - пробвай Fiber1 според мен ще е далеч по-добре. Малко или много са тип "квартален доставчик" и поне до някъде са им ценни клиентите. Специално интернетът им е добър, аз бях на 50Mb и никога не съм имал ядове откъм скорост или bandwidth.

Аз съм в правото си но пак разправия :lol:

Чакам поне още 1 да ги похвали и ще действам!
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: empar

Последни теми
Facebook