Обсъждане на автокъщи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Владо » 13 Авг 2018, 12:58

Така както българин ме преметна, нито един италиянец или джамбаз не е... толко от мене... :wave:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от c04 » 13 Авг 2018, 13:44

Всеки може да те метне, без значение какъв е, стига да е :censored:. Вярно е, че българина иска да бъде лъган, но има и изключения.Аз лично ако видя 300-400к км. продължавам да гледам колата, обаче джамбазина ако дойде и ми каже на 180к км. реални, 1-ви собст., сядаш и караш ,направо си вземаме довиждане :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от adovet » 13 Авг 2018, 13:53

Vra4anin написа:Има предлагане на такава услуга, защото тя е търсена. Защото народа иска да бъде лъган - и powerslide го написа и други са го казвали.

Те, да ви дам пример с мен. Моето е Е60 е на почти 360 000км. Реални доказуеми. Има интересни екстри, които не всяко е60 има, технически е много добро, козметично също не е клозет. Далеч не е перфектна и си има кусури, но е добра и безпроблемна 15 годишна кола по българските стандарти (за някои парвенюта може да мине и за лоша, за други не толкова вглеждащи се в детайлите може да кажат, че е перфектна). Но ако други ден хипотетипно реша да го продавам за например 13 000лв, колко хора биха ми се обадили, как мислите? Нищо, че е с ксенон,logic 7, дайнамик драйв, активна рейка, изцяло ел. с памет и подгрев кожено рекаро, задни странични възд. възглавници, теглич, ССС, ченджър и прочее и не му е кормен катализатора (а дпф няма заводски, което плюс от потребителска гледна точка), че съм сменил еди какво си по ходова част, обслужил съм кутията и т.н., но само като видят повечето, че е юли 2003-а и на една трета милион километра, директно ще затворят обявата и ще предпочетат новия внос от Италия без кьорава екстра, смърдящо на тор и изгорено от цигари, без резервна гума, без нито един инструмент в багажника, НО само на 176 000 км, с препръскани брони ала "оригинална боя без драскотинка" и най-важното - само за 9900лв с възможност за пазарене :) Да се обзаложим ли, коя обява ще има повече интерес и коя ще бъде купена първо. :bchug:

Не е нужно дори аз да пиша хипотетично за мен, ето ви живият пример с колегата adovet - 2 години не може да продаде неговата е60. Колата му има много глезотии, убеден съм, че е педантично обслужвана и е читава, свали драстично от цената, но защото е на 400+ хил. км и не го крие, не ги връща - няма продаване. Няма значение, че дори само на снимките изглежда по-свежа кола от почти всипки други, които са на 160 хил.

Просто това са фактите. Клиента иска да бъде лъган красиво.

Тъп народ сме си и си заслужаваме участта :dunno:

eeee моята не я продавам две години. Бях я пуснал преди време за малко ама после се отказах. Сега от две седмици пак я пуснах, че ми минават някакви ефки през главата ама ще видим. Иначе общо взето с тези километри трудна работа и направо се замислям дали да не и врътна километража :mhihi: Като цяло за тези две седмици само един оглед и две позвънявания. Момчето дето идва да я гледа хареса му ама почна да се пазари за цената доста, пък на мен не ми е спешна, сега то малко пазарлък в рамките на нормалното да ама с 2 000 на долу :nono:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от FaceOff » 13 Авг 2018, 14:51

adovet написа:
Vra4anin написа:Има предлагане на такава услуга, защото тя е търсена. Защото народа иска да бъде лъган - и powerslide го написа и други са го казвали.

Те, да ви дам пример с мен. Моето е Е60 е на почти 360 000км. Реални доказуеми. Има интересни екстри, които не всяко е60 има, технически е много добро, козметично също не е клозет. Далеч не е перфектна и си има кусури, но е добра и безпроблемна 15 годишна кола по българските стандарти (за някои парвенюта може да мине и за лоша, за други не толкова вглеждащи се в детайлите може да кажат, че е перфектна). Но ако други ден хипотетипно реша да го продавам за например 13 000лв, колко хора биха ми се обадили, как мислите? Нищо, че е с ксенон,logic 7, дайнамик драйв, активна рейка, изцяло ел. с памет и подгрев кожено рекаро, задни странични възд. възглавници, теглич, ССС, ченджър и прочее и не му е кормен катализатора (а дпф няма заводски, което плюс от потребителска гледна точка), че съм сменил еди какво си по ходова част, обслужил съм кутията и т.н., но само като видят повечето, че е юли 2003-а и на една трета милион километра, директно ще затворят обявата и ще предпочетат новия внос от Италия без кьорава екстра, смърдящо на тор и изгорено от цигари, без резервна гума, без нито един инструмент в багажника, НО само на 176 000 км, с препръскани брони ала "оригинална боя без драскотинка" и най-важното - само за 9900лв с възможност за пазарене :) Да се обзаложим ли, коя обява ще има повече интерес и коя ще бъде купена първо. :bchug:

Не е нужно дори аз да пиша хипотетично за мен, ето ви живият пример с колегата adovet - 2 години не може да продаде неговата е60. Колата му има много глезотии, убеден съм, че е педантично обслужвана и е читава, свали драстично от цената, но защото е на 400+ хил. км и не го крие, не ги връща - няма продаване. Няма значение, че дори само на снимките изглежда по-свежа кола от почти всипки други, които са на 160 хил.

Просто това са фактите. Клиента иска да бъде лъган красиво.

Тъп народ сме си и си заслужаваме участта :dunno:

eeee моята не я продавам две години. Бях я пуснал преди време за малко ама после се отказах. Сега от две седмици пак я пуснах, че ми минават някакви ефки през главата ама ще видим. Иначе общо взето с тези километри трудна работа и направо се замислям дали да не и врътна километража :mhihi: Като цяло за тези две седмици само един оглед и две позвънявания. Момчето дето идва да я гледа хареса му ама почна да се пазари за цената доста, пък на мен не ми е спешна, сега то малко пазарлък в рамките на нормалното да ама с 2 000 на долу :nono:
Със сигурност ако и върнеш километража ще я продадеш. Жалко, но това е реалността

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Venko » 13 Авг 2018, 15:32

Молов не е като да не беше прав 3 страници назад :lol: .

Преди 2 години си купих последната кола. Обиколих всички авто къщи м/у Овча Купел и Суходол в търсене на Субару. Бех си приготвил 20к. Едната не пали, другата не минава на газ, третата с не знам си какви документи. На какви ли не приказки се наслушах, даже един ми продаваше мерца на некой си футболист национал :shock: . Като изключим city car, защото не са ми по джоба, всичкото по това трасе е леш. В локалното на Суходол има 3-4 авто къщи, където постоянно има полуразглобени коли и такива, които се сглабят ден след ден. Различни джанти, капаци, лайсни - в нета са перфектни.
Наскоро приятел си търсеше Пасат СС. Авто къща от ВТ предлага перфектния, цъкаш го по ВИН и виждаш как преди няколко месеца тази кола не е имала предница.

Не знам кой би си купил кола от авто къща, но на - още ги има и даже се множат. Въобще не се имам за разбирач и купувам кола ако ми легне на сърцето, ама тея продавачи... той ти става ясен още от вратата.
Навсякъде е от значение с какво си облечен и с какъв автомобил идваш. Какъв телефон вадиш и чоченцето до тебе колко пласта коса има. :dunno:
Търсиш му Субару той ти предлага Алфа, че била по-добра. А тебе не те интересува според него какво и колко е добро, просто искаш да си вземеш колата.

До Кауфлад в Овча Купел влезнах в една авто къща - 20мин гледах едно Субару отвън докато джамбаза си вдигне задника да ме пита "како стаа, момче".


Леко офтопик - последната кола си я вземах от частно лице. Човека беше там, където съм му казал и когато съм му казал. Отстъпи ми 10% и до ден днешен сме приятели.
Все пак независимо от къде купуваме коли - купуваме стари коли и трябва да сме наясно с това.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 9.08.2006
Местоположение: София - Монтана
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от masimo » 13 Авг 2018, 15:53

По-добре без автокъща. Частно лице .. Така може да попаднеш и на читава кола без мизериите от автокъщите.

Но колкото и да гледаш както се казва кола и жена на късмет :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Николай Диянов » 13 Авг 2018, 19:30

От личен опит: доста време търсех джип и се нагледах на абсолютни боклуци, както по автокъщите, така и от частни лица. При последните пък, имаше и немалко автомобили, при които евентуалното прехвърляне щеше да бъде проблем. Накрая си взех колата от дилър на марката, от наличните проверени автомобили. След цялото търсене смятам, че това е най- добрият вариант. Колата си е със сервизна история, наясно съм какво е правено по нея и горе- долу какво може да се очаква. Момчето, което отговаряше за проверените, употребявани автомобили ми разреши два пъти да тествам автомобила, разясни ми какво е сменяно по него и след това сделката се извърши без усложнения. Като купувач, виждайки сервизните и покупни документи ми е ясно и кой е бил предишния собственик, а оттам и дали автомобилът е бил служебен или пък е бил за лично ползване. Това си е предостатъчно като информация за автомобил втора употреба и поне лично аз мога да си преценя устройва ли ме, или не. Аз лично повече не бих обикалял автокъщи и да слушам как с даден автомобил в Италия или Германия се е минавало по 5000 км. на година и то само извънградско.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Grozdanoff » 14 Авг 2018, 9:40

Jordana написа:Тука не става въпрос за това точно . Хората масово търсят коли по автокъщи , главно щото не е карана тука и си мислят че цените са по ниски по някакви неясни причини . Обаче джамбазлъка си има своите особености , последните години излиза по-евтино да си купиш вече регистрирана кола по обява а не от автокъща . Има си предимства , има си и минуси но за големите градове просто си е отлична опция.


Аз март месец бях тръгнал за Е39 и най-вече гледах частни обяви, но уви не попаднах на хубава Е39 от частник, половина коли, които гледах спокойно мога да кажа, че бяха пълен кенеф, другата половина не много запазени. Накрая се колебаех между две коли и двете бяха нов внос от Швейцария. Дали моят късмет е бил такъв, че хубавите коли тогава бяха само в автокъщите или просто хората масово не си гледат колите?! Наскоро напуснах работа и помагах един месец в автосервиза на приятел, направи ми впечетление, че коли 2005-2010 масово приличат на курници откъм инрериор, скъсани текстилни седалки, коли не мити вътре от година, така зацана тапицерия, че изобщо незнам дали може да се изчисти. Просто в БГ има доста хора, които не си поддържат колите. Понякога се оказва, че ако човек не попадне на тези 5% от хората, които наистина си гледат колите добре, алтернативата си остава автокъщата...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от acho.rs » 14 Авг 2018, 13:25

Това със "абе аз се чудя дали за мен да не си я оставя" при мен си беше така но, трудно се обясняваше. Чичката, джамбаз на дребно беше докарал на сина си, готина градска кола за тинейджъри - Е46 330хи :mhihi: Момчето беше издържало половин година на 18/100 Люлински разход и като я продаваше дойде с новия си вече рационален избор А3 1.9тди... Е 46цата си беше в супер състояние, макар да подозирам че причината за продажбата беше че маслото течеше като лейка, но след 200лв ремонт се оправи. Та понякога наистина си оставят колите за тях.

ПС: когато имам почивен ден в неделя, обичам да ходя на горубляне - винаги ме развеселяват.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Venelin1111 » 13 Окт 2019, 17:55

Моля за мнение ,дайте отзиви за автокъща
Cars 57. София бул "Черни връх"
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от 520i » 15 Окт 2019, 18:44

Аз на Кентавър продадох Кайен Турбо 2005г. на 350 000км със зацепено бутало и още куп други забележки за 8500.
Те го пуснаха на 15 000лв "нов внос", 2ри собственик, 160 000 и сервизна книжка. Книжка никога не е имала, а собствениците са били поне 5 преди мен, а километрите ако са под 500 000км главата ще си отрежа :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от alekangg » 15 Окт 2019, 20:20

Темата е чудна, явно все още Ина хора, които си мислят, че От автокъща може да се вземе читав автомобил.

Както казваше един дългогодишен джамбазин, една кола ако е права и здрава няма да е тук.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Mollov » 15 Окт 2019, 21:23

520i написа:Аз на Кентавър продадох Кайен Турбо 2005г. на 350 000км със зацепено бутало и още куп други забележки за 8500.
Те го пуснаха на 15 000лв "нов внос", 2ри собственик, 160 000 и сервизна книжка. Книжка никога не е имала, а собствениците са били поне 5 преди мен, а километрите ако са под 500 000км главата ще си отрежа :)


Te тия са.... извън всякакви класации...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от ildivvy » 04 Юни 2020, 18:34

Някакво мнение за "SIMAUTO" в София?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Bogat-Beden » 04 Юни 2020, 18:40

ildivvy написа:Някакво мнение за "SIMAUTO" в София?
Чувал съм добри отзиви, но нямам челен/личен опит с тях.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook