Опазване на парка в моя роден град.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от Nukem » 07 Авг 2018, 14:15

Момчета, проблемът е следният:
Общината е решила да изсече 15 декара от парк "Н.Вапцаров" в родния ми град. Опитвам се да направя нещо, колкото и да е трудно за да спра изготвянето на ПУП или поне да мога да го обжалвам. Трябва ми лесовъд и еколог, ако имаме колега от форума с такова образование да ми пише на л.с.
Благодаря Ви предварително.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от barty » 07 Авг 2018, 20:11

А на какво основание ще прави сеч?
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от Nukem » 07 Авг 2018, 21:43

Целта е да се изсекат 15 декара от парка, територията да се вкара е регулация и парцелите да се продадат. Интересното е че растителноста в парка е писана ниска храстовидна, явно с две причини:
1-во ако е ниска храстова растителност не се иска становище от РИОСВ и оценка за въздействието в/у околната среда.
2-ро после няма да трябва община да залесява 15 декара на друго място по 120лв за широколистни дървета каквата е растителноста в момента:
Ето снимка на храстовата растителност:

Изображение

И схема каква част от парка ще се изсече, за да се обособят парцели с вероятни собственици крайно нуждаещи се местни феодали:

Изображение

Требва ми лесовъд да ми напише становище, че на 1-та снимка това не са нискостеблени храсти и Еколог да направи оценка за въздейстието в/у околна среда.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от bum_bum » 07 Авг 2018, 22:24

Nukem написа:...


Независимо какво е мястото при промяна на статута ще се иска поне становище за нужда от ОВОС. Може би е удачно да се намекне на местното РИОСВ или направо да се входира писмо, че има съответните нарушения и несъответствия, че да не кажат после, че не са ги видели и знаели.

За дърветата общината ще трябва да наеме геодезист. Прави се т.нар. "заснемане на дървесната растителност" и после по него пък ландшафтен архитект ги описва. Всяко едно дърво по координатите какъв вид е, колко е високо и т.н. Съответните документи се подадат в РИОСВ с искането за преценка за нужда от ОВОС. Малко ще е нагло да опишат храсти, пък то дървета.

Лошото е, че дори и да напишат истината и да влязат в процедура по ОВОС най-вероятно само ще оскъпи и забави нещата, а няма да ги спре. Щом успяха да докажат, че изхвърляне на стотици тонове токсични отпадъци от ТЕЦ-а в София е ОК едва ли изсичането на един парк ще им се стори голям проблем.

Не знам какво да кажа, че си се заел с това нещо.. дано успееш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от Владо » 07 Авг 2018, 22:50

само по партийна линия... герберите са садили там, така че ще е тъпичко да секат сега... може да им се подскаже...
тя при вас май властта е друга, но няма как да стане без разрешение отгоре...
и толкова ли няма къде да строят тия олигофрени, че точно там :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от KEVIN-30 » 07 Авг 2018, 23:09

Колега ,най-добре действай с ЕКОЛОЗИТЕ. Огледай в този парк дали расте БРЪШЛЯН , той е защитен вид растителност,намери на интрнет сайта в който са описани защитените растителности в БЪЛГАРИЯ.Имам такова растения по оградата с моите съседи които дълги години се мъчиха да го премахнат.Дойдоха на посещение хора от общината на оглед за въпросния бръшлян и аз им цитирах че Бръшляна е защитен вид.Те се стъписаха но след кратка пауза решиха да ме уборят с тезата че се е облагородил,в отговор им казах Той вълкът да ли е в гората или в зоопарка все се води хищник.Повече не са ме посещавали общинарите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от mi6obmw » 07 Авг 2018, 23:10

Абе те Иванчева я изработиха и ще я доунищожат физически, а ти какъв дон Кихот ще си незнам, но ти пожелавам успех с мелниците- вятърните.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от don_gori » 08 Авг 2018, 7:41

Тцтц пълен ужас, колега ще помогна с каквото мога :yes: само не мога да се ориентирам по снимката коя част точно ще секат, че май малко се разминават със скицата ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от Cyberloner » 08 Авг 2018, 9:27

KEVIN-30 написа:Колега ,най-добре действай с ЕКОЛОЗИТЕ.

по-доре да стои далеч от тая пасмина продажни свине :!:
5 години работа в МОСВ ме научиха, че тая сган за пари прави каквото и кажеш съответно мълчи за всичко, стига да им се плаща.
И всичките са един дол дренки без изключение. Започват като някакв малка организация с идеалан цел, млади хора, реални цели и т.н. всичко изглежда супер. После се поразрастнат и минават на "хранилка" към някой индустриален обект - дали доброволно, дали с изнудване, компромати няма значение, важното да станат завсими от някого.
Като намалеят парите или трябва да се насочва общественото мнение в дадена посока - протести, лозунги, стачки, ревящи бебета, палатки. Дадат им пари и рязко приключват нещата, постига се консенсус и положението е кротко и спокойно докато пак не се завърти колелото.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от Borymeckata » 08 Авг 2018, 9:33

Абе ОВОС-ът е сериозна работа и като нищо може да препъне всеки проект... На нашата площадка (национален обект - хранилище за радиоактивни отпадъци) еколозите се бяха сетили за някакви костенурки и скални лястовици, дето живеели из храсталака. Даже в ПОИС-а е записано, че трябва специален човек да върви пред всяка машина и да събира костенурките... Аз за две години на обекта още не съм видял костенурка, но има такова изискване - съвсем официално, заложено е в договора на Изпълнителя... :dunno: :dunno:

Иначе за "зеления рекет" е точно така, разни еко-организации се хранят от него, като извиват ръцете и изнудват инвеститорите. Щом кажеш, че си загрижен за екологията - край, можеш да правиш каквото си искаш и всички са длъжни да се съобразяват с теб... Но сега Колегата има шанс да използва тази порочна по принцип практика за нещо смислено. Успех!
Последна промяна Borymeckata на 08 Авг 2018, 9:47, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от Cyberloner » 08 Авг 2018, 9:45

Може да я ползва, но в крайна сметка това, което ще стане е забавяне на проекта, поредната еко организация ще се облажи, а парка ще бъде изсечен. Дали ще се намерят мургави братя да увредя дърветата, така че да изсъхнат, дали ще тръге някоя болест, дали нещо друго не се знае.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от KPETEH » 08 Авг 2018, 14:34

"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от KPETEH » 08 Авг 2018, 14:35

Cyberloner написа:Може да я ползва, но в крайна сметка това, което ще стане е забавяне на проекта, поредната еко организация ще се облажи, а парка ще бъде изсечен. Дали ще се намерят мургави братя да увредя дърветата, така че да изсъхнат, дали ще тръге някоя болест, дали нещо друго не се знае.

Ти си се отказал от живота. Остави другите да се борят вместо теб!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от ///M Power » 08 Авг 2018, 15:17

Nukem написа:Момчета, проблемът е следният:
Общината е решила да изсече 15 декара от парк "Н.Вапцаров" в родния ми град. Опитвам се да направя нещо, колкото и да е трудно за да спра изготвянето на ПУП или поне да мога да го обжалвам. Трябва ми лесовъд и еколог, ако имаме колега от форума с такова образование да ми пише на л.с.
Благодаря Ви предварително.


Моя съвет е пускаш жалби със снимки, заедно с повече подписи от граждани, до всичко което е инстанция. МРРБ, МОСВ, РИОСВ, Община, Област, президента, министерски съвет и още каквото се сетиш (Пусни ги така че и другите да знаят до къде е пуснато). Това със сигурност ще ги забави, а може и да ги откаже за сега.


mi6obmw написа:Абе те Иванчева я изработиха и ще я доунищожат физически, а ти какъв дон Кихот ще си незнам, но ти пожелавам успех с мелниците- вятърните.


Явно има балъци дето си мислят, че таз госпожа е невинна душица, която видиш ли лошите чичковци от Герб изработиха. :mhihi: :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Опазване на парка в моя роден град.

Мнение от Cyberloner » 08 Авг 2018, 19:55

KPETEH написа:
Cyberloner написа:Може да я ползва, но в крайна сметка това, което ще стане е забавяне на проекта, поредната еко организация ще се облажи, а парка ще бъде изсечен. Дали ще се намерят мургави братя да увредя дърветата, така че да изсъхнат, дали ще тръге някоя болест, дали нещо друго не се знае.

Ти си се отказал от живота. Остави другите да се борят вместо теб!

Не казвам на колегата да не се бори, а да стои далече от еко измамниците ;)

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: MrManson

Последни теми
Facebook