Пътища за каране на мотори в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Пътища за каране на мотори в България

Мнение от seimo » 03 Авг 2018, 14:57

Здравейте колеги, идеята на темата е всеки да сподели кои са любимите му пътища за каране в България. Основно е насочена към колегите мотористи ,но няма лошо и автомобилистите да се включат. Аз ще напиша за мотора.Карам го 99% извънградско. Любими места за каране са пътища с хубави завои и що годе приличен асфалт както и красиви гледки - Шипка, Асеновград-Пампорово, Габрово-Трявна-Вонеща Вода, Беклемето, Пещера-Доспат. Мисля че ще се получи хубва тема :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от speeder88 » 03 Авг 2018, 15:19

Аз мотор няма и не карам, ама Петрохан също не е лош вариант!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от b_u_b_o » 03 Авг 2018, 15:56

Петрохан за мотор е гадно, почти целогодишно има доста пясък, на белидието преди това пътя е ужасен...абе с колата не ми се минава от там камо ли с мотора :D Сега правят ремонти може и да стане по-добре. Иначе класическите къси около софия...дефилето до Своге, понякога след работа се пускам до Брезник(през Божурище, Пожарево..) ако имам около час само за каране. Друго приятно пътче е Бистрица-Железница, може да се затвори през Самоков и стандартния път за София но него го избягвам много натоварено предимно с идиоти.. Малко по далечно но много любимо пътче, Пазарджик-Велинград-Юндола-Разлог-Симитли. Супер завои, екстра настилка, през голяма част от пътя няма голямо движение, муцка :D После обикновено карам по стария път за София, не обичам магистрали едно че е скучно и 2ро че ме увлича да карам бързичко а не е безопасно :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от 3186 » 03 Авг 2018, 16:06

Средец - Елхово :yes: 70 км ремонтиран гладък път през покрайнините на Странджа с приятни завои, гъсти гори и мнооого слабо движение. Последния път, когато минах от там, застигнах единствено 1 автомобил и се разминах с още 3-4 за целия преход...а карах с около 100км/ч почти постоянно. Не съм моторист, но ако някога се престраша - ще карам с кеф и там. :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна 3186 на 03 Авг 2018, 16:10, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от Don_Diego » 03 Авг 2018, 16:08

Папаз чаир - малко е стръмен и има повечко "осморки", но пътя е нов, не много натоварен и има хубави гледки
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от ildivvy » 03 Авг 2018, 22:35

+1 за Асеновград-Чепеларе! Така наречения от нас "нашенския Tale of the Dragon"! Ако се затвори обиколката през Смолян-Златоград-Кърджали също става отличен вариант! Велинград-Юндола-Г.Делчев-Доспат-Батак-Пловдив е отличен маршрут за ден...Това са 'родопски варианти'! В Стара планина също е яко! Хаинбоаз-Търново-Габрово-Шипка или Беклемето-Троян-Габрово-Шипка-Казанлък...Само да му се кара на човек...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d '00
Мечтае да кара: F10
Детайли за колата: Брутилда

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от ico530d » 04 Авг 2018, 9:07

Don_Diego написа:Папаз чаир - малко е стръмен и има повечко "осморки", но пътя е нов, не много натоварен и има хубави гледки

И аз съм за поповите ливади. На някои от завоите има страхотни гледки, както от страната на Гоце Делчев, така и от другата. :ok: :ok:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 16.03.2018
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E-53 4.4i

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от Bodar_k8 » 04 Авг 2018, 9:41

Мога да добавя макар и доста натоварено през почивните дни в делничен ден е приятно Кресненското дефиле,а също и пътя между Кюстендил и Дупница-препоръчвам горещо.Пътувайки от Кюстендил към Дупница лентите са две,Хасфалта е добър завоите са чудни.
Подкрепям на 100% избора на искърското дефиле Своге-бов-зверино и т.н.
Един от най-живописните според мен маршрути.
Мотора ми е Хонда 1000 рр и предпочитам да карам по гладки асфалтови пътища.

Апел към всички колеги мотористи не забравяйте,че пътя НЕ Е ПИСТА!!!
Нека ездата на мотор е по-умерена и се наслаждавайте на гледките докато шофирате,а не погледа ви постоянно да е забит в асфалта,осевата линия и движещите се коли,защото карате “най-бързата” машина на пътя и едва ли не сте безсмъртни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от kasho » 07 Авг 2018, 10:45

Bodar_k8 написа:Апел към всички колеги мотористи не забравяйте,че пътя НЕ Е ПИСТА!!!
Нека ездата на мотор е по-умерена и се наслаждавайте на гледките докато шофирате,а не погледа ви постоянно да е забит в асфалта,осевата линия и движещите се коли,защото карате “най-бързата” машина на пътя и едва ли не сте безсмъртни.

:yes:

И си обезшумете моторите, моля!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от Phil » 08 Авг 2018, 15:55

От известно време се хващам, че все повече ми харесва да карам "извън пътя" :roll: Там можеш да си караш спокойно и с кеф, а не постоянно да са ти очите на 4, за да не те отнесе поредният малоумник правещ обратен на двойна непресечена, някоя заспала патица, която се гримира, говори по телефона и пие кафе едновременно и т.н. В гората най-много някой заблуден пес да вземе да те лае :) В интерес на истината този сезон R6-цата съм я карал по-малко, отколкото ендурото...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от ildivvy » 08 Авг 2018, 19:16

Доста мои приятели зарязаха пътя и "влезнаха" в гората! Има доста предимства,интересно и забавно е,но е хубаво човек да е по-млад,да е в добра физическа форма и да знае какво прави! Паданията са нормални и не еднократни при карането в гората...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от Grozdanoff » 11 Авг 2018, 10:04

За спорт турист бих предложил Варна - Слънчев Бряг, а ако имате супермото може проходът Елена - Твърдица, с нов е асфалт и е перфектен за целта.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от mihal » 18 Юли 2022, 15:47

Да възродим темата . Кричим - Девин е перфектен . Посока Девин е по-приятно. Сърница - Велинград също е голям кеф.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от ildivvy » 18 Юли 2022, 19:38

Все още си е екстра! След Девин, ако се тръгне към Широка лъка има едно-две срутвания... Дано ги оправят скоро! Велинград-Сърница го карах в събота. Малко ми е 'спънат', но за разходка е 'бомба'! Вчера направих обиколка през Велинград - Юндола - Гоце Делчев и връщане през Девин. Добре се получи уикенда - над 700км родопско каране! Ще ми се да направя едно кръгче из проходите на Ст.планина, но ще го измисля...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Пътища за каране на мотори в България

Мнение от seimo » 18 Юли 2022, 20:31

Аз карам по проходите на Стара Планина най - редовно, но Беклемето за съжаление вече се разби прекалено много и става само за туристическо каране с много внимание. Иначе ако някога го реновират ще е топ дестинация за мотористите. Кричим - Девин няма какво да го коментираме, едва ли има моторист в България който да не го е карал. Иначе в отсечката Девин-Широка Лъка внимавайте много че е пързалка май съм го писал и преди. Скоро минавах Асеновград-Кърджали след като го ремонтираха наскоро също е доста приятно за мотор. Мога да ви кажа къде никога да не минавате обаче :mhihi: По миналата седмица правих разходка до Белмекен, от там Сестримо, но реших вместо през Пазарджик да мина директно Сестримо-Пирдоп през цяла Средна гора. Груба грешка :mhihi:

Ето това
Screenshot_2022-07-18-21-44-40-218_com.google.android.apps.maps.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: M5

Последни теми
Facebook