Аптечка и пожарогасител.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Аптечка и пожарогасител.

Мнение от abracadabra » 02 Авг 2018, 19:17

Аптечка имам, купена от Кауфланд, българска. Пожарогасителя всъщност ми е един приличащ на спрей, - дали няма да се заядат че не е със стикер от пожарникар и от онези старите тежки и голями?
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от Владо » 02 Авг 2018, 20:20

зависи... но по важното е дали за заядливците ги купуваш тия работи, или за собствена употреба при нужда :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от krasi2bmw » 02 Авг 2018, 22:13

Владо написа:зависи... но по важното е дали за заядливците ги купуваш тия работи, или за собствена употреба при нужда :roll:

Колегата е прав , 15 лв. е пожарогаситела , заверен за една година , купи си каквото трябва за твое спокойствие , по добре да го имаш , отколкото да ти затрябва и да го нямаш . Твоя е все едно , че нямаш .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от Don_Diego » 02 Авг 2018, 22:19

Инструкция № 1 от 20.02.2008 г. за съдържанието на аптечките на моторните превозни средства
Министерство на здравеопазването
Държавен вестник брой: 27

Година: 2008

Орган на издаване: Министерство на здравеопазването

Дата на обнародване: 11.03.2008

Чл. 1.
(1) Аптечките на движещите се по пътя три- и четириколесни моторни превозни средства съдържат:
1. еластична лента за кръвоспиране (по Есмарх, 5 см/1 м) - 1 брой;
2. марлен бинт, 5 см/5 м - 2 броя;
3. марлен бинт, 8 см/5 м - 2 броя;
4. марлен бинт, 10 см/5 м - 2 броя;
5. пакет медицински памук, 25 г - 1 брой;
6. стерилни превръзки за повърхностни рани, 10 см/10 см - 4 броя;
7. стерилни превръзки за повърхностни рани, 40 см/60 см - 1 брой;
8. пластири за рани, 3 см/6 см x 4 броя - 2 броя опаковки;
9. адхезивен пластир за прикрепване на превръзка, 2,5 см/2,5 м - 1 брой;
10. триъгълна кърпа, 96 см/96 см/136 см - 2 броя;
11. стерилни полиетиленови ръкавици, голям размер - 2 чифта;
12. разтвор на водна основа, подходящ за дезинфекция на ръце и раневи повърхности - 200 мл;
13. безопасни игли - 6 броя;
14. ножица с тъпи върхове - 1 брой;
15. уред за обдишване - 1 брой.
(2) Всички медицински изделия, посочени в ал. 1, следва да са в срок на годност.

Чл. 2.
(1) Аптечките на автомобили, предназначени за превозване на пътници с повече от 8 места за сядане без мястото на водача, съдържат двойно количество от превързочните и помощните материали, посочени в чл. 1, ал. 1.
(2) Аптечките на автомобили, предназначени за превозване на пътници с повече от 30 места за сядане без мястото на водача, съдържат тройно количество от превързочните и помощните материали, посочени в чл. 1, ал. 1.

Чл. 3. Съдържанието на аптечките се поставя в подходяща чанта, която позволява правилното съхранение на превързочните и помощните материали, обозначена с надпис "Аптечка".

Заключителни разпоредби

Параграф единствен. Тази инструкция се издава на основание чл. 139, ал. 2, т. 2 и § 11, ал. 2 от преходните и заключителните разпоредби на Закона за движението по пътищата и отменя Инструкция № 2 от 1997 г. за съдържанието на аптечките на моторните превозни средства (ДВ, бр. 51 от 1997 г.).


Това е последното (което намирам) искане за съдържанието на автоаптечките. Предполагам всички продаващи се по магазините са съобразени с тези изисквания :dunno:
Друг проблем е дали самите шофьори следят за годността на аптечката и изправността на пожарогасителя щото нали акоса "фира" трябват нови, а те са пари... :censored:

Аз в личната кола също съм с някаква купешка аптечка, пожарогасителя го подменям когато му мине заверката.
За служебната и в офиса съм поръчал други аптечки и се налага да карам нов курс за Първа помощ :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от damian2112 » 03 Авг 2018, 10:15

Изискванията за аптечките ги има в закона, но съм почти на 100% сигурен, че никой производител не ги спазва, например януари купих от Shell комплект аптечка и пожарогасител за 60лв, и когато отворих аптечката, вътре имаше 3-4 от описаните в закона неща, но за сметка на това имаше и 2 китайски презерватива :) Съответно, ако ви спрат, могат да се заядат за съдържанието на аптечката.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от Grozdanoff » 03 Авг 2018, 10:40

Да Ви споделя, че на мен са ми писали фиш за пожарогасителя(не отговарял на изискванията) :mhihi: Друг е въпросът, че от всичките пъти, които са ме спирали само този път искаха да видят пожарогасител и аптечка, просто полицаите бяха решили да ме глобят за нещо.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от ID A » 03 Авг 2018, 17:18

Имам чувството, че някои неща са неизпълними и са сложени само за да има за какво да се хванат!

12. разтвор на водна основа, подходящ за дезинфекция на ръце и раневи повърхности - 200 мл

Това съм го търсил по аптеки и никъде нямат и най-бегла представа какво трябва да бъде. Не е кислородна вода.

Уреда за обдишване, трябва да представлява нещо, като маска, като целта е да няма случаен обмен на телесни течности + щипка за носа на обдишваниях. Реално се продава едно парче найлон с един пластмасов преходник.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от Don_Diego » 03 Авг 2018, 19:55

И новите аудита са така, не се кОси :mhihi:
Другата седмица ми е курса и ще видя каква аптечка ще покажат там, като взема моята ще споделя какво има
Изображение

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от boksioraE39 » 04 Авг 2018, 9:37

Аптечката,пожарогасителя и жилетките са си оригинални с колата.
От лято 2000. :bang:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от host » 04 Авг 2018, 10:49

аз като си закупих колата нямаше аптечка и въобще не ми беше идвало на ум , че ми трябва ... докато един ден не си отворих багажика и видях, че пожарогасителя ми буквално е разсипан по пода на багажника (купчинка прах) и тогава си викам, чакай да видя и триъгълника и т.н дали реално е в калъфа (е36) ... тук аптечка, там аптечка ... :mhihi: к*р аптечка :mhihi:

сега имам някаква от LIDL взета, сигурно е пълен смях , ама колкото да я покажа на "органите" я возя и нея (чукнах ся в нета, никав смях не е ... то аз 1/2 неща не помня как се правят с материалите в нея ... явно я бива тая аптечка)

само да вметна едно нещо което може да е полезно но хората обичащи да обикалят с колите или имащи малки деца и т.н. , условия за ранички , порязвания и т.н.
освен стандартните неща в аптечката , нито тежи, нито е скъпо ... обаче е ефективно за рани, мен ми е вършило работа и си държа в колата и в офиса и вкъщи
>>>
MVIMG_20180804_114505.jpg

MVIMG_20180804_114517.jpg

MVIMG_20180804_114532.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от cod-cdbp » 04 Авг 2018, 11:41

ID A написа:Имам чувството, че някои неща са неизпълними и са сложени само за да има за какво да се хванат!

12. разтвор на водна основа, подходящ за дезинфекция на ръце и раневи повърхности - 200 мл

Това съм го търсил по аптеки и никъде нямат и най-бегла представа какво трябва да бъде. Не е кислородна вода.

Уреда за обдишване, трябва да представлява нещо, като маска, като целта е да няма случаен обмен на телесни течности + щипка за носа на обдишваниях. Реално се продава едно парче найлон с един пластмасов преходник.


Има се предвид риванол разтворен във вода, а не в спирт. Или йод.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от Владо » 04 Авг 2018, 11:43

навремето му викаха сулфатеацол... и беше в пликче, не в шише... може би най-ефективното за спиране на кръвотечение от рана... а след това йодасепт за заздравяване :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 30.01.2013
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: bmw 320d e90
Мечтае да кара: m5

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от hpnotic2 » 04 Авг 2018, 14:22

Владо написа:навремето му викаха сулфатеацол... и беше в пликче, не в шише... може би най-ефективното за спиране на кръвотечение от рана... а след това йодасепт за заздравяване :yes:


Че аз сравнително скоро, преди 3-4 месеца си купил суфатиацол в пликче.

Иначе, за аптечката и пожарогасителя, всяка година давам пожарогасителя да го прегледат и да му залепят стикер, а разтворите в аптекчата ги преглеждам на 6-8 месеца дали са в срок и ако не са, купувам нови. :lol: :lol:
Не са милиони, а все пак всичко се случва :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от cod-cdbp » 04 Авг 2018, 15:05

За разтворите в аптечката, не виждам какво може да им се развали.
Тия срокове на годност, взеха на всичко да ги слагат напоследък, дори на водата. :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аптечка и пожарогасител.

Мнение от Jordana » 04 Авг 2018, 16:28

Кръвотечение се спира с бинтове тампони марли , прави се превръзка според раната и кръвотечението . Сулфатиацол не се слага в рана , йод също . Риванол или кислородна вода , обработват се ръбовете на раната преди превързката и толкова . За малки рани може и на превраъзката направо с марлята . Безопасните игли са за закопчаване на бележка с часа когато е направена кръвоспираща превързка с есмарха . Такава превръзка не е добре да стои дълго . Целта на аптечката е не да се лекувате а да окажете до лекарска помощ на пострадалия . Есмарха , бинта и тръбата за искуствено дишане са основните работи , другото са боклуци с не особено важно присъствие в такава аптечка . Иначе може да си добавите и скалпел , игли за шиене , пинсети и хирургични конци , ампула с анестезия ако сте мераклия да пробвате как се шие рана . Може да се добавят и дне три летви в багажника за обездвижване на счупен крайник :mhihi:
Едно време слагаха какви ли не боклуци в тия аптечки ....йод , кислородна вода , риванол , амоняк в едни пластмасови шишенца и като я отвориш на прегледа то всичко изтекло вътре :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook