Работа на заплата или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Работа на заплата или...

Мнение от bai_ILIA » 01 Авг 2018, 12:25

това звучи като еднократна поста, не звучи като постоянна заетост. Може би ти е отказъл някой с пари понеже за някои това си е цифра, за други абсурд да си отрепат деня за 200лв...
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Don_Diego » 01 Авг 2018, 12:28

Да, конкретния случай не е постоянна заетост и затова звънях на безработни приятели и познати, които висят по кафетата по цял ден и не правят нищо. Затова ми беше странно как се отказват 200лв за нищоправене, но на друго място с безплатна храна и кафета :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Работа на заплата или...

Мнение от barty » 01 Авг 2018, 12:31

Don_Diego написа:
Borymeckata написа:Типично - всеки гледа надницата, а никой не пита работата каква е... :dunno: :dunno:


Не е страшна работата - да облечеш костюм, да си вземеш колата (горивото се плаща отделно по цените на скъпите горива, навъртат се 30-40км макс) и цял ден да кибичиш на няколко места с делегацията като храна, кафета и трасе за движение в час пик без задръстване са осигурени и напълно безплатни :ok:
Конкретния ден за основната група продължи около 10ч. и половина. НЕ знам може аз да съм крив (малко си падам работохолик и перфекционист в работата си) ама 200лв за правене на нищо не ми се виждат никак зле :dunno:


Щом има делегация работата не е за всеки :ok:
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.06.2018
Пол: Мъж
Кара: F30 330d 310HP

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Parzival » 01 Авг 2018, 13:22

barty написа:
Don_Diego написа:
Borymeckata написа:Типично - всеки гледа надницата, а никой не пита работата каква е... :dunno: :dunno:


Не е страшна работата - да облечеш костюм, да си вземеш колата (горивото се плаща отделно по цените на скъпите горива, навъртат се 30-40км макс) и цял ден да кибичиш на няколко места с делегацията като храна, кафета и трасе за движение в час пик без задръстване са осигурени и напълно безплатни :ok:
Конкретния ден за основната група продължи около 10ч. и половина. НЕ знам може аз да съм крив (малко си падам работохолик и перфекционист в работата си) ама 200лв за правене на нищо не ми се виждат никак зле :dunno:


Щом има делегация работата не е за всеки :ok:

Може би е трябвало да шпрехат на друг език и затва са те отрязали :dunno:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Работа на заплата или...

Мнение от c04 » 01 Авг 2018, 14:00

Don_Diego написа:
Borymeckata написа:Типично - всеки гледа надницата, а никой не пита работата каква е... :dunno: :dunno:


Не е страшна работата - да облечеш костюм, да си вземеш колата (горивото се плаща отделно по цените на скъпите горива, навъртат се 30-40км макс) и цял ден да кибичиш на няколко места с делегацията като храна, кафета и трасе за движение в час пик без задръстване са осигурени и напълно безплатни :ok:
Конкретния ден за основната група продължи около 10ч. и половина. НЕ знам може аз да съм крив (малко си падам работохолик и перфекционист в работата си) ама 200лв за правене на нищо не ми се виждат никак зле :dunno:

А даже от морето до София ще дойда, щом е така :ok: А ако отпуснат 760-ка да не ме забравиш :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Работа на заплата или...

Мнение от acho.rs » 01 Авг 2018, 14:08

С навлизането на аутсорсинга и глобализацията за мен на този етап въпроса със стартиращият бизнес е безсмислен. Това е моята гледна точка и то за момента. Не знам и защо се гледа все казуса прост бачкатор или супер преуспял бизнесмен. Има си мениджърски и диркеотрски позиции, при които горе - долу си автономен. Да не говорим, че 95% от микро бизнеса е или пред фалит или не могат да вържат и 2к на месец чисто

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Работа на заплата или...

Мнение от TNT » 01 Авг 2018, 14:26

SK написа:Както много колеги споменаха, за мен стартирането на собствен бизнес е трудно...особено ако не можеш да правиш нещо добре (или много добре) и също така няма как да го "продадеш"

Или аз нещо не съм те разбрал, или много се обърка тука. Точно бизнес можеш да продадеш, а работно място не можеш. Ти да си чувал някой лекар да си е продал работното място в болницата ? Аз не. Ама за тази компания закупи онази компания... чета всеки ден.

acho.rs написа:Да не говорим, че 95% от микро бизнеса е или пред фалит или не могат да вържат и 2к на месец чисто

Ей този момент е много важен. Ако взимаш 1500лв на заплата, недей почвай бизнес с потенциал 2к месечно... Ако има потенциал да се разрасне, да станат 5, 8, 12 - добре. По-нагоре се споменаха франчайзите. Като идея са страхотни. Типичен пример как работиш 1 година и после береш плодове. Обаче... има много "ако"-та и "но"-та. Евтините и достъпни са безсмислени за мен. Ще обереш всичките негативи на това, да имаш бизнес, ама никой от плюсовете. Такива където има за 5000, за 8 000, за 10к... много скоростно ги подминавайте :mhihi: Сега обаче, ако стъпваш с верига от ранга са "Събуей" примерно... нещата стават други. Ако на някой му е интересно, има доста информация в гугъл. В България над 50% от обектите се държат от 1 човек. Нали не мислите, че този човек на всеки час е в различен град в страната, за да върти всичко ? :kuku: Световната статистика беше, че над 70-80% държат по повече от един.

acho.rs написа: Не знам и защо се гледа все казуса прост бачкатор или супер преуспял бизнесмен. Има си мениджърски и диркеотрски позиции, при които горе - долу си автономен.

Тук също си прав. Бачкатор и милионерче са малко крайности. Но също така на висока мениджърска/директорска позиция... пак си 24/7 кажи речи. Получаваш един от негативите на собствения бизнес.

Както се каза и по-горе - няма едно мнение по темата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Re: Работа на заплата или...

Мнение от SK » 01 Авг 2018, 14:40

TNT написа:
SK написа:Както много колеги споменаха, за мен стартирането на собствен бизнес е трудно...особено ако не можеш да правиш нещо добре (или много добре) и също така няма как да го "продадеш"

Или аз нещо не съм те разбрал, или много се обърка тука. Точно бизнес можеш да продадеш, а работно място не можеш. Ти да си чувал някой лекар да си е продал работното място в болницата ? Аз не. Ама за тази компания закупи онази компания... чета всеки ден.


искАх да кажа, че има случаи в които някой си може да произвежда продукт или услуга много добре, но не може да го "продаде" т.е. да го осребри...от там идва прекупвача който не малко пъти изкарва повече от производителя... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
за продаването на компании....онзи ден "ни" купиха господата отвъд океана и вече си "***майката" :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Работа на заплата или...

Мнение от vicho » 01 Авг 2018, 15:11

Borymeckata написа:Аз като свърша работния ден, тегля ключа на фургона, качвам си колелото и край - до 8:00 на другата сутрин изобщо не се и сещам за работа. Чета книги, ръчкам си нещо в гаража, пътувам някъде за кеф... Хич не ме притеснява, че утре щели да идват на проверка от НАП, ХЕИ, инспекция по труда, пожарната или други някакви кожодери, че била излязла нова наредба за нещо си, че мой работник се напил и паднал от стълбата, че камионът се строшил в Унгария или че машината за макарони се задръстила -

седя си на люлката, пийвам си бира и гледам светулките.


най-хубавото нещо, което съм чел скоро :bchug:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Работа на заплата или...

Мнение от FaceOff » 01 Авг 2018, 16:12

SK написа:
host написа:
ей тая тема много на сериозно я вземате


Темата си е напълно сериозна пич....
това че има хора които предпочитат да си стоят във тях или вечно да правят някви кокошкарски "далавери", но не и да работят е ясно. Както много колеги споменаха, за мен стартирането на собствен бизнес е трудно...особено ако не можеш да правиш нещо добре (или много добре) и също така няма как да го "продадеш" Все си мисля, че ако си поработил няколко години и имаш опит като механик и си натрупал някакви пари, може да си отвориш сервиз...ако си бил управител на заведение или готвач, може да опиташ самостоятелно....ако си бил плочкаджия :mhihi: да си събереш бригада която главно да ръководиш...общо взето да нагазиш в познати води.
Какво правим ние :mhihi: :mhihi: :mhihi: които примерно сме поработили няколко години за голяма компания, справяме се добре, заплатката е сигурна, обаче...ни се иска да се трудим за себе си. Тук е ясно че колкото и да си добър е невъзможно да станеш конкурент на международна компания с традиции, история и капитал. Та какво правим....драпаме да станем меринджеи, ставаме, вече взимаме многото пари, обаче напрежението и нервите са същите като за тези със собствения бизнес, като единствен плюс виждам че като ти писне можеш да си тръгнеш и да отидеш при следващите за които ще работиш на заплата...


Това, което ти виждаш като "единствения плюс" на тези на заплата, всъщност е основната разлика между двете. Да, вложил си време и донякъде пари, за да учиш, после още време за да се докажеш.. но в крайна сметка, като ти писне и отидеш другаде да работиш на същото или подобно заплащане, нищо не губиш.. Докато механикът трябва да инвестира една сериозна сума за да обурудва един сервиз, или пък да даде доста по-голяма сума в наеми за обурудван такъв, за готвача дето ще прави ресторант още повече важи същото. Много често се налага и да продължаваш да инвестираш, поради една или друга причина, било сервиз или ресторант, обурудването и в двете имат нужда от поддръжка. Да не говорим за по-сложния и труден за разрешаване казус - работната ръка.. тук не ми се говори.. Та, като си на заплата най-много рискуваш да попаднеш на по-нацупен шеф на другото място, докато с бизнеса понякога може да изгубиш много.. и всичко..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Работа на заплата или...

Мнение от peshehodetz » 01 Авг 2018, 18:16

На заплата с хубав бонус на края на годината и поне един месец годишна отпуска + коледна ваканция. За собствен бизнес въобще и не си помислям, първо че не е за мен тая работа и второ нямам толкова много излишен кеш, че да почна нещо от което да си заслужава, пък заеми не обичам да взимам, единствено съм го правил за къща и евентуално за кола ако е изгоден лихвения процент. Някак си много е приятно усещането човек да си ляга и субужда с мисълта, че не дължи нищо било към банките или когото и да е.
Иначе за дребни инвестиции при наличие на някакъв излишен кеш е ОК да се вкара да речем в stock market-a, макар и да е малко рисковано, все пак по-добре отколкото да се държи на сметки в банката.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Работа на заплата или...

Мнение от madafaka_donkele » 01 Авг 2018, 19:26

Don_Diego написа:
Borymeckata написа:Типично - всеки гледа надницата, а никой не пита работата каква е... :dunno: :dunno:


Не е страшна работата - да облечеш костюм, да си вземеш колата (горивото се плаща отделно по цените на скъпите горива, навъртат се 30-40км макс) и цял ден да кибичиш на няколко места с делегацията като храна, кафета и трасе за движение в час пик без задръстване са осигурени и напълно безплатни :ok:
Конкретния ден за основната група продължи около 10ч. и половина. НЕ знам може аз да съм крив (малко си падам работохолик и перфекционист в работата си) ама 200лв за правене на нищо не ми се виждат никак зле :dunno:


Абе направо си е перфе. Но, ако оставим майтапа настрана такова заплащане за шофьор си е рядкост. Знам за лични шофьори, които взимат по 1к на месец с ненормирано, но рядко развозване на шефа. Знам и такъв, който е 8 часа на ден, но 6 дни в седмицата и е на 2к. Над това май трябва да го играеш шофьор тип "Transporter", демек хем шофьор, хем охрана :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Don_Diego » 01 Авг 2018, 19:42

Тия дето са многофункционални, но реално нито една от длъжностите не изпълняват както трябва рядко чувам за 2к заплата :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Работа на заплата или...

Мнение от немо » 01 Авг 2018, 20:01

acho.rs написа:С навлизането на аутсорсинга и глобализацията за мен на този етап въпроса със стартиращият бизнес е безсмислен. Това е моята гледна точка и то за момента. Не знам и защо се гледа все казуса прост бачкатор или супер преуспял бизнесмен. Има си мениджърски и диркеотрски позиции, при които горе - долу си автономен. Да не говорим, че 95% от микро бизнеса е или пред фалит или не могат да вържат и 2к на месец чисто

Това като го прочетох се сетих за поговорката:"Кога стана калайджия,кога ти почерня задника...?" :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Работа на заплата или...

Мнение от acho.rs » 01 Авг 2018, 21:20

madafaka_donkele написа:
Don_Diego написа:
Borymeckata написа:Типично - всеки гледа надницата, а никой не пита работата каква е... :dunno: :dunno:


Не е страшна работата - да облечеш костюм, да си вземеш колата (горивото се плаща отделно по цените на скъпите горива, навъртат се 30-40км макс) и цял ден да кибичиш на няколко места с делегацията като храна, кафета и трасе за движение в час пик без задръстване са осигурени и напълно безплатни :ok:
Конкретния ден за основната група продължи около 10ч. и половина. НЕ знам може аз да съм крив (малко си падам работохолик и перфекционист в работата си) ама 200лв за правене на нищо не ми се виждат никак зле :dunno:


Абе направо си е перфе. Но, ако оставим майтапа настрана такова заплащане за шофьор си е рядкост. Знам за лични шофьори, които взимат по 1к на месец с ненормирано, но рядко развозване на шефа. Знам и такъв, който е 8 часа на ден, но 6 дни в седмицата и е на 2к. Над това май трябва да го играеш шофьор тип "Transporter", демек хем шофьор, хем охрана :dunno:

Ако от време на време взимат "пликове" и доставят торбички с "брашно" , може повече да докарават

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook