Работа на заплата или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Cyberloner » 31 Юли 2018, 17:26

Най-добре други да работят за теб ;) , ама това докато стане трябва или МНОГО да работиш и да ти върви поне малко, или да си човек на някого и т.н.

В момента съм на прилична запалта и 99% работя от къщи и съм доволен - парите идват точно на деня, гледам си жената, детето, къщата и двора и не искам и да чуя за нещо по-различно.

Филма с работа за себе си се опитах да го играя(за съжаление се оказа, че е било с много некоректен партьор) - не ми се получи, но пак ще опитам в някакъв момент, слeд като осигуря някакъв пасивен доход. До тогава - Работать так, чтобы товарищ Сталин спасибо сказал! :mhihi:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Работа на заплата или...

Мнение от TNT » 31 Юли 2018, 18:11

Изображение

Тъй като става малко неразбирателство, малко изяснителна картинка :mhihi: Така както е зададена темата и каквито са повечето отговори - става въпрос за "employed" и "self-employed". И да, наистина са малко хората, които могат нищо да не правят и след 6 месеца бизнеса да върви. По-скоро съм на мнение, че добре организиран и "пораснал" бизнес може да изисква минимални усилия. Познавам хора с поне 6 (аз за толкова знам) бизнеса. Ако трябва всеки ден "да са там", както твърдят хора в темата, мислите ли, че е възможно ? Аз не. Дали изисква усилия и контрол да работят - разбира се.

Да не развалям темата - така както е зададена - зависи в каква сфера. Много. Лекари, зъболекари, адвокати са масово собствено наети. Някакъв компромис заплата + голям процент е ОК за мен. В България малко финансовата част е доста сбъркана и от там повечето хора предпочитат заплатката. Отговорностите и нервите често не са оправдани за друго.
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Работа на заплата или...

Мнение от N.Mihaylovski » 31 Юли 2018, 18:37

Интересна тема,

аз си бачкам за мен, ето малко факти, първите 3-4 години нямах и един ден почивка, парите бяха повече от колкото да съм някъде на "заплатка" в момента парите са повече, истината е, че трябва някой да работи за теб другото е чиста проба изгърбване, ако някъде ми дават по 8000К Чисто на месец и отношението е ОК колегите и шефа по добре на заплата няма ги тея нерви, ако някой мисли, че като имаш фирма след 2 години вадиш G30 от магазина жестоко се лъже, тея коли не са с пари от работа.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Работа на заплата или...

Мнение от TNT » 31 Юли 2018, 19:14

N.Mihaylovski написа: истината е, че трябва някой да работи за теб другото е чиста проба изгърбване

:yes: :yes: :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Работа на заплата или...

Мнение от vixx » 31 Юли 2018, 19:15

N.Mihaylovski написа:ако някой мисли, че като имаш фирма след 2 години вадиш G30 от магазина жестоко се лъже, тея коли не са с пари от работа.


Факт е, че много от най-младите си го мислят това, но има и друга гледа точка. Имам вече достатъчно приятели с които съм от дете, които вадят от магазините нови премиум автомобили. Е, не е 2 години след като са си започнали бизнеса, но все пак. Хората си бачкат мъжката и при никой не е играл фактора "семеен бизнес" или родителите да са имали кеш. Въпроса е, след 2-3-5 години като си завърти колелото човек, да успее да си намали работата която трябва да върши, понеже мотивацията и нервите в един момент свършват.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Работа на заплата или...

Мнение от (bubsa) » 31 Юли 2018, 19:23

Аз си мечтая за спокойна и прилично платена работа с достатъчно свободно време.Сигурно ако живеехме по 200 години щях да искам да се гърбя по 24/7 известно време.
Лошото е,че в момента имам почти всичко без грам спокойствие... :confused: А май от това имам най-голяма нужда.
Няколко пъти съм имал възможности за собствен бизнес,но съм ги пропускал умишлено.Брат ми се хвана на хорото и сега има два различни бизнеса и ходи като зимби.Всеки ден от тъмно до тъмно е зает...мерси.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Работа на заплата или...

Мнение от BaDxBoY » 31 Юли 2018, 19:55

Гледам че го сложихте Робърт нагоре, имам около 4 негови книги, включително съм играл и играта му. Реално погледнато, от цялата му философия, има ли нещо приложимо в България ? Тия инвеститори, гурута,мотиватори и прочие да не мислите, че в действителност са така, както се изкарват ? Някой спомена и криптовалутите, еми по-добре търкай билетчета, не е като да не набих най-грешните ми 7-8 000 лева, от които сега имам около 200-300 долара :lol:
Всеки трябва да прави това, което го прави щастлив. А правиш ли нещо с желание,упоритост и качество, ти ще печелиш не само пари от него. Няма значение дали си чистач за някой, дали управляваш фирма с 1000 човека. Работил съм и по 70 часа на седмица, работил съм и по 40, сега работя 2 дни в седмицата и ми е най-добре. Да работата ми е адски интензивна и непредсказуема, но като че ли не се чувствам толкова уморен, колкото да не правя нищо 12 часа някъде.

Какво лошо има в това човек да работи постоянно, ако това го зарежда и му доставя удоволствие ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Don_Diego » 31 Юли 2018, 20:17

BaDxBoY написа:Какво лошо има в това човек да работи постоянно, ако това го зарежда и му доставя удоволствие ?


Данък "Обществено мнение" е много висок тук и всеки се съобразява с това :ranting:
Много хора вземат предвид какво ще си помислят хората за тях като работят дадена работа. Лично аз отнасям купища подигравки за това, че съм шофьор :dunno: Незнайно защо хората я имат за срамна професия :kuku: :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Работа на заплата или...

Мнение от (bubsa) » 31 Юли 2018, 20:32

Don_Diego написа:
BaDxBoY написа:Какво лошо има в това човек да работи постоянно, ако това го зарежда и му доставя удоволствие ?


Данък "Обществено мнение" е много висок тук и всеки се съобразява с това :ranting:
Много хора вземат предвид какво ще си помислят хората за тях като работят дадена работа. Лично аз отнасям купища подигравки за това, че съм шофьор :dunno: Незнайно защо хората я имат за срамна професия :kuku: :dunno:

Ти нещо не му разбра въпроса.
И аз съм шофьор и ми е през дедовия кой какво мисли.Имам оферта в сила за коренно различнаработа за подобни пари и няма да я приема,защото това си ми харесва и не мога да стоя на едно място.

А на въпроса.За мен е лошо да работиш постоянно,защото така няма как да имаш пълноценен личен живот.Всеки си избира все пак.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Dirty M5 driveR » 31 Юли 2018, 20:33

Ами това е голям бич на обществото според мен - всеки гледа в канчето на другия и храни ли, храни... и в същото време на малко им стига акъла да се научат на някакво реално умение за работа и т.н., че в крайна сметка да са добре и доволни от живота си. Аз се чувствам зле около такива хора и гледам да ги избягвам. Щото живота многократно е доказал, че не може да те мързи и да имаш. Е, може, ама методите не водят до спокоен живот. :mhihi:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Работа на заплата или...

Мнение от TNT » 31 Юли 2018, 20:34

BaDxBoY написа: Реално погледнато, от цялата му философия, има ли нещо приложимо в България ?

Емиии... поне 90% :mhihi: Голямата разлика е от мащабите. Препрочети ги книгите, останал съм с впечатление, че си интелигентен. Поубягнали са ти някои от идеите в първите две книги. Нататък общо взето се преповтарят едни и същи неща. Прочети и вижданията на други такива, каращи Ролс Ройсове :mhihi: С леки разлики, всичко се върти около едно и също. Прочети примерно "Най-богатия човек във Вавилон". На 5000 години "идеи". Ако не намериш приликите между двете книги, лошо :mhihi:

А за криптовалутите... аз съм напред. Значи проблема е в твоя телевизор :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Работа на заплата или...

Мнение от BaDxBoY » 31 Юли 2018, 21:37

Остави интелигентността, далеч съм от нея :lol: Всъщност прав си,има доста неща, които важат и за тук, например аз имах огромни проблеми поради факта, че не желаех да запиша университет. Първата книга, богатият татко и беднитя татко си е доста комерсиална и всичките съвети са познати на всеки един умен човек. Всяка 3-та дума му е ценни книжа,фондови борси, недвижимо имущество и др. активи. Кажи ми, колко от тези активи са приложими в България ? Да, хубаво е човек да си дава парите за активи, а не за пасиви, но все пак не смятам, че богатството трябва да се измерва според ''колко месеца ще живееш без да работиш'' не е задължително работата да е агония.
Криптоглупостите ме е яд, че не почнах да се интересувам от тях преди 5-6 години, общо взето колкото повече хора знаят за една далавера, толкова по-малко далавера е тя ..

Твоята снимка мисля, че беше от книгата му където показваше 4-те уж потока на парите. Еми не може всички да са в дясно, за да има хора в дясно, трябва да има и хора в ляво.
Някой от предишните коментари го потвърждават, не всеки би предпочел да управлява хора, да носи отговорност, да поема рискове и т.н.
Долавях в книгите му адски много злоба и неприязъм към работещите хора, което за мен е грозно.
Сега чета точно обратната на неговата книга - Лидерът без титла на Робин Шарма. Изобщо философията на Робин като цяло според мен е много по-правилна от тази на Робърт. Хартийките не са всичко, живи същества сме.
едит- всъщност сега докато пиша, като цяло не смятам, че някой трябва да казва на други хора, как трябва да се живее.

Интересно е, че в България тези неща нямат нищо общо. Наскоро взех книга за франчайзинта в България и както бях решил да се занимавам с това, се отказах категорично. Реално погледнато в България, от франчайз печели само този, който дава франчайза на бизнесмените, чели много Робърт.
Последна промяна BaDxBoY на 31 Юли 2018, 21:50, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Работа на заплата или...

Мнение от 3186 » 31 Юли 2018, 21:48

Свободата и свободното време не ги асоциирам със собствен бизнес. Ако човек е на добра заплата с перспективна професия и има приличен стандарт на живот, не са много разумните причини да си загуби хубавите години в блъскане за бизнес. На онзи свят сме равни всички, както се казва. Мое мнение...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Don_Diego » 31 Юли 2018, 22:02

(bubsa) написа:
Don_Diego написа:
BaDxBoY написа:Какво лошо има в това човек да работи постоянно, ако това го зарежда и му доставя удоволствие ?


Данък "Обществено мнение" е много висок тук и всеки се съобразява с това :ranting:
Много хора вземат предвид какво ще си помислят хората за тях като работят дадена работа. Лично аз отнасям купища подигравки за това, че съм шофьор :dunno: Незнайно защо хората я имат за срамна професия :kuku: :dunno:

Ти нещо не му разбра въпроса.


Много добре му разбрах въпроса. Просто тук е широкоразпространено мнението, че ако работиш нещо под IT специалист (в кол-център :mhihi: ), едва ли не си като манго дето търкаля кофите зад камиона за боклук :kuku:
Едва ли не си луд да се хванеш на пълен работен ден или работиш извънредно :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Работа на заплата или...

Мнение от TNT » 01 Авг 2018, 0:58

BaDxBoY написа:Твоята снимка мисля, че беше от книгата му където показваше 4-те уж потока на парите. Еми не може всички да са в дясно, за да има хора в дясно, трябва да има и хора в ляво.

Никой не е казал, че всички трябва да са отдясно. Никой не е казал, че всички трябва да са и на едно място в картинката. Може да си инвеститор, докато си барман. Все още те съветвам да ги прочетеш по още един път книгите. Първите две поне. Отгоре отгоре си ги разбрал. Книгата, която препоръчах по-горе също е много добра. Познавам доста хора, които са щастливи на работа, щото нищо не правят :mhihi: Мързеливи са и някой да ги накара да работят е най-големия ужас за тях. Да мислят също не обичат. Затова е и темата - да се изкажат различни мнения и виждания по въпроса. Всеки човек си има и различни приоритети в живота. Ама ако те мързи и обичаш да лежиш пред ТВ-то, обичаш да си пръскаш парите за глупости - после не мрънкаш, че нямаш пари. Ако не ти харесва сегашната ти ситуация, но също така не правиш нищо по въпроса да я промениш (доста хора са така, някои цял живот) - пак нямаш право да се оплакваш.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook