Работа на заплата или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Borymeckata » 01 Авг 2018, 8:05

Интересен въпрос, но предполагам, че ще бъде както при темата за соц-а - няма да има еднозначно мнение и всеки вижда нещата различно... Няма лошо де, нали плурализъм (или както там му викаха)...

При мен нещата тръгнаха "на заплата" още откакто заърших института и вече близо 25 години си върви така. Частният бизннес изисква твоето внимание 24/7 и няма начин да го вместиш "между другото", докато си бачкаш от 8 до 5 (ние с уке ви Личко всъщност сме до 4... :mhihi: :mhihi: ). Трябва да правиш или едното, или другото, но според мен е невъзможно да съвместиш двете (работа на заплата и бизнес), аз поне така смятам.


Don_Diego написа:Сложно е да развиеш бизнес (сервиз, магазин, салон за красота и подобни) сам има страшно много променливи и рядко можеш да ги вземеш всички под внимание когато започваш. Другото лошо е, че в един момент се налага да вземеш работници и там вече става страшно :mhihi: . Ако искаш да върви - забравяш за личен живот, екскурзии, почивки и тн.

Ами това е - като говоря с мои познати с дребен бизнес - точно така изглежда. Сядаме уж на лаф и бира - на него два телефона постоянно му звънят на масата, даже се случва и едновременно... Егати бизнеса... Аз като свърша работния ден, тегля ключа на фургона, качвам си колелото и край - до 8:00 на другата сутрин изобщо не се и сещам за работа. Чета книги, ръчкам си нещо в гаража, пътувам някъде за кеф... Хич не ме притеснява, че утре щели да идват на проверка от НАП, ХЕИ, инспекция по труда, пожарната или други някакви кожодери, че била излязла нова наредба за нещо си, че мой работник се напил и паднал от стълбата, че камионът се строшил в Унгария или че машината за макарони се задръстила - седя си на люлката, пийвам си бира и гледам светулките.
Последна промяна Borymeckata на 01 Авг 2018, 8:12, променена общо 3 пъти
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Borymeckata » 01 Авг 2018, 8:06

3186 написа:Свободата и свободното време не ги асоциирам със собствен бизнес. Ако човек е на добра заплата с перспективна професия и има приличен стандарт на живот, не са много разумните причини да си загуби хубавите години в блъскане за бизнес. На онзи свят сме равни всички, както се казва. Мое мнение...


:yes: :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Работа на заплата или...

Мнение от alekangg » 01 Авг 2018, 8:10

Don_Diego написа:
BaDxBoY написа:Какво лошо има в това човек да работи постоянно, ако това го зарежда и му доставя удоволствие ?


Данък "Обществено мнение" е много висок тук и всеки се съобразява с това :ranting:
Много хора вземат предвид какво ще си помислят хората за тях като работят дадена работа. Лично аз отнасям купища подигравки за това, че съм шофьор :dunno: Незнайно защо хората я имат за срамна професия :kuku: :dunno:

Едно 20-30% от професиите са срамни у нас. Обаче не е срамно, дори е гордост да не се работи нищо и да се виси в кафенето-кръчмата по цял ден. Ако може и нещо далаверка-схема да се измисли, положението става 6!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Don_Diego » 01 Авг 2018, 8:43

Това бях забравил да го отбележа :yes:
В старата работа съм имал случай безработни хора да ми откажат да дойдат за 200лв/ден под претекст, че ако работния ден бил над 8ч парите били малко :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Knoxville_ » 01 Авг 2018, 8:49

Тези 200 лева на ден след осигуровките ли са или преди това? Я направо кажи коя ти е старата работа, да отида да поработя малко и аз :mhihi: :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Работа на заплата или...

Мнение от host » 01 Авг 2018, 8:52

Don_Diego написа:Това бях забравил да го отбележа :yes:
В старата работа съм имал случай безработни хора да ми откажат да дойдат за 200лв/ден под претекст, че ако работния ден бил над 8ч парите били малко :kuku:


колега пускай оферти на ЛС ако имате позиции ... съвестен съм, мога да поработвам извънредно понякога ... не пия ... много ... не пуша ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Работа на заплата или...

Мнение от madafaka_donkele » 01 Авг 2018, 9:22

host написа:
Don_Diego написа:Това бях забравил да го отбележа :yes:
В старата работа съм имал случай безработни хора да ми откажат да дойдат за 200лв/ден под претекст, че ако работния ден бил над 8ч парите били малко :kuku:


колега пускай оферти на ЛС ако имате позиции ... съвестен съм, мога да поработвам извънредно понякога ... не пия ... много ... не пуша ...


И по ку*ви ше спра да ходя и ИТ-то ше заеб@, само кажи де ги дават тея 200лв./ден :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Borymeckata » 01 Авг 2018, 9:51

Колеги, дръжте се на положение, не подбивайте пазара на труда! Безработните се мръщат на 200 лева надница, а вие ще се избиете... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Работа на заплата или...

Мнение от alekangg » 01 Авг 2018, 9:56

Да не се окаже, че тия 200лв са за 16 часа и то инцидентно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Borymeckata » 01 Авг 2018, 9:59

Типично - всеки гледа надницата, а никой не пита работата каква е... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Knoxville_ » 01 Авг 2018, 10:03

alekangg написа:Да не се окаже, че тия 200лв са за 16 часа и то инцидентно.


Я ще ходя за 8 часа и ще върна останалите 100 :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Работа на заплата или...

Мнение от alekangg » 01 Авг 2018, 10:04

И 100лв да са, пак е добре, ама явно е по-престижно да се кибичи на кафето, след като са отказали.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Работа на заплата или...

Мнение от host » 01 Авг 2018, 10:30

Borymeckata написа:Типично - всеки гледа надницата, а никой не пита работата каква е... :dunno: :dunno:


работа ... ква работа ... аз разбрах колегата че пари дава :mhihi:

ей тая тема много на сериозно я вземате

който си мисли, че без бачкане ще лежи под палмите и коврите ще му носят кок-тейли :D ... може ама ако някой му е завещал нещо, въпреки, че и такива има, но като нямат акълец профукват всичко бая бързичко

иначе съм напълно съгласен, че целта на човешкия живот не е да се работи, работата е нужното нещо за да си живееш живота

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Don_Diego » 01 Авг 2018, 11:02

Borymeckata написа:Типично - всеки гледа надницата, а никой не пита работата каква е... :dunno: :dunno:


Не е страшна работата - да облечеш костюм, да си вземеш колата (горивото се плаща отделно по цените на скъпите горива, навъртат се 30-40км макс) и цял ден да кибичиш на няколко места с делегацията като храна, кафета и трасе за движение в час пик без задръстване са осигурени и напълно безплатни :ok:
Конкретния ден за основната група продължи около 10ч. и половина. НЕ знам може аз да съм крив (малко си падам работохолик и перфекционист в работата си) ама 200лв за правене на нищо не ми се виждат никак зле :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Re: Работа на заплата или...

Мнение от SK » 01 Авг 2018, 11:08

host написа:
ей тая тема много на сериозно я вземате


Темата си е напълно сериозна пич....
това че има хора които предпочитат да си стоят във тях или вечно да правят някви кокошкарски "далавери", но не и да работят е ясно. Както много колеги споменаха, за мен стартирането на собствен бизнес е трудно...особено ако не можеш да правиш нещо добре (или много добре) и също така няма как да го "продадеш" Все си мисля, че ако си поработил няколко години и имаш опит като механик и си натрупал някакви пари, може да си отвориш сервиз...ако си бил управител на заведение или готвач, може да опиташ самостоятелно....ако си бил плочкаджия :mhihi: да си събереш бригада която главно да ръководиш...общо взето да нагазиш в познати води.
Какво правим ние :mhihi: :mhihi: :mhihi: които примерно сме поработили няколко години за голяма компания, справяме се добре, заплатката е сигурна, обаче...ни се иска да се трудим за себе си. Тук е ясно че колкото и да си добър е невъзможно да станеш конкурент на международна компания с традиции, история и капитал. Та какво правим....драпаме да станем меринджеи, ставаме, вече взимаме многото пари, обаче напрежението и нервите са същите като за тези със собствения бизнес, като единствен плюс виждам че като ти писне можеш да си тръгнеш и да отидеш при следващите за които ще работиш на заплата...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook