Работа на заплата или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Работа на заплата или...

Мнение от SK » 31 Юли 2018, 13:40

Колегите, какво предпочитате, да работите от 8 до 5 за някой срещу Х пари или да работите за себеси...
Ако човек е достатъчно кадърен да движи собствен бизнес който му осигурява доходи които покриват и най-малките капризи и същевременно с това успява да балансира и личния си живот, ми се струва идеално НО и почти невъзможно :mhihi: (ако тръгваш от 0 и разчиташ само на себе си... :mhihi: :mhihi: :mhihi: )
Идеята на темата е да споделите за вас кой е по добрият вариант. Много хора ненавиждат шефа, колегите, работата и всичко...но стоят заради заплатката. По-малка част, им доставя удоволствие това което правят, възнаграждението, колектива и шефа са ОК, и неискат и да чуват за собствен бизнес. Други, при първа възможност са или биха стартирали собствен бизнес.
Какво е вашето мнение, плюсове и минуси на двата варианта?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Работа на заплата или...

Мнение от madafaka_donkele » 31 Юли 2018, 13:56

SK написа:какво предпочитате, да работите от 8 до 5 за някой срещу Х пари или да работите за себеси...


Предпочитам да си лежа по цял ден у нас, ама не става :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Работа на заплата или...

Мнение от TNT » 31 Юли 2018, 14:01

Има си плюсове и минуси, както каза. Аз предпочитам варианта за себе си, макар че за съжаление все още се налага да съм на вариант "8 до 17ч". Чакам "страничните" доходи да пораснат достатъчно. Правя опити за преход :mhihi: А и никой не е забогатял на заплата. За стоенето, заради заплатката... тази година изкарах няколко месеца в компания с отвратителен шеф и отвратително работно време. Там всички бяха заради парите. И докато някои са притиснати от живота със семейства, заеми, ипотеки и т.н., имаше една част, която за мен просто бяха продажници. Търпяха ежедневно унижение за "заплатката".
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Работа на заплата или...

Мнение от barty » 31 Юли 2018, 14:06

От няколко години сам съм си шеф но е много натоварващо, все няма време, всичко зависи от мен, парите :mhihi: има ама ... :mhihi:
Но пък сам си определям графика, свободен съм..
Едно е сигурно: ангажименти без край, трябва да търсиш парите и е много трудно!
Дали си струва? Зависи....

Помня годините "на работа" : безгрижие, имаш колеги, споделена отговорност, заплатата що годе сигурна... Парите не стигат и в двата случая!
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Don_Diego » 31 Юли 2018, 14:09

Сложно е да развиеш бизнес (сервиз, магазин, салон за красота и подобни) сам има страшно много променливи и рядко можеш да ги вземеш всички под внимание когато започваш. Другото лошо е, че в един момент се налага да вземеш работници и там вече става страшно :mhihi: . Ако искаш да върви - забравяш за личен живот, екскурзии, почивки и тн. После решаваш да инвестираш с цел развитие, съгласяваш се на орташко рамо и коня отива У рЯката :mhihi: Поне при мен горе-долу така се развиха нещата и като ми кипна зарязах и разпродадох всичко.

ЗА работа от 8 до 17 също има доста променливи, но като че ли най-вече зависи естеството на работата, колегите и шефовете . Ако не ми е приятно да седя на работното място, едва ли високата заплата ще е достатъчен стимул да съм продуктивен и да съм там :dunno:
При мен е ТД с ненормирано работно време, но с ръка на сърцето мога да кажа, че попаднах на ШЕФ! Отношението е един път :bowdown: (може би защото е чужденец)
Удоволетвориха ми всички изисквания, дадоха ми по-висока от исканата заплата, както и доста други бонуси и ходя с усмивка на работа :lalala:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Работа на заплата или...

Мнение от madafaka_donkele » 31 Юли 2018, 14:24

TNT написа:А и никой не е забогатял на заплата.


Кажи го на всички средно големи и нагоре мениджъри :mhihi: Предното ни CTO се подписваше срещу 20к лв. чисти на месец, СОО-то ни маааалко повечко. В предната фирма главния взимаше 30к. чисти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Работа на заплата или...

Мнение от TNT » 31 Юли 2018, 14:26

А ако спре да ходи на работа срещу колко ще се подписва ? :mhihi: Изглежда имаме различни виждания за забогатял.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Dextuar » 31 Юли 2018, 14:31

madafaka_donkele написа:
TNT написа:А и никой не е забогатял на заплата.


Кажи го на всички средно големи и нагоре мениджъри :mhihi: Предното ни CTO се подписваше срещу 20к лв. чисти на месец, СОО-то ни маааалко повечко. В предната фирма главния взимаше 30к. чисти.

За мен това е горе-долу златната среда. А и каквото и да си говорим, за в БГ това са си много пари, но пък единици са хората, които могат и знаят да бъдат на такава позиция.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Работа на заплата или...

Мнение от alx » 31 Юли 2018, 14:32

Аз мисля, че това което решава е коя работна среда ти позволява да правиш това което ти харесва. Ако работиш на заплата и правиш това което искаш и ти харесва- това е по- добре от колкото да си имаш частен бизнес и да работиш за себе си, но нещо което не ти харесва. Интензивната работа състарява. И от едни години нататъка (визирам към 45) здравето започва да зависи не от това как живееш, а как си живял. Нагледах се на хора които се гърчиха до някаква възраст и после си дадоха всичките пари за лекарства...

Та скромния ми съвет е прави това което ти харесва пък дали е във фирма или за тебе - както доиде.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Работа на заплата или...

Мнение от bai_ILIA » 31 Юли 2018, 14:56

всеки иска да е бизнесмен ама не е лесно...затова сме заплатаджии :D с разликата, че не чакаме да дойде заплатката, а се налага да си я изработим :ok: Иначе на въпросът на автора - много ясно, че предпочитам да не съм независим от работодатели и т.н., но тъй като изпуснах крипто бумът, не се очертава скоро да съм милионер без да работя :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Работа на заплата или...

Мнение от pampo » 31 Юли 2018, 15:05

TNT написа:А ако спре да ходи на работа срещу колко ще се подписва ? :mhihi: Изглежда имаме различни виждания за забогатял.

Да да, ако си забогатял изобщо не работиш, само седиш на шезлонга и те падат от небето на 500 еврови банкноти...
Аз лично препочитам "на заплатка" хоум офис, тва ми е било мечта винаги и го практикувах около 3 год. Сега се налага малко офис ходене, ма пак съм ок.
Понеже работя за производители на стоманени конструкции съм 100% сигурен, че не искам да съм на тяхно място, макар да правят по 10 на моето примерно (понякога и загубите са брутални, така че...)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Работа на заплата или...

Мнение от madafaka_donkele » 31 Юли 2018, 15:57

dextuar написа:но пък единици са хората, които могат и знаят да бъдат на такава позиция.


Teзи, които аз съм виждал нито могат, нито знаят. За сметка на това обаче познават правилните хора :mhihi: Е, единия си беше и още си е калитко де - озовал се на правилното място на правилното време и му вързало, ама той е ОК, в смисъл веселяк и не гърби много подчинените си.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Работа на заплата или...

Мнение от barty » 31 Юли 2018, 15:59

По мое мнение, забогатялите от работа / бизнес в голямата си част не спират да работят, те и затова са забогатяли. Според мен вътрешно им е заложено да работят.
Едва ли ще лежат по цял ден.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Работа на заплата или...

Мнение от Dirty M5 driveR » 31 Юли 2018, 17:10

Всички около мен, които работят за себе си, съответно и обикновено осигуряват работа за други хора, работят МНОГО, често с малко почивка и да - имат определен стандарт на живот, но като теглиш чертата поне на 50% от тях им се иска да са на хубава заплата някъде, вместо да шефстват :mhihi: . Мен лично ми харесва варианта твърда основа + бонус в зависимост от количеството свършена работа. Така хем си знаеш работното време, хем имаш стимул да се развиваш и работиш усилено и С АКЪЛ, а не просто да присъстваш и заплатата да си върви. Най-важното е човек да се чувства амбициран, способен и полезен, като така обикновено се създава изключително приятна работна среда за всички. Щото постоянно някой ми казва как му е писнало от работата и прочие... което за мен значи, че тя не им доставя удоволствие или заплатата не отговаря на положения труд. За съжаление второто е често срещано и понякога не може да се направи много от страна на работника...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Работа на заплата или...

Мнение от vixx » 31 Юли 2018, 17:14

Аз преди 8 години започнах да се занимавам сам паралелно с работата ми от 9 до 5. Преди 4 години реших, че е време да се фокусирам върху нова идея, базирана на опита от последните 4 години, и напуснах относително добре платената работа, в която в голяма степен правех това което си искам и никой не ме закачаше. От този момент не съм имал отпуска, нито съм имал ден в който да не работя дори когато пътуваме някъде. Минах през период в който нямах пари и за цигари, живеейки на гърба на приятелката ми. Не можех нито ТВ-то, нито нета да платя вкъщи. Работния ми ден е от ставане до лягане, но сега нещата започнаха да вървят в правилната посока и всичко се нарежда. Дано и така да продължи.

Не бих работил за никого повече, освен ако не се наложи някой ден.
Но в моите очи идеята за собствен бизнес и визията за шефа на шезлонга със шампанското (както доста хора май си го представят) имат два варианта:
- Имаш опита и знаеш, че можеш да го направиш, и си наистина готов да се фокусираш само върху това, плюс че имаш моралната подкрепа (понякога и финансова, поне да не ти спрат тока) на хората около теб, плюс че теглиш и кредит, или
- Имаш си гръбче, което ще се погрижи да не се напъваш толкова.

Мисля, че много малко хора реално си дават сметка колко гадно е по първия начин. Мисля и, че си е до характер. Аз и 10 000 да взимах заплата в старата фирма, пак нямаше да остана защото щях постоянно да се чудя какво съм изпуснал като не съм си реализирал идеята. Има хора, които пък просто искат да получават достатъчно за да живеят нормално и това им е водещото, в което няма нищо лошо.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook