С какво се занимавате?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: С какво се занимавате?

Мнение от RageBg » 09 Юни 2017, 8:08

И аз като стр. инж. работя също с аутокад предимно, от време на време гледам и по някои и друга безплатна , като DraftSight да речем , която си е копе на аутокада. Всеки случай ако ще учиш програми един SAP2000 или подобна програма (ако се занимаваш с това разбира се) би била от голяма полза, а също и ROBOT S.A. и тем подобни. За високо строителство REVIT-а навлиза доста последно време. За мойта професия като цяло Аутокада и Сапа използвам 90% от времето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: С какво се занимавате?

Мнение от kikko » 09 Юни 2017, 11:31

Аз съм инженер-проектант по част Електрическа.Работата ми е 80% Аутокад.Приложима е в много фирми с различни дейности,но както казаха и колегите по-нагоре трябва и някакво техническо образавание.Повечето работодатели го изискват.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: С какво се занимавате?

Мнение от Phil » 09 Юни 2017, 11:43

QA-ствам си аз :mhihi: По-специално пиша автоматизирани тестове на JAVA/Selenium.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: С какво се занимавате?

Мнение от mihal » 09 Юни 2017, 22:18

ivan_petkov написа:Интересно ми е дали има специалисти по AutoCad , Solidworks , ArhiCad , не за друго от много време се занимавам с тези програми и ми е като хоби обичам да чертая и смея да кажа че имам голям опит с тези програмки . Обаче има ли реализация , че мисля с такова да се занимавам . Всяко мнение не е излишно :wave:
Поздрави !

Със сигурност сме доста :) ... със Солид и Аутокад
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: С какво се занимавате?

Мнение от Leon » 16 Юни 2017, 9:31

:cop: :cop: :cop: :OT:
Never mistake motion for action...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: С какво се занимавате?

Мнение от Zagy » 16 Юни 2017, 15:10

Освен с IT нещата, от време на време се занимавам и с такива работи:
Изображение
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: С какво се занимавате?

Мнение от intention » 11 Сеп 2017, 9:21

Търговско технически консултант
Хилти България

Засега е интересно :)

Някой колега да е част от Хилти екипа? Или пък да се занимава с конкурентно оборудване - Бош/ Девалт?
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: С какво се занимавате?

Мнение от NGneer4eto » 21 Сеп 2017, 11:25

inspite написа:
ivan_petkov написа:Интересно ми е дали има специалисти по AutoCad , Solidworks , ArhiCad , не за друго от много време се занимавам с тези програми и ми е като хоби обичам да чертая и смея да кажа че имам голям опит с тези програмки . Обаче има ли реализация , че мисля с такова да се занимавам . Всяко мнение не е излишно :wave:
Поздрави !

Аз използвам също като 90 процента от стр. инж. Аутокад и поради естеството на работата ми, и Солидуоркс. Аутокад със сигурност е полезен, защото се използва на много места и от много фирми. Друг е въпроса, че все още си има голям избор от висшисти от техническите университети, които умеят и Аутокад. Ако ти можеш да чертаеш, но нямаш техническото образование не си толкова "апетитен" за работодателя. Фирмите и бранша като цяло е с по-стари и странни разбирания. Доста универсална програма и ти е в полза на много места. Солида от своя страна, е в пъти по-непопулярна в България.Съдейки по събитията организирани от Дитра (представител за SW в бг) я използват много малък брой фирми. Съответно е трудно да си намериш работа конкретно заради нея, но пък никога не е излишно. Ти самия може в бъдеще да я интегрираш в някоя фирма и ако е успешно ще имаш само дивиденти.
Не знам точно с какво се занимаваш или ще се занимаваш, но учи още програми и софтуери (само 2 са малко), изкарвай курсове и т.н за да имаш предимство пред конкуренцията.


Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk


Знам, че се включвам към старо мнение, но не мога да се сдържа. Толкова малко казано, а толкова много дезинформация.
1. Избор на висшисти в Техническите университети няма. Бизнесът страда от огромна липса на кадри и в много от случаите читавите хора почват работа още 1-ви, 2-ри курс. А студентите намаляват все повече. Не знам от къде ти е информацията, но не е вярна. Единственият начин да НЕ почнеш работа като инженер е да не ставаш за това или да искаш стартова заплата над 1000 лв, без да имаш 1 час опит.
2. Кое е странно в разбирането, че като нямаш техническо образование, не си апетитен за фирмите? Искаш да кажеш, че само да знаеш Силид и Аутокад, вече можеш да конструираш безпроблемно всякакви машини? Демек висшето е за загуба на време. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Направо не знам в кой свят живееш.
3. Solidworks е непопулярна в България? :kuku: Въпреки ограничените си възможности Solidwоrks е една от най-разпространените CAD програми в България, благодарение на агресивната си рекламна политика и натиск на фирмите. А самата програма е на средно ниво - много бъгове, много тежка, ужасна за работа с големи сборки и в сравнение с лидерите в 3D е на средно ниво. Иначе спор няма, че за учене и прохождане е от най-добрите. А това, че Дитра казват, че я ползват много малко фирми, ми дойде като гръм от ясно небе. :clap: Всеки семинар им почва със стотиците продадени пакети всяка година и безкрайните хвалби на един не чак толкова изпипан софтуер.

Съвети към ivan_petkov и други ентусиасти към 3Д програмите:
-Изкарай висше техническо образование(ако още нямаш)! Има брутален недостиг на инженери в България. Ако си малко читав имаш 100% шанс за реализация. Всеки, който твърди друго, просто не знае ситуацията или само съди по слухове.
-Учи като основа Autocad и Solidworks, защото предимно това се ползва в България, но ако имаш време научи и SolidEdge - това е един от върховете на сладоледа в момента в 3D CAD програмите.
- Използвай свободното време(ако имаш такова) да учиш програмите сега, защото като почнеш да се занимаваш професионално няма да ти остава такова!
- Който търси намира. Ходи на интервюта!

Занимавам се с инженерна дейност от над 10 години. Работя със Solidworks и Autocad още от преди това. Много добре знам каква е ситуацията в момента и това, което пиша е вярно. Жал ми е, че все повече способни младежи ходят да чистят кенефи в Германия, без даже да са опитали нещо тук. Ама за съжаление в такива времена живеем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

С какво се занимавате?

Мнение от 3186 » 21 Сеп 2017, 12:08

Бруталният недостиг на инженери ще доведе ли до адекватни заплати за тях, или ще се крета между 1000 и 1500 с години наред, че ми е интересно? Да не говорим пък ако тепърва си завършил и трябва да караш с 800 пари стартово в общия случай. Да , преди 10 години беше бум в икономиката и особено строителството, и имаше някакъв смисъл, но сега да започва човек инженерно образование в България, особено строително, си е безмислено и на никого не бих го препоръчал. Твърдя горното, от камбанарията на човек, който си заеба дипломaтa на строителен инженер и се преквалифицира в IT, точно заради липсата на кой знае кво развитие в строителстово у нас.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: С какво се занимавате?

Мнение от inspite » 21 Сеп 2017, 13:03

NGneer4eto написа:
inspite написа:
ivan_petkov написа:Интересно ми е дали има специалисти по AutoCad , Solidworks , ArhiCad , не за друго от много време се занимавам с тези програми и ми е като хоби обичам да чертая и смея да кажа че имам голям опит с тези програмки . Обаче има ли реализация , че мисля с такова да се занимавам . Всяко мнение не е излишно :wave:
Поздрави !

Аз използвам също като 90 процента от стр. инж. Аутокад и поради естеството на работата ми, и Солидуоркс. Аутокад със сигурност е полезен, защото се използва на много места и от много фирми. Друг е въпроса, че все още си има голям избор от висшисти от техническите университети, които умеят и Аутокад. Ако ти можеш да чертаеш, но нямаш техническото образование не си толкова "апетитен" за работодателя. Фирмите и бранша като цяло е с по-стари и странни разбирания. Доста универсална програма и ти е в полза на много места. Солида от своя страна, е в пъти по-непопулярна в България.Съдейки по събитията организирани от Дитра (представител за SW в бг) я използват много малък брой фирми. Съответно е трудно да си намериш работа конкретно заради нея, но пък никога не е излишно. Ти самия може в бъдеще да я интегрираш в някоя фирма и ако е успешно ще имаш само дивиденти.
Не знам точно с какво се занимаваш или ще се занимаваш, но учи още програми и софтуери (само 2 са малко), изкарвай курсове и т.н за да имаш предимство пред конкуренцията.


Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk


Знам, че се включвам към старо мнение, но не мога да се сдържа. Толкова малко казано, а толкова много дезинформация.
1. Избор на висшисти в Техническите университети няма. Бизнесът страда от огромна липса на кадри и в много от случаите читавите хора почват работа още 1-ви, 2-ри курс. А студентите намаляват все повече. Не знам от къде ти е информацията, но не е вярна. Единственият начин да НЕ почнеш работа като инженер е да не ставаш за това или да искаш стартова заплата над 1000 лв, без да имаш 1 час опит.
2. Кое е странно в разбирането, че като нямаш техническо образование, не си апетитен за фирмите? Искаш да кажеш, че само да знаеш Силид и Аутокад, вече можеш да конструираш безпроблемно всякакви машини? Демек висшето е за загуба на време. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Направо не знам в кой свят живееш.
3. Solidworks е непопулярна в България? :kuku: Въпреки ограничените си възможности Solidwоrks е една от най-разпространените CAD програми в България, благодарение на агресивната си рекламна политика и натиск на фирмите. А самата програма е на средно ниво - много бъгове, много тежка, ужасна за работа с големи сборки и в сравнение с лидерите в 3D е на средно ниво. Иначе спор няма, че за учене и прохождане е от най-добрите. А това, че Дитра казват, че я ползват много малко фирми, ми дойде като гръм от ясно небе. :clap: Всеки семинар им почва със стотиците продадени пакети всяка година и безкрайните хвалби на един не чак толкова изпипан софтуер.

Съвети към ivan_petkov и други ентусиасти към 3Д програмите:
-Изкарай висше техническо образование(ако още нямаш)! Има брутален недостиг на инженери в България. Ако си малко читав имаш 100% шанс за реализация. Всеки, който твърди друго, просто не знае ситуацията или само съди по слухове.
-Учи като основа Autocad и Solidworks, защото предимно това се ползва в България, но ако имаш време научи и SolidEdge - това е един от върховете на сладоледа в момента в 3D CAD програмите.
- Използвай свободното време(ако имаш такова) да учиш програмите сега, защото като почнеш да се занимаваш професионално няма да ти остава такова!
- Който търси намира. Ходи на интервюта!

Занимавам се с инженерна дейност от над 10 години. Работя със Solidworks и Autocad още от преди това. Много добре знам каква е ситуацията в момента и това, което пиша е вярно. Жал ми е, че все повече способни младежи ходят да чистят кенефи в Германия, без даже да са опитали нещо тук. Ама за съжаление в такива времена живеем.



1.В момента търсим хора като наемаме 3ма човека. За обявата има кандидатствали над 80 (половината от които инженери). Та кажи го на тези над 37 човека (примерно), това за НЕ почването на работа. Студентите намаляват и затова съм написал, че все още има студенти.
2. По втора точка нещо не се разбираме. Аз също твърдя, че ти трябва висшето образование особено за нашия бранш. Тук визирам това, че през 2017 не е задължително да учиш графичен дизайн или фотография примерно, тях може от хоби да ги превърнеш в професия и да станеш търсен и добър. Докато инженер с хоби и от днес за утре с клипове от youtube, не се става.
3. Не Дитра, а аз го твърдя, съдейки по посещаемостта. Ходил съм на 2 "семинара" за представяне на нова версия и 2та пъти бяхме 20 човека, та колко да е популярна. А това, че на откриването се хвалят колко лиценза са продали, ти реклама в която някой да каже как не може да си продаде продукта и няма продажби виждал ли си ? Аз все още не.
В общи линии твърдим еднакви неща, но се хващаме за конкретни думи и от там се почва безсмисления спор. Иване, виждаш ли какви колеги ще имаш. Всички сме дървени философи до един. :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: С какво се занимавате?

Мнение от NGneer4eto » 21 Сеп 2017, 13:04

В строителното инженерство може и да не е много добре, поради прекаленото пренасищане, но в останалите браншове е глад за кадри. Заплатите са адекватни и познавам доказали се хора с над 1500 заплата. А филмът да излезеш от университета без никакъв работен стаж и да получаваш над 1000 лв го няма никъде. Никой не плаща толкова пари за човек, който тепърва трябва да обучава. Но ако се справяш добре заплатите растат. Ако не растат се местиш другаде и губи този, който те е обучил. Никой в момента не може да си позволи да държи специалист на ниска заплата, а конкуренцията е огромна.
Иначе щом за вас между 1000 и 1500 е слаба заплата, значи добре сте се ориентирали към IT сектора - висока заплата, седене по цял ден на едно място, работа на корем, но се искат и определени специфични умения, които ги няма всеки. Щом ги имате, значи това ви е призванието. Тук аз коментирах работа с 3D софтуер и инженерно проектиране - интересно е, създаваш нови неща и постоянно се развиваш.
Не си мислете, че пиша да правя някаква реклама. Дадох съвет на човек, който поиска от такъв. Дали ще ми повярва или не, си е негова работата. Споделям впечатленията си и знанията си. Който си има глава на раменете може да прецени.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: С какво се занимавате?

Мнение от 3186 » 21 Сеп 2017, 13:52

Иначе щом за вас между 1000 и 1500 е слаба заплата, значи добре сте се ориентирали към IT сектора

Не "слаба", а "неадекватна" за опита, възможностите и положения труд на хора с по 10+ години стаж в сферата.

А най-добре би било работодателите да предлагат по-добри условия (не само заплати :idea:) и така да стимулират хората си да дават всичко от себе си, вместо да напускат в посока към следващия, който им подаде 200 лв на месец отгоре :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: С какво се занимавате?

Мнение от NGneer4eto » 21 Сеп 2017, 18:29

inspite написа:...
1.В момента търсим хора като наемаме 3ма човека. За обявата има кандидатствали над 80 (половината от които инженери). Та кажи го на тези над 37 човека (примерно), това за НЕ почването на работа. Студентите намаляват и затова съм написал, че все още има студенти.
2. По втора точка нещо не се разбираме. Аз също твърдя, че ти трябва висшето образование особено за нашия бранш. Тук визирам това, че през 2017 не е задължително да учиш графичен дизайн или фотография примерно, тях може от хоби да ги превърнеш в професия и да станеш търсен и добър. Докато инженер с хоби и от днес за утре с клипове от youtube, не се става.
3. Не Дитра, а аз го твърдя, съдейки по посещаемостта. Ходил съм на 2 "семинара" за представяне на нова версия и 2та пъти бяхме 20 човека, та колко да е популярна. А това, че на откриването се хвалят колко лиценза са продали, ти реклама в която някой да каже как не може да си продаде продукта и няма продажби виждал ли си ? Аз все още не.
В общи линии твърдим еднакви неща, но се хващаме за конкретни думи и от там се почва безсмисления спор. Иване, виждаш ли какви колеги ще имаш. Всички сме дървени философи до един. :D


1. Сподели после, точно колко от тези 80 човека ще дойдат на интервю и точно колко са наистина инженери! Знам как е по интервютата. Повечето кандидати си намират междувременно работа или изобщо не се явяват. Другите заявяват, че за под 2000 лв няма да почнат. Накрая се молиш да успееш да наемеш един. С английския е най-забавно - всички са писали, че знаят перфектно, а мълчат и едно изречение не могат да кажат. Както и да е. Всеки си има гледна точка и впечатления. Дано да си прав и да има млади способни кадри, поне в София! :yes:
2. Напълно съм съгласен.
3. Не съм съгласен, че посещаемостта на семинарите е показател за популярността на един продукт. Много от фирмите в машиностроенето са доста заети, за да изпращат хора на тези семинари, тъй като новостите и рекламите вече са достъпни навсякъде в нета. Има с пъти повече информация в нета от преди. Най-показателен е факта, че се появи нов представител на Solidworks в България. 2-ма представители на софтуер, струващ 5000Евро най-евтиния пакет за едно раб. място - сам може да си направиш изводите. :D В края на краищата и аз и ти не знаем истината де. :lol:
Но в края на краищата ако успееш да излезеш на глава с инженер, то никакъв инженер не е... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: С какво се занимавате?

Мнение от inspite » 22 Сеп 2017, 15:17

NGneer4eto написа:
inspite написа:...
1.В момента търсим хора като наемаме 3ма човека. За обявата има кандидатствали над 80 (половината от които инженери). Та кажи го на тези над 37 човека (примерно), това за НЕ почването на работа. Студентите намаляват и затова съм написал, че все още има студенти.
2. По втора точка нещо не се разбираме. Аз също твърдя, че ти трябва висшето образование особено за нашия бранш. Тук визирам това, че през 2017 не е задължително да учиш графичен дизайн или фотография примерно, тях може от хоби да ги превърнеш в професия и да станеш търсен и добър. Докато инженер с хоби и от днес за утре с клипове от youtube, не се става.
3. Не Дитра, а аз го твърдя, съдейки по посещаемостта. Ходил съм на 2 "семинара" за представяне на нова версия и 2та пъти бяхме 20 човека, та колко да е популярна. А това, че на откриването се хвалят колко лиценза са продали, ти реклама в която някой да каже как не може да си продаде продукта и няма продажби виждал ли си ? Аз все още не.
В общи линии твърдим еднакви неща, но се хващаме за конкретни думи и от там се почва безсмисления спор. Иване, виждаш ли какви колеги ще имаш. Всички сме дървени философи до един. :D


1. Сподели после, точно колко от тези 80 човека ще дойдат на интервю и точно колко са наистина инженери! Знам как е по интервютата. Повечето кандидати си намират междувременно работа или изобщо не се явяват. Другите заявяват, че за под 2000 лв няма да почнат. Накрая се молиш да успееш да наемеш един. С английския е най-забавно - всички са писали, че знаят перфектно, а мълчат и едно изречение не могат да кажат. Както и да е. Всеки си има гледна точка и впечатления. Дано да си прав и да има млади способни кадри, поне в София! :yes:
2. Напълно съм съгласен.
3. Не съм съгласен, че посещаемостта на семинарите е показател за популярността на един продукт. Много от фирмите в машиностроенето са доста заети, за да изпращат хора на тези семинари, тъй като новостите и рекламите вече са достъпни навсякъде в нета. Има с пъти повече информация в нета от преди. Най-показателен е факта, че се появи нов представител на Solidworks в България. 2-ма представители на софтуер, струващ 5000Евро най-евтиния пакет за едно раб. място - сам може да си направиш изводите. :D В края на краищата и аз и ти не знаем истината де. :lol:
Но в края на краищата ако успееш да излезеш на глава с инженер, то никакъв инженер не е... :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Оспамихме темата. Съгласен съм. Да спориш с инженер е като да се бориш с прасе в кочина... на 3тия час разбираш, че на прасето му харесва.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: С какво се занимавате?

Мнение от Chertigrad » 19 Дек 2017, 18:02

Главно с висене по задръстванията и авто-застраховки :smoke:
Teodora

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook