Рок-музиката на живо в България!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Рок-музиката на живо в България!

Мнение от ildivvy » 21 Юли 2018, 11:36

Колеги,предполагам,че сред нас има много хора,харесващи Рок-музиката? Ако е така,нека споделим впечатления и мнения от фестивала в Пловдив в тази тема!
Вчера беше първия ден и според мен мина с огромен успех! Лично аз гледах/слушах групите Vellian,Infected rein,Crematory и SABATON ! Отлично впечатление ми направиха българите от Vellian! Още по-голямо удоволствие ми направиха молдовците от Infected REIN! Мацката,която е вокалистка на групата е уникална! Много силно присъствие на сцената! Крематори винаги са били голяма метъл група! Респект пред тях! Но САБАТОН... :shock: :shock: :shock: ..Тези момчета са уникални на живо! Невероятно шоу,светлинни ефекти,видео и сценично присъствие! Останаха супер очаровани от публиката в Пловдив,не бяха виждали и никога такова 'яко' и искрено радостно посрещане до сега (всичко това е по техни думи,но си личеше,че е така)! Според тях,това ще е най-хубавия им концерт за годината! Не вярваха,че присъстващите ще знаят всичките им песни за разлика от навсякъде до сега! От първата до последната,от всичките им албуми! Съвсем искрено искаха да продължат повече от определеното време,но понякога наистина няма как! Два часа невероятно удоволствие! Момчетата си заслужават! Страшно високо ниво! Респект!
Днес е втория ден и групите също ще са отлични! Гвоздея на програмата ще са "Judas Priest"! За тях е излишно да говорим дори...

Има и видео от фестивала,доколкото знам,който се интересува,може да потърси и да погледа! Ще се радвам да чуя и ваши мнения и впечатления!
Последна промяна ildivvy на 24 Юли 2018, 18:59, променена общо 1 път
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Юли 2018, 12:28

Велиан съм слушал техни неща като са го представяли по Зий-рок, добри са много наистина за БГ банда от тоя стил.
Нямам време да ходя по тия фестивали, благородно завиждам на всички останали.
Джудас на живо ще е нещо страхотно!
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от adovet » 21 Юли 2018, 12:35

Утре пътувам на там :angel:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от magareto_yori » 21 Юли 2018, 14:22

Ако автора иска,нека направим темата по обща. Мисля ще стане по-интересно ако не се ограничаваме само до хилс ъв рок. Нека включим и изминали концерти.На мен лично би ми било интересно да чета мнения за различни групи,особено за по-неизвестните. Само предложение ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от mangini » 21 Юли 2018, 14:49

Аз малко по-късно заминавам натам за хедлайнерите на днешния ден - Judas Priest :smoke: За бг публиката съм съгласен - диваци сме си и това е! Атмосферата по такива концерти у нас е уникална, изпълнителите го усещат и съм сигурен, че са искрени в изказванията си. Скоро бях на концерта на Stone sour - брутална лудница беше, Кори Тейлър не спря да хвали публиката и се раздаде на макс. Повече такива изяви трябва да има у нас.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от Jordana » 21 Юли 2018, 21:30

САБАТОН масата им песни са за втората световна ,Русия, първата световна изобщо само военни химни .....за пръв път чувам в България някой да ги харесва :shock:
Ето нещо култово за феновете
https://www.youtube.com/watch?v=4VDIlcTPsSQ
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 21.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от majstorapetkov » 22 Юли 2018, 7:59

Останах много приятно изненадан от Сабатон, които честно да си призная, че съм ги чувал само като група, без да познавам творчеството им. Уникални бяха! Имаше от всичко. Публиката и тя беше на ниво. Другите групи първият ден нямах време да слушам, но както разбирам, а се и чуваше почти навсякъде в града са се представили много добре. И вторият ден всичко беше супер. Но да си призная очаквах повече от Джудас. За хронологията- закъсняха със седем минути и свиреха точно час и половина! Браво на публиката.

П.П. Някой да знае в колко часа кацат Айрън Мейдън?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от ildivvy » 22 Юли 2018, 11:39

Здравейте отново колеги! Измина и втория ден от фестивала! Отново разкошно събитие! Вчера гледах предимно групите на "мейн стейджа"! Jinjer,Madam Meihem,Battle Beast,Dope и Judas Priest! "Джинджър" е украинска група с,отново,уникална вокалистка! Хареса ми и стилът им (по-модерните днешни дарк,индъстриъл,дет-варианти),въпреки,че не ми е фаворит! "Мадам Мейхем" е американска група на името на вокалистката си! Стила е подобен,групата си заслужва много,особено за такива мероприятия! "Батъл Бийст" е група,отново с женски вокал,които свирят предимно по-класически и спийд хеви метал,ако мога така да се изразя! Супер представяне! "Доуп" са си тежки дет-,хард-,индъстриъл-метъл група! Пеят и за техните си неща,по техния си начин! Не бих ги сложил точно преди Джудас,но... Черешката на тортата бяха Джъдас :bowdown: ! Уникални,професионалисти,неповторимо шоу като звук,светлинни и огнени ефекти,видео стена и т.н.! За тях няма какво да говорим! Класици! Въпреки всичко,аз обаче имам някои дребни забележки,които може би са си само мои! Не съм присъствал на друг техен концерт и не знам,дали те протичат винаги така,но: Те като,че имат някаква програма и не излизат от нея! Няма импровизация,Роб Халфорд не контактува много с публиката,за разлика от китаристите и барабаниста дори,няма 'бисове'...Всичко е перфектно,но някак като филм! Гледаш,каквото е предвидено и това е! Самия Роб е доста състарен според мен,въпреки,че си остава брутален професионалист :bowdown: ! Сменя сценичното си облекло зад сцената,примерно, буквално за секунди! Доволен съм! Представиха много парчета от новия си албум "Firepower",както и доста от вечните си хитове! Концерта беше супер як,но аз също,като че ли,очаквах още малко повече! Атмосферата отново беше отлична! Ставаме за публика и групите го усещат! Като говорим за публика,тя се състоеше и от доста чужди гости! Румънци,гърци,сърби,мисля дори и руснаци...видях и турско знаме! Всички се радваха на събитието и нямаше никакви проблеми,както и трябва да бъде винаги!

Сабатон са избрали за "извор на вдъхновение" на творчеството си битките от всички времена и народи! Доста голяма част е посветена на ВСВ,но имат много такива и за първата,техни скандинавски исторически битки,битки на Спарта и древна Гърция,както и на такива от някогашна Япония! Просто те винаги пеят за битки,дълг,ХРИСТИЯНСКИ битки,оцеляване на предела,герои,заобградени от превишаващ брой противници и т.н. Така са си го избрали,но музиката им е хубава и се харесва на доста хора и то истински! Ако някой им изпрати като идея за нашите битките на Шипка,примерно,ще пасне перфектно на 'визията' им!


Нямам абсолютно нищо против да направим темата по-обща за рок-музиката на живо в България,ако още нямаме такава :bchug: ! Какво ще се иска от мен? Ако трябва да се промени заглавието,няма проблеми! След феста ще го направя,ако мога,ако не,някой модератор ще го редактира от наше име и готово :yes: !

Няма как да се знае, поне от нас,кога ще кацнат Iron Maiden! На летището сигурно ще знаят! Нали знаете,кой пилотира личния самолет на групата :mhihi: ? При всички случаи - чакаме ги с нетърпение! Подгряващите групи също са на ниво! Днес всичко ще е само на главната сцена...
Последна промяна ildivvy на 22 Юли 2018, 11:49, променена общо 1 път
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от In_Memoriam » 22 Юли 2018, 11:43

Jordana написа:САБАТОН масата им песни са за втората световна ,Русия, първата световна изобщо само военни химни .....за пръв път чувам в България някой да ги харесва :shock:
Ето нещо култово за феновете
https://www.youtube.com/watch?v=4VDIlcTPsSQ

Аз ги слушам от 2009та още с първото си гостуване с HammerFall в Универсиада.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от ildivvy » 22 Юли 2018, 11:54

САБАТОН имат огромна 'фенска'-маса тук! Може би просто Джордана е останал с грешно впечатление! Хубав,бърз,съвременен,мелодичен,типично скандинавски стил,без да е съвсем епик! Рецептата им е отлична! Представянето на сцената също! Отличен контакт с публиката,заигравки между тях (който ги гледа,сигурно помни как се бъзикаха и дори бориха за момент с китариста :mhihi: на пода),песни по желание! Аз съм очарован от изпълнението им на живо!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от adovet » 22 Юли 2018, 12:07

Можете ли да ми кажете къде е точно събитието, че този гребен канал много общо понятие?

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от mangini » 22 Юли 2018, 12:47

ildivvy написа:Няма импровизация,Роб Халфорд не контактува много с публиката,за разлика от китаристите и барабаниста дори,няма 'бисове'...Всичко е перфектно,но някак като филм! Гледаш,каквото е предвидено и това е! Самия Роб е доста състарен според мен,въпреки,че си остава брутален професионалист


Така е, но да не забравяме, че Халфорд е на 67г. Бях на концерта им в Арена Армеец през 2015г. и беше доста силен. Сега гледах клип от концерта им у нас през 2004 (нямам понятие как съм го изтървал :kuku: ) - в пълен състав, с Глен Типтън и К.К. Даунинг - сигурно е било още по-лудо тогава. Действително снощи Халфорд ми се стори доста състарен, спрямо това, което видях преди 3г., но няма как, времето си взима своето. Аз също очаквах малко повече, но като цяло - Джудас са си Джудас, просто metal gods. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от ildivvy » 22 Юли 2018, 13:01

Така е! Джъдас са си Metal Gods!

Фестивала е на/до територията на стадион "Пловдив",който е до Гребната база! Входа е самия централен вход за стадиона (срещу големия паркинг пред него),а сцената е на помощното игрище до него! Няма как да се обърка! Има и полиция,която ПОМАГА! Има и затворени улици,които се ползват за паркинг,но аз препоръчвам да се спира и по-рано,за да не се чуди човек къде да спре в последния момент!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от adovet » 22 Юли 2018, 13:16

Благодарско

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от PolandBall » 23 Юли 2018, 0:33

Хубаво е, че се организират подобни събития. Даже трябва да са повече от едно през лятото тука....Не ми хареса обаче, че нямаше голямо стилово разнообразие. В общи линий, хеви мебела беше лимита. :no: Като цяло събието в сравнение с миналата година е доста по-добре. Дано 2019 да е по-мащабно и разнообразно.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook