Рок-музиката на живо в България!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от Zagy » 23 Юли 2018, 7:21

Аз ходих вчера за Мейдън - баа ги - дрЪтаци са, ама още си го могат :yes: Бруса до последно рипаше по сцената като козле :angel:
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 21.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от majstorapetkov » 23 Юли 2018, 7:41

Велики Айрън Мейдън!!! Страхотно шоу направиха, публиката го заслужаваше. А за Брус думите са излишни!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от magareto_yori » 23 Юли 2018, 7:56

Аз до Пловдив не можах да стигна.
Обаче бях на концерт на Гънс в Осло. Искам да споделя основно за подгряващите им групи. Едните бяха tyler bryant and the shakedown-даже не ги бях чувал.Останах приятно изненадан,добро звучене и много истинско шоу.Бих ги гледал отново.
След тях обаче бяха Ghost.Тия бездарници ги бях гледал един път по неволя. Като звучене не са толкова зле,но тоя вокал не знам от къде са го взели :shock: И всичко е толкова изкуствено,че ми прилича на зле скалъпена училищна пиеса.Водят се сатанисти,носят някви маски. Контакт с публиката на нула с изключение на вокала ,който ползва едни и същи реплики по няколко пъти :roll: Пълен потрес :no:
За Гънс незнам какво да кажа,минаха очакванията ми поне два пъти :mhihi: Винаги съм им бил фен. Тия машини бяха на сцената 4 часа :shock: Ако можете да ги гледате не пропускайте!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от Phil » 23 Юли 2018, 9:40

magareto_yori написа:За Гънс незнам какво да кажа,минаха очакванията ми поне два пъти :mhihi: Винаги съм им бил фен. Тия машини бяха на сцената 4 часа :shock: Ако можете да ги гледате не пропускайте!


А в какъв състав бяха, че ми е интересно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от ildivvy » 23 Юли 2018, 13:11

Ден трети...: Господи! Мейдън просто ПРЪСНАХА в типичния за тях концертен стил! Да,остаряват,но изглежда не им пречи! Брус не спря да се движи с бясна скорост по сцената (нямам други думи за обяснение) през цялото време! Светлинното,звуковото и пиро-шоуто беше равно само на това,което те могат да направят (гледал съм и други техни концерти и от чужбина)! Малко над два часа чиста наслада! Лошото е,че 'програмата' им е такава,че няма как да излезнат на бисове в края :mhihi: :mhihi: ! Просто взривиха и подпалиха сцената в истинския и буквалния смисъл! Преди тях пяха The Raven Age и Tremonti ! Първите не ги бях чувал/слушал,но ми направиха много добро впечатление! Ще си потърся техни албуми,определено! Яка банда! Тремонти е група на името на бивш китарист на друга група,но нещо не ме 'запалиха' достатъчно! Други хора ги харесаха! Нека! Така трябва да бъде! За всеки да има по нещо!

За мен,феста си заслужаваше! Миналата година го пропуснах и не мога да сравня! Не бих казал,че е само метъл! Доста от групите свиреха в доста по-различни и твърди стилове! Три сцени с по 4-5 групи на тях... Може би по-скоро липсваше нещо като класически рок..?

Имаше и някои недостатъци,като всичко на този свят,но те не касеха самото представяне на групите на феста! За мен 3лв за кутийка с картофки,4лв за бира,10-12лв за бургер или плескавица е СКЪПО! Предполагам,че от тук избиват някои от парите за шоуто,но... :dunno: Другото отвратително нещо е,че некадърните идиоти,които управляват града ни,с години не оправиха поне един стадион,където да се провеждат подобни мероприятия! Това не беше точното място за събитието! Както и да е! Ако решите,че 'частта' с 'минусите' е излишна,ще си редактирам поста,както и всеки,който иска!

Тези дни може да променим и името на темата,за да стане такава за всички рок-събития на живо в страната,а и не само в нея! Може да включваме и снимки и видео от тези места... Колегата пише за 4 часово шоу на 'Гънс' :shock: ! Бих гледал с удоволствие! Излезе и техен ремастериран албум тези дни...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от PolandBall » 23 Юли 2018, 19:35

Колега, те точно твърдите стилове никви ги нямаше. :mhihi: За цените.....да не беше евтино определено. По фестове и концерти цените винаги за доста завишени.... :|
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от TNT » 23 Юли 2018, 23:47

ildivvy написа:Другото отвратително нещо е,че некадърните идиоти,които управляват града ни,с години не оправиха поне един стадион,където да се провеждат подобни мероприятия!

Сега почват стадион Пловдив. Трябва да е на стадион просто. Така се чуваше почти в целия град. Аз живея сравнително близо и ми надуха главата 3 дни. В стадион малко или много се спират звуковите вълни. То и на БМВ събора прекъсвачите се чуват надалече, ама са за няколко часа в интервали от по 15-30мин, а не 3 дни по 4-6 часа вечер.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от ildivvy » 24 Юли 2018, 11:13

Според мен,основния проблем е с концертите след 24.00ч,в случая Hills of Bass,които са до сутринта! Дори да се чува из града,което е неприятно ,разбира се,лятно време до 24.00ч е приемливо! Все пак не е всеки ден! Иска си стадион обаче,това е!

С колегите с 'твърдата музика' не сме се доразбрали :bchug: ! Тук вече е въпрос на възприятие и разбиране! За моя вкус имаше и доста 'твърди' групи! За други не е било съвсем така! Надявам се обаче всички да са прекарали приятно рок-уикенда :bchug: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от pampo » 24 Юли 2018, 12:29

И аз съм съгласен, няма съвременни или поне адекватни за времето тежки банди. Говореше се, че са канили Gojira, но цената не им харесала.
Не, че наличните са гадни или нещо такова, но са по-скоро добре изпитано старо, а фестът, доколкото знам, е доста добре спонсориран, та могат да си позволят експерименти с готини и активни днес банди. Mastodon също бих гледал с кеф, но и те са сравнително "скъпи" и несигурни. И точно на такива фестове с дебел бюджет е мястото, където да ги викнат...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от Phil » 24 Юли 2018, 13:34

pampo написа:Mastodon също бих гледал с кеф, но и те са сравнително "скъпи" и несигурни. И точно на такива фестове с дебел бюджет е мястото, където да ги викнат...


Mastodon и аз бих гледал, но едва ли ще дойдат в БГ. Просто не са толкова популярни тук...

Иначе групите, които все още не съм гледал, а искам да видя са Foo Fighters, Slipknot и RATM. Другите вече няма как за съжаление :roll:

Едит: Сега се сетих, че бил гледал и Black Label Society и Exodus :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от mangini » 24 Юли 2018, 14:00

Phil написа:Иначе групите, които все още не съм гледал, а искам да видя са Foo Fighters, Slipknot и RATM.


RATM май не съществуват отдавна като група, но нищо не пречи да поканят Prophets of Rage - аз със сигурност бих отишъл. Slipknot много бих искал да ги гледам, но не знам дали и те изобщо съществуват вече. Бях си наумил за тая година да отида на Metallica някъде из Европа, но пропуснах, с нетърпение очаквам датите за турне през 2019та. Кой знае, току виж са минали и през България... А дано :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Hills of Rock 2018

Мнение от Phil » 24 Юли 2018, 14:54

mangini написа:RATM май не съществуват отдавна като група, но нищо не пречи да поканят Prophets of Rage - аз със сигурност бих отишъл.


RATM се бяха събрали поне за 1-2 концерта миналата година, та има някаква надежда :)

Slipknot вярно нещо се позагубиха, откакто Пол Грей умря...но и там има надежда :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Рок-музиката на живо в България!

Мнение от ildivvy » 24 Юли 2018, 19:00

Ако имате други предложения за заглавието на темата ни - казвайте! Ще си изберем най-доброто!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Рок-музиката на живо в България!

Мнение от Владо » 24 Юли 2018, 21:07

Mark Tremonti не е за пренебрегване. Ex-Creed и Alter Bridge китарист. Сега с негова група /в която пък от време на време се подвизава Wolfgang :shock: ... Van Halen, син на Eddie.../.
Даже Поли Генова написа песен по музика на Alter Bridge, за Евровизията :mhihi: /http://www.youtube.com/watch?v=ZYG3BPvFOgs/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Рок-музиката на живо в България!

Мнение от mangini » 27 Юли 2018, 19:47

https://www.werock.bg/novini/metallica-shte-napravyat-stadionno-turne-v-evropa-prez-2019-g?id=42936

А дано този път да не ни подминат, надявам се около Пловдив 2019 да се появи възможност за техен концерт у нас. :lalala:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook