Получване на фиш

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Получване на фиш

Мнение от turieca » 12 Юли 2018, 12:51

Някои нямат отстъпка. Одеве приятел плати 300 за винетка веднага след издаването и си беше без отстъпка.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 316ti
Мечтае да кара: 325ti

Re: Получване на фиш

Мнение от da_ne » 12 Юли 2018, 20:02

Borymeckata написа:
da_ne написа:Преди месец и половина отивам да сменям книжката ... Снимали са ме РУ Разлог с 65 км/ч при ограничение 50 през декември 2015 г. и никой нищо не ми е пращал, не ме е уведомявал и търсил.


Тия фишове нямаха ли 2 години давност?


Имат доколкото знам 2 години давност от датата на връчване. Мене не са ме търсили изобщо. Вече при смяна на книжката искаш - не искаш си го плащаш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Получване на фиш

Мнение от Borymeckata » 13 Юли 2018, 6:39

Аха, от датата на връчване. Аз си мислех, че от нарушението... И като не ти го връчват - не тече давността. Измислили са го, гадините...

Едно опт малкото неща, които ми харесваха в България, беше тази относителна свобода в провинцията. Минал си с 15 - 20 километра отгоре - голяма работа... С тия камери ще го направят като в западна Европа - да се озъртаме като гърмяни зайци даже и по междуселските пътища. Бях комнадировка в Полша и същата работа - 75 километра се влачихме с 50, прав трилентов път до хоризонта, ама ограничене, пешеходни пътеки през половин километър, светофари и камери навсякъде. За тия два часа запомних всички коли около мен, все едно сме приятели от детинство. Моторите - и те в колоната, и те с 50, и те първа - втора, тръгни - спри. Не е живот това... :dunno: :dunno:
Последна промяна Borymeckata на 13 Юли 2018, 6:46, променена общо 2 пъти
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Получване на фиш

Мнение от Don_Diego » 13 Юли 2018, 6:45

Много е сбъркано с тая давност (и всичко свързано с проверка за задължения към кат). Никъде не е написано черно на бяло колко е и от кога точно започва да тече.
Аз ежемесечно проверявам в сайта на КАТ дали няма някоя честитка, преди няколко месеца си смених книжката (в паспортната служба, но там казаха че ако има глоби трябва да ги платя преди да си взема новата книжка) и нищо нямаше за плащане, НО аз имам неплатени фишове и актове :dunno: :mhihi: .
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Получване на фиш

Мнение от drifty » 13 Юли 2018, 7:37

Borymeckata написа:Аха, от датата на връчване. Аз си мислех, че от нарушението... И като не ти го връчват - не тече давността. Измислили са го, гадините...

Едно опт малкото неща, които ми харесваха в България, беше тази относителна свобода в провинцията. Минал си с 15 - 20 километра отгоре - голяма работа... С тия камери ще го направят като в западна Европа - да се озъртаме като гърмяни зайци даже и по междуселските пътища. Бях комнадировка в Полша и същата работа - 75 километра се влачихме с 50, прав трилентов път до хоризонта, ама ограничене, пешеходни пътеки през половин километър, светофари и камери навсякъде. За тия два часа запомних всички коли около мен, все едно сме приятели от детинство. Моторите - и те в колоната, и те с 50, и те първа - втора, тръгни - спри. Не е живот това... :dunno: :dunno:


Съгласен. Скоро западнопоклонниците ще разберат, че с контрола в западните страни и нашите заплати е невъзможно да си живееш спокойно. Там, че му сложили 50-100 евро глоба, бълха го ухапала. А не е като да не карат яката и там.. Явно хората искат да живеят под постоянно наблюдение...

Иначе по темата - аз си мислех, че тоя сайт е точен и се радвам, че нямам провинения, пък то явно не е баш така. А някой ми каза, че данните от триногите още не могат да им смогнат и няма разпратени фишове от тях все още. Аз лично 35лв бих си ги платил да ми е мирна главата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Получване на фиш

Мнение от DLVasilev » 13 Юли 2018, 17:14

Него бълха го ухапала, нас кучета ни яли :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Получване на фиш

Мнение от mrlargo » 13 Юли 2018, 17:18

Borymeckata написа:
da_ne написа:Преди месец и половина отивам да сменям книжката ... Снимали са ме РУ Разлог с 65 км/ч при ограничение 50 през декември 2015 г. и никой нищо не ми е пращал, не ме е уведомявал и търсил.


Тия фишове нямаха ли 2 години давност?


Имат 3 години относителна погасителна давност и 5 години абсолютна погасителна даваност. Пример: фиша е издаден 2012, успешно сте се укривали до 2016, когато Ви е връчен, жалба до съда и фиша ще падне освен ако МВР не предостави доказателства за прекъсване на давността, което почти никога не се случва. Ако фиша е издаден 2012 и не е връчен до 2018, тука направо действа абсолютната погасителна давност.
Ако фиша Ви е връчен вече е по-лошо, защото дори да не платите глобата отива в НАП или ако Ви спрат ще ви вземат книжката до плащане на глобата. Тоест ако не искаме да плащаме фиш трябва да се крием от 3 до 5 години и така :D Повечето фишове са 50-200 лева та по-добре да се плащат, вече ако станат глобите 1000 лева си заслужава криенето. Дори да ви връчат фиша примерно след 2 години, пак може да си ползвате отстъпка от 30% до 14 дни след връчването.
Ето тук и едно примерно дело за по-любопитните -- Линк.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Получване на фиш

Мнение от Superexstatic » 13 Юли 2018, 17:45

Скоро ходих за подновяване. Давността без значение фиш или акт е 2 години(имах и от двата вида отпаднали от 2015-та и 2016-та). За невръчени не мога да кажа. Един съвет, към който ще ходи да плаща - настоявайте да си платите на ПОС-а. Лелките мързи ли ги, с банката ли играят заради таксите(които на 50лв са 6-7) не знам.. но една се опита да ме финтира, че ставало бавно и не си заслужавало понеже щяло да отнеме 10 минути, а много хора чакали след мен и най-добре да съм ходел да платя през банката :mhihi: Викам й няма проблеми, не бързам.. и с няма такава досада свърши работата за не повече от минута :ok: Но едно момче пред мен й се върза
Последна промяна Superexstatic на 13 Юли 2018, 22:23, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Получване на фиш

Мнение от ildivvy » 13 Юли 2018, 20:14

10 минути? Тия в КАТ нормални ли са? В кой век живеят и кой ги" оставя" там? Операцията трае секунди! Как пък им се връзва някой?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Получване на фиш

Мнение от Club BMW » 13 Юли 2018, 21:12

Don_Diego написа:Много е сбъркано с тая давност (и всичко свързано с проверка за задължения към кат). Никъде не е написано черно на бяло колко е и от кога точно започва да тече.
Аз ежемесечно проверявам в сайта на КАТ дали няма някоя честитка, преди няколко месеца си смених книжката (в паспортната служба, но там казаха че ако има глоби трябва да ги платя преди да си взема новата книжка) и нищо нямаше за плащане, НО аз имам неплатени фишове и актове :dunno: :mhihi: .


Пише, който е прочел знае, че давността започва да тече след изтичане на срока за обжалване, а не от дата на връчване.

ВАС: Давността на всички глоби е 2 години - Глобата, наложена като административното наказание, не се събира, ако са изтекли две години от налагането й ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Получване на фиш

Мнение от XaMaB » 19 Юли 2018, 11:50

XaMaB написа:Преди месец ми звъня кварталния да ходя да видя къде са ме снимали. Снимката беше от миналият юли от изхода на благоевград. През тия 10-11 месеца, сайта не отразяваше да имам нарушения. Но тия дни трябва да ходя да си подновявам книжката и ще усетя дали имам още селфита


Мда. Вчера в общината си подадох документите за личната карта, но за книжката казаха да ходя да се гледам в кат. Имал съм акт от юни тази година :shock: Явно резултатите от новите камери наистина бързо ги обработват

Някой да е ходил по подобен повод в кат? Дали да си тегля директно билетче за подновяване на книжката или ще трябва да вися отделно на опашка и за акта?
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Получване на фиш

Мнение от Сондьора » 19 Юли 2018, 14:07

Теглиш, снимат те, обработват ти документите, но за да я получиш, ще трябва да си платиш всичко. Т.е в деня в който трябва да си получиш книжката, трябва да минеш през гишето за глоби.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 316ti
Мечтае да кара: 325ti

Re: Получване на фиш

Мнение от da_ne » 19 Юли 2018, 22:48

XaMaB написа:
XaMaB написа:Преди месец ми звъня кварталния да ходя да видя къде са ме снимали. Снимката беше от миналият юли от изхода на благоевград. През тия 10-11 месеца, сайта не отразяваше да имам нарушения. Но тия дни трябва да ходя да си подновявам книжката и ще усетя дали имам още селфита


Мда. Вчера в общината си подадох документите за личната карта, но за книжката казаха да ходя да се гледам в кат. Имал съм акт от юни тази година :shock: Явно резултатите от новите камери наистина бързо ги обработват

Някой да е ходил по подобен повод в кат? Дали да си тегля директно билетче за подновяване на книжката или ще трябва да вися отделно на опашка и за акта?


Преди 2 месеца в РУ при подновяване на книжката ми казаха че имам фиш 50 лв и да ходя в КАТ да си я подновявам. Отидох в КАТ и си изтеглих номерче за гишетата за АНД. От там ме пратиха във видеоконтрол, където ми връчиха фиша. После отидох на касата и си го платих. След това изтеглих номерче за гишетата за подновяване и си подадох документи за нова книжка, като служителката прикрепи платената глоба към документите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Получване на фиш

Мнение от XaMaB » 20 Юли 2018, 9:29

Мерси. Отидох днес сутринта до кат, но като ми показа 110 човека опашка и реших, че ще чакам друг ден
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.06.2018
Пол: Мъж
Кара: F30 330d 310HP

Re: Получване на фиш

Мнение от Parzival » 04 Авг 2018, 18:07

Как е най-добре да се плати фиш?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook