КАТ София

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

КАТ София

Мнение от Мордехай » 03 Юли 2018, 20:28

Преди няколко месеца спират мой шофьор с камион на магистралата около Страшна Гъзора и чувеката е яко пил. Пътува от Бургас за София и кара спешна пратка жеуезо за метрото. Прибират го и аз веднага пращам друг, за да прибере камиона. Полицаите изчакват новия шофьор на магистралата до камиона на аварийната лента, дават му ключовете и документите и го пускат. У Софията установяваме, че липсват малките талони на камиона и ремаркето. Обаждам се тук-там и разбирам, че са ги взели катаджиите и камионът, барабар с ремаркето са спрени от движение за един месец. От кат не дават никакъв документ за изземването на талоните. В кат София нищо не знаят и никой не знае къде са талоните след вече два месеца и нещо. Оказва се, че евентуално талоните може и да са пристигнали в кат София, но не се знае. Искат документите на камиона и ремаркето, гражданската и прегледа. Е да, ама и двете са над десет години и ходят два пъти годишно на преглед, та и на двете е изтекъл. Отраканата кака на гишето ми обяснява, че в такъв случай трябва и двете да дойдат в кат, да минат преглед и тогава евентуално да се дадат малките талони. Питам я как да дойдат до кат като са спрени от движение и къде ще минат преглед, като в кат няма проверка на спирачната система и въобще нещо друго, защото няма канали за товарни автомобили. Влекач с полуремарке не могат да се натоварят на платформа, защото няма кака, а и стават по-високи от козирката. Временни транзитни номера няма основание да се издадат. Отговарят ми - да рискувам!!!!?????
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: КАТ София

Мнение от Don_Diego » 03 Юли 2018, 20:49

Поредната институция където самите служители хал хабер си нямат от нормативната уредба, по която работят, процедурите и тн :ranting: :banghead: ако не беше тъжно, щеше да е смешно
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: КАТ София

Мнение от Мордехай » 03 Юли 2018, 21:01

Днес отивам да си изкарам трети номер за стойката за велосипеди. Никой не знае на кое гише. Препращат ме от едно на друго и накрая една жена ми каза - деловодството. Отидох там, оказва се че искат фактура за стойката, копие на голям талон и молба свободен текст. Дават входящ номер и след 10-30 дни отиваш с колата, монтираш багажника там, сменят ти талона, в който пише, че вече имаш три номера и ти го монтират на стойката. Ако си купил стойка втора употреба или си я направил сам, началникът на кат ще реши дали да ти даде номер или не. Да знаете евентуално и вие.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: КАТ София

Мнение от baholino » 03 Юли 2018, 21:32

В Оффроуд форума имаше тема за перипетите през които беше преминал колега "дръзнал" да поиска 3-ти номер. Даже по спомен, май беше първия с такова желание, та в КАТ съсвсем бяха в шах...
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: КАТ София

Мнение от K_Ilkov » 03 Юли 2018, 22:46

кОра ми да ги утрепе тия :ok:

Като си регистрирах електромобила не знаеха кви номера да ми дадат, че беше L7e.

Търсиха и номер на мотора :mhihi:

Накрая дадоха един рег. номер, монтираха го отпред "да не те спират на палка"
Насраха се да ме спират "на буркани" после.
Ама и много тъжни фуражки имаше като не са нацелили някой без номер да нахендрят :mhihi:

Едни ми обясниха веднъж да не минавам покрай софийския, че излизам на камерите без номер :mhihi:
Нямах често път от там иначе само от там бих минавал :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: КАТ София

Мнение от Superexstatic » 03 Юли 2018, 23:07

Миналия месец отивам да си плащам, каквото имам като глоби. Изтеглих талонче за тоя отрасъл, на което пише 10-12. Чакам около час и ми идва реда за 10-то гише
Аз: Здравейте, да ми кажете какво имам да плащам (подавайки й книжката)
Лелята: Да съм те викала?
Аз:(подавам й номерчето, което свети на таблото)
Лелята: Тия неща се плащат на девето! (и стана на някъде)

:ok:
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT

Последни теми
Facebook