Бюро на труда питане?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Бюро на труда питане?

Мнение от turbonetic » 03 Юли 2018, 18:45

Колеги ,здраейте имам едно питане.Регистритан съм в бюрото на труда това ми е 3-ти месец вече,имам още един! От два дни съм започнал работа в една фирма за сега съм без трудов договор казаха ми ,че няма никакъв проблем нека ми свърши бюрото на труда,и след това осигоровки.Питането ми е ,ако от някъде разберат тези от бюрото на труда трябва ли да върна тези пари ,коити са ми дали през тези 3 месеца?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Бюро на труда питане?

Мнение от barty » 03 Юли 2018, 19:41

turbonetic написа:Колеги ,здраейте имам едно питане.Регистритан съм в бюрото на труда това ми е 3-ти месец вече,имам още един! От два дни съм започнал работа в една фирма за сега съм без трудов договор казаха ми ,че няма никакъв проблем нека ми свърши бюрото на труда,и след това осигоровки.Питането ми е ,ако от някъде разберат тези от бюрото на труда трябва ли да върна тези пари ,коити са ми дали през тези 3 месеца?


Да, ще връщаш парите
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Бюро на труда питане?

Мнение от ka4i » 03 Юли 2018, 19:50

Ако не сключиш какъвто и да е договор, няма драма. Ако те назначат във фирмата и датата на назначаване е след последния ти ден на борсата си ок. С две думи, работи, но не подписвай нищо. Така никой няма никъде да декларира, че ти работиш и получаваш пари освен от борсата!
И аз съм така. Официално съм безработен, имам на борсата още 4 месеца. Бачкам на няколко места. На някой взимам парите с фактура от приятел, на някой хонорар на ръка. Никъде не се водя, че работя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Бюро на труда питане?

Мнение от shlosera » 03 Юли 2018, 20:00

Пуснат ли ти договор към фирмата имаш някакъв срок (мисля 2 седмици) да занесеш копие от него в бюрото, те те отписват и ти спират обезщетението от дадата на сключване на трудовия договор.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Бюро на труда питане?

Мнение от ka4i » 03 Юли 2018, 20:09

shlosera написа:Пуснат ли ти договор към фирмата имаш някакъв срок (мисля 2 седмици) да занесеш копие от него в бюрото, те те отписват и ти спират обезщетението от дадата на сключване на трудовия договор.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


7 работни дни
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Бюро на труда питане?

Мнение от turbonetic » 03 Юли 2018, 20:28

Нямам никакъв договор ,не съм се подписал никъде! Пари съм се разбрал да ми се дават на ръка,докато не се подпише договора.В крайна сметка да го считам ,че няма да имам никакъв проблем с това нещо.Аз също ,не се водя никъде ,че работя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Бюро на труда питане?

Мнение от ka4i » 03 Юли 2018, 20:40

Капитан на кораб си :yes:
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook