Хранене на коте британче?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от smamf » 07 Сеп 2018, 13:21

madafaka_donkele написа:Малко ни в клин, ни в ръкав, ама... момчето, от който взех моето британче му е останало едно мъжко. Котето е от същия баща, като на моя, само майката е друга котка. На точно 4 месеца е. С изградени хигиенни навици. Ваксинирано и обезпаразитено. 300лв. Ако има желаещи ми пишете да ви свържа с момчето ;)
Не го приемай като упрек долното колега, но не разбирам - толкова много котета има по приютите и по улиците, душички, на които може да се помогне да живеят, защото с нищо не са заслужили съдбата си, а вие давате стотици левове на някакви шано развъдници за нещо уж породисто.. Защо?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от madafaka_donkele » 07 Сеп 2018, 17:37

smamf написа:Защо?


Характер. Улична превъзходна/"немаркова" котка е като тотото - каквото улучиш. Имал съм много отдавна такива - мяукат и вият много за щяло и нещяло, много много не подбират къде ще пикаят/серат, не са самостоятелни и общо взето правят каквото си искат. Британеца го взех именно щото е пълна противоположност на тези. Първото и най-важно - мяукане, клонящо към 0 и абсолютно никакво виене, като самото мяукане е супер леко до средно силно и както казах много рядко. Легна ли си вечерта и загася ли навсякъде, почти веднага си намира място и ляга и той. Няма мяукане, няма дивеене, няма игри. Второ - абсолютен педант по отношение на тоалетна. 2 пъти ми се случи досега да забравя вратата на тоалетната(където е и неговата) затворена. Първия път се въртя, усуква се наляво-надясно, размяука се едно жално такова и докато обикалям след него да видя какво му е видях вратата, че е затворена. Отворих и веднага се шмугна. Ако беше улична превъзходна да се е изходила, където намери. Втория път беше преди няколко дни, но вече направо си го показа, като човек - вдигна се на 2 крака, опря се на вратата, погледна към мен и замяучи :shock: Не знам за теб, но за мен това си е доста впечатляващо за котка.
Не реве сутрин, като го оставям, не реве, като се върна вечерта. Въобще супер интелигентен котак. Като направя сравнение с всички други немаркови котки, които сме имали и британеца просто нямат база за сравнение.
Моя котак не съм го купувал. Даде ми го приятел. Неговият котак(бащата на моя котак) му го подари приятелката му. Като стана време за кастриране реши все пак да го пусне с някоя друга маца. Разбраха се със собствениците на 4 котки. При едната не стана номера, другите 3 успя да ги заплоди и му обещаха по 1 коте от 3-те котила. Едното запази за роднина, едното ми го даде на мен, а третото за друга роднина, която обаче се отказала, та ми сподели вчера, че има едно коте, което иска да продаде. Това е. Нито е развъдник, нито нищо. Цената мисля си е ОК за истински британец. Нормалните започват поне от 400, а по-специалните "изложбени" започват от 700-800. Да, има и за 250 разни сивушки, които ги пробутват за британки, а като порасне почваш да се чудиш що за мелез си взел :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от host » 07 Сеп 2018, 19:17

Всяко животинче може да се обучи да е добър спътник в живота, ако още от малко се гледа правилно. Всичките ми котки са обучени почти като кучета. Това да си носят сами играчките за игра, да чакат пред купата без да реват или да мяука пред тоалетната ако си за забравил да в изчистиш или напълниш не е нищо необичайно.

Развъждането за пари(в домашни условия) или безконтролно на всякакъв вид домашни любимци не ме кефи. 4 котки гледам, всичките спасени от улицата и прекрасни навици. Две на двора, едно у нас в къщата и едно в офиса.

Не го казвам за да се изтъквам, а защото всяко животно на което можете да помогнете, ще ви се отблагодари ако го уважават и възпитавате разумно.

И за да не се надъхват 12г да вземат ей така от улицата... за да се вземе едно малко коте трябват приблизително 200лв за преглед поне, обезопаразитяване, кастриране след време. Храна и т.н. отделно.

Хората които запазват породите и ги гледат според правилата в регистрирани развъдници въобще не попадат в горната категория.

Поздрави на всички Изображение

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от Zagy » 07 Сеп 2018, 22:43

madafaka_donkele написа:...

Абсолютно същото е и при мен. Просто ако не го видиш - не знаеш, че има котарак вкъщи. Адски възпитан, знае си мястото, не прави бели и простотии. Оставял съм храна на бюрото - месо, манджи, все вкусни работи - седи, гледа ги, но не пипа. Ако му дам - яде та му плющят ушите. Просто са селектирани с много благ нрав и точно за домашни котки. Ако го нападнеш да го гнявиш - лежи и мърка, няма да съсне или да хапе/дере, колкото и да не му е кеф на моменти. Просто чака да приключиш и се омита. И мен затова ме кефят много :)
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от ивчо » 08 Сеп 2018, 10:33

Мммм, не съм много много съгласен !
Вярно не мога да говоря от позицията на стопанин с "маркова" гадинка, но определено тюфлека го забелязвам че знае и разбира кога аз се разхождам и кога жената ... Съответно понеже от мен е ял доста "възпитание" с вестника или пантофата - с него се разбираме само с поглед буквално ! Както казваш ако знае кой е вкъщи - знае и как да се държи, съответно с жената си прави квото е кеф ! Най-дразнещо ми е сутрин понеже тя първа става :smoke: и той е свикнал че после яде, и се почва едно мяукане за да му се даде ядене ! Ако разбере обаче че аз стана пърив, защото има и такива дни - не се разбира дали е жив ! И аз много и се дразня, защото му създаде един навик да си квичи безмислено с цел да му се даде ядене, но много лесно ще го отуча от същото ..
За тоалетната си прав също - дори понякога като не е чистена ден, и седи и ме гледа и после пак гледа там, демек да се сетя да я наглася ! Пък откъм козина е все едно персийска гад - само я чисти и облизва и сресва и чисти ..
Тааааа, колкото и да е странно - не е само до породата ! Факт че си има породи, но според мен колкото е от тях - толкова и от стопанин .. Защото жената има позната, и тя си взе една женска, и няма да ти казвам тФа какви неща си позволява просто защото и се позволява ..
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от Zagy » 08 Сеп 2018, 14:44

То и с децата е така... кви познати имам с кви деца... не е истина. Тва ако е мое ще го скърша от бой ако си позволи и 1/10та от това, на което съм ставал свидетел...
Si non confectus, non reficiat.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от Petrolhead » 10 Сеп 2018, 13:47

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:54, променена общо 1 път

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от Zagy » 10 Сеп 2018, 17:11

Абе не е точно така - селекцията предразполага освен към определени външни черти, така и към засилване или отслабване на някои черти на характера.
Si non confectus, non reficiat.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от c04 » 07 Яну 2019, 14:31

Колеги, изникна ситуация. Един познат има котарак спасен от улицата, на 1,5г. Проблема е че вече от 1-2 месеца го лекуват от "Дясностранен хроничен катарален ринит" е диагнозата, като уж понамаля течение от ноздрата. Някой сблъсквал ли се е с това, лекува ли се?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от drago_pavlov » 07 Яну 2019, 18:09

Petrolhead написа:тва как характера се определя от породата е огромна простотия.

Нали...
Те затова в Африка още викат дъжд с тарамбуките, а белият човек е стъпил на луната преди 50 години...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook