Хранене на коте британче?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от ildivvy » 15 Авг 2018, 17:33

Ако е бил домашен котарак,как е прихванал това заболяване? Хората ли са го привнесли?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от frizzante » 15 Авг 2018, 17:56

ildivvy написа:Ако е бил домашен котарак,как е прихванал това заболяване? Хората ли са го привнесли?
Да. С обувките или дори по въздух доколкото разбрах. Въпроса е не как а защо след като е имал ваксина...
Пс. Сега се сетих и медицинското има на тая чума - панлевкопиния.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от madafaka_donkele » 15 Авг 2018, 19:34

frizzante написа:С обувките или дори по въздух доколкото разбрах.


Точно така. Аз като го водих моя първия път на ветеринар за 1-во обезпаразитяване и после след седмица за 1-ва ваксина си ги питах кое, как, че ми е първи "марков" котак и хората точно така ми казаха. Даже да е в апартамент само с обувките и дрехите можеш да пренесеш най-различни болести. Казаха ми също, като профилактика да му наблюдавам вайната. Ако не са твърди и тъмни и например цял ден кендза редки и светли вайна да го водя на преглед. Ваксинациите ми казаха 2 в началото, после по 1 на година, а обезпаразитяването всеки месец, докато е малък. Може и вкъщи. Едни ампули/дози се чупят и се втриват точно на врата му, така, че да не може да го оближе. Ампулата/дозата действа, както вътрешно, така и като външно обезпаразитяване.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от Petrolhead » 16 Авг 2018, 8:58

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:54, променена общо 1 път

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от c04 » 29 Авг 2018, 23:29

Извинявам, че пиша не съвсем по темата но имам нужда от съвет. Значи ситуацията предлагат ми една много красива котка, дълъг косъм смес между персиец и нещо :mhihi:. Проблемите са котката не била много общителна, на 1година е женска и досега нямала ваксини понеже живеела само в апартамент :dummy:. И най-големия проблем, човека ми обясни, е че имала драскалка, но обичала да си точи ноктите по легла, пердета и т.н., а ако я взема и вкъщи надере нещо, ще ме изхвърлят заедно с нея :mhihi: Общителността да речем ще посвикне, ваксини и обезпаразитяванията ще ги направим(надявам се не е късно).Основния проблем е дали ще успея бързо да я науча да драска само на драскалката, ще и взема и от тези неща котешкото дърво да речем, но да не си вкарам автогол?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от PolandBall » 30 Авг 2018, 0:54

Колега, аз до сега не съм успял да науча котка да си точи ноктите на определено място. Пробвал съм с разни играчки за тая цел и прочие ма Ц. Прасето се точи на кожения стол пред компа с видимо задоволство. :mhihi: Ако някой тука има съвити, моля да сподели. :mhihi:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от smamf » 30 Авг 2018, 6:00

PolandBall написа:Колега, аз до сега не съм успял да науча котка да си точи ноктите на определено място. Пробвал съм с разни играчки за тая цел и прочие ма Ц. Прасето се точи на кожения стол пред компа с видимо задоволство. :mhihi: Ако някой тука има съвити, моля да сподели. :mhihi:
Продават се едни спрейове с феромони. Пръскате където трябва котката да ходи и да бъде привличана, и всичко точно. Пръска се колкото пъти е необходимо. Другото е да им режете ноктите периодично. Продават се нокторезачки специално за тази цел.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от c04 » 30 Авг 2018, 9:37

smamf написа:
PolandBall написа:Колега, аз до сега не съм успял да науча котка да си точи ноктите на определено място. Пробвал съм с разни играчки за тая цел и прочие ма Ц. Прасето се точи на кожения стол пред компа с видимо задоволство. :mhihi: Ако някой тука има съвити, моля да сподели. :mhihi:
Продават се едни спрейове с феромони. Пръскате където трябва котката да ходи и да бъде привличана, и всичко точно. Пръска се колкото пъти е необходимо. Другото е да им режете ноктите периодично. Продават се нокторезачки специално за тази цел.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Колега това пробвал ли си го, понеже не съм сигурен, че би решило проблема или поне не дългосрочно :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от smamf » 30 Авг 2018, 10:41

c04 написа:
smamf написа:
PolandBall написа:Колега, аз до сега не съм успял да науча котка да си точи ноктите на определено място. Пробвал съм с разни играчки за тая цел и прочие ма Ц. Прасето се точи на кожения стол пред компа с видимо задоволство. :mhihi: Ако някой тука има съвити, моля да сподели. :mhihi:
Продават се едни спрейове с феромони. Пръскате където трябва котката да ходи и да бъде привличана, и всичко точно. Пръска се колкото пъти е необходимо. Другото е да им режете ноктите периодично. Продават се нокторезачки специално за тази цел.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Колега това пробвал ли си го, понеже не съм сигурен, че би решило проблема или поне не дългосрочно :dunno:
За нашите свърши работа като взехме скреч борда, да. Сега 95% от времето там дерат. Ноктите е също важно да се подрязват, защото като го направиш няколко дни не се сещат, че трябва да точат. Ако го правиш три пъти в месеца няма да имаш проблем. Пък и ако котката е проклета и ви дере няма да има толкова демидж така.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от DiMIcha84 » 31 Авг 2018, 16:29

А как ги подрязване тези нокти? Аз съм почти убеден, че моя проклет котарак едва ли ще стои мирен за да му ги подрежда.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от madafaka_donkele » 31 Авг 2018, 19:05

За котьо е важно да има драскалка от омотано въже, като например тези:

Изображение

Изображение

Дали ще е плоско или цилиндрично няма значение. Самата част за драскане, а може и цялата катерушка се пръска с catnip под формата на спрей. В началото може да откачи малко(да е много хиперактивен), да мяучи на умряло и разни други странични ефекти, но те са временни и абсолютно безопасни.
Моя, като го взех в началото нямаше катерушка. Взех му на 3-4-ия ден и само няколко пъти съм му хващал лапичките и съм ги слагал на драскалката. Свикна си почти веднага и без нужда от моя намеса и реално и без catnip-a, който все пак напръсках няколко дни по-късно.

Иначе, както вече казаха колегите има си специални ножички за подрязване на ноктите. Аз го наблюдавам моя и като почне да си точи ноктите по-често го хващам да му режа ноктите. Аз съм с такава ножичка:

Изображение

Реже се много внимателно и много малко - 1-2мм не повече. Ориентирате се по живеца и в никакъв случай не режете чак дотам:

Изображение

На моя му ги режа веднъж на 2 седмици предните, а задните по-рядко, понеже тях не може да ги точи и не растат толкова бързо.

За самото подрязване си е тегаво. Моя си усеща и се върти, мяучи, дърпа се, хапе, абе, като малко дете :mhihi: Най-добре на земята или някъде където котака да може да стъпва и да лежи целия, да не виси. Аз на моя му правя нещо като armbar на задните крака да не шава много, хващам му двата предни крака и едно по едно леко и бавно, ама пак си отиват 15-20 мин. :mhihi: Ще го снимам някой път, че си е цяла комедия :mhihi: ЖивотнУтУ реве и мяучи, аз се заливам от смях и се опитвам да режа ноктите му :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от smamf » 31 Авг 2018, 19:10

При нас котарака е супер чил и не протестира нито за ноктите, нито за четкане на козината. Котката е друга история. Убедил съм се за ноктите, че е най-добре да я издебнеш докато спи, и да действаш бързо, та докато де разсъни да си преполовил работата. Въпреки че вече не се дърпа толкова де, и тя посвикна след 50тия път.

Май това е номера при котките - около 50-100 пъти трябва да им кажеш да не правят нещо (например качване по масата), и чак тогава започват да разбират. И никога с лошо - ефекта е точно обратния.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от c04 » 31 Авг 2018, 21:17

Ясно , ами ще се похваля ако взема красавицата :ok: Иначе надявам се че само драскалките ще стигнат, без да се налага и двамата да се мъчим де режем нокти :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от madafaka_donkele » 01 Сеп 2018, 9:37

c04 написа:Ясно , ами ще се похваля ако взема красавицата :ok: Иначе надявам се че само драскалките ще стигнат, без да се налага и двамата да се мъчим де режем нокти :mhihi:


Ако я вземеш веднага при ветеринар да направят обстоен преглед и първото обезпаразитяване - вътрешно и външно. В продължение на 1 седмица наблюдаваш вайната, козината и кожата за паразити, червеи, ларви и т.н. Ако всичко е точно след тази 1 седмица още едно обезпаразитяване и заедно с него и ваксината. Гледаш ваксината да е поливалентна и "от хубавите и скъпите"(40лв.). Месец след първата ваксина трябва да отидеш за втора. Ако ще живее в апартамент - обезпаразитяване на всеки 3 месеца. Ако идват много външни лица в апартамента, водите я с вас наляво-надясно, пускате я отвреме навреме в двора да кажем - обезпаразитяване всеки месец. Обезпаразитяването можеш и ти да си го правиш. Продават се единични дози/ампули, които се чупят и съдържанието се втрива хубаво точно в тила на котака, така, че да не може да се оближе. Трябва да го хванеш здраво да не шава и да не капнеш някъде другаде, където може да се оближе.
Обезателно си вземи хубава четка и ролки за почистване на косми, че персийките шредват яко :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Хранене на коте британче?

Мнение от madafaka_donkele » 07 Сеп 2018, 12:34

Малко ни в клин, ни в ръкав, ама... момчето, от който взех моето британче му е останало едно мъжко. Котето е от същия баща, като на моя, само майката е друга котка. На точно 4 месеца е. С изградени хигиенни навици. Ваксинирано и обезпаразитено. 300лв. Ако има желаещи ми пишете да ви свържа с момчето ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook