...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от vixx » 02 Юли 2018, 21:59

До 2010 Триваго имат 3 рунда с финансиране от инвеститори, като общата инвестиция е $53.8млн.
Не знам какво имат след това, но очевидно имат. Сметките не излизат защото Триваго най-вероятно са на загуба. Вероятно вече имат огромна потребителска база, която очевидно искат да порасте още. Това ги прави адски апетитна хапка за някой голям играч на пазара за туризъм/хотели, и когато най-сетне се продадат инвеститорите ще получат вложенията си обратно с няколко пъти печалба. В тоя смисъл едва ли комисионните и печалбата са им най-важните неща. Докато това се случи инвеститорските пари ше плащат заплати и реклами, и всичко е точно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от Don_Diego » 02 Юли 2018, 22:12

alekangg написа:Днес е обявил фалит доста голям посредник tripsta


Ето защо изчезнаха евтините самолетни билети София-Варна-София. Миналото лято почти всеки уикенд летях по маршрута, все през тях резервирах и повече от 120лв за двупосочен не съм плащал, а е имало случаи да запазвам по обяд в деня на полета. Тази година цените са х2 :ranting:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от alekangg » 02 Юли 2018, 22:20

Don_Diego написа:
alekangg написа:Днес е обявил фалит доста голям посредник tripsta


Ето защо изчезнаха евтините самолетни билети София-Варна-София. Миналото лято почти всеки уикенд летях по маршрута, все през тях резервирах и повече от 120лв за двупосочен не съм плащал, а е имало случаи да запазвам по обяд в деня на полета. Тази година цените са х2 :ranting:

За този маршрут точно, tripsta никога не е давал кой знае какво намаление, има по-интересни варианти.
Не съм забелязал да е по-скъпо спрямо миналата година. Рекорда ми е полет от преди 2 седмици, като ми излезе 12 евро общо, на отиване с Уиз и на връщане с тимер за уикенда точно. Иначе излизат варианти по 5-10-15 евро в посока често.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от Мордехай » 02 Юли 2018, 23:09

Много комисион взимат и букинг и триваго. Направо си дерат хотелите яко, а те пък потребителите. А тая къдравата от рекламата ми е позната от някъде, ма не мога да се сетя.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от Leon » 02 Юли 2018, 23:26

Доста сме коментирали с приятели и колеги точно триваго. От ТВ ми опит - с тая кампания триваго няма начин да са на печалба в България. Никакъв шанс, каквито и отстъпки да ползват, каквито и комисионни да събират. За мен има два вариата - дългово финансиране на маркетинга до постигане на някаква продаваема база или обикновено пране на пари, което трудно се хваща при тая конвергенция на сайтове и медии.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от STEVAL » 02 Юли 2018, 23:31

Мордехай написа:А тая къдравата от рекламата ми е позната от някъде, ма не мога да се сетя.


Дали не е била учителката на Врачанина или той май не я харесва

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от bum_bum » 03 Юли 2018, 10:17

Don_Diego написа:
alekangg написа:Днес е обявил фалит доста голям посредник tripsta


Ето защо изчезнаха евтините самолетни билети София-Варна-София. Миналото лято почти всеки уикенд летях по маршрута, все през тях резервирах и повече от 120лв за двупосочен не съм плащал, а е имало случаи да запазвам по обяд в деня на полета. Тази година цените са х2 :ranting:


Само ако запазваш късно. Аз от началото на годината летя по 2 пъти месечно. Веднъж платих около 170. Зимата си е твърдо 120 с България еър. В момента съм във Варна дори с Wizz и двупосочния беше 86лв или нещо такова.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от alekangg » 03 Юли 2018, 10:23

bum_bum написа:
Don_Diego написа:
alekangg написа:Днес е обявил фалит доста голям посредник tripsta


Ето защо изчезнаха евтините самолетни билети София-Варна-София. Миналото лято почти всеки уикенд летях по маршрута, все през тях резервирах и повече от 120лв за двупосочен не съм плащал, а е имало случаи да запазвам по обяд в деня на полета. Тази година цените са х2 :ranting:


Само ако запазваш късно. Аз от началото на годината летя по 2 пъти месечно. Веднъж платих около 170. Зимата си е твърдо 120 с България еър. В момента съм във Варна дори с Wizz и двупосочния беше 86лв или нещо такова.

55-60лв е минималната цена на тимер, ако се купуват от сайта им или с обикновен посредник. Често обаче може да се купи същия билет за 15-20-25лв през някои посредник, за които обясних вече.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от N.Mihaylovski » 03 Юли 2018, 11:37

Top Gun Maverick написа:Вятърните мелници бе едно мочурище преди бая време. Взеха го и бам, прави пари, дори да е стартирало със съмнителен капитал. Ходихме миналата година на един РД на малката на братовчедка ми там... :help:

нали знаете на кой е Вятърните мелници ??? на Вас метал, или Дамбовеца, как е стартирало ;) сега прави пари.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от Knoxville_ » 03 Юли 2018, 11:44

STEVAL написа:
Мордехай написа:А тая къдравата от рекламата ми е позната от някъде, ма не мога да се сетя.


Дали не е била учителката на Врачанина или той май не я харесва


И по-грозни сме евали :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от Мордехай » 03 Юли 2018, 19:00

Мястото на Вятърните мелници мисля, че беше на военните, а комплекса е построен с европейски пари по програма за развитие на селата. Толкова глупаво направено, помпозно и безсмислено може да бъде само по този начин. Водата през цялото лято е адски студена, шезлонгите са неудобни и твърди, а чадърите им - някога розови - вече са избелели. Храната е отвратителна, без избор и свършва бързо. Собственика има плеяда от фирми - Маргел, Вас Метал Груп и други. Пример за похабени готови пари. Разбира се, това е мое мнение и на много хора може да им е любимо място.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от cod-cdbp » 03 Юли 2018, 21:36

Веднъж минах покрай мелниците с беглата идея да ги посетя.
- Видях контингента
- Видях мястото
- Видях колите отвън
- Видях цените
И си тръгнах.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от DLVasilev » 03 Юли 2018, 22:06

Триваго - как го правят?-Те го правят, то си става :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от Моджо » 04 Юли 2018, 17:29

Мелниците са до дома :)) Правени са с евро пари. Идете извън сезона, по ще ви хареса.
Иначе по темата
Ми фацебук от кво правят пари. Ни продават нещо, ни комисионни зимат. Реклами не знам дали пускат щото не го ползвам това нещо. Или па Гугъл. От една търсачка как се правят пари ? Щото в началото немаше нищо друго - само търсачка. Ни реклами, ни гяволи.
А иначе за реклама не ги гледайте цените в сайта. Искай си реклама много и по всички канали и това онова и вместо 10 милиона по единични цени ще я имаш за 2 - примерно.
Освен това нещото сигурно опрерира в целия свят ,та от няколкостотин милиона хотела, да имат днес по 1 милион резервации и да земат по 1 евро - смятай сам.
Хм,хм...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook