...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от TNT » 02 Юли 2018, 12:02

:OT: Намали телевизията.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от Borymeckata » 02 Юли 2018, 12:11

И аз съм се чудил каква точно услуга предлагат тия. Сравняват цените на хотелите в даден град / курорт за даден период? Това едва ли е толкова сложно... Аз понякога ползвам един сайт Pazaruvaj.com и там правят същото - намират ти най-ниската цена на дадена стока, която се продава из мрежата. Но не съм виждал тяхна реклама нито веднъж... :dunno: :dunno:

И защо една и съща стая в даден хотел ще се предлага на различни цени из нета? Може да греша де, но така го разбрах, от рекламите им... :dunno: :dunno:

Има и други досадни реклами, дето ги въртят десетки пъти на ден. Ония богатите хора, дето искали да ги гледаш и да си губиш времето, вместо да се захванеш сериозно с трейдинг... Тия пък откъде печелят, та да си праявят такава реклама? Хайде за ония с "бързите и лесни" кредитите е ясно - лихварите печелят яко и не се стискат за рекламно време. Ама ония с "трейдинга" направо са си загадка... :dunno: :dunno:
Последна промяна Borymeckata на 02 Юли 2018, 12:15, променена общо 2 пъти
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от Borymeckata » 02 Юли 2018, 12:12

TNT написа::OT: Намали телевизията.


Остави го, по-добре да кибичи пред телевизора, отколкото да се пропие. Ти във Враца ходил ли си - какво друго да прави човекът... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от zvetiko » 02 Юли 2018, 12:25

16 млрд. официално признато източено и несъбираемо ДДС, метаамфетамини за целия арбски свят, 350 доказани самолета с оръжие за ислямска държава+ още много неизвестно, саниране за няколко млрд, метро, магистрали, еврофондове- 150млн. само от бежанците, достъп до сървъра на митницата от триста места с еднаква парола и неизвестно колко изчезнали тирове, Билла трета година без печалба, още много други, мога да изреждам повече от час.... Някой трябва да пере....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от alekangg » 02 Юли 2018, 12:35

Освен, че могат да перат пари, ако искат, има и други трикове, които не са видими за потребителя и се използват от много компании.

Не е задължително, посредника в случая Травиаго да дели с хотела, да си взима процент или да си слага надценка над цената на хотела или АК-та ако е за самолетни билети примерно.
Има случаи, когато за да изкара най-добра цена, посредника дава от себе си пари, както се плаща на разни ИТ фирми за да излизат първи в гугъла примерно.
Това са редки случаи, но се използват за да излизат като най-евтини по търсачките, единици се възползват, но масата си плаща както трябва и в крайна сметка посредника е на печалба. Вероятно в случая става нещо подобно с рекламите, които не са евтини.
Аз от години пазаря само от най-различни търсачки било хотели, билети, май бях споменал в някоя тема и съм ужасно доволен ценово, но като мен са под 1% от хорат, понеже си трябва много време и внимание за да се научи кое как и защо става.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от madafaka_donkele » 02 Юли 2018, 12:41

Vra4anin написа:Как успяват тези посредници да изкарат толкова много пари


КО-МИ-СИ-ОН-НИ и реклама на 3rd parties на тяхната страница. Като резервираш стая през тях взимат комисионна от хотела. Резервираш полет през тях комисионна от авиопревозвача. Резервиваш рентакар през тях - комисионна от рентакар фирмата. В зависимост от какво търсиш, ако нямаш адблокър - гугъл реклами таргетирани за теб.
За тези неща се сещам на прима виста. 1000000000000% съм сигурен, че имат и друг начин за печалби.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от Knoxville_ » 02 Юли 2018, 12:54

Borymeckata написа:
И защо една и съща стая в даден хотел ще се предлага на различни цени из нета? Може да греша де, но така го разбрах, от рекламите им... :dunno: :dunno:

:


Защото стаите се предлагат от посредници, а не директно от даден хотел. Всеки посредник си начислява горница.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от adovet » 02 Юли 2018, 13:11

Преди две години изкарах от търговия с техни акции добри парички. Развиват се доста бързо и БГ пазара им е една много малка част от бизнеса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от KoolyO » 02 Юли 2018, 13:13

Искаше ми се да отговоря само с:

Хотел?

Има едно простичко, елементарно обяснение и на него му се вика "economy of scale". Как да го преведа не знам точно. Икономия от мащаба... Икономика на мащаба...
Туй то. Няма нещо толкова магическо.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от madafaka_donkele » 02 Юли 2018, 13:22

Vra4anin написа:
madafaka_donkele написа:
Vra4anin написа:Как успяват тези посредници да изкарат толкова много пари


КО-МИ-СИ-ОН-НИ и реклама на 3rd parties на тяхната страница. Като резервираш стая през тях взимат комисионна от хотела. Резервираш полет през тях комисионна от авиопревозвача. Резервиваш рентакар през тях - комисионна от рентакар фирмата. В зависимост от какво търсиш, ако нямаш адблокър - гугъл реклами таргетирани за теб.
За тези неща се сещам на прима виста. 1000000000000% съм сигурен, че имат и друг начин за печалби.


Ясно ми е, че от комисионни (споменал съм го в дългия пост). Въпроса е, какъв е процента комисионни, че да изкарат пари, за да си платят рекламите само по телевизията (само те струват... милиони левове)? :dunno: Това е загадката и необяснимото. Ти смяташ ли, че само от комисионни на предлагани и резервирани през техния сайт на български хотели могат да натрупат например 5 000 000лв за една година? Аз не.


Сравняват над 1млн. хотела. На ден средно по 10$ от хотел да взимат тва са ти 10 млн. долара. Половината да са разходи, 5 млн. долара на ден. За година можеш да си сметнеш какви пари се получават.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от Borymeckata » 02 Юли 2018, 13:46

zvetiko написа:Някой трябва да пере....


Може би е това. Сигурно има и други схеми... Я вижте тоя хотел, някой може ли да познае КЪДЕ се намира?

Изображение

Изображение

http://www.danubiabeach.com/bg/galeriya.html

https://www.bulgarianproperties.bg/imoti-apartamenti/imot-6069-apartamenti-za-prodajba-blizo-do-vidin.html

Това е в едно село, дето е трудно да го намериш на картата, в това село няма НИЩО друго, освен... 5 етажен хотел. Аз не мога да си представя защо човек изобщо би спрял в това село, не да отседне на хотел там... Но хотелът е факт... :dunno: :dunno:
Изображение

Ето, ако не вярвате - от същия рекламен сайт: http://www.danubiabeach.com/bg/udobstva_v_seloto.html
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от kolp » 02 Юли 2018, 13:57

Някой митничар е искал да "инвестира" в родното си село според мен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 14.03.2004
Местоположение: София

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от lordofthedance » 02 Юли 2018, 14:03

за мен Trivago и Booking.com са едно и също и не сравняват абсолютно никакви цени от различни платформи, а директно ти дават цените на Booking.com.Така че това, че сравнявали и предлагали най-ниската цена за дадено място за настаняване са пълни глупости.Отделно, че само Booking.com имат предостатъчно пари за финансиране на безброй реклами.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Юли 2018, 14:15

Печелят си те, не ги мислете. Но и хотелите са едни балъми. Вместо да дават ЛУДИ комисионни на туроператотите(Триваго дори не е такъв)можеее да синамалят цените и готово. Поне за БГ пазара имам предвид, в чужбина е ясно, че им трябва реклама. Но в нашите истински хубави хотели трудно чуваш БГ реч и персонала се радва на такава като го отбелязва винаги и навсякъде.
Триваго е посредник на туриператора, а вторите от лакомия като излезна Триваго и започнаха да се надпреварват кой да даде малко от своя процент на тях от което цената малко пада. Аз лично не съм видял нещо фрапиращо, не съм резервирал през тях, няма и да го направя, най-вече заради досадните им реклами. Ползвам си Съни турс в над 90%-та от случаите от 10 години и досега проблем с нищо не е имало, за мен това е по-важно от 5 лв. на нощ. Да, понякога изобщо нямат по-ниска цена дори като съм влизал да сравнявам. Те пишат високата цена на Букинга примерно, но често Букинга има промоция, която обаче не може да видиш без да им влезеш в сайта, тоест Тривагото ви лъже най-откровено. Често съмвиждал Съни турс с една цена, отварям Триваго, цената на Съни турс чрез Триваго за същия хотел по-висока. 8) ;) :mhihi: Това е защото лансират някой дал по-голям процент. Затова изобщо не ме вълнуват тия и не им отварям сайта дори, освен преди време от любопитство. Не мислете, че и хората ги ползват много в БГ, за навън не знам. Тука масово Съни Турс и Букинг. Има и бол измислени други, но от тях чат-пат се случва някой да реве оотв защото останал на пътя. Онова Всички оферти и другото Грабо са си баш като Триваго. Отваряш и долу на офертата пише от кой туроператор е, тоест всички тия ми идват в повече, да не говорим, че те карат да звъниш в хотела за места дали има и да се занимаваш, а истинския туроператор прави това вместо теб.

Не изключвам и колегата над мен да е прав и Букинга да пуска пипала, не се наядаха и те. :mhihi: Защото у нас не могат все още да вземат водещата роля на Сънито за почивки от БГ туристите, но дали изобщо си струва?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Триваго - как го правят?

Мнение от Knoxville_ » 02 Юли 2018, 14:18

kolp написа:Някой митничар е искал да "инвестира" в родното си село според мен.


Такива примери - колкото искаш.
Вятърните мелници - това примерно е близо до София, но пак ми се струва дупка мястото.
Вчера реших да се повозя от Пазарджик до Самоков и по средата на нищото, между селата - комплекс с ТРИ огромни басейна.. насред нищото.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook