Агресия на пътя и как да се защитим

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от dxd » 29 Юни 2018, 16:27

Сървайвър диагоналка,може би?Не е зле :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Bexim » 29 Юни 2018, 16:36

Само спрей за самозащита.. Всичко друго е туу мъч и може да има последствия за теб.
Аз лично си имам един в подлакътника и не бих искал да ми се налага да го използвам. :yes:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Jordana » 29 Юни 2018, 17:28

Единственото оръжие сте си вие самите . Всички такива бати сопи ножове пистолети са аксесоари които почти сигурно ще бъдат изтълкувани като подготовка за нападение . Запазване на спокойствие и премерена тежест в поведението без излишна агресия , ако се стигне до ръкопашна схватка едва ли някой може да даде адекватен съвет . Припомням само че в подобна ситуация на недостроената магистрала убиха оня баретата с най обикновен камък .
Агресията идва и от двете страни -не само от едната , много често такива знаци с ръце в стил - ..ко прайш ве ...придружени с мърдане на устните може да бъде изтълкувано като вербална агресия със споменаване на роднини ... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Benord » 29 Юни 2018, 17:44

Има си перфектно решение,но се плаща.Вика му се паник-бутон.Ако често ви спохождат неуредици или просто не ви се занимава с глупости това е решението.Натискате си бутончето и нека нинджата да се оправя с кола сотаджии.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Моджо » 29 Юни 2018, 17:55

Има такива за кола? Координати праща ли? Как работи? Нямам против да си плащам.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Benord » 29 Юни 2018, 17:58

Моджо написа:Има такива за кола? Координати праща ли? Как работи? Нямам против да си плащам.



Идете в СОТ-а там ще получите пълната и достоверна информация.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Dextuar » 29 Юни 2018, 20:02

Benord написа:
Моджо написа:Има такива за кола? Координати праща ли? Как работи? Нямам против да си плащам.



Идете в СОТ-а там ще получите пълната и достоверна информация.

Ами ако и двамата имат СОТ? СОТ-овете почват да се млатят ли :mhihi:
И защо СОТ-а да има право да млати някой, а аз да нямам :conf:
Тва последното е риторичен въпрос.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Bogat-Beden » 29 Юни 2018, 20:14

Bexim написа:Само спрей за самозащита.. Всичко друго е туу мъч и може да има последствия за теб.
Аз лично си имам един в подлакътника и не бих искал да ми се налага да го използвам. :yes:

И аз на това съм заложил, както и на активно избягване на конфликти, тъпо ми е, че си преглъщам егото, яд ме е, но залогът понякога става много голям..
Спреят според мен би бил крайно незадоволителен в среда от примати, няколко човека и т.н..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от driver69 » 29 Юни 2018, 20:34

За да се справиш с агресия на пътя, най-добре е да не попадаш в конфликт.

Не знам как бих реагирал в твоята ситуация, колега, вероятно доста различно, затова не мога да дам адекватно мнение. Единствено за помощните средства в колата съм против, освен ключ/удължител за сваляне на гуми. Различно е да те нападнат и да се защитаваш с 25см нож и да хванеш каквото имаш под ръка в багажника, нали?
Газово оръжие - не, има един лаф, да е без мерник, гладко, има логика в него...
Бойно оръжие - готов ли си за едното засичане или немските ламарини да убиеш? Аз не.

В повечето случаи на агресия на пътя има 2-ма участници, никога не съм имал конфликт на пътя без да съм сигнализирал с клаксон/дълги/среден пръст и т.н... Друг е въпроса, че има много хора, не само в България, които са много агресивни вербално и в колата, но при конфликт рязко им спада ентусиазма.

Бъди жив и здрав, колега, не ги мисли тия дето затварят пътя и слизат да те шамарят, те си намират майстора.

П.П.: Случая защо не го опишеш в РУП сега?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от alx » 29 Юни 2018, 21:11

Моджо написа:По стечение на обстоятелствата станах жертва на "агресия на пътя". За щастие се размина без физически последствия за мен и за колата, но определено не беше приятна ситуация. Имаше гонене, засичане, заплахи... и да не изброявам. Бях с двете си деца в колата, добре че не видяха много от случката та няма стрес за тях.
Ся най-правилното беше да снимам колата на въпросния мутраген и оттам в полицията да подам жалба. Но, както казах бях с децата, едното беше болно с висока темп и нямаше как в момента да се случи това нещо. А и свидетели нямаше, та щеше да е моята дума срещу неговата.
В тая връза зех да се замислям за някакво ефикасно средство за лична защита.

- Лютив спрей или там каквито се водят.
- Газово оръжие.
- Бойно оръжие.
- Да си бронирам колата :D
- Нещо друго.

Идеята е да респектирам нападателя или след като вече ме е нападнал да мога да се защитя.
Бойно оръжие някак си не ми се иска , защото изкушението да го ползвам по предназначение е голямо. И после пак аз ще го отнеса.
Вие какво ще кажете ?


гледам всякак да избягвам спречквания по пътя защото ако стане лошо- нямам полезен ход независимо от обстоятелствата. предпочитам да избягам като страхливец (ако и да не съм от страхливите) от колкото да трябва да застрелям някого като куче и после да се разправям със съдилища и тн. и най- вече да ми тежи на съвеста и да трябва да живея с тази мисъл.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Benord » 30 Юни 2018, 10:02

dextuar написа:
Benord написа:
Моджо написа:Има такива за кола? Координати праща ли? Как работи? Нямам против да си плащам.



Идете в СОТ-а там ще получите пълната и достоверна информация.

Ами ако и двамата имат СОТ? СОТ-овете почват да се млатят ли :mhihi:
И защо СОТ-а да има право да млати някой, а аз да нямам :conf:
Тва последното е риторичен въпрос.

Досега не бях чувал,че някой ще вика СОТ,за да упражни насилие или да разбие нещо.
СОТ е необходим единствено и само за охрана.Той и затова съществува.
И като се отзове на сигнал съответният патрул не бие никого.Ако е по-агресивен някой си го задържат и го предават на патрулката по район.
Но винаги си имаш качествени свидетели при имуществени или физически вреди,а и не страда егото на никой,освен джоба на нинджата.
Има и друг вариант,ако сте повече хора в колата,че и някой очевидец ви подкрепи.Отивате си в прокуратурата и си подавате молбата пък оня,който и ще да е.
Само си запишете номера на колата и точното време на случката.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.06.2018
Местоположение: гр. Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW F13
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от hpetrov » 30 Юни 2018, 10:35

Ще те посъветвам да изключиш варианта с огнестрелно оръжие, ловец съм и имам късно нарезно - демек пистолет. Имам разрешително и за ловни оръжия. В момента в който имаш оръжие човек много лесно се изкушава да го използва... да не говорим че може да ти подейства дори по-зле - да ти даде пауър и в гнева си да направиш някой глупост. В гнева си човек насочва пистолета автоматично към главата и границата от това да натиснеш спусъка и да не го натиснеш е 1 см.

Имам и газово патлаче използвал съм го върши добра работа със сълзотворен газ.

Но най-добрия вариант е превенция, някой ако ми набие клаксона и почне ме псува, не му обръщам внимание и толкоз....трудно е да си сдържи човек нервите но при положение че возиш деца и т.н. трябва да се постараеш.
На простия човек като не му обърнеш внимание и той ходи да го търси от някъде другаде и така..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Grozdanoff » 30 Юни 2018, 10:35

alx написа:
Моджо написа:По стечение на обстоятелствата станах жертва на "агресия на пътя". За щастие се размина без физически последствия за мен и за колата, но определено не беше приятна ситуация. Имаше гонене, засичане, заплахи... и да не изброявам. Бях с двете си деца в колата, добре че не видяха много от случката та няма стрес за тях.
Ся най-правилното беше да снимам колата на въпросния мутраген и оттам в полицията да подам жалба. Но, както казах бях с децата, едното беше болно с висока темп и нямаше как в момента да се случи това нещо. А и свидетели нямаше, та щеше да е моята дума срещу неговата.
В тая връза зех да се замислям за някакво ефикасно средство за лична защита.

- Лютив спрей или там каквито се водят.
- Газово оръжие.
- Бойно оръжие.
- Да си бронирам колата :D
- Нещо друго.

Идеята е да респектирам нападателя или след като вече ме е нападнал да мога да се защитя.
Бойно оръжие някак си не ми се иска , защото изкушението да го ползвам по предназначение е голямо. И после пак аз ще го отнеса.
Вие какво ще кажете ?


гледам всякак да избягвам спречквания по пътя защото ако стане лошо- нямам полезен ход независимо от обстоятелствата. предпочитам да избягам като страхливец (ако и да не съм от страхливите) от колкото да трябва да застрелям някого като куче и после да се разправям със съдилища и тн. и най- вече да ми тежи на съвеста и да трябва да живея с тази мисъл.


Незнам дали в такъв случей трябва човек да бъде наречен "страхливец", но това е най-мъдрото решение в случей на агресия. Аз също съм бил жертва на агресия на пътя, една мижжитурка от един ML(черен разбира се) беше излязла да ме заплашва и ми се струваше че ако бях излязъл щях да го сгъна, но взех правилното решение и се извиних(макар и лицемерно), което имаше успокояващ ефект на агресора и той се прибра. Сигурно се е почувствал като голям мъж :mhihi: боже колко комплексиран народ има. Проблемът на някои хора е обаче, че не всеки го приема толкова леко и почти на майтап като мен, много хора не могат да си преглътнат егото и отвръщат на агресията като така става по сложно за тях...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от stefan8898 » 30 Юни 2018, 11:01

Има една поговорка - човешко е да се греши, Божествено е да се прощава, който бърза - дърпащ се настрани, даваш му път, да заминава да си троши главата, няма смисъл от конфликти, не си заслужава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Dextuar » 30 Юни 2018, 11:26

Онзи ден ми се случи за пореден път някой да се пробва да ме предрежда, като на този му се получи, понеже сърце не ми даде да си чупя колата, а и да го гледам как се нашива в острова. Съвсем неагресивно се доближих до него, смъкнах прозореца и го питах дали според него тва е ОК и каква беля можеше да стане. Питам го, караш от лентата само за наляво, направо, а тоя ми се смее и вика "и к'во от това, к'во ще направиш?". За мен това си е чиста провокация, един вин "ей мишок, ще си правя квото си иска, такива балъци като тебе ли ще ми дават наклон на х**". Не знам вие как се сдържате, аз не мога. Ако се извиниш, може и бързо да ти размине, но да си откровено нагъл и след това пак да продължаваш да мутрееш и то от Голф 5-ца, айде няма нужда да пускам фъндък на такива. Колкото и да са ви железни нервите и да сте над нещата, някои индивиди просто си го търсят. И да, знам, че няма печеливш, ако слезеш да се млатиш, както и да завърши цялата случка, но другият вариант е наистина да си мишкуваш или в конкретния случай, да си счупите ламарините или пък да вземе да се гътне при удара в острова...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook