Агресия на пътя и как да се защитим

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Моджо » 29 Юни 2018, 11:03

По стечение на обстоятелствата станах жертва на "агресия на пътя". За щастие се размина без физически последствия за мен и за колата, но определено не беше приятна ситуация. Имаше гонене, засичане, заплахи... и да не изброявам. Бях с двете си деца в колата, добре че не видяха много от случката та няма стрес за тях.
Ся най-правилното беше да снимам колата на въпросния мутраген и оттам в полицията да подам жалба. Но, както казах бях с децата, едното беше болно с висока темп и нямаше как в момента да се случи това нещо. А и свидетели нямаше, та щеше да е моята дума срещу неговата.
В тая връза зех да се замислям за някакво ефикасно средство за лична защита.

- Лютив спрей или там каквито се водят.
- Газово оръжие.
- Бойно оръжие.
- Да си бронирам колата :D
- Нещо друго.

Идеята е да респектирам нападателя или след като вече ме е нападнал да мога да се защитя.
Бойно оръжие някак си не ми се иска , защото изкушението да го ползвам по предназначение е голямо. И после пак аз ще го отнеса.
Вие какво ще кажете ?
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Stuttgy » 29 Юни 2018, 11:08

Смени държавата!

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от In_Memoriam » 29 Юни 2018, 11:12

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от mangini » 29 Юни 2018, 12:01

Това за палката е доста добра идея, но най-добре е ако може да не се стига до контакт, че не се знае оня отсреща какво може да изкара. Най-добре е в момента на случката да се запомни номера на колата и да се звънне в полицията, ако не друго, поне ще издирят човека и ще му създадат малко главоболия (да не говорим, че при евентуално развитие на случката, ще има черно на бяло кой и кога е подал сигнала). Мисля, че в повечето такива случаи, агресивните батки са пишман гъзари, на които им е дошла силата в конкретния момент и лесно могат да бъдат приземени. Аз съм попадал два пъти в ситуация на агресия на пътя, много е трудно да преглътнеш себе си и да не скочиш и ти агресивно, но аз и двата пъти успях и отстъпих, за което се радвам. Много е тъжно, че агресията (не само на пътя, но и като цяло) се превърна в ежедненвие и модел на поведение, още по-тъжното е, че действително има доста хора, които могат да ти съсипят живота, буквално за нищо. Сещам се за случая на околовръстното с избитите зъби на човека, имаше и запис. Ходи ги съди тия говеда, ходи се разправяй после с тях. Та затова - ако е възможно изобщо да не се стига до контакт, побоища и т.н. До къде сме стигнали, да трябва да караш въоръжен... :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от NGneer4eto » 29 Юни 2018, 12:15

Моджо написа:По стечение на обстоятелствата станах жертва на "агресия на пътя". За щастие се размина без физически последствия за мен и за колата, но определено не беше приятна ситуация. Имаше гонене, засичане, заплахи... и да не изброявам. Бях с двете си деца в колата, добре че не видяха много от случката та няма стрес за тях.
Ся най-правилното беше да снимам колата на въпросния мутраген и оттам в полицията да подам жалба. Но, както казах бях с децата, едното беше болно с висока темп и нямаше как в момента да се случи това нещо. А и свидетели нямаше, та щеше да е моята дума срещу неговата.
В тая връза зех да се замислям за някакво ефикасно средство за лична защита.

- Лютив спрей или там каквито се водят.
- Газово оръжие.
- Бойно оръжие.
- Да си бронирам колата :D
- Нещо друго.

Идеята е да респектирам нападателя или след като вече ме е нападнал да мога да се защитя.
Бойно оръжие някак си не ми се иска , защото изкушението да го ползвам по предназначение е голямо. И после пак аз ще го отнеса.
Вие какво ще кажете ?


Лютивият спрей е може би най-ефикасното средство и най-безобидното. Също и най-компактно.
Абсолютно забрави за нож или бухалка, ако не знаеш добре да боравиш с тях. Иначе мигновено се превръщат в оръжие на противника ти. А за сплашване може и да не помогнат срещу агресори.
Относно огнестрелно оръжие има една мъдра приказка: "Насочиш ли пистолет към някого, трябва да си готов да убиеш". Значи трябва да размислиш дали си готов децата ти да живеят няколко години без баща. Предполагам знаеш какво може да се случи, а за сплашване е същото като при ножа, даже по-зле.
Също не е зле да си вземеш видеорегистратор. Няма да ти помогне физически при конфликт, но може да е много полезен в последствие за пред органите.
Според мен спрей или електрошок, но второто също не е безопасно.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от c04 » 29 Юни 2018, 12:43

mangini написа: До къде сме стигнали, да трябва да караш въоръжен... :confused:

Това отдавна е факт...моят съвет е една телескопична палка и пистолет, които при нужда се използват(пак зависи от действията на противника), но обикновено се ползват в същия ред, в който ги написах ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 15.07.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 530d

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от vas33 » 29 Юни 2018, 13:14

Последно време, като някой започне да ме засича и ръкомаха вадя телефона и го снимам.
Показвам му че съм го снимал. За момента всички на който съм приложил им минава мерака да се правят на мутри и си заминават по пътя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от kasho » 29 Юни 2018, 13:34

Stuttgy написа:Смени държавата!


Работи безотказно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от A.Stoyanov » 29 Юни 2018, 13:55

kasho написа:
Stuttgy написа:Смени държавата!


Работи безотказно!


За жалост да, за два месеца в не много "бяла" държава :mhihi: досега никой не ми е присветнал, свирнал, ръкомахал и т.н.,а карам с ограниченията :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Хаос » 29 Юни 2018, 14:02

Се1 на запад няма агресия на пътя... Глупости на търкалета.

1. Най-доброто средство за самозащита е да не попадаш в такива ситуации - тоест да ги избягваш активно.
2. Когато си с автомобил да те извадят от него е много трудно, особено ако си психически готов да прегазиш агресора. Автомобила ти е второто най-добро средство за самозащита.
3. Купи си по-голяма кола. На пътя все още важи закона на джунглата и по-големия е с предимство или поне мишките не рипат срещу GLS-и.
4. Третото най-добро е ако все пак няма измъкване и трябва да се действа - спрей. За закона е безвреден, на практика охлажда всякакви страсти за секунди. Може да има обратен ефект и да не спре дрогиран човек, а да го настърви.


Ако следваш тези 4 линии на защита не би трябвало да имаш проблеми. Иначе и гаубица да си купиш пак ще имаш проблеми на пътя.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Моджо » 29 Юни 2018, 14:54

Vra4anin написа:
Каква е била ситуацията всъщност, обясни? Какво толкова се е случило (какво си направил), че онзи да се разкиселее и да почне да ти прави тези проблеми? :dunno: Нещо не ми се връзва ей така от нищото някой да почне да се прави на Томи Версети от Вайс Сити :dunno:


Не е от нищото. Прибирахме се от болницата. Намираме се в населено място и наближаваме кръстовище. Пътя е с завой и после е право до кръстовището. От завоя /за мен от нищото, щото не го виждам/ със скорост не по-малка от 150 км/ч излита "батката" и ускорявайки лети към кръстовището като мина на метър от моята кола. На кръстовището обърна обратно и аз му направих знак с ръка, че кара като ненормален. Можеше наример да съм дал ляв мигач и да искам да ида отсреща. Ма и дори така кво е това каране с 200 в населено място. Е това беше. После ме настигна и спря напряко на пътя пред мен. И т.н. От колата не съм слизал.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от Stuttgy » 29 Юни 2018, 15:27

kasho написа:
Stuttgy написа:Смени държавата!


Работи безотказно!
От опит го казвам!Хората чисто и просто са лоши и агресивни.

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от zvetiko » 29 Юни 2018, 15:48

„Гръмнали гръцките медии, че съм купил остров в Гърция – просто нещастни, долни лъжци жълти. Мръсници..."



Ще ми прави той знак с ръка- нещастник, долен мръсник, ей сега ще му....

Защо МВР спи? Циганинът-милионер с калашника не е арестуван! (ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ)

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/kriminalni/zashcho ... 10346.html


Мисля, че ти отговорих за причините.
При сегашната политическа ситуация имаш два варианта, но свързани с едно- да можеш да дадеш гласност, това е единственото от което се страхуват. Така, че снимаш и си траеш или снимаш, чакаш да те нападне и му чупиш главата за вътрешно удовлетворение. При последното, въпреки всичко може пак ти да си виновен. Защо-виж началото. Спомням си случая в мола- циганина краде, хващат го, удря охранителя с крак на стол по главата, той го намушква при самозащита, но въпреки всичко е виновен... Така, че да кажем, този от новината може да те застреля с автомата, а после да трябва да му платиш обезщетение, че си изцапал с кръвта си Porsche Cayenne.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от ceko88 » 29 Юни 2018, 16:00

Това е цитат на един луд с подпечатена книжка . Всяко интерпретация на този текст е изцяло на ваша отговорност .

Вариантите са точно 3 !!!
1- Какво каза Stuttgy смени държавата най, най, най, най ... удачния
2– Карай се АК в багажника и ма...я под седалката и си свиркай най, най .. приемливия в нашата държава
и 3 - Както се изказа Vra4anin да се молиш на всевишния тоя от среща да не е имал тежък ден и ти да му попаднеш в полезрението и да почнеш да му мигаш като плъх у брашно .
Днешно време да си ексцентрик ли е решението или по-удачно е да си конформист.
Семейство не се гледа в инвалидна количка Господин Vra4anin интересно ми е, тия от контингента там като те погнат какво правиш тогава .

Извинете ,но не разбирам не дай си боже вашия или на някои от вашите близки живота им да зависи от това решение ,което ще вземете в съдбоносния момент . Нима решението е да скръстиш ръце и да не правиш нищо .Нима ще се надявате ,че просто ще ви потупат по рамото и толкос .
Ами ако пред вас стои някои си Владимир Пелов с един пистолет в едната ръка ,а в другата граната и ви мята поглед еи маце ще ти скъсам з.....а, нима ще му купите сладолед и ще му се извините , че му дишате въздух .

Както спомена един от колегите по-горе тук важат законите на Джунглата това е, в това се превърна тази държава не се надай на някои на пътя просто тека да ти помогне .
Истината е ,че просто нямаме закони това е !
Извинете за тъпия span tag

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Агресия на пътя и как да се защитим

Мнение от pinko_23 » 29 Юни 2018, 16:19

Колега агресията на пътя е много неприятна случка не само в БГ се случва.

Подай жалба в полицията, определено ще има последствия за агресора. Ако ти решиш да използваш някое от изброените защитни средства ти ставаш агресор и ще го отнесеш ако се докаже, пък извадиш ли спрей или палка под влиянието на адреналина ще се използват.
Няма начин да няма начин

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook