Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от madafaka_donkele » 02 Авг 2018, 9:07

Alpina_Johnnie написа:Първо искам да подчертая, че идеята ми НЕ е самореклама!!

Просто искам да разбера, аз ли съм тъп или просто пазара на вторични железа(коли) си има собствени закони?
Продавам кола, причините са ясни, колата е в добро състояние. Пускам я на цена Х, няма никакви отзиви за 3месеца. ОК, коригираме цената. Пак 2месеца нищо. През това време намирам такава кола която отговаря на нуждите ми, намалявам цената пак и според мобиле.бг, моята е втората най евтина (регистрирана и 4х4) и пак интереса е нулев. Е очевадно колата ще си седи при мен още дълго време, пък ние и се радваме, не е като да не ни върши работа. Но все пак, опитвам се просто да разбера правилата за търговия и дали и вие имата наблюдения като мойте. --> читава кола в БГ, трудно се продава.

Извинявам се че използвам темата на Декстър, ако трябва може да се трие.


X1 не е от най-търсените модели. После го има пробега, екстрите и т.н. Имам колега, който ако щеш без пари му дай една кола няма ли шибедах въобще не я поглежда колата. Друг не взима нищо на над 2г. и 20к км. и т.н. Аз бих си я листнал на цената, на която ме устройва в мобиле, карс-а, аутоскаута и на филип ауто.бг-то и бих си чакал.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от kolp » 02 Авг 2018, 9:20

Ако е достатъчно добра наистина, вариант е да я оставиш на БМВ и да си вземеш друга от тях, може и не нова. Правят ти оценка, приспадат от цената на другата и така. Може и на друг дилър, Порше, Мото-пфое и тн, каквото си харесаш.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.06.2018
Пол: Мъж
Кара: F30 330d 310HP

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Parzival » 02 Авг 2018, 9:23

madafaka_donkele написа:
Alpina_Johnnie написа:Първо искам да подчертая, че идеята ми НЕ е самореклама!!

Просто искам да разбера, аз ли съм тъп или просто пазара на вторични железа(коли) си има собствени закони?
Продавам кола, причините са ясни, колата е в добро състояние. Пускам я на цена Х, няма никакви отзиви за 3месеца. ОК, коригираме цената. Пак 2месеца нищо. През това време намирам такава кола която отговаря на нуждите ми, намалявам цената пак и според мобиле.бг, моята е втората най евтина (регистрирана и 4х4) и пак интереса е нулев. Е очевадно колата ще си седи при мен още дълго време, пък ние и се радваме, не е като да не ни върши работа. Но все пак, опитвам се просто да разбера правилата за търговия и дали и вие имата наблюдения като мойте. --> читава кола в БГ, трудно се продава.

Извинявам се че използвам темата на Декстър, ако трябва може да се трие.


X1 не е от най-търсените модели. После го има пробега, екстрите и т.н. Имам колега, който ако щеш без пари му дай една кола няма ли шибедах въобще не я поглежда колата. Друг не взима нищо на над 2г. и 20к км. и т.н. Аз бих си я листнал на цената, на която ме устройва в мобиле, карс-а, аутоскаута и на филип ауто.бг-то и бих си чакал.
ауто бг то рънва скрип и краде от другите големи, така че там може да пропуснеш, само ще си я добави ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 14.09.2008
Местоположение: Leipzig
Пол: Мъж
Кара: по Аутобан А14 и А9
Мечтае да кара: ALPINA B7 S Turbo Coupé E24

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Alpina_Johnnie » 02 Авг 2018, 10:54

kolp написа:Ако е достатъчно добра наистина, вариант е да я оставиш на БМВ и да си вземеш друга от тях, може и не нова. Правят ти оценка, приспадат от цената на другата и така. Може и на друг дилър, Порше, Мото-пфое и тн, каквото си харесаш.


Да, има го това като вариянт, но "проблема" там е: твоята кола я подценяват драстично, а тяхната я надценяват еквивалентно. Няма как да се съгласиш за твоята да ти дадът от порядака на 14-16к а тяхните да са на цени даже и надвишаващи немски дилъри. Пък и нямаше нищо което да ми върши работа, ако поне имаше оферта, да почнем да мислим.
Ще испадне нещо, па ще видим на там :)

Очевадно не е генерален проблем, а по-скоро, моделно специфичен!
Изображение
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Mollov » 02 Авг 2018, 11:19

Alpina_Johnnie написа:Първо искам да подчертая, че идеята ми НЕ е самореклама!!



Всичко е до късмет.... аз мойта 740-ка като я пуснах първият път да я продавам, обява от-до, снимки.... за 2 месеца се обади само един човек, да ме пита дали ще може да види колата след уикенда.... и не се обади повече.... 6м по-късно, пуснах обявата и на следващия ден се обади пича, дето я купи на по-следващия ден.... директно... така че....

Иначе, да, Х1 е по-специфична жибка... такива се търсят по-малко, и от хора, които харесват модела (като мен)... рядко други поглеждат към Х1...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от BaDxBoY » 02 Авг 2018, 12:19

Пускайте ги х1-ците в mobile.de и ще видите как след 2 дена е цъфнал македонеца и я е взел :yes:
Гледам, че повечето ми познати, които продават коли за 20 000+лв , въобще не се занимават с БГ пазара. Тука вървят само VW до 2000-3000 лв, черно е60 до 8 000лв и е46 с газ до 3500лв, останалото просто няма кой да го купи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от A.Stoyanov » 02 Авг 2018, 12:46

BaDxBoY написа:Пускайте ги х1-ците в mobile.de и ще видите как след 2 дена е цъфнал македонеца и я е взел :yes:
Гледам, че повечето ми познати, които продават коли за 20 000+лв , въобще не се занимават с БГ пазара. Тука вървят само VW до 2000-3000 лв, черно е60 до 8 000лв и е46 с газ до 3500лв, останалото просто няма кой да го купи.


Прав си, не моем се класираме за е90, не сме пораснАли още :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от firstduo93 » 02 Авг 2018, 17:43

Аз сега ще продавам шейсето , да видим какви купувачи ще дойдат . Колата няма и един проблем , единственното за което съм давал пари е за нафта . Сега сигурно ще искат някакви специалисти да ми я купят за 7 бона ама няма да стане :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от pampo » 02 Авг 2018, 18:18

^ Що така, не върви ли пъкъпа с него? :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.06.2018
Пол: Мъж
Кара: F30 330d 310HP

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Parzival » 02 Авг 2018, 19:03

firstduo93 написа:Аз сега ще продавам шейсето , да видим какви купувачи ще дойдат . Колата няма и един проблем , единственното за което съм давал пари е за нафта . Сега сигурно ще искат някакви специалисти да ми я купят за 7 бона ама няма да стане :D
Ти не беше ли от специалистите, които до преди няколко месеца искаха да купят Е60 за 8 бона?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от madafaka_donkele » 02 Авг 2018, 19:17

firstduo93 написа:Аз сега ще продавам шейсето , да видим какви купувачи ще дойдат . Колата няма и един проблем , единственното за което съм давал пари е за нафта . Сега сигурно ще искат някакви специалисти да ми я купят за 7 бона ама няма да стане :D


Кога я взе, кога я продаваш :mhihi: П*ткопотока слаб ли е, не кълват ли? Сподели, ще помогнем с квото можем - кОр, пари, кой квото има :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от c04 » 02 Авг 2018, 19:41

firstduo93 написа:Аз сега ще продавам шейсето , да видим какви купувачи ще дойдат . Колата няма и един проблем , единственното за което съм давал пари е за нафта . Сега сигурно ще искат някакви специалисти да ми я купят за 7 бона ама няма да стане :D

Айде,айде за тия пари Ф10 :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Авг 2018, 19:59

firstduo93 написа:Аз сега ще продавам шейсето , да видим какви купувачи ще дойдат . Колата няма и един проблем , единственното за което съм давал пари е за нафта . Сега сигурно ще искат някакви специалисти да ми я купят за 7 бона ама няма да стане :D

Мисля, че болднатото ти изяжда шанса да я продадеш във форума. Но то пък тук никой не ти знае колата, нито теб, така можеш спокойно като играч в сянка да я шитнеш. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от ceco_kd » 02 Авг 2018, 20:13

Vra4anin написа:....... описание сладкодумно какво и що представлява колата (абе.... така както разтягам локумите тук, така бях описал положителните и отрицателните качества на автомобилът)....


Еми то предполагам, че обява от теб нищо чудно да му трябва на човек към 3-4 месеца, за да я разгледа цялата и да се реши на нещо. Па недай си Боже да реши да звънне и да поиска допълнително инфо(ако е възможно на теория да има нещо непояснено).
П.С.: Не се бъркай колега, ама грам не се заяждам или нещо такова, просто много се кефя като седна да чета твое мнение, как описваш всичко в детайли. Но си трябва време, за да се прочете всичко от - до. Със здраве!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от firstduo93 » 02 Авг 2018, 20:16

Шеасетката е при мен от 2 месеца някъде , колата е брутално запазена . Купих я за 10 бона от автокъща и собственника ми е личен приятел и ми направи доста отстъпка . Парктроници,кожен салон , всички бутони по таблото и волана работят . Ще и искам 10 бона минимум, такава запазена кола трудно се намира . Само да добавя че двигателя не пипа грам маслото , като се запали мърка като котенце . Дпф-а съм го махнал и колата започна да върви мега брутално.

Тъй колата е супер но докато не се качих на мерцедес мл 320 от 2009 година . Няма същият вървеж но някак си доста повече ми допадна което е нормално за по-нова кола , тя моята е от 2004-та . Така сега се зарибих за някой джип , може и да е х5 от по-новите тъй като съм фен на марката .

Пикъпа си провървя със шеасетката ама не така както ми се искаше . Само някакви миазми от махалата започнаха да ми се нахвърлят . Стигнах до извода че просто шеасето не става за пикъп ,трябва си по-висок клас кола като ф10 например .

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook