Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от boris » 08 Юли 2018, 19:42

Както са казали колегите по-назад, с една добре структурирана, коректно съставена и интелигентно написана обява се избягват голяма част от "пишман купувачите"...
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Юли 2018, 19:46

Сетих се нещо за пишман продавачите днес като видях ето тази обява, понеже помня колата като се продаваше на цена от близо 180 ли беше и се замислих дали е тя:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7jm6x2
Та хайде вие ми кажете колко сериозно е по принцип да продаваш кола, да не говорим като тази в случая, която струва доста пари и състоянието и е супер важно със снимки на няколко години? :shock: Гледам винетката и се чудя сега от 2015-та ли беше все тая де, важното е, че перфектната кола с история и не знам си какво, купувана нова от БГ(сякаш това е плюс, но да речем за някой)всъщност НЯМА СНИМКИ! :no: :no: :no:
Не знам за вас, но лично аз като видя такава обява и я подминавам без изобщо да я мисля повече. И това е някакво често явление, направил едни снимки еди коя си година и вече може с тях да минава в следващите 5-6...
Ужас, сега я погледнах от кога е тази винетка понеже си пазя снимки от съборите и на първия събор на панаира съм с такава, а той беше 2013-та! :banghead:
Тая тука жълтата пък отново на най-най-най е от 2016-та и освен да видя, че още тогава кожата вътре и била позиносена(тоест преди 2 години)друго не разбрах:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7jm6x2
Тая и тя от 2016-та:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7jm6x2
Явно е мода край Търново. Не ми се продължава, че е пълно с такива, ама тоя първия с 5 годишните снимки уби коча.
Последна промяна Top Gun Maverick на 08 Юли 2018, 20:07, променена общо 2 пъти
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от c04 » 08 Юли 2018, 20:03

Оттогава не са излизали от гаража, може би :lol: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от pe6kata_ » 08 Юли 2018, 21:00

Нямат зор да ги продават !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от TheStorm » 09 Юли 2018, 9:45

Top Gun Maverick написа:Сетих се нещо за пишман продавачите днес като видях ето тази обява, понеже помня колата като се продаваше на цена от близо 180 ли беше и се замислих дали е тя:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7jm6x2
Та хайде вие ми кажете колко сериозно е по принцип да продаваш кола, да не говорим като тази в случая, която струва доста пари и състоянието и е супер важно със снимки на няколко години? :shock: Гледам винетката и се чудя сега от 2015-та ли беше все тая де, важното е, че перфектната кола с история и не знам си какво, купувана нова от БГ(сякаш това е плюс, но да речем за някой)всъщност НЯМА СНИМКИ! :no: :no: :no:
Не знам за вас, но лично аз като видя такава обява и я подминавам без изобщо да я мисля повече. И това е някакво често явление, направил едни снимки еди коя си година и вече може с тях да минава в следващите 5-6...
Ужас, сега я погледнах от кога е тази винетка понеже си пазя снимки от съборите и на първия събор на панаира съм с такава, а той беше 2013-та! :banghead:
Тая тука жълтата пък отново на най-най-най е от 2016-та и освен да видя, че още тогава кожата вътре и била позиносена(тоест преди 2 години)друго не разбрах:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7jm6x2
Тая и тя от 2016-та:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7jm6x2
Явно е мода край Търново. Не ми се продължава, че е пълно с такива, ама тоя първия с 5 годишните снимки уби коча.


Последната - черната на снимката на таблото пише 28ми Май 2018 ...

винетки има и месечни и седмични които са различни цветове също ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от barty » 09 Юли 2018, 10:15

Как разбра че снимките са стари, само по винетката ли? Ако да, може да не е карана, или да е карана само градско? А може да е карана но без актуална винетка :paranoid:
:yes:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от K_Ilkov » 09 Юли 2018, 11:18

Тука по снимки диагностика правят, ти за една винетка :mhihi:

Мен пък хич ме няма по снимките ... ако колата няма някакви видими недостатъци къф е проблема да я пусна с каквито имам ...
Има хора с про сесии на колите си, и аз да съм ше ги пусна тях, а не от телефона с днешна дата ...
В крайна сметка колата се купува на място, а не по снимки ...

Това говорим ако състоянието отговаря достатъчно на снимките, ако не е така друга тема.
Явно има хора с време за губене опитващи се да излъжат елементарно.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Хаос » 09 Юли 2018, 12:39

Top Gun Maverick написа:Сетих се нещо за пишман продавачите днес като видях ето тази обява, понеже помня колата като се продаваше на цена от близо 180 ли беше и се замислих дали е тя:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7jm6x2
Та хайде вие ми кажете колко сериозно е по принцип да продаваш кола, да не говорим като тази в случая, която струва доста пари и състоянието и е супер важно със снимки на няколко години? :shock:
Явно е мода край Търново. Не ми се продължава, че е пълно с такива, ама тоя първия с 5 годишните снимки уби коча.

Не на всеки му се занимава да си снима колата за 9990-те папуняка, които ще видят обявата и 10-те, които ще дойдат да я гледат с реални намерения
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от pe6kata_ » 09 Юли 2018, 12:48

]
Не на всеки му се занимава да си снима колата за 9990-те папуняка, които ще видят обявата и 10-те, които ще дойдат да я гледат с реални намерения[/quote]
Много точно казано!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от BaDxBoY » 09 Юли 2018, 13:09

Е като се продава нещо, поне да се положат малко усилия ..
Имаше едно такова ''М5'' реплика от е39 520и същия цвят, какво стана с него ? :lol: :lol:

Врачанин, веждудругото джантите ми заминаха към твоя град, имало и нормални хора при тебе :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Borymeckata » 09 Юли 2018, 15:27

Vra4anin написа:Ето пример как една моя бивша кола изглеждаше през 2009-а и как през 2016-а. Трябва някой с много набито око за да намери някаква разлика за тези 7 години:

Изображение

Изображение


Еее, ами тя изобщо не е мръднала за тези 7 години... Нормално - Хонда е, все пак... :bowdown: :bowdown:

Ето идея за тема - да си снимаме колите "преди" и "сега" - да видим има ли разлика и в каква посока е.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от TNT » 09 Юли 2018, 15:48

Като искаш да продаваш кола и си сериозен - актуални снимки. "Не ми се занимава да я снимам" не е сериозно. Преди години брат ми гледаше една Е34-ка. Бяхме на морето и просто бихме път от Созопол до Св. Влас (и пак не е малко). Оказа се, че снимките са на няколко години и колата беше страшно изгнила. Ама СТРАШНО. Огледа продължи около 60 секунди, даже не я запалихме. Ако се бяхме вдигнали от Пловдив, 600км в двете посоки за тоя гробник... тоя пич щеше да се заслужава един хубав бой. Мисля две години след това се появи същата и във форума. Със същите стари снимки (сигурно вече 4 годишни). Веднага я репортнах и я махнаха.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от DLVasilev » 09 Юли 2018, 15:48

Vra4anin написа:Ето пример как една моя бивша кола изглеждаше през 2009-а и как през 2016-а. Трябва някой с много набито око за да намери някаква разлика за тези 7 години


На кафявата врата през 2009-та няма лепенка "Гараж", а през 2016-та съседната гаражна врата е пребоядисана и има гума пред оградата подпряна на дървото. Бах тия неподвластни на времето хонди :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от K_Ilkov » 09 Юли 2018, 16:35

DLVasilev написа:
Vra4anin написа:Ето пример как една моя бивша кола изглеждаше през 2009-а и как през 2016-а. Трябва някой с много набито око за да намери някаква разлика за тези 7 години


На кафявата врата през 2009-та няма лепенка "Гараж", а през 2016-та съседната гаражна врата е пребоядисана и има гума пред оградата подпряна на дървото. Бах тия неподвластни на времето хонди :mhihi:

Също така зида до червената гаражна врата е измазан, а на къщата отзад в дясно е сменена дограмата , но хондата не мръднала :mrgreen: никво подобрение за разлика от заобикалящия я свят :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от madafaka_donkele » 09 Юли 2018, 16:51

K_Ilkov написа:
DLVasilev написа:
Vra4anin написа:Ето пример как една моя бивша кола изглеждаше през 2009-а и как през 2016-а. Трябва някой с много набито око за да намери някаква разлика за тези 7 години


На кафявата врата през 2009-та няма лепенка "Гараж", а през 2016-та съседната гаражна врата е пребоядисана и има гума пред оградата подпряна на дървото. Бах тия неподвластни на времето хонди :mhihi:

Също така зида до червената гаражна врата е измазан, а на къщата отзад в дясно е сменена дограмата , но хондата не мръднала :mrgreen: никво подобрение за разлика от заобикалящия я свят :ok:


Като ладата, пИрфектна изначало :mhihi:

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook