Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от BaDxBoY » 06 Юли 2018, 13:51

adovet написа:
BaDxBoY написа:
adovet написа:
BaDxBoY написа:
pampo написа:Цената в обявата не е въведена коректно, заглавието е BMW Джанти и гуми 19` М4 ,М3,1 ., обявената цена е 950 лв. Чак долу в описанието добавяш, че 950лв е цената само на джантите. Защо не си написал реалната цена от 1350лв?

Защото всеки търси джанти,а не джанти с гуми. И има разлика между джанти и гуми и джанти с гуми.

Барем да ги беше снимал джантите без тежестите, че май една или две са криви бая и наистина не написана коректно обява.


Криви са много определено. Не знам защо по сервизите дават пари за машини, като можело по снимка да се балансират :lol: Ти без тежести караш нали :lol:

Аве моите колата си е излязла с тях от завода и имат по малко тежести от твоите, уж нови гуми нови джанти и много баланс :clap: Успех с продажбата ама как каза колегата си баш от пишман продавачите :bchug:


Доста лошо щом караш с 10 годишни гуми

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от adovet » 06 Юли 2018, 13:56

Колега аз слагам тежести на джантите, ти явно и на други места :nono:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Jordana » 06 Юли 2018, 14:03

Някой пишман купувач няма ли да се включи ...някак си само едната гледна точка се коментира :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от alx » 06 Юли 2018, 14:21

adovet написа:
BaDxBoY написа:
pampo написа:Цената в обявата не е въведена коректно, заглавието е BMW Джанти и гуми 19` М4 ,М3,1 ., обявената цена е 950 лв. Чак долу в описанието добавяш, че 950лв е цената само на джантите. Защо не си написал реалната цена от 1350лв?

Защото всеки търси джанти,а не джанти с гуми. И има разлика между джанти и гуми и джанти с гуми.

Барем да ги беше снимал джантите без тежестите, че май една или две са криви бая и наистина не написана коректно обява.


Какво им е на тежестите? Аз съм виждал фабрични нови джанти и гуми с повече тежести... особено ако гумите не са били оптимизирани / завъртяни взаимно да се неутрализират с джантите...

А обявата е абсолютно написана подвеждащо.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от host » 06 Юли 2018, 14:49

той говори за още по-голяма маниащина ... динамичен баланс или там както се води ... с машина която симулира тежест от кола върху гумата и джантата и после ти казва как да завъртиш гумата по джантата (да я премонтираш) за да сложиш максимално малко баланс ;) тва си е бая добре, но в БГ все още на не много места го правят и си е $$$

аз в Пловдив примерно не знам да има такава машина

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от toncho83 » 06 Юли 2018, 15:21

host написа:той говори за още по-голяма маниащина ... динамичен баланс или там както се води ... с машина която симулира тежест от кола върху гумата и джантата и после ти казва как да завъртиш гумата по джантата (да я премонтираш) за да сложиш максимално малко баланс ;) тва си е бая добре, но в БГ все още на не много места го правят и си е $$$

аз в Пловдив примерно не знам да има такава машина


В примекса на митницата има.Слагах две нови 19ки на 1цта на жена ми.Ходих в събота и бях единственият клиент.Гумаджията не му хареса едната гума как става.Отлепи я, завъртя и пак я сложи....стана ми любопитно и момчето ми обясни, че ще сложи по-малко баланс (това, което е обяснил "хост").

Малко по-скъпо е от квартален гумаджия, ама бачкат на чисто нови машини.....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от alx » 06 Юли 2018, 15:31

host написа:с машина която симулира тежест от кола върху гумата и джантата и после ти казва как да завъртиш гумата по джантата (да я премонтираш) за да сложиш максимално малко баланс ;)


е това..

това с точките по гумите абсолютно трябва да се прави, особено ако ти е маркирана джантата къде е най- пипонеста (всички нови джанти са маркирани) иначе спрямо винтила се смята че там е най- тежка, но има и момента, че дори да спазиш всички точки, крайния резултат след динамичния баланс (road force) може да е извън границите на допустимото (особено ако си с 18" или повече нископрофилни)... тогава с едно като дъговидна скоба с колелце накрая мериш самата джанта по края колко е крива и машината като знае джантата с гумата къде е крива ти казва "драсни с тебешира тука на джантата и там на гумата... сега намести отметките да съвпадат" и резултата понякога е че от 100 грама на гума може да й трябват 25 или дори по-малко.. да не говориме, че аз имам няколко странни гуми/ джанти (300мм и нагоре и 20-22 цола) които ако не ги завъртиш просто нямат балансиране...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от BaDxBoY » 06 Юли 2018, 17:28

Явно само аз не намирам нищо подвеждащо в обявата ми, но както й да е. Редактирах я :yes:

А колегата с оригиналните джанти без тежести да ходи да се прегледа някъде. До сега клечах и гледах тежестите, само на на двете задни има по 30-40 гр на гума. На предните има около 20-25гр. Как ги определи, че 2 от тях са криви не знам. Ето един пишман-купувач-разбирач, дето би скъсал нервите на всеки. Не ги е гледал на машина, не ги е карал, дори на живо не ги е виждал, ама са криви .....
и утре някой подобен като дойде на място и ми каже, че са криви, без дори да ги е завъртял за 2лв на машина, как да се държа любезно ? :dunno: :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от adovet » 06 Юли 2018, 17:55

BaDxBoY написа:Явно само аз не намирам нищо подвеждащо в обявата ми, но както й да е. Редактирах я :yes:

А колегата с оригиналните джанти без тежести да ходи да се прегледа някъде. До сега клечах и гледах тежестите, само на на двете задни има по 30-40 гр на гума. На предните има около 20-25гр. Как ги определи, че 2 от тях са криви не знам. Ето един пишман-купувач-разбирач, дето би скъсал нервите на всеки. Не ги е гледал на машина, не ги е карал, дори на живо не ги е виждал, ама са криви .....
и утре някой подобен като дойде на място и ми каже, че са криви, без дори да ги е завъртял за 2лв на машина, как да се държа любезно ? :dunno: :banghead:

айде без обиди, всички видяха колко си коректен като продавач и как подвеждаш хората. Ти тука пускаш някакви записи как ти звънят всякакви идиоти, общо взето с така направени обяви не очаквай да ти звънне някой сериозен. Лично аз ако търся джанти или гуми и видя такава подвеждаща обява веднага бих я отминал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от BaDxBoY » 06 Юли 2018, 18:06

adovet написа:
BaDxBoY написа:Явно само аз не намирам нищо подвеждащо в обявата ми, но както й да е. Редактирах я :yes:

А колегата с оригиналните джанти без тежести да ходи да се прегледа някъде. До сега клечах и гледах тежестите, само на на двете задни има по 30-40 гр на гума. На предните има около 20-25гр. Как ги определи, че 2 от тях са криви не знам. Ето един пишман-купувач-разбирач, дето би скъсал нервите на всеки. Не ги е гледал на машина, не ги е карал, дори на живо не ги е виждал, ама са криви .....
и утре някой подобен като дойде на място и ми каже, че са криви, без дори да ги е завъртял за 2лв на машина, как да се държа любезно ? :dunno: :banghead:

айде без обиди, всички видяха колко си коректен като продавач и как подвеждаш хората. Ти тука пускаш някакви записи как ти звънят всякакви идиоти, общо взето с така направени обяви не очаквай да ти звънне някой сериозен. Лично аз ако търся джанти или гуми и видя такава подвеждаща обява веднага бих я отминал.

Моите обяви ако не са коректни, ти значи само от Чужбина си пазаруваш :yes: :wave:
Не ми пиши повече, благодаря :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от vixx » 07 Юли 2018, 20:01

Никого не защивам, ама ако твърдите ,че 18-ка и нагоре става без баланси значи малко сте карали :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от BaDxBoY » 07 Юли 2018, 22:19

Ами не знам дали има общо с форума или образът от горе ми звъня,но сутринта ми звъняха и ми спореха,че са криви,виждало се на снимките. Не завърши добре разговора :lol:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Юли 2018, 23:06

vixx написа:Никого не защивам, ама ако твърдите ,че 18-ка и нагоре става без баланси значи малко сте карали :bchug:

Няма какво да защитаваш, то си е вярно твърдението ти.
От скоро случай, чисто нови 18-ки Мишелин Пилот Супер Спорт на 335д, всичките с баланс на прави джанти, после чисто нови 20-ки Континентал Конти Спорт Контакт 6 на М6 всичките с баланс. Вторите дори като мина някакви километри(по спомен 100 и нещо)пак на баланс за да се "наместят/опънат теловете", стават с по-малко баланс тогава, после още няколко по 100 км. и отново лека вибрация във вонала около 200, още един баланс и заспиват после с още по-малко баланс, но задължително с някакъв. И да не сипомисли някой, че гумите стари-нови гуми или нещо си, задните с дот на няма и месец(като се има предвид доставката, все едно от машината слизаха :shock: )предните с дот на три месеца или нещо такова. Джантите са си супер.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от BaDxBoY » 08 Юли 2018, 18:34

Остави, такива коментари има винаги. Вече няколко ми звънят и ми викат, че са криви и заварявани, без да са ги видели.

Днес ги продадох междудругото, дойде един пич, даже той забеляза, че гумите са еднаква марка и струват повече от колкото си мислех. Та в крайна сметка, свалихме ги, от вътре нямаха дори следи от феродо, нямаха и драскотина. Гумите според гумаджията са на не повече от 3-4к километра или едно лято. Реално погледнато, продадох на пича перфектно запазена джанта с капачка плюс супер винтили, който ми каза, че стрували 40 лева :lol: плюс баджове М, перфектно балансирани и идеално прави с почти нови 19ки гуми за 220 лева бройката :lol: :lol:
Гумаджията вика, че продавал само гумите на двойна цена :lol:
Тъпото е, че има хора като горния, които си говорят глупости навсякъде и ето как като седи и дрънка в кварталното кафе, как са криви джантите, понеже имат тежест по тях, утре някой от слушателите ще тръгне да си купува от мен и ще ми губи времето и нервите .. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от r19 » 08 Юли 2018, 19:08

:OT: Един приятел купи чисто нови джанти Japan Racing + чисто нови гуми Uniroyal и всичките са му с много тежести, като на едната 1/3 от джантата е заета от тежести. Та това дали са криви или небалансирани по-снимки и баба ти Ванга няма да го познае.... :ok: :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook