Крадец на капачки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Крадец на капачки

Мнение от drifty » 25 Юни 2018, 18:31

3 пъти за колко време? Наистина изглежда да не са деца, чак пък толкова капачки да им трябват.. Аз като малък ме хванаха, като свалях на една застава капачките :D да ме питаш защо, не знам, детска работа. И не бяха нищо особено, обикновени пластмасови капачки. Е четоха ми конско и повече май нямам спомен да съм пипал
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Крадец на капачки

Мнение от BorislavB » 25 Юни 2018, 18:53

В края на миналата година взех джантите и още тогава двата чифта заминха.Зимата бях с 17 май на тях капачките стоят трябва да видя,че нямам спомен и сега с тея 3-4 месеца и първия чифт го няма.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Крадец на капачки

Мнение от Nickelback » 25 Юни 2018, 19:36

Vra4anin написа:Баш керамични бяха, високоволтови. Айде да съм попрекалил с капацитета... такива ръгаше в контакта:

Изображение


Слаба рИкия са тия :mhihi: За такива знам и съм виждал най-много 2.2микро, да :bchug: Аз ги ръгах, ама през високоволтов Грец, та да се заредят как си трЕбе, че иначе е както го нацелиш по синусоидата :ok: Дядо ми имаше един 10микро, така и не ми го даде да се самоУбеся :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Крадец на капачки

Мнение от Jordana » 25 Юни 2018, 19:53

Тези , и другите стигат до 300 волта - напълно достатъчно 100-200 nF като капацитет да изкараш акъла на някой . Да не ги слагате на електрическия стол жертвите си бре , ако е някой с тънка кожа мое да пропусне бая ток с тия големите кондери и да се оплези изненадващо :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Крадец на капачки

Мнение от BorislavB » 25 Юни 2018, 19:59

Ми най-вероятно през ноща изчезват. До сега не съм забелязвал точно кога ги е опънал сега вече почвам да следя това с другата кола е добра идея ама не познавам такива хора дето да си дадат колите. Май най-добре да го дебна от някой ъгъл или нещо такова,че да няма време за реакция. Сега ще видя колко време ще изкарам с тея капачки ще ги махам и слагам и така. Междувременно трябва и да видя някой да ми боядиса джантите,че ми се реве.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Крадец на капачки

Мнение от BorislavB » 25 Юни 2018, 20:08

Ся гледам да спирам пред една камера ама съм сигурен,че фъшкията му ще се дръпне и няма да ги бара. Та мисля да взема и едни пластмасови и да си спирам пак пред блока да видя дали ще ги дръпне.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Крадец на капачки

Мнение от DLVasilev » 25 Юни 2018, 21:40

сложи едни готини капачки, ама ги намажи с лайна после :mhihi: Ще се откаже максимум след втория път, ако не е доволно дебил :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Крадец на капачки

Мнение от BorislavB » 25 Юни 2018, 22:50

Трябва да ги продава на бройка,защото само първия път беше ги дръпнал 4те. Втория път взе само 1. Третия път взе 3. И все пак гледах в олх няма такива.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Крадец на капачки

Мнение от VladiE » 26 Юни 2018, 8:51

На мен за две седмици ми крадат трети комплект. При това са от 1.20лв комплекта най-обикновени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Крадец на капачки

Мнение от Jordana » 27 Юни 2018, 11:58

Някой :gay: ми е свалил предна дясна капачка , и мисля довечера и аз да сваля една предна дясна :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Крадец на капачки

Мнение от Knoxville_ » 27 Юни 2018, 13:23

Само гледай да не е на някой колега съфорумец :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Крадец на капачки

Мнение от BaDxBoY » 27 Юни 2018, 13:37

ето решението
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Крадец на капачки

Мнение от speedhokk » 27 Юни 2018, 14:08

BaDxBoY написа:ето решението


Има и не чак толкова радикално решение - смяна на марката :lol: Другото е да се примириш с положението и да не ти дреме.
На по предната ми кола, капачките на джантите бяха по 70лв на брой нови, алтернатива нямаше. Втора ръка вървяха по 15-20лв на брой или комплекта 100-120лв. Докато събера 4 капачки ми отне сигурно 2 месеца, никакво предлагане нямаше, но е факт, че и 3 години никой не ги пипна и не бях видял нито едни такива джанти със свалени капачки.

Сегашната ми кола е с евтини капачки - 4-5лв на брой и пак никой не ги бара. БМВ-то обаче преди години 2 пъти ми сваляха по 1-2 и накрая просто спрях да се занимавам да си купувам. Продадох го с една останала капачка по джантите. Дори и тази за предната кука ми бяха свалили. Нямам логично обяснение защо се случва това.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Крадец на капачки

Мнение от Е.Димитров » 27 Юни 2018, 16:28

Лесно е, поне да видите кой ги върши тея работи.
Има едни видео регистратори, които могат да го играят и като "охрана" на колата, записват всичко и то постоянно, когато колата е на паркинг (има такава опция видео регистратора).
Нагласяте го на удобна позиция в колата и той ще регистрира всяко движение около колата и ще запише.
Или камера за видео наблюдение със сензор за движение и да ви алармира на телефона и ще ги ловнете мишкарите.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Крадец на капачки

Мнение от randity » 27 Юни 2018, 17:14

Момчета, тука се кахъриме за нек'ви капачки за по 2-3-5-20 лева. И се мислят няк'ви схеми как да се хванат тия хора, докато на колега от е60 раздела са му опоскали части за две торби пари...
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook