Крадец на капачки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Крадец на капачки

Мнение от BorislavB » 24 Юни 2018, 18:15

Привет колеги! Както става ясно от заглавието имам проблем с крадец на капачки (на винтилите). Вече 3ти път ми ги крадат и си мисля,че това е един и същ човек. Първия път бяха обикновенни метални. Втория път сложих от тея в олх. Черни BMW - открадна едната само може би някой го е видял или нещо го е притеснило. Третия път сложих от тея с винтчетата дето се затягат с шестограм уж да го затрудня ама май си направих само бела,защото 3 т капачките ги е развил явно с помощен инструмент,а на 4тата къде се е мъчил хем е прецакал капачката хем ми е надрал джантата и съм бесен. На другите 3 джанти има също леки драскотини около винтила. Предполагам по каско нищо няма да направят надявам се да кажете някой трик (може и на л.с.) с който да изловя долното пе*алче и да му покажа кон боб яде ли.

п.п. ако пък случай имаш рег тук и четеш това джендър недоклецан просто ми остави една бележка на колата какво искаш толкова и да се разберем като мъже,а не да правим п*ткенски истории,защото рано или късно ще разбера кой си и тогава лошо.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Крадец на капачки

Мнение от randity » 24 Юни 2018, 18:23

Същата работа и при мен. Поръчах си от Ибей капачки, чаках ги месец и половина, едната дойде без резба та и резба правих и накрая на втория ден ми ги свалиха :mhihi: Препсувах го тоя къде ги е дръпнал и тва е. Аз залагам на някакви лапета, не знам. Зрял човек да клекне да краде капачки за 5-10 лв.. не знам.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Крадец на капачки

Мнение от In_Memoriam » 24 Юни 2018, 18:37

На мен една задна метална ми я свиха по време фестивала и то на един от позьорските паркинги, а предна метална ми я замениха с пластмасова :mhihi: Хората просто удариха дъното, рискувайки си здравето по този начин :!:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Крадец на капачки

Мнение от ivoaudi » 24 Юни 2018, 19:39

Някое нежно, съвременно недоразумение ще да е това. Някоя мамина третополова издънка, то вече само такива има. И аз осъмнах без капачки.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Крадец на капачки

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Юни 2018, 19:43

Бахти, това са келеши сигурно, кой нормален човек ще краде...капачки. :shock:
Какво да правиш, заспиваш в колата с бухалка в ръце на задната седалка завит за да не се виждаш и зачакваш. :mhihi: Ако имаш възможност да я спреш до лампа с фотоклетка ще ги подплаши, друго не ми идва на ум. Аларма с периметър?


In_Memoriam написа:На мен една задна метална ми я свиха по време фестивала и то на един от позьорските паркинги, а предна метална ми я замениха с пластмасова :mhihi: Хората просто удариха дъното, рискувайки си здравето по този начин :!:

Да ти кажа това хич не ме изненадва имайки предвид какви индивид влизаха вътре. Отдавна се пътлни с роми или по-точно откакто е в града това мероприятие. Мисля трябва скоро и от там да се изнасяме. Като е надалеч поне със сигурност ще дойдат само фенове, а не мисля нормален фен ще прави така, каму ли да има рег във форума.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Крадец на капачки

Мнение от firstduo93 » 24 Юни 2018, 19:47

Какво мислиш за гараж ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Крадец на капачки

Мнение от dxd » 24 Юни 2018, 20:07

Има така наречените скрити вентили,няма да има какво да ти краде.Отиваш при някой свестен гумаджия и да ти монтира едни такива и се приключва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Крадец на капачки

Мнение от Rainbow » 24 Юни 2018, 20:18

По мои наблюдения, такива неща крадат децата :mhihi:

Както и помня едно време съравнование пак между келеши, кой ще открадне емблема на по-яка кола...

Драскачите по колите пред блоковете пък 80% са пенсионери, та така :mhihi:

Друг е въпроса горните индивиди, ако ги хванеш, какво да ги правиш (и в двата случая са на шамар живот хаха).
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Крадец на капачки

Мнение от randity » 24 Юни 2018, 20:39

Top Gun Maverick написа:Да ти кажа това хич не ме изненадва имайки предвид какви индивид влизаха вътре. Отдавна се пътлни с роми или по-точно откакто е в града това мероприятие. Мисля трябва скоро и от там да се изнасяме. Като е надалеч поне със сигурност ще дойдат само фенове, а не мисля нормален фен ще прави така, каму ли да има рег във форума.

Факт е, че тая година имаше мангали, даже и от тия дето са с тениска на Dan4o and Gergana и гледа кисело през "Версаче" очила все едно половината коли там са негови. Между другото, едно време на Калояново беше същото с колите, които не влизаха вътре на пистата. Кой си тръгва без лайсни, кой без броня. Имаше хиляди оплаквания тук. Ама т'ва да ти дръпне капачката пред толкова народ, които само оглеждат колите. Как пък не си го видял, да стане забава. :bang:
А т'ва за нормалния фен.. пак не е гаранция. Преди няколко години на първата е36 сбирка, точно някой "фен" задигна генератор и се наложи момчето организатор да го изплаща на собственика..
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Крадец на капачки

Мнение от Borymeckata » 24 Юни 2018, 20:41

Ха, от заглавието реших, че става въпрос за капачката на резервоара... Изобщо не ми хрумна, че някой може да открадне капачки от вентилите. Вашите сигурно са някакви специални (светещи или с датчик за налягането?)- покажете снимки, да видим какви се крадат.
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Крадец на капачки

Мнение от Хаос » 24 Юни 2018, 20:50

Колега си взе за алфата метални капачки с цветна емблема от алиекспрес за 4$.
Докато ги чакаше в офиса залагахме на коя седмица ще изчезнат.
Изчезнаха на втората.

Привечер понякога съм виждал подозрителни типове(с диагоналка) да минават по улицата и да си се оглеждат, без да набиват на много очи.
Сигурен съм, че оглеждат за апетитни неща за крадене.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Крадец на капачки

Мнение от Dextuar » 24 Юни 2018, 20:56

На мен пред хотела на морето в 19 часа час пик на главна улица ми тафиха преди години капачките на джантите, после го видях на камерата мангала, чак алармата беше включил и след 2 минути се е върнал да ги доокраде :kuku: Няколко пъти са ми крали и капачките на винтилите пред нас, но разни деца, по-яко стягане и кражбите спряха. Миналата година щях да шамаросвам едно хлапе, мислех, че се опитва да ми тафи капачките на винтилите, а той просто ми ръчкаше по гумата. Е след 2 дена бях на гумаджия, щото гумата почна по малко да спада, още чакам да го засека и да му загрея врата, пък после ако иска баща си, дядо си и цялата рода да вика...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Крадец на капачки

Мнение от c04 » 24 Юни 2018, 21:08

На мен ми свиха преди време, ама само едната капачка :mhihi: Явно някой е взел от него, той от мен и така веригата върви :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Крадец на капачки

Мнение от Borymeckata » 24 Юни 2018, 21:12

Опитвам да си представя по-помиярска кражба, но... за момента не успявам... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Крадец на капачки

Мнение от Jordana » 24 Юни 2018, 22:17

Това са лапета , няколко пъти съм виждал пред нас на паркинга да го правят това . Групичка от 3-4 лапета около 10-12 годишни и едно по голямо което ги развива или кара другите . Единия път дори случайно го издебнах в гръб но онова се метна на колелото и избяга преди да го докопам . На мойте коли само един път една капачка е липсвала . Действат около 20-23 часа примерно когато е тъмно но все пак има хора минават и не е толкова подозрително че се въртят около колите . Избират си по хубави лъскави коли и съответно да са на достъпно място а не навряни някъде . Предполагам че правят нещо с тия капачки , някаква мания или за някоя глупост ги събират . Другия вариант за който се сещам е някой изкукуригал колекционер на капачки но такъв нямам идея как действа :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dhtj

Последни теми
Facebook