следи от камъчета по капака

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.06.2018
Местоположение: гр. Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW F13
Мечтае да кара: BMW M2

следи от камъчета по капака

Мнение от hpetrov » 24 Юни 2018, 14:04

Здравейте колеги,
отварям тема, защото не намерих аналогична такава.
Имам 4-5 драскотини по капака, едната от които е по-сериозна и пастиране не помага.
Колата ми е 640 I купе, сапфирено черно , имам познат който реставрира коли в Швеция ми каза да не си и помислям за пребоядисване защото никой сервиз не може да направи фабричния лак. Посъветва ме за локално нанасяне на няколко пласта боя и пастиране.

В Бова кар ме съветват за цялостно боядисване на капака - логично все пак печелят от това.

Вашето мнение какво е? :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: следи от камъчета по капака

Мнение от Vanqu1sh » 24 Юни 2018, 15:22

Локално не ми е ясно как може да стане. Боядисай го цялостно и помисли за в бъдеще за защитно фолио.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: следи от камъчета по капака

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Юни 2018, 15:28

Вместо частично пръскане ти предлага с една четчица от водни боички да нанесеш малко боя с втвърдител и си готов. По-добре ще е от частично пръскане на капака защото много трудно някой бояджия(себеуважаващ се)ще се хване на подобно нещо. Та или боядисвай целия капак или не се занимавай с глупости и си карай така докато стане по-зле. За четчицата не се шегувам, че е по-добре от частичното. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: следи от камъчета по капака

Мнение от vixx » 24 Юни 2018, 16:55

Аз имам няколко детайла пребоядисани на сапфир черно и изобщо не мога да ги различа от останалите. Имам и един, който е проебоядисван от друг сервиз, който обаче се различава малко по броя на тия белстящите вътре (перли ли са, не знам, ама като че ли са малко в повече). Затова повече там не ходя. За качеството на самия лак не знам, но за 3 години не е мръднал, като мина и едно пастиране и полиране, а на тия черни коли шанса 3 години същия детйл да остане без драскотина, поне при мен, е нулев. Всичко, което съм боядисвал има вече по поне една малка драскотина дето само аз сия знам. В момента сериозно съм се замислил за цялостно боядисване. Боядисвай смело, ако искаш ще ти кажа къде боядисвам моята на ЛС, че да не правя реклама. Ще ти кажа и кой е сервиза от който съм недоволен, да не вземеш да се набиеш там (ако си от СФ).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: следи от камъчета по капака

Мнение от top » 24 Юни 2018, 17:23

Мисля че и моя цвят на боята така се казва и проучвах дали да боядисвам предния капак поради същата причина - имах няколко точки по боята от камъчета, можех и от каското да го мина, но се отказах. Разбрах че BMW си имат оригинален комплект за заличаване на такива дребни щети, номера му е 51910419748 - не съм проверявал дали може да се поръча, но може да ги попиташ в BMW за повече информация. Комплекта мисля, че се състои от две части - боя (Code 475 - Black Sapphire) и лак.

(примерен линк)
https://www.eeuroparts.com/Parts/30644/Touch-up-Paint-Code-475-Black-Sapphire-51910419748/

Аз иначе си поръчах един маркер с моя цвят с който доста успешно премахнах сам точките от камъчета и за сега след няколко измивания на колата всичко е ок.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.06.2018
Местоположение: гр. Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW F13
Мечтае да кара: BMW M2

Re: следи от камъчета по капака

Мнение от hpetrov » 25 Юни 2018, 19:05

Благодаря ви за полезните съвети, мисля да пробвам първо с "боичките" и ако не съм доволен от резултата - цялостна боя.
Иначе съм от гр. Ямбол, а сервиза на Бова Кар е в гр. Бургас , тия плажни гларуси не ми вдъхват голямо доверие ама ако не стане задоволително с четчицата ще ги пробвам :)
А за защитното фолио за което колегата по-горе спомена от къде мога да го закупя и на какви цени?

Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: следи от камъчета по капака

Мнение от damian2112 » 26 Юни 2018, 9:39

vixx написа:Аз имам няколко детайла пребоядисани на сапфир черно и изобщо не мога да ги различа от останалите. Имам и един, който е проебоядисван от друг сервиз, който обаче се различава малко по броя на тия белстящите вътре (перли ли са, не знам, ама като че ли са малко в повече). Затова повече там не ходя. За качеството на самия лак не знам, но за 3 години не е мръднал, като мина и едно пастиране и полиране, а на тия черни коли шанса 3 години същия детйл да остане без драскотина, поне при мен, е нулев. Всичко, което съм боядисвал има вече по поне една малка драскотина дето само аз сия знам. В момента сериозно съм се замислил за цялостно боядисване. Боядисвай смело, ако искаш ще ти кажа къде боядисвам моята на ЛС, че да не правя реклама. Ще ти кажа и кой е сервиза от който съм недоволен, да не вземеш да се набиеш там (ако си от СФ).

Здравей колега,

Може ли да споделиш и на мен от кой сервиз си доволен, че и аз имам да оправям разни детайли след некадърно пребоядисване?

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook