Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от TNT » 17 Юни 2018, 19:11

Ако темата я сметнете за реклама, трийте. Гледам в приложението им... доста добри цени на всичко. От майстора съм доволен, ама нещо частичките от него все скъпички ми се виждат... Предстои ми смяна на съединител, пък там цените ми се струват трицифрено по-ниско. Някой поръчвал ли е ? Доволни ли сте ? Частите да не са някви менте ? Нещо доставката не виждам колко е ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от madafaka_donkele » 17 Юни 2018, 19:53

TNT написа:Нещо доставката не виждам колко е ?


https://www.autodoc.bg/services/dostavka

Доставя се от немско. Няма плащане при доставка. Само карта или пейпал. За по-сигурно пейпал, че да не се вижда самата карта и ако се осере нещо да можеш да си claim-неш парите обратно. Директно с карта не бих се пробвал. И все пак, ако е наистина няколко пъти по-евтино най-вероятно е някакъв скам. Аз като съм търсил части за приятели онлайн в чужбина е наистина доста по-евтинко, но не и няколко пъти по-евтино.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от expl0de » 17 Юни 2018, 20:27

Поръчвал съм и всичко е било точно. Маховик и сензор за масло. Намалението е към 30%. Доставката им е 20 лева.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.12.2014

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от pashofff » 17 Юни 2018, 22:00

Поръчвал съм доста неща от там, идват за 5 дена, над 370лв доставката е безплатна. Но не е чак толкова евтино!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от ben_g » 17 Юни 2018, 22:36

И аз съм ги ползвал няколко пъти - всичко е точно с тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от Фидел Кастро » 18 Юни 2018, 0:06

Имаше мнение в друг автофорум, че понякога щом стигнете до поръчка цената може рязко да се промени. Разбира се Вие можете да се откажете преди да сте платили.
Втората забележка е, че понякога цените са нелогични и то силно. Например дискове АТЕ са по-евтини и то чувствително от FERODO например?? :kuku: В задачата се пита защо е така? :shock:
Третата и то основна е, че въпросната фирма е регистрирана в Германия и КЗП в никакъв случай не може да Ви помогне при възникнал спор. Можете да го решавате по немското право, а там тарифите на адвокатите никак не са ниски.
Още не съм забравил как се наложи да рекламираме един много скъп регулатор на налягане за механичен инжекцион. Добре, че фирмата беше българска и след дълги спорове и основателни за двете страни претенции решихме проблема. Не ми се мисли какво щеше да се случи с въпросния Аутодок и как щеше да завърши всичко.
В крайна сметка решавате Вие, но не забравяйте, че всеки тарикатлък или тънкачество рано или късно се наказват подобаващо в повечето случаи. :roll:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от TNT » 18 Юни 2018, 6:10

В пъти по-евтино не е, ама на каквото погледнах... 15-35% надолу. Особено при по-скъпите части.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.11.2014
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D F31

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от Hussyi » 18 Юни 2018, 9:43

Може да си поръчаш и от този сайт работят заедно с Autodoc https://www.avtochastionline24.bg/ аз до сега съм си поръчал 3 пъти от тук всичко идва коректно за 5 работни дни с оригинални части с бандерол и най странното всичките пакети са сложени на кашон с изписани на нея Autodoc пък като разлика в цените не съм виждал разлика с тези на сайта на Autodoc

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от stony1 » 18 Юни 2018, 18:01

Hussyi написа:Може да си поръчаш и от този сайт работят заедно с Autodoc https://www.avtochastionline24.bg/ аз до сега съм си поръчал 3 пъти от тук всичко идва коректно за 5 работни дни с оригинални части с бандерол и най странното всичките пакети са сложени на кашон с изписани на нея Autodoc пък като разлика в цените не съм виждал разлика с тези на сайта на Autodoc

Точно тези юнаци препращат поръчките лъм Autodoc и си слагат надценка, без дори да си мърдат пръста за нещо.
Аз лично съм доволен от Autodoc и до момента не съм имал проблеми с тях.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от Denmark » 20 Юни 2018, 19:50

Можеш спокойно да поръчваш от autodoc, те са може би най-големия сайт в европа за онлайн поръчки на авточасти. Има толкова много други сайтове, които пазаруват от тях и после препродават. Въпроса е, че на много от частите нямат много избор, ами са главно най-евтините марки, които според мен ще са със съмнително качество. Например спирачните дискове. Аз лично бих взел от тях само неща, за които марката да не е от такова значение.

Аз от тях съм взимал съединител и маховик (2.5 пъти по-евтин от цената в Дания, но това е друг въпрос), калник и разни други пластмаси, и летни гуми. Никога не е имало никакви проблеми. Доставката не е най-бързата => поне тук отнема около седмица, но аз до сега винаги съм поръчвал обемни неща. Ако е някое малко кашонче може и да е по-бърза доставката.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: магистратура

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от vladi_totev » 21 Юни 2018, 9:07

Поръчвал съм дискове, виско ролки и ремъци и дойдоха навреме нещата, но бяха забравили да сложат 2-та спирачни диска от поръчката. Впоследствие ми ги изпратиха за тяхна сметка до 5 дни. После пък виското се оказа, че не зацепва(не беше съхранявано или транспортирано по предназначение)- направих рекламация , изпратих им го обратно за тяхна сметка, но ми върнаха парите чак след 3 месеца понеже те правят рекламация към производителя и отнема време.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от xaxo » 21 Юни 2018, 18:33

Аз си поръчах ремонтен комплект за комресора на климатика (бобина, съеденител и още някакви неща). Цената беше супер, дойде си за 1 седмица до врата, при монтажа нямаше проблеми ... всичко си работи чудесно. Доволен съм.

Последно като им гледах обаче цените, не ми направи впечатление да са "доста" по-ниски от другите он-лайн търговци. Може би е въпрос на момента промоция, не знам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от DLVasilev » 22 Юни 2018, 22:04

xaxo написа:Аз си поръчах ремонтен комплект за комресора на климатика (бобина, съеденител и още някакви неща). Цената беше супер, дойде си за 1 седмица до врата, при монтажа нямаше проблеми ... всичко си работи чудесно. Доволен съм.

Последно като им гледах обаче цените, не ми направи впечатление да са "доста" по-ниски от другите он-лайн търговци. Може би е въпрос на момента промоция, не знам.

Според мен е въпрос на лакомия от страна на другите, ама знам ли
Друго ми прави впечатление например гледам 2 халогена. Защо по дяволите винаги единия е по-скъп от другия? Това важи за всичко еднакво с ляво и дясно разположение по купето :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от Фидел Кастро » 23 Юни 2018, 7:54

vladi_totev написа:изпратих им го обратно за тяхна сметка, но ми върнаха парите чак след 3 месеца понеже те правят рекламация към производителя и отнема време.

Аз точно за това предупредих в моето мнение. Още веднъж повтарям - те не се подчиняват на българския потребителски закон!

Защо по дяволите винаги единия е по-скъп от другия? Това важи за всичко еднакво с ляво и дясно разположение по купет

Да точно така е. Нелогичните цени са огромната особеност на този онлайн магазин. :shock:
Прави впечатление, че топ-марки, като SACHS, ATE, Lemforder и др. се предлагат на невероятно ниски цени, а аналогичните изделия на други фирми на доста по-високи. Каквото и да ме убеждават тук нередността е повече от вероятна. Все едно на пазара да Ви предлагат смачкани домати по-скъпо от здрави. :roll:
Не се и съмнявам, че стоката се доставя и 5 дневния срок се спазва в почти всички случаи. Разбира се, че има доволни и това е положителното. Остава обаче съмнението предвид някои от изложените спорни въпроси.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Някой ползвал ли е autodoc за поръчки ?

Мнение от b2 » 26 Юни 2018, 16:47

Здравейте и от мен,
DSG-то на Пасата ми роди и се сетих за тази тема :)

В тази връзка се интересувам също от впечатления от този сайт.

Сравнение на цените от сервиза и от autodoc
- маховик LuK: 1230 (сервиз) vs 879 (autodoc)
- пакет съединители LuK: 1722 (сервиз) vs 646 (autotoc с 19% отстъпка някаква промоция)

Познавайки бранша въобще не се очудвам от огромните маржове по веригата вносител-дистрибутор-сервиз и все пак според Вас има ли риск да са (по-големи) ментета частите отколкото тези, които ще ми продадат от сервиза? :D
Прави също впечатление странните разлики - в сервиза съединителите са значително по-скъпи от маховика, а в аутодок обратно :)
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook