ЛЕД-габарити

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

ЛЕД-габарити

Мнение от ildivvy » 14 Юни 2018, 19:33

Колеги,понеже намерих само доста стари теми (над 6-7години),искам да попитам,как стои въпроса към днешна дата с качеството на предлаганите мощни лед-габарити? Технологиите се разиват бързо и би трябвало да има промяна към по-добро,предполагам? Въпроса е,това,което се предлага в момента на пазара като мощни лед-крушки,тип W5W цокъл T10,заслужава ли си вниманието? Намирам в два сайта ("led-bg" и "lux led") предложения за такива крушки! В първия има на "Осрам",които са с 5г гаранция,мощност 1Вт и светели със сила 55 лумена! Тези във втория са с 6м гаранция и светели със сила 450-500лумена?? , ако е вярно! В първия има и някакви други,които са с мощност 2Вт и 4,5Вт. Ако все още изкарват по 20мин,както пишеха колегите в старите теми,няма смисъл да се занимавам,защото са и повечко пари,но ако светят наистина силно и изкарват много време (пише над 20000ч),дали да не пробвам един комплект? Ако някой има монтирани такива на колата си,ще се радвам да видя и някакви снимки как изглежда,особено на дневна светлина!

П.П. Имам снимки на тези на "Осрам",на фар от ЦЛК, и наистина светят много по-силно от обикновена крушка,но снимката е в помещение и не съм сигурен как е на изцяло дневна светлина!

https://drive.google.com/file/d/1B_5Q8v ... p=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1_ycv4F ... p=drivesdk
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: ЛЕД-габарити

Мнение от expl0de » 15 Юни 2018, 9:28

Осрам са добри. Светят по-силно от китаийците с по-малко ледове. Може и филипс да пробваш. Другите са компромис.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ЛЕД-габарити

Мнение от ildivvy » 15 Юни 2018, 11:12

Самия ОСРАМ е изработен по малко по-различен начин! Не е тяло с налепени по него светодиоди,а всичко е затворено под едно матово,бяло капаче,което явно разпръсва светлината не толкова насочено! Идеята ми е следната: Могат ли да се използват такива мощни ЛЕД-габарити като "дневни" светлини? Така или иначе,идеята на "дневните" светлини е да светят,а не да осветяват,та в този ред на мисли,ако тези са достатъчно качествени и светят достатъчно силно,ще успеят ли да изпълнят тази цел? При мен,габарита е в тялото на "дългите" и ефекта ще е същия,надявам се,като "дълги" светлини,"пуснати на процент"!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: ЛЕД-габарити

Мнение от expl0de » 15 Юни 2018, 16:26

Осрам са направени да използват рефлектора подобно на оригиналната крушка и затова светят силно с 1диод. Не загряват и няма опасност да ти стопят рефлектора или да изгорят при непрекъснато ползване.
Другите ще излъчват повече светлина директно от крушката, но неправилно отразена не вярвам да свети повече. Освен това са по-големи и с много диоди бързо ще изгорят ако са свързани на голяма мощност( значи няма да са). 300 лумена е ъпсурд, т10 е малък цокъл без възможност за охлаждане.
Относно дали ще стават за дневни, направени са да светят колкото халогените и ако сега ги ползваш не би трябвало да е проблем. Ако очакваш да светят повече може и да си разочарован.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ЛЕД-габарити

Мнение от ildivvy » 15 Юни 2018, 17:26

expl0de написа:...Относно дали ще стават за дневни, направени са да светят колкото халогените и ако сега ги ползваш не би трябвало да е проблем. Ако очакваш да светят повече може и да си разочарован.


Това не го разбрах много-много :shock: ! Че те,ако светят колкото халогените,това е супер много :D , но се съмнявам,честно казано! Ето ги и самите крушки как изглеждат: https://drive.google.com/file/d/12Uuobb ... p=drivesdk . 4000к са 55лумена,а 6000к били 70лумена,ако е вярно! Надявах се някой да има такива на колата си и да ги видим как са в действителност! Комплекта е 25лв! Ако стават - супер,ако е само за тест,идват ми малко скъпи! Имат магазин в Пловдив и ще видя на място,но ме съмнява да имат отворени комплекти,за да преценя с колата пред магазина! При всички случаи ще пиша,какво е станало! В момента,всичко по колата си е оригинално и карам на "къси" светлини! Просто,силно се надявам,ЛЕД-технологиите да са напреднали до толкова,че да има нещо,което свети силно с цокъл Т10,за да го пробвам като "дневни"! Ако не стане,връщането на обикновените крушки с нажежаема жичка става за минута :D !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ЛЕД-габарити

Мнение от Borymeckata » 15 Юни 2018, 20:14

При мен не се получи с LED-габаритите... Пробвах с някакви ментеливи крушки и даже светнаха:

Изображение

Изображение

Проблемът беше, че в моите фарове крушките на габаритите са поставени в рефлектора на дългите, над обикновената (нажежаема) крушка на дългите светлини:

Изображение

Изображение

И една нощ като покарах 15 минути на дълги - LED-овете се разпаднаха от топлината, изхвърлих ги и си върнах старите стъклени крушки. на габаритите. И така...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: ЛЕД-габарити

Мнение от expl0de » 16 Юни 2018, 18:04

Имах предвид като жълтите крушки минтирани там фабрично, не като крушката на късите. По-добър ефект се получава ако крушката е монтирана във вътрешността на рефлектора, за да го използва. Иначе има една точковидна светлинка през деня.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ЛЕД-габарити

Мнение от ildivvy » 16 Юни 2018, 23:03

Фаровете ми са такива:

download.jpg


IMG_0924.JPG
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook