ЗУЕС проблеми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

ЗУЕС проблеми

Мнение от madafaka_donkele » 13 Юни 2018, 16:24

Накратко - на общите събрания се събират грубо 20-25 от 150 апартамента и си взимат решения за купуване или изграждане на всякакви простотии, които естествено се плащат според идеалните части. Сега са си наумили и искат да правят вътрешно блоков басейн :kuku: Поразтърсих се как 25 човека решават за 150 и се оказва, че олигофренския ЗУЕС го позволява:

Кворум за провеждане на общото събрание

Чл. 15. (1) (Доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г., доп. - ДВ, бр. 26 от 2016 г.) Общото събрание се провежда, ако присъстват лично или чрез представители собственици на най-малко 67 на сто идеални части от общите части на етажната собственост, с изключение на случаите по чл. 17, ал. 2, т. 1 - 4 и 7.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) Ако събранието не може да се проведе в посочения в поканата час поради липса на кворум по ал. 1, събранието се отлага с един час, провежда се по предварително обявения дневен ред и се смята за законно, ако на него са представени не по-малко от 33 на сто идеални части от общите части на етажната собственост.

(3) (Нова - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) Когато в случаите по ал. 2 липсва изискуемият кворум, събранието се провежда на следващия ден, а ако той е почивен или официален празник, в следващия работен ден, в часа и на мястото, посочени в поканата по чл. 13, ал. 1 за свикване на общото събрание. Ако липсва необходимият кворум по ал. 1, събранието се провежда по предварително обявения дневен ред и се смята за законно, колкото и идеални части от общите части на етажната собственост да са представени.


Реално според ал. 3 дори 2-3-ма могат да решат вместо 10000 човека :mhihi: Питането е - какво може да се направи освен умрялата молба, която впоследствие да ти отхвърлят? Да, знам, на село в къща е мноУ якУ, ама не мерси. Някой сблъсквал ли се е с такива идиотщини? Кадърен адвокат да знаете случайно?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от Knoxville_ » 13 Юни 2018, 16:29

Аз ще ти дам много лаишки отговор, който ще ти е адски безполезен по самото същество на темата - участвайте в събранията. Така ще могат да спират такива идеи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от b_u_b_o » 13 Юни 2018, 16:43

Че какво му е олигофренското? Представи си следната ситурация: протича покрива, прави се събрание да се гласува ремонт, идват половината хора, на следващото събрание пак, какво правим? Тече си докато не се наканят всички да дойдат или докато блока не падне?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от madafaka_donkele » 13 Юни 2018, 16:51

b_u_b_o написа:Че какво му е олигофренското? Представи си следната ситурация: протича покрива, прави се събрание да се гласува ремонт, идват половината хора, на следващото събрание пак, какво правим? Тече си докато не се наканят всички да дойдат или докато блока не падне?


Как ще гласуваш ремонта пък ти бе :kuku: Говориш колкото да не заспиш :dummy: Кое ще му гласуваш? Тва е ремонт. Прави се. Няма втора опция. Не е концерт по желание. Поне при нас такива неща не се гласуват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от TheDriver » 13 Юни 2018, 17:07

Това с покрива е просто пример.

Но както при вас това е проблем, т.е. 20 човека решават за 150, така при мен, а и на други места проблемът е с обратен знак. Ние над 30% никога не събираме(има Х на брой големи апартаменти, чийто собственици изобщо не са в България), съответно нищо не се решава. Доколкото знам моят случай е по-разпространен.


Колкото до твоя казус, мисля че спасението е в изпълнението на процедурите. Дали надлежно са уведомени собствениците за събранието, дали при липса на 67% е отложено с час и т.н., дали е воден протокол по разписания ред, подписи, дали са обсъждани точките които предварително са били комуникирани и т.н.

Общо взето прочети процедурите за провеждането на събранието и се опитай да разбереш дали са спазени, ако няма за какво да се хванеш не мисля че си струва даването на пари за адвокат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от ceco_kd » 13 Юни 2018, 17:19

Абе как никой не се интересува от нищо, а после се реве какво да правим? Ами ходете си на събранията. Мисля, че това си е вид задължение да го кажем. Решавате си проблемите или си осъществявате идеите за някакво развитие и така. Не се обиждай колега, ама ако става въпрос за родителската среща на детето ти, пак ли ще неглижираш? 25 от 150. Не можеш да ме убедиш, че 2-3 пъти в годината не можеш да намериш време за час да се появиш и да си мине всичко както си трябва. Със здраве!
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от barty » 13 Юни 2018, 17:24

От личен опит: голяма грешка е не ходенето на ОС.
Отиваш, слушаш внимателно и гласуваш. Иначе 10 човека решават за 100
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 13 Юни 2018, 19:06

madafaka_donkele написа:
b_u_b_o написа:Че какво му е олигофренското? Представи си следната ситурация: протича покрива, прави се събрание да се гласува ремонт, идват половината хора, на следващото събрание пак, какво правим? Тече си докато не се наканят всички да дойдат или докато блока не падне?


Как ще гласуваш ремонта пък ти бе :kuku: Говориш колкото да не заспиш :dummy: Кое ще му гласуваш? Тва е ремонт. Прави се. Няма втора опция. Не е концерт по желание. Поне при нас такива неща не се гласуват.


Прави се друг път...

Ела да видиш , един умува трети не му пука , 4ти вика това са много пари аз имам познат бай Пешо ще го направи за по-малко.5ти вика ще говоря с хората да почакат да почне санирането от общината нищо чее зима и покрива се проби и тече вода от контактите.
Общо взето докато няма заинтересованост няма защо да умуват после и да се оплакват. Като не ходят на събрание може да упълномощят някой да ги представлява.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от vixx » 13 Юни 2018, 19:16

Същия опит имам и аз. Трябва да се направи покрива, ама на единия му е скъпо, на другия не му харесва фирмата, третия го няма.
Моите съседи са много разбрани, за което съм много щастлив, но си представям ако при нас ги има тия неща, какво е там където никой с никого не говори и повечето са новодомци.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от Superexstatic » 13 Юни 2018, 20:52

Страшен проблем си тръгнал да решаваш :mhihi: Ходя на фитнес в един затворен комплекс с 2 басейна и си е супер благинка. Най-вече е перфектно за жената и детето, дето иначе ше се чудиш какво да ги правиш в жегите
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от mangini » 13 Юни 2018, 21:25

barty написа:От личен опит: голяма грешка е не ходенето на ОС.
Отиваш, слушаш внимателно и гласуваш. Иначе 10 човека решават за 100


Прав си, наистина е голяма грешка. Защото преди да гласуваш, трябва да направиш всичко възможно да озАптиш поредната идиотска приумица на съседите или пък 2 часа да се надумвате за "решаването" на несъществуващ проблем. От досегашния ми опит по такива събрания, 9 от 10 са били излишни. Не разбирам как зает човек би имал енергия да ходи по събрания, ако въпросите не са свързани с бюджет или належащ ремонт/облагородяване на средата и т.н. Авторът на темата сега ще трябва да плаща за изграждане и поддръжка на басейн, който вероятно изобщо не е необходим, но за сметка на това удоволствието е скъпо и води след себе си куп потенциални проблеми. Обаче има закон, който ясно регламентира нещата и това дава възможност на хора без работа да се развихрят и се стига до такива ситуации. :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от dan-dam » 13 Юни 2018, 22:16

То трябва да ходи човек на събрания, ама като видя “комшийките” със сините коси, чАрвеното червило и цигарата в уста и ми се отщява...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от barty » 14 Юни 2018, 8:50

mangini написа:
barty написа:От личен опит: голяма грешка е не ходенето на ОС.
Отиваш, слушаш внимателно и гласуваш. Иначе 10 човека решават за 100


Прав си, наистина е голяма грешка. Защото преди да гласуваш, трябва да направиш всичко възможно да озАптиш поредната идиотска приумица на съседите или пък 2 часа да се надумвате за "решаването" на несъществуващ проблем. От досегашния ми опит по такива събрания, 9 от 10 са били излишни. Не разбирам как зает човек би имал енергия да ходи по събрания, ако въпросите не са свързани с бюджет или належащ ремонт/облагородяване на средата и т.н. Авторът на темата сега ще трябва да плаща за изграждане и поддръжка на басейн, който вероятно изобщо не е необходим, но за сметка на това удоволствието е скъпо и води след себе си куп потенциални проблеми. Обаче има закон, който ясно регламентира нещата и това дава възможност на хора без работа да се развихрят и се стига до такива ситуации. :kuku:


И аз не обичам ходенето, разправията, караницата и тн и 5 години не ходих, докато не установих че група хора си прокарват решения, които ощетяват останалите, вкл и с пари.
На ОС, проведено наскоро, не ходих че имах работа и така извъртяха нещата че аз и още няколко човека плащаме с 50% отгоре таксите :bang: И сега ще ми отнеме в пъти повече време и енергия да го коригирам :banghead: И не става въпрос за 5-10лв а за стотици лева/месец.

Ходете на ОС, колкото и да са досадни тъй като накрая касаят всички живущи, вкл и вас.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от madafaka_donkele » 14 Юни 2018, 10:05

barty написа:
mangini написа:
barty написа:От личен опит: голяма грешка е не ходенето на ОС.
Отиваш, слушаш внимателно и гласуваш. Иначе 10 човека решават за 100


Прав си, наистина е голяма грешка. Защото преди да гласуваш, трябва да направиш всичко възможно да озАптиш поредната идиотска приумица на съседите или пък 2 часа да се надумвате за "решаването" на несъществуващ проблем. От досегашния ми опит по такива събрания, 9 от 10 са били излишни. Не разбирам как зает човек би имал енергия да ходи по събрания, ако въпросите не са свързани с бюджет или належащ ремонт/облагородяване на средата и т.н. Авторът на темата сега ще трябва да плаща за изграждане и поддръжка на басейн, който вероятно изобщо не е необходим, но за сметка на това удоволствието е скъпо и води след себе си куп потенциални проблеми. Обаче има закон, който ясно регламентира нещата и това дава възможност на хора без работа да се развихрят и се стига до такива ситуации. :kuku:


И аз не обичам ходенето, разправията, караницата и тн и 5 години не ходих, докато не установих че група хора си прокарват решения, които ощетяват останалите, вкл и с пари.
На ОС, проведено наскоро, не ходих че имах работа и така извъртяха нещата че аз и още няколко човека плащаме с 50% отгоре таксите :bang: И сега ще ми отнеме в пъти повече време и енергия да го коригирам :banghead: И не става въпрос за 5-10лв а за стотици лева/месец.

Ходете на ОС, колкото и да са досадни тъй като накрая касаят всички живущи, вкл и вас.


Точно за това говоря. Прееби другарче става работата. Толкова ли не може да се направи нещо легално, баси законите, честно :censored: :banghead: :ranting:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ЗУЕС проблеми

Мнение от Vasko_G » 14 Юни 2018, 10:13

Ако някой не отиде на ОС, значи няма интерес към темата, следователно няма нужда да се бърка на тези, които имат. Примерно качихме месечната вноска, а тези, дето не дойдоха, сега викат, е била висока. Бе, като в политиката, не отиваш да гласуваш, а после - какво стана.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook