Граждански антитероризъм. Колегиалност на пътя.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Граждански антитероризъм. Колегиалност на пътя.

Мнение от Knoxville_ » 11 Юни 2018, 14:39

Все на някой е имал случка на пътя, която да е достойна за похвала. Обявявам бойкот на темата със селяндурския тероризъм :ok: и се надявам да изпишем поне 2-3 страници с позитивни коментари :lol:



Входът/изходът на Бургас при Джъмбо е в ремонт, тапи големи. За целта реших да излезна от Бургас през Северна промишлена зона, Долно Езерово, Нефтохима, Свобода и оттам на магистралата към София. -> https://www.google.com/maps/@42.6030164 ... a=!3m1!1e3

Господата милиционери се бяха сетили, че ще е добре да застанат в острова, за да регулират при нужда :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Граждански антитероризъм. Колегиалност на пътя.

Мнение от kolp » 11 Юни 2018, 16:05

Господата милиционери никога не се сещат сами за нищо, казва им се къде точно да застанат и какво да правят. Неслучайно винаги в такива случаи са кисели, защото губят време да вършат реална работа, вместо да са на хранилка/засада някъде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Граждански антитероризъм. Колегиалност на пътя.

Мнение от cerberus » 11 Юни 2018, 18:38

В една улица (тясна, две коли не могат да се разминат) пред мен Ауди, от другата страна на улицата също Ауди, засекоха се по средата на улицата. Нямаше как да се разминат. След известно време свиркане и викане, излязоха и взеха да се бият. Омръзна ми да ги чакам, (бяха в що годе равни категории и щеше да се проточи), и минах по друга улица. На следващия ден на същата улица се засичам с колега с БМВ, и двамата спряхме в двата края на улицата, и взехме да си светкаме един на друг в знак, че пускаме другия да премине пръв. Приятелката ми до мене вика - "Гледай ония вчера с Аудитата взеха да се бият за това кой да мине пръв, вие ще вземете да се биете, кой кого да пусне..." :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Граждански антитероризъм. Колегиалност на пътя.

Мнение от cod-cdbp » 11 Юни 2018, 19:21

Не искам да казвам голяма дума, но тези с аудитата често нещо им има.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Граждански антитероризъм. Колегиалност на пътя.

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Юни 2018, 19:45

Ами то и в онази тема можеше да се пишат добрите постъпки. Аз лично често ми се случва да спирам когато карам направо и зад мен има дълга колона, да пускам някой излизащ от улица или завиващ наляво, а зад него голяма колана, чакаща го и т.н.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Граждански антитероризъм. Колегиалност на пътя.

Мнение от NGneer4eto » 11 Юни 2018, 21:42

Откакто карам БМВ съм забелязал, че много по-често ми се случва да ме пуснат на кръстовище, на което съм без предимство. Просто спират и ми мигат да мина. Отначало си мислех, че си въобразявам, но и други, които се возят с мен го забелязват. Не знам на какво се дължи. Не вярвам всички да ги кефи колата или нещо подобно. Въпреки че масовото мнение е БМВ шофьорите са идиоти, срещам много повече коректност и уважение на пътя от другите водачи, когато съм в бавареца. А логиката обикновено е обратна.
Съответно аз също започнах по-често да пускам чакащи на стоп автомобили, когато не ми е проблем.
Честно казано всеки ден виждам доста добри и колегиални постъпки по пътищата. Просто някак не им обръщаме внимание. Програмирани сме да се съсредоточаваме повече върху нещата, които са проблемни, отколкото върху тези , които не са. А може би така и трябва. Все пак би трябвало нередностите да бъдат по-лесно изброими отколкото правилните постъпки, защото нередностите са много по-малко. Честно казано система, в която коректните постъпки правят повече впечатление от некоректните би била ужасяваща, защото това ще означава, че в такъв свят некоректните са нещо нормално, а коректните не са.
По тази причина смятам, че развитието на тази тема би означавало, че вече живеем в система на хаоса, а не е така. Поне не трябва да надхвърляме мненията на селяндурския тероризъм. :)

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Граждански антитероризъм. Колегиалност на пътя.

Мнение от barty » 12 Юни 2018, 5:52

Спирам и ги пускам (ако ситуацията позволява), нямам нерви да се бия с идиоти по улиците.
На извънградско ги пускам да ме изпреварят ако много бързат.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: Граждански антитероризъм. Колегиалност на пътя.

Мнение от djakere4a » 12 Юни 2018, 13:17

Много често се изненадват, че пускам другите коли, когато е напечена ситуацията. БМВ е много нарочена марка и всеки си мисли, че си келеш като караш тази марка, но всъщност много често ми се случва другите да правят простотии само и само да са пред БМВ-то. Не един път ми се е случвало да са на косъм от птп само да са пред мен.
Също ми се е случвало да карам със 70км/ч извънградско, заради проблем с ръчната, зад мен стана 1 км опашка и аз незнам защо никой не поиска да ме изпревари. Може би всеки се съмняваше, че има полиция и затова карам толко бавно.
Общо взето се старая да съм културен стига да не ми изпростеят много насреща, с което се изненадват много хората и аз незнам защо.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook