Нов лаптоп или втора употреба?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.04.2016

Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от vladkoto369 » 08 Юни 2018, 13:49

Търся си лаптоп, но не мога да реша какъв да е, дали е нужно да давам повече пари за чисто нов лаптоп или по-малко за втора употреба?! Лаптопа ми трябва за сърфиране в нета и рядко гледане на филми.. Какво ще ми препоръчате, ако взимам нов лаптоп, мога да отделя до 1 300лв, а при втора употреба давам максимум 600лв.. От къде и какъв? :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от host » 08 Юни 2018, 14:06

https://virtualnazona.com/bg/kompyutri/ ... gp8ex.030/
1 335,80 лв.

Наименование на процесора : Intel® Core™ i5-7300HQ
Процесор : Intel Core i5
Наименование на видеото : Nvidia® GeForce® GTX 1050 2GB DDR5
Видео : nVidia GeForce
Памет : 8 GB
Твърд диск Тип : SSD + HDD
Размер на диска : 1000GB + (m.2 slot SSD free NVMe)
Размер на екрана : 15.6" FullHD IPS (1920x1080) Antiglare
Резолюция на екрана : 1920 х 1080 Pixels
Тип памет : DDR4
Максимален обем : 32 GB
Слотове за памет : 2
Свободни слотове за памет : 1
Слот за SSD : NVMe
Дисплей тип : Antiglare
WiFi стандарт : 802 11a/c
Операционна система : Linux
Bluetooth : Yes
Port Replicator : No
USB 2.0 : 2
USB 3.0 : 1
USB-C : 1

даже по някоя игричка ще можеш да цъкаш с тази видеокарта ;) процесора не е от най-новото поколение , но не е болка за умиране, екранчето е приятно ... има слот след време да си сложиш SSD nvme стандарт ... доволен ще останеш ... предполагам някой колега от София може да го има наличен на промо или нещо да ти измисли за цена и с SSDто на промо ако го вземеш на един път (120-200лв зависи колко голямо SSD искаш)

просто в момента около твоята цена сега това ми хвана окото, разглеждай по всякакви сайтове за промоции ... и не си купува i3 лаптоп за 1300лв ;) па дори и да е с 8-мо поколение процесор

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от vld » 08 Юни 2018, 14:57

https://laptop.bg/laptops-dell-Vostro_3 ... 1_1901_UBU
Това е с новия четири ядрен процесор и е около 105 пъти приблизително по добре от азис лаптопите ;)
Лаптоп се купува само нов, с гаранция и като му изтече гаранцията го продаваш на някой да му бере гайлето.
И без друго след три години ще има къде къде по ефективни процесори и памети.
За тия пари тоя или HP ProBook 450 G5, работят идеално, леки са, батериите са добре.
Какво повече може да се изисква от един лаптоп, освен да е по малък и по лек? Но за тия пари толкова.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от Е.Димитров » 08 Юни 2018, 15:33

Аз лично, не препоръчвам да се купува лаптоп, от фирма Laptop.bg.
През годините, сигурно съм си купил над 15 лаптопа от различни фирми, ей Богу, по-голямо дърво не бях си купувал от тази фирма.
Преди да си взема лаптопа, имах разбира се лаптоп, който го бях "ъбрейтнал" до 6 gb RAM и SSD диск и направо летеше.
Но все пак морално остаря, пък и процесора беше някакъв умрял.
И съответно си взех от горната фирма.
Да почнем от там, че помолих изрично да платя на куриера с карта, обещаха ми да се погрижат и в крайна сметка, дойде куриер, който не бе много подготвен, накрая извади един пост терминал, който не бачкаше, та се наложи да тичам до банката и тн. занимавки.
Лаптопа уж бе "баси лаптопа", ама май не е точно такъв, или просто е някакво менте , а е на Asus.
Три пъти го преинсталирам с оригинален Windows 10. Самоволно се рестартира, сега когато гледам клипове, се появява една зелена черта през екрана, не работи добре..абе пълна трагедия.
То лаптопа ми направи тея мизерии още първите дни, на тези се обадих, писах им, казах им, че тая бройка, дето са ми дали е дефектна и поисках смяна, ама ги боли хоя, викат "носи го на гаранционен сервиз".
Да, има гаранция, но на този лаптоп имам доста важни неща и програми. Просто трябва да си взема втори лаптоп, да си приключа проектите на този, да изтрия и да прехвърля всичко на новият евентуално, и когато го отнеса, онея от гаранционният сервиз след месец ще ми кажат "всичко е ок" и всичко отначало.
Така че, колеги, не си взимайте от тази фирма техника!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от TNT » 08 Юни 2018, 15:41

За сърфиране и филми е несериозно да дадеш 1300лв... Потърси отнякъде 2-ра ръка с гаранция 6-12 месеца и отнасяй. Някакъв реновиран примерно.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от vld » 08 Юни 2018, 15:45

Линка съм го дал за да се види модела, изобщо не съм имал в предвид от къде да бъде закупен.
Гаранцията на истинските марки е към тяхните оторизирани сервизи, демек ако си вземеш НР ще го ремонтират в сервизите на НР, без значение от къде си го закупил.
Същото важи и за леново и за дел.
Там е ключа от палатката да струват малко повече пари.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от Bogat-Beden » 08 Юни 2018, 15:52

Азис имат отвратителен официален сервиз тук у нас.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от Boyadjiev » 08 Юни 2018, 16:03

В момента ползвам 2 втора употреба (прегледани, реновирани), купувал съм общо 4 за лична употреба.
Ако го ползваш за работен софтуер и игри, честно казано не съм компетентен, но за неангажиращо ползване ежедневно - никога не бих си взел вече нов. Виж crash.bg - често пазаруваме служебно от тях. Никога не е имало проблем, дори при проблем, отстраняват го момчетата и всичко е наред, без драми и разправии.
Ако ти е за вкъщи огледай Workstation-ите на Dell. Ползвал съм и бях много доволен (освен че са големи и тежки, но не са направени да са малки и леки).
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от host » 08 Юни 2018, 17:04

HP... Препоръка за покупка... Дано някой е дилър щото инак не бих го споменал.

Иначе втора ръка бизнес клас машина от проверено място което дава реална гаранция е супер винаги.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от u`F`o » 08 Юни 2018, 17:04

Аз съм с Lenovo 720s - i5 8250, 14-инчов. Батерията кара между 6 и 8 часа. Чудесен е!

Зависи за какво ти трябва. Аз повече 15.6" телевизор не желая да нося в себе си. Дори напротив, в бъдеще бих си взел 13".

Зависи какво ще правиш на лаптопа, ако само ще сърфираш в интернет - и i3 със ССД е добър избор.

Повече от 8 ГБ Рам, ако не обработваш видео и не използваш CAD-програми, не ти е необходимо (или ако не използваш виртуални машини).

Като цяло много зависи за какво и как ще го ползваш. Това е.

Е.Димитров написа:...
Така че, колеги, не си взимайте от тази фирма техника!


Фирмата е само прекупвач. Нито една от фирмите, които познавате в БГ не внася лаптопи.



Лаптопите се внасят от Мост Компютърс, Солитрон, Асбис и най-много от Габровците Поликомп.

Туй то. Всички купуват от тях. И от Техномаркет да го вземеш - пак е от тях (с изключение на Самсунг).

Гаранционните сервизи на всички са едни и същи. Естествено, че няма как да ти го заменят. Това го преценява гаранционния сервиз.

Ако очакваш да ти дадат втори лаптоп, за да си вършиш работата, не е реалистично. И на мен ми се е случвало. Неприятно беше чакането, но какво да направя. Вадя стария и си работя.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от Zagy » 08 Юни 2018, 17:10

Винаги бих взел лаптоп втора ръка бизнес клас пред чисто нов лъскав потребителски боклук.
Si non confectus, non reficiat.


Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 7.06.2018

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от PickupBG » 08 Юни 2018, 17:49

Човека е казал за сърфиране и филми , вие му предлагате лаптопи със gtx 1050

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от sean-john » 08 Юни 2018, 18:55

Zagy написа:Винаги бих взел лаптоп втора ръка бизнес клас пред чисто нов лъскав потребителски боклук.


+1...каза се лимит 1300лв и веднага се постнаха оферти за ~1400 :mhihi: ...за филми и нет.

Втора употреба,бизнес клас със SSD,6-8 рам,i3 или i5...с евентуална остатъчна гаранция е по добрия избор (за това което се изисква от него! и 50-60-70% по ниската цена).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от madafaka_donkele » 08 Юни 2018, 19:40

Няма нужда да е с остатъчна гаранция. Пласико и Краш дават по 1г. гаранция. Алфаком имат опция за 2г. гаранция. Тва все за употребявани лаптопи. Само квант и ардес се еб@ват с по 6 месечни гаранции. Само да не се подлъжеш да гледаш нещо на кънчо олигофрена с умрялата му rmania/retromania :mhihi:

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от mumford » 09 Юни 2018, 21:49

Аз си сменям лап топа на 2 години винаги с Thinkpad втора употреба. Всички досега съм взимал от тия пичове и са без грешка, с гаранция 6 месеца https://www.kvantservice.com/ До 400лв давам

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook