Нов лаптоп или втора употреба?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от sobiss » 09 Юни 2018, 23:53

Аз съм с някакъв Thinkpad Т420, купуван преди 2 години за 450 лв...за интернет, филми е просто чудесен.
core i5, 8 GbRam, 14'' HD, не е с SSD, но това не е особена драма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от host » 10 Юни 2018, 0:19

ако човек няма никакви претенции и лаптоп 2ра ръка за 250лв става

аз лично като имам такъв бюджет не бих си спестил нито IPS панел, нито 15.6 диагонал, нито възможността за SSD, нито FHD резолюцията ... но ако човек не му пука от нищо и за 200лв дори сигурно ще купи нещо

минималната карта за да върви добре 1080p клип от Youtube е intel 4000 / т.е. процесор i3/i5/i7 3xxx серия , просто да го има предвид колегата като гледа сайтовете за 2ра ръка

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.12.2015

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от cvetoslaviliev » 10 Юни 2018, 13:42

Аз бях пред същата дилема като теб и избрах втората употреба.. Като се замислиш няма да е първи и последен лаптоп, а и ти трябва главно за сърфиране в нета - както на мен.. Аз си намерих от ардес-а лаптоп втора употреба, можеш да разгледаш и ти https://ardes.bg/upotrebyavani-laptopi/ ... a-upotreba дори са с гаранцийка, какво повече ти трябва за 500лв има готини! Разгледай и не го мисли толкова :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от ildivvy » 28 Сеп 2018, 10:00

Поразгледах но не можах да намеря по-подходяща тема,затова ще питам тук: Какво мислят по-разбиращите относно тези предложения: https://www.izotservice.com/index.php?c ... =low-price ? Става дума за настолен компютър "втора ръка",като нямам специални изисквания към него.Ще се браузва интернет и ще се четат пдф-файлове през 95% от времето,може и някой клип да се гледа...От време на време ще се пише по нещо текстово и това е! Нищо специално! Хубаво е да има оптично устройство,разбира се...Гледам тези около 130-160лв,защото НР-тата май не са много добри или това е само за лаптопите? Ще се радвам на "специализирани мнения" какво да предпочета (по-хубав процесор,памет,видео карта и т.н.)!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от kasho » 28 Сеп 2018, 10:33

Ееехеее... 1300 лв - за тия пари е46 с ромски тунинг :mhihi:

Маитапа настрана, аз също съм за концепцията втора ръка висок клас лаптоп. Брата на жена ми е инженер/геймър и винаги си купува много брутални лаптопи. Като му омръзнат след 1-2-3 години и аз му ги изкупувам на пазарни цени за подобни лаптопи. На мен също ми трябват за сърфиране, офис пакет и филми, но няма лошо да имам малко повечко мощност, в случай, че ми се доиграе някоя игричка. Досега не съм имал проблем. Така че намери си и ти сигурен източник и дерзай.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от vixx » 28 Сеп 2018, 15:08

Подкрепям втора ръка висок клас. Това, което се продава ново в диапазаона до 1300лв., е меко казано пари на вятъра.
2013г. си взех един Мак Еър втора ръка със ССД диск, закупен от първия собственик 2011г. Този компютър от тогава досега се използва по минимум 8 часа на ден и е железен (и буквално - от алуминии е). Смазвам го от работа, меко казано. Преди 4 дни му смених трета батерия, изчистих му вентилатора и сега мърка и държи по 8 часа. Междувременно от ниския клас за тези години смених един Асус, Едно ХП и в момента чакам да видя колко ще изкара Леновото, с което замених ХП-то. Не съм фен на новите лаптопи поради простата причина, че след няколко месеца вече са морално стари.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от DriftoMania » 28 Сеп 2018, 22:18

vixx написа:Подкрепям втора ръка висок клас. Това, което се продава ново в диапазаона до 1300лв., е меко казано пари на вятъра.
2013г. си взех един Мак Еър втора ръка със ССД диск, закупен от първия собственик 2011г. Този компютър от тогава досега се използва по минимум 8 часа на ден и е железен (и буквално - от алуминии е). Смазвам го от работа, меко казано. Преди 4 дни му смених трета батерия, изчистих му вентилатора и сега мърка и държи по 8 часа. Междувременно от ниския клас за тези години смених един Асус, Едно ХП и в момента чакам да видя колко ще изкара Леновото, с което замених ХП-то. Не съм фен на новите лаптопи поради простата причина, че след няколко месеца вече са морално стари.


С риск да разводним темата в посока "Купувайте епъл секънд хенд", ще се присъединя към колегата. На мен работата ми е свързана с тежък видеообработващ софтуер и експорти и миналата година си взех втора ръка без гаранция внос Макбук Про 2015-та с две видеокарти, 512 гб ссд и т.н. за цената на сигурно 6-цилиндрово Е46 :mhihi: Майтапа на страна, дадох 3 бона, а предишната година (2016-та) взех за тогавашната ми фирма служебен същия модел от Криейтив нов, тогава актуален модел, за 5600 лв :) Мисълта ми е, че поне на Епълските лаптопи цаката им е някой да се пре*е да ги купи нови и след година-две да ги продаде на доста по-приемлива за нормалния купувач цена. С тази разлика, че Ябълката става за ползване поне 5 години без проблеми; като имам познати, които имат 7-8-годишни Макбуци и не чувстват нужда да ги заменят за по-нов.
В случая бих се метнал на един Еър от някъде запазен или 13-ка Про, колкото по-запазен и по-късна година, толкова по-добре. Другия вариант е ThinkPad, както казаха по-горе. Но ако е само за филми и браузване - 1300 лв са много пари, наистина. Но факт, пак както казаха колегите, нова пластмаса за 1300-1500 лв не бих си взел. Безсмислено е, гадни са всичките, скърцат, не им държат батериите, пантите, екраните им са гадни често.. :nono: Два такива купих преди да се облъча с Мака последните 3 години, не са лоши машинки като хардуер, още си бачкат (по-високи х-ки Леново-та), но като сглобка, живот на батерията и екрани са критично зле. Да чукна на дърво, последните 10-12 години, откакто ползвам лаптопи, нови, втора употреба, евтини и скъпи, съм имал проблеми, само с някое друго зарядно/адаптер/удължител.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от ildivvy » 29 Сеп 2018, 7:24

Говорих си с колега,специалист по КОМПЮТРИ,в завода,където работя и той ми каза,че става все по-изгодно и 'умно' да се взимат компютри втора ръка от гледна точка на това,че новите вече не са по-бързи или хубави от старите! Може да се сменят някои външни компоненти,но процесорите,като скорост, вече ще са в застой доста време...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от madafaka_donkele » 29 Сеп 2018, 8:16

Аз, като почитател на прозорцообразни и пингвинообразни малко да контрирам почитателите на ябълкообразни :mhihi: В смисъл и аз съм ЗА употребявани компютри и лаптопи, но нормални, не apple продукти. Нищо против тях, просто за под 1000лв. не може да се намери нищо свястно. Докато НР и Делл лаптопи за 1000 лв. са си доста сериозни машинки. Преди 3г. си взех ProBook 6560b, с i5 второ поколение, сложих му едно SSD и 16GB RAM и ми излезе доооооста под 1000лв. Още съм с него, върши ми идеална работа и правя какво ли не с този лаптоп, няма грешка просто. Но си е туч и си тежи доста. Миналата година взех Fujitsu Lifebook за родителското тяло, пак i5 второ поколение, 8GB RAM, 1600х900 15.6" хубав, матов LED дисплей, сложих само едно SSD и приключихме на около 600лв. Лаптопчето дойде с 1г. гаранция, но вече на доста места има опция за 2г.
За 1000 и малко отгоре, зависи пак от конфигурацията, се намира workstation клас лаптоп с i7, FullHD дисплей, 16GB RAM, SSD и Quadro/FirePro видео и този лаптоп е 1000 пъти по-добър и по-производителен от кой да е друг нов за същите пари. Да не говорим, че употребявания ще е бизнес/workstation клас лаптоп със солидна изработка, много добро охлаждане и лесен за почистване/обслужване/ъпгрейд, докато чисто новия боклук ще се гъне, като кашкавал, щото абсолютно целия е пластмаса, ще грее, като печка и за да му направиш едно елементарно почистване или ъпгрейд ще трябва да го разглобиш на съставни части.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от alx » 29 Сеп 2018, 15:02

За ровене и филми аз бих си взел един таблет. Дори не бих се занимавал с компоти
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от Jordana » 29 Сеп 2018, 15:07

Ако не е 6000+ лева като нов, изобщо не мое се класира това топче . Ако няма нахапана ебалка в логото , също гориш :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от vixx » 29 Сеп 2018, 15:45

Аз си споделих моя опит, който се е случил да е с мак.
Никого обаче не агитирам за епълски устройства, понеже не смятам че си заслужават цената.
Въпроса е, че тия за по 1200-300 лв., каквато и марка да са, са гадни и там единствената цел на производителя е да спечели максимума с минимални вложения. При по-високия клас вече и за производителя става върпос на имидж, на иновации и тн., което води до по-качествени части, корпуси, екрани.

Аз съм закърмен с Линукс, а не с Уиндоус или Мак, а и в момента цялата работа на фирмата ми е базирана върху линукс, така че фен на Мак-а няма как да бъда, въпреки приликите на операционната система с Линукс. Обаче машинката си е много качествена като изработка и сглобка, и реално вече кара 7-ма година, като последните 4 и малко години не се спира изобщо, както вече казах. Дали има смисъл да се дават по 2.5-3000 и нагоре за нея е друг въпрос. Аз лично не бих ги дал за никой лаптоп, никога.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от Jordana » 29 Сеп 2018, 16:41

Ако се счупи тая ябълка извън гаранция ще се изсипят една торба пари докато тия другите се оправят за жълти стотинки спрямо цените на частите за тия . Отделен е проблема и със сервизите щото не се хващат да ги правят . Ясно че не се развалят , но така или иначе това е машина . Отделно че хората са най различни , едни си пазят техниката и си я ползват дълго време без да се чупи други са небрежни и скапват най яките машини . Въпрос на късмет и възможности е с тия старите компютри . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 01 Окт 2018, 15:36

Аз от доста години нов от магазина лаптоп не съм пазарувал.
Взимам си от тука и настолни машини и лаптопи и за мен и за фирмата.
Взимал съм реновирани и от други места но тук си заслужа най-много за мен.
http://pazaruvam.com/
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Нов лаптоп или втора употреба?

Мнение от apexs » 14 Окт 2018, 17:52

Малко не е по темата но ... имам Леново с i7 ssd nvidia и т.н и т.н, но е стар. 7 8 години си ги има и пластмасите взеха да се начупват, два пъти сменям панти. Части за корпуса се намират трудно и се чудя дали всички чаркалаци не мога да ги преместя в един нов корпус ? или да търся направо нов комп.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook