Кола от Швейцария

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Кола от Швейцария

Мнение от SK » 07 Юни 2018, 10:54

Колеги, как стои въпроса с внос на коли от Швейцария в момента? Мито и ДДС се плаща, но на каква основа, възможно ли е в договора да се впише много по ниска сума от реалната и ще има ли пречки? Ако продавачът е в Швейцария, а купувача в България, как се изповядва сделката /за познат става дума/ но всичко трябва да е законово. Какви са нужните документи при регистрация в нашият КАТ.
Отделно някой има ли представа колко струва автовоз/платформа?
мерси.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Кола от Швейцария

Мнение от zvetiko » 07 Юни 2018, 14:22

Хем да е по-ниска стойността, хем да е законно... Намери някой който вкарва коли от там и има съответните връзки и възможности.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кола от Швейцария

Мнение от streetz » 07 Юни 2018, 14:30

В Швейцария са скъпи колите, отделно има мито и ДДС. Всичко що е нов внос от там е тотален курник, иначе няма шанс срещу вноса от ЕС.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Re: Кола от Швейцария

Мнение от SK » 07 Юни 2018, 15:34

zvetiko написа:Хем да е по-ниска стойността, хем да е законно... Намери някой който вкарва коли от там и има съответните връзки и възможности.


Под законно имах впредвид, сделката при нотариус, защото продавача е във Швейцария, а купувача в България. Какви са възможностите да изпрати заверено пълномощно на някой роднина?

streetz написа:В Швейцария са скъпи колите, отделно има мито и ДДС. Всичко що е нов внос от там е тотален курник, иначе няма шанс срещу вноса от ЕС.


Колата и състоянието не са под въпрос, познавам колата, някой ремонти са правени в България когато се е прибирал с нея и т.н.

Темата и въпросите са относно ДДС и Мито, ако реалната цена на колата е 15к, има ли проблем да я пишем на 2к и как се смята ДДС и Мито - 20/10 върху описаната цена ли?

мерси

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Кола от Швейцария

Мнение от Vanqu1sh » 07 Юни 2018, 17:26

streetz написа:В Швейцария са скъпи колите, отделно има мито и ДДС. Всичко що е нов внос от там е тотален курник, иначе няма шанс срещу вноса от ЕС.

Да ти кажа има защо да са по-скъпи колите. Не знам какво имаш предвид под всичко от там е курник, но за мен това е най-доброто място от което можеш да си вземеш кола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Кола от Швейцария

Мнение от (bubsa) » 07 Юни 2018, 20:42

streetz написа:В Швейцария са скъпи колите, отделно има мито и ДДС. Всичко що е нов внос от там е тотален курник, иначе няма шанс срещу вноса от ЕС.

Имал съм 2 коли от там и двете бяха в идеално състояние на малко и реални километри :idea: Аз лично не се сещам от къде другаде човек може да си купи по-хубава кола :roll:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Кола от Швейцария

Мнение от Мордехай » 07 Юни 2018, 23:02

В митницата знаят цените и ако им се стори занижена може да назначат оценител и да си платиш реално върху парите. Хубаво е да имаш приятел митничар от обмитяващата митница. Освен това при излизане от Швейцария автомобилът се обмитява и ако не му извадиш документ за произход Eur1 може да платиш мито, което с този документ отпада. Реално би трябвало да платиш само ДДС върху що годе реалната цена. Швейцарските автомобили са в много добро състояние.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Кола от Швейцария

Мнение от dan-dam » 08 Юни 2018, 9:47

streetz написа:В Швейцария са скъпи колите, отделно има мито и ДДС. Всичко що е нов внос от там е тотален курник, иначе няма шанс срещу вноса от ЕС.

За последните 3-4 месеца 6(шест) мои познати внесоха коли от там. Една F11, три Е91-ци(325xi, 330xi, 330xd), една Тойота Рав4 и една С-класа. Всички в отлично техническо състояние, на цени под “перфектните, качваш се.и караш” от Горубляне на 143К км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кола от Швейцария

Мнение от alekangg » 08 Юни 2018, 9:59

Не знам от кои тайни места внася някои хора от Швейцария, но понеже ходя по 1-2 пъти в годината съм заглеждал цените по разни салончета и всеки път се чудя да плача или да се смея.
Не знам от къде ги взимат тия хубавите и евтините, че и като сложиш допълнителните разходи, пътни и пр и накрая пак идвали на добри цени у нас..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Кола от Швейцария

Мнение от host » 08 Юни 2018, 10:04

мрази играта, не играча ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Кола от Швейцария

Мнение от Dextuar » 08 Юни 2018, 10:06

Определено има някакъв бум напоследък. Съдя по това, че започнаха много хора да ми се обаждат да им оправям CCC-та да им излизат на английски, защото швейцарските са само с немски, френски и италиански.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Кола от Швейцария

Мнение от dan-dam » 08 Юни 2018, 10:13

alekangg написа:Не знам от кои тайни места внася някои хора от Швейцария, но понеже ходя по 1-2 пъти в годината съм заглеждал цените по разни салончета и всеки път се чудя да плача или да се смея.
Не знам от къде ги взимат тия хубавите и евтините, че и като сложиш допълнителните разходи, пътни и пр и накрая пак идвали на добри цени у нас..

Това, че ти не знаеш не значи, че не съществуват ;) Едната от всички се продаде след това и при продажбата мина за оглед през един от добре познатите сервизи занимаващи се с БМВ(без никакви технически забележки, разбира се).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кола от Швейцария

Мнение от alekangg » 08 Юни 2018, 10:16

dan-dam написа:
alekangg написа:Не знам от кои тайни места внася някои хора от Швейцария, но понеже ходя по 1-2 пъти в годината съм заглеждал цените по разни салончета и всеки път се чудя да плача или да се смея.
Не знам от къде ги взимат тия хубавите и евтините, че и като сложиш допълнителните разходи, пътни и пр и накрая пак идвали на добри цени у нас..

Това, че ти не знаеш не значи, че не съществуват ;) Едната от всички се продаде след това и при продажбата мина за оглед през един от добре познатите сервизи занимаващи се с БМВ(без никакви технически забележки, разбира се).

Сигурно, за това казах, че се взимат от тайни места! Само и специално за българите да изкарат някой лев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кола от Швейцария

Мнение от alekangg » 08 Юни 2018, 10:30

Vra4anin написа:
alekangg написа:Не знам от кои тайни места внася някои хора от Швейцария, но понеже ходя по 1-2 пъти в годината съм заглеждал цените по разни салончета и всеки път се чудя да плача или да се смея.
Не знам от къде ги взимат тия хубавите и евтините, че и като сложиш допълнителните разходи, пътни и пр и накрая пак идвали на добри цени у нас..


Няма никаква тайна колега. Автотърговците купуват коптори и тук се почва каламисването.

Същата работа е и в Австрия. Хубава, поддържана и здрава кола струва много повече от колкото "перфектна нов внос, реални 169 000км" в България. Влезте в willhaben.at и сверявайте.

За да се докара нещо изгодно (така, че след докарването и всички останали разходи да можеш да продадеш тук с печалба) от там (без значение Австрия, Швейцария, Германия...), трябва колата или да има технически или козметичен проблем. Т'ва е, няма какво да се лъжем. Перфектни, лъскави коли, еле пък с малко пробег и минали тамошния технически преглед - не стават за препродажба тук в България (не и с печалба).

Да, ама явно има, е на колегата се кълне какви Убавици вкарвали-перфектни и евтини.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Кола от Швейцария

Мнение от dan-dam » 08 Юни 2018, 10:45

alekangg написа:
dan-dam написа:
alekangg написа:Не знам от кои тайни места внася някои хора от Швейцария, но понеже ходя по 1-2 пъти в годината съм заглеждал цените по разни салончета и всеки път се чудя да плача или да се смея.
Не знам от къде ги взимат тия хубавите и евтините, че и като сложиш допълнителните разходи, пътни и пр и накрая пак идвали на добри цени у нас..

Това, че ти не знаеш не значи, че не съществуват ;) Едната от всички се продаде след това и при продажбата мина за оглед през един от добре познатите сервизи занимаващи се с БМВ(без никакви технически забележки, разбира се).

Сигурно, за това казах, че се взимат от тайни места! Само и специално за българите да изкарат някой лев

Пак обърка- не да изкарат, а да спестят :) Защото всички си ги взеха за лично ползване, а не за продаване. Само едната Е91-ца замина, защото се оказа тесничка отпред за габаритите на момчето. Та спестиха по 2-3К лв вместо да ги набутат в ръцете на автоджамбазите. Е, не са “качваш се и караш” на по 130-150К км., а на по 250+, ама... :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook