Кола от Швейцария

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Кола от Швейцария

Мнение от Мордехай » 08 Юни 2018, 13:06

Аз винаги купувам с 20-30 % по-скъпо от Швейцария и Лихтенщайн, но толкова добри машини не съм намирал никъде. Истина е, че са по-скъпи. Почти не съм виждал боклуци да се продават, изключая сръбски, албански и подобни автокъщи. Има много търговци бошняци и са много коректни.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Кола от Швейцария

Мнение от vld » 08 Юни 2018, 13:35

SK написа:Колеги, как стои въпроса с внос на коли от Швейцария в момента? Мито и ДДС се плаща, но на каква основа, възможно ли е в договора да се впише много по ниска сума от реалната и ще има ли пречки? Ако продавачът е в Швейцария, а купувача в България, как се изповядва сделката /за познат става дума/ но всичко трябва да е законово. Какви са нужните документи при регистрация в нашият КАТ.
Отделно някой има ли представа колко струва автовоз/платформа?
мерси.

Няма драма, пише ти фактура за 500 франка, и тук плащаш ДДС на 500 франка.
В митницата на колата оглед не се прави, затова може на фактурата да пише, че е ударена например или с повреден мотор.
Идваш тук плащаш ДДС, после отиваш в кат да я регистрираш и си готов ;)
Или пък ако трябва да има оглед, можеш да я закараш с репатрак и да кажеш мотора е счупен и толкова.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Кола от Швейцария

Мнение от Хрuсто » 21 Юни 2018, 1:11

Понеже и аз съм вземал кола от там... На нормални пазарни цени са, не са на цената на кошовете, но не са и скъпи. Колата дойде с обслужен ангренаж, сменени дискове и накладки, реални 200000км, светулка отвътре и вън... Проблемите и бяха неработещи два егт датчика и виеща сай помпа. Та отстраних проблемите почти без пари тук. Колата беше с накладки бош. След като ги изяде си купих няколко чифта премиум накладки продавани из България, тогава разбрах че ни клатят ама много яко с качеството и определено има разлика от бош купен тук и бош купуван там :mhihi: Та евтина кола от там се търси от собственик с някаква повреда, която се отстранява тук, другите са на нормални цени отговарящи на реалното им състояние.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT

Последни теми
Facebook