Стойка за телевизор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Стойка за телевизор

Мнение от Cyberloner » 30 Авг 2018, 14:26

ето това са VESA размерите: https://store.videomountstore.com/vesastandards.html
Ако искаш да се върти и накланя тоя телевизор си потърси стойка за твоя размер, в противен случай взимаш първата стационарна стойка от магазина и няма никакви грижи.
Така вече 2-ра година един 65" си виси на стойка hama за 30 лв. Единствените проблеми които е имало е, че болтовете за захващане към телевизора не ги бях антегнал достатъчно и за около година се свлече с 3см от едната страна та трябваше да го сваля, да ги стегна както трябва и пак да го закача. От тогава проблеми не е имало.
Само е малко досадно докато навиеш стабилизиращите винтове, защото шестограма е към 40см дълъг а разстоянието между телезивора и стената е бая оскъдно

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Стойка за телевизор

Мнение от Don_Diego » 30 Авг 2018, 15:53

Трябва ми регулируема и подвижна, каквато съм показал в поста си. Просто не е упоменато изрично дали VESA стандарта е регулируем или е фиксиран на 600х400. Лично на мен по снимката ми изглежда, че и той е регулируем :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Стойка за телевизор

Мнение от Cyberloner » 30 Авг 2018, 16:10

"регулируем" не е точната дума :) VESA стандара има няколко размера, както е в линка който съм дал. Има стойки, които обаче имат по няколко комплекта отвори, които съответстват на няколко от размера VESA и ти ползваш съответните за товя телевизор. При стационарните стойки почти тинаги двете вертикални асти, които се хващат за телевизора имат много отвори а разстоянието между вертикалите е свободно, така че покриват целия спекър на стандартите. При подвижните стойки трябва да гледаш пластината и то най-добре на място. На сайта на прозиводителя на стойката има голяма вероятност да има инфорамция за разстоянията между отворите, но в сайтове като емаг и подобни е малко вероятно ад ги дават.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Стойка за телевизор

Мнение от Don_Diego » 30 Авг 2018, 16:27

Рових се за сайт на производител, но не намерих :lol:
Ще рискувам с тази и ще видим какво ще стане :dunno: , хубавото е че е доста намалена.
Гледах и за подобни стойки на Samsung предвидени за конкретната серия телевизори, но няма за съжаление
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Стойка за телевизор

Мнение от Leon » 30 Авг 2018, 21:30

600x400 e максималния, обикновено са така направени, че покриват по-малките размери. Не би трябвало да имаш проблем с тази стойка.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Стойка за телевизор

Мнение от acho.rs » 30 Авг 2018, 21:35

Винаги е по-добре стойката да е с рамо, а ако е с рамо с двете ръце препоръчвам Вьогелс

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Стойка за телевизор

Мнение от nikola59 » 30 Авг 2018, 23:03

acho.rs написа:Винаги е по-добре стойката да е с рамо, а ако е с рамо с двете ръце препоръчвам Вьогелс

:yes: Имам такава с рамо вече няколко години - най-добрите!

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Стойка за телевизор

Мнение от Don_Diego » 10 Сеп 2018, 17:01

Въпросната стойка на А+ бе единствената свободно стояща, която да хваща 65" телевизор. Изглежда доставка добре, но като цяло има какво да се желае още
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook