Шум в ушите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Шум в ушите

Мнение от speedhokk » 06 Юни 2018, 12:11

Здравейте колеги,

темата е малко в стил бгмама, но реално нямам регистрация в друг толкова голям форум и затова се допитвам до вас. Отскоро ме мъчи въпросния проблем, появи се по време боледуване преди 20 дена. От това което прочетох, веднъж появи ли се такъв шум шанса да изчезне е доста малък и от тук насетне борбата е по-скоро този шум да не се увеличи и да не ти увреди още слуха. Бях вече на УНГ и невролог, пия някакви хапчета, които ми казаха че до 20тия ден ако не ми помогнат, реално едва ли ще помогнат изобщо и ще трябва да ми назначат други процедури.

Доста потърсих в интернет мнения за лекари, които се борят с този проблем. Доколкото разбрах ми трябва отоневролог. Намерих позитивни мнения уж за двама, но единия още през 2009та май е бил на преклонна възраст и в момента дори не мога да намеря информация дали практикува някъде, за другия има изключително смесени мнения от 2017та насам.
Молбата ми е ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и е останал доволен от някой специалист, нека сподели. Става въпрос за София, но ако има някой много добър извън столицата евентуално мога и да пътувам до някъде.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Шум в ушите

Мнение от Borymeckata » 06 Юни 2018, 12:34

Как си с кръвното налягане, Колега?
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 23.09.2010
Пол: Мъж
Кара: E70 , E83
Мечтае да кара: E34 M5
Детайли за колата: E70 xDrive 30d, E83 3.0d

Re: Шум в ушите

Мнение от barbaron » 06 Юни 2018, 12:52

И аз имам шум от 2-3 години, нямам високо или ниско кръвно, всичко ми е в нормите на кръвните изследвания.
Понякога се засилва, понякога го няма. Чувам го всякаш старите телевизори като работеха , както се чуваше.

Странното е че никога не се появява докато съм на чист въздух на вилата, само в гадната София. Не знам дали има връзка. Просто свикнах вече.

Нито един лекар не успя да ми каже от какво е. Нито ме боли нещо, нито ми е зле. Просто си пищо от време на време.
На 35 години съм. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Шум в ушите

Мнение от speedhokk » 06 Юни 2018, 12:54

Нормалното ми е кръвното, понякога една идея по-ниско, но така си ми е било цял живот. А шума го оприличавам като такъв след дискотека/бар, но по-слаб. Реално го чувам само вечер като си лягам или през деня ако е адски тихо. Общо взето през деня не го забелязвам.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Шум в ушите

Мнение от c04 » 06 Юни 2018, 13:01

И аз имам, но сякаш е в прилични граници.Чувам го само вечер като е пълна тишина около мен.Иначе на мен ме се появи преди 3-4г, след една вечер по чалготеки :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Шум в ушите

Мнение от Phil » 06 Юни 2018, 13:04

Няма спасение колега. На мен ми се появи в дясното ухо преди около 2 години...Първо си помислих, че е от мотора, че е доста шумен, но в последствие се оказа,че един мъдрец ми расте накриво и притискал някакъв нерв. Извадиха мъдреца, но шумът си остана :dunno:

С времето се свиква :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Шум в ушите

Мнение от Borymeckata » 06 Юни 2018, 14:01

Вие ме зарибихте с тоя шум - като се затиши в стаята, сякаш и аз започвам да "чувам" някакво пищене. Що ми трябваше да се ослушвам... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Шум в ушите

Мнение от alx » 06 Юни 2018, 14:31

Викат му tinnitus. Имам го от години. Няма оправия. Свиквай.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Шум в ушите

Мнение от Витанов » 06 Юни 2018, 15:18

Понеже го имам/имах от 10на години върви само да ти замерят слуха дали улавяш всички честоти ( съмнявам се да имаш проблем но все пак) и за да се успокоиш и ти самия. Това нещо минава без да се усетиш като в началото е наистина стряскащо и дразнещо, но с времето го забравяш и си отшумява. :) Понякога доста рядко /веднъж годишно да кажем / зашумява камбаната :mhihi: но минава в рамките на деня. Ходих във военна в София и самия професор си ми каза " давам ти етия лекарства, но може и да няма резултат" изпих ги всите и някак беше по-добре, но имаше още. С времето мина и сега съм ОК“
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: Шум в ушите

Мнение от pe6kata_ » 06 Юни 2018, 21:36

Иди на Барокамера в София има. Поема се от здравна каса. Не се бави , че веднъж изпуснато положението отива на по зле.
Не питай откъде знам :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Шум в ушите

Мнение от Jordana » 07 Юни 2018, 6:26

https://www.youtube.com/watch?v=GsCTBeGrT8k
Вероятно става въпрос за шум от вътрешния АЗ .. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Шум в ушите

Мнение от Borymeckata » 07 Юни 2018, 7:29

Витанов написа: ..., но с времето го забравяш и си отшумява. :)

Шумът отшумява - готино... :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

The last M40 driver
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 8.06.2007
Местоположение: село София
Кара: e31-1 и е31+1

Re: Шум в ушите

Мнение от La4u » 08 Юни 2018, 13:57

При мен се появи след една нощ на големи болки в ухото преди около 18 години.
След 2-3 дни ходих по лекари, хапчета, инжекции какво ли не, при няколко лекаря.
Оттогава слуха във въпросното ухо постепенно доста е намалял, но пищенето понякога ме побърква.
Следи да не започне да намалява слуха, при мен е доста осезаемо намален :(
(<OO \ (||||)(||||) / OO>)

А главния въпрос е : докога в редиците на ЗАКОНА ще се допускат хора , които нямат никакъв умствен багаж,които са взели изпита за полицай,който се състои в забиването на 20см пирон в букова дъска само с глава?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Шум в ушите

Мнение от Borymeckata » 08 Юни 2018, 19:04

Установих нещо интересно - като си стегна мускулите на шията, пищенето се усилва и го "чувам" съвсем ясно... :conf: :conf:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Шум в ушите

Мнение от kiko » 08 Юни 2018, 19:38

И аз ги чувам от 2-3г :mhihi: . ходих в ИСУЛ при специалист и ми ми каза,че това е заради някакво образование в ухото което притиска нерв или нещо подобно и ако се хване в първите 1-2седмици има шанс да се оправи.Изпуснеш ли го няма сми,даде ми едни хапчета и като при повечето -пий ги там ако се оправиш ок ако ли не свиквай :mhihi: При мен обаче от време на време особено вечер като си легна и е тихо, паралелно с нискочестотния звук почвам да чувам и пулса си все едно, за 1-2 мин.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook