Шум в ушите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Шум в ушите

Мнение от Leon » 08 Юни 2018, 22:13

Отоневролог в ИСУЛ - чака се доста, но е светило, ако още работи. Иначе пищенето е от различни увреждания на нерва - възпаления, травми, антибиотици и т.н. Моят е доста силен и въпреки, че съм свикнал, пречи при при определена звукова среда, губят ми се някои високи честоти с последиците от това. Отиди на лекар, за да установи причината и да спреш евентуално влошаване.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Шум в ушите

Мнение от Borymeckata » 08 Юни 2018, 22:27

kiko написа:И аз ги чувам от 2-3г :mhihi: . ходих в ИСУЛ при специалист и ми ми каза,че това е заради някакво образование в ухото което притиска нерв или нещо подобно ...

Такива странични ефекти дава образованието? Май по-добре да си стоиш необразован...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Шум в ушите

Мнение от shark1986 » 27 Дек 2018, 3:54

И при мен се появи някакво бучене в дясното ухо само когато е тихо. Не знам от какво е :banghead: Някой да се е отървал от това нещо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Шум в ушите

Мнение от Jordana » 27 Дек 2018, 9:00

Селеногин ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 23.11.2010
Местоположение: Ел Марконе
Пол: Мъж
Кара: E46i

Re: Шум в ушите

Мнение от NIKMAN » 27 Дек 2018, 20:32

Селеногина е пунта мара, изпих 10 опаковки, нулев ефект. Пищенето си го има и няма спасение.
Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 318и M43TU B19
Мечтае да кара: БМВ 750

Re: Шум в ушите

Мнение от itan75 » 28 Дек 2018, 13:05

Leon написа:Отоневролог в ИСУЛ - чака се доста, но е светило, ако още работи. Иначе пищенето е от различни увреждания на нерва - възпаления, травми, антибиотици и т.н. Моят е доста силен и въпреки, че съм свикнал, пречи при при определена звукова среда, губят ми се някои високи честоти с последиците от това. Отиди на лекар, за да установи причината и да спреш евентуално влошаване.

Точно така от увреждане на нерв,травми и най-вече перфорация на тъпанчето.Минах и аз по тази трънлива пътека,като даже ми правиха и операции на двете уши.Оттогава шума доста намаля,но пак си го има.Лично при мен забелязвам след къпане се усилва-т.е сигурно попада вода в ухото.Доцента,който ми прави и двете операции изрично ми каза да си пазя много ушите от вода,ама пусто все някак влиза тази вода.Също забелязвам,че след баня,ако добре изчистя ушите с клечки за уши намалява шума,докато отново не се напълни ушния канал с ушна кал до някаква степен.Ако някой има спешна нужда мога да му дам телефона на доцента за контролен преглед.
Не спорете с идиоти! Те най-напред те завличат до нивото си, след което побеждават благодарение на опита си.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Шум в ушите

Мнение от klintan66 » 28 Дек 2018, 18:07

kiko написа:И аз ги чувам от 2-3г :mhihi: . ходих в ИСУЛ при специалист и ми ми каза,че това е заради някакво образование в ухото което притиска нерв или нещо подобно и ако се хване в първите 1-2седмици има шанс да се оправи.Изпуснеш ли го няма сми,даде ми едни хапчета и като при повечето -пий ги там ако се оправиш ок ако ли не свиквай :mhihi: При мен обаче от време на време особено вечер като си легна и е тихо, паралелно с нискочестотния звук почвам да чувам и пулса си все едно, за 1-2 мин.


Не е лошо да следиш по внимателно положението.
Ако чуваш шума заедно с пулса си знам, че не е съвссем безобидно.

С моето свистене около 7000 hz почти съм свикнал.
Правиха се опити с мен но полза почти никаква.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Шум в ушите

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Дек 2018, 9:32

Фризьорката на жена ми получила шум след една вечер в дискотека и от тогава бая години си и пищи. Аз се отървах от хиляди ватове музика в кола за 2 години и повече не искам да чуя бас. Даже стои оборудването. Рядко чувам леко пищене, но такова перманентно, просто иди на лекар и повече тишина, планина и т.н.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Шум в ушите

Мнение от magareto_yori » 29 Дек 2018, 10:38

За шум в ушите,последното нещо,което трябва да ползвате са медикаменти. Разберете,че тялото има способност да се самолекува,дори от неща, които лекарят ви казва,че не се лекуват. Дайте му възможност като му предоставите нужните неща. Пробвайте със спокойствие,спорт,храна богата на витамини и минерали. Нормализирайте съня си. Лягане в десет и половина,ставане в пет. Живейте така както дядо ви е живял и няма да имате шум в ушите. Знам,не е лесно,но аз лично го предпочитам пред лекуването на симптоми с медикаменти,които увреждат допълнително тялото. Ако знаете къде има добър чакръкчия,започнете от там ;) И на лекар само ако има нещо счупено :winky:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Шум в ушите

Мнение от c04 » 29 Дек 2018, 13:15

Top Gun Maverick написа:Фризьорката на жена ми получила шум след една вечер в дискотека и от тогава бая години си и пищи.

И при мен стана след дискотека :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Шум в ушите

Мнение от shark1986 » 30 Дек 2018, 10:00

При мен не е пищене или там както му викат "тинитус" при мен е като виене от ел. трансформатор.Само на дясното ухо едно такова глухо виене.Като съм вън нямам проблем ,но след като се прибера и се почва само когато е тихо.При лек звук изчезва или се появява на вълни виенето. Нито слушам силна музика нито съм пил скоро антибиотици. Да не е някакво възпаление :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Шум в ушите

Мнение от NGneer4eto » 31 Дек 2018, 1:43

Здравейте,
Да добавя, че и аз имам леко пищене в ушите, който го усещам предимно вечер, когато е тихо. Шумът е като след дискотека, ама по-слабичък. Забелязал съм обаче, че при по-напрегнати дни се увеличава. Не ме притеснява, защото когато споделих с баща ми, той ми каза, че неговите уши пищят от 35-40 години. А иначе чува по-добре от мен. Изводът ми е, че се дължи предимно на нервна почва. Както казва колегата по-горе в планината на релакс го няма. Също си имам една теория (просто теория), че може да е свързано с мощното облъчване със сигнали, което ни правят ежедневно - GSM, Wi-fi, радио вълни. Всичко това са лъчения и никой не казва как те влияят на мозъка и нервната система. Между другото преди месец си сменях рутера и се поинтересувах за разликата м/у 2,4 и 5 GHz. Попаднах на интересни статии за Wi-fi вълните и работата хич не е за пренебрегване - ако не ви трябва нет през нощта, спирайте го! Особено ако имате деца. Но това е друга тема, която може и да няма връзка с шума.

shark1986 написа:При мен не е пищене или там както му викат "тинитус" при мен е като виене от ел. трансформатор.Само на дясното ухо едно такова глухо виене.Като съм вън нямам проблем ,но след като се прибера и се почва само когато е тихо.При лек звук изчезва или се появява на вълни виенето. Нито слушам силна музика нито съм пил скоро антибиотици. Да не е някакво възпаление :dunno:

Имам го и аз това от време на време. Получава се съвсем случайно на едното ухо и трае около 10-20 секунди. Преди около 2 години се появи за първи път, но се случваше много рядко. Преди година започна да се повтаря всеки ден. Даже единия път ми заглъхна ухото за около 2 часа и беше отвратително- чувах само басѝ. И отидох при личната. Изписа ми едно пръскало с маслиново масло за изчистване на ушната кал. Използвах го около седмица и около 9-10 месеца нямах проблеми. Преди месец пак се появи пак два-три пъти. Забелязах, че се появи след няколко дълги пътувания, в които използвах слушалки за телефона. Като цяло остава дълго неприятното усещане в ухото като ги махнеш. И всички лекари повтарят едно и също: Не си бъркай с клечки за уши в ухото! Те само бутат навътре калта, въпреки, че някаква част излиза. Въпреки предупрежденията си използвам клечици за уши, просто защото са по-удобни от пръскалото. Но знам, че може да очаквам проблеми. Не четох много внимателно мненията, но никой колега не споменава да са му правили промивка на ушите. И между другото никога не съм имал ушна инфекция. За всеки случай, колега, отиди на лекар! Болести всякакви и не се знае при кого как ще му сигнализира организма.

Относно туптенето съм имал няколко пъти и от него. Първият път беше преди поне 10 години. Бях играл до късно някакъв от Need for speed-овете и като си легнах започнах да си чувам пулса в ухото. ДОста се шашнах, но бях млад и си казах, че всичко е наред и заспах, оттогава не се е повтаряло същото. На скоро имах няколко случаи с туптене, но не свързано с пулса. Не съм забелязал зависимост и го отдавам на нервно напрежение. А, имах и наскоро вадене на мъдреци,с което също го свързвам с това. За капак на всичко на съседите климатика от два месеца бръмчи и като си легна баш във възглавницата го чувам най-силно. И вече всеки шум в ушите го отдавам на климатика и не се притеснявам. :D

И хора, ако лекар ви каже: "ще ти изпиша тези хапчета, ама може и да не ти мине от тях" - това буквално означава: "Не е престижно да те пусна без да ти изпиша нещо и тъй като си имам определени спонсори, трябва да вземаш ето това, въпреки, че няма да има никакъв ефект за заболяването ти."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Шум в ушите

Мнение от Jordana » 31 Дек 2018, 13:17

Това пробвахте ли ? :roll:
уши.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Шум в ушите

Мнение от Jordana » 16 Яну 2019, 23:49

Полезни изкопаеми в ушите .
https://www.youtube.com/watch?v=za4YSC_02bc
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook