Дефектни гаранционни гуми?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: Дефектни гаранционни гуми?

Мнение от baholino » 04 Юни 2018, 22:24

Сигурен си в това или предполагаш?
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Дефектни гаранционни гуми?

Мнение от nikola59 » 05 Юни 2018, 0:55

baholino написа:Сигурен си в това или предполагаш?

Прав е колегата - фирмите ги "отсвирват" КЗП. Споровете им се решават от съда. КЗП замо за физически лица, но и там е ......

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Дефектни гаранционни гуми?

Мнение от pinko_23 » 05 Юни 2018, 6:27

stony1 написа:
pinko_23 написа:колега пари няма да ти върнат и да ги съдиш ще загубиш, приеми предложението да ти дадат други гуми с доплащане и повече никога не си купувай китайчета, или ако можеш ги продай

Извинявай колега, но не е точно така. Как точно разбра, че ще загуби ако ги съди и защо да приема предложените, което е в полза на търговеца при условия, че законът е красноречив?
Стига с това малодушие, бориш се до последно и си отстояваш правата!


Колега само да ти кажа, че законът има тълкования базирани на съдебна практика. Фирмата му предлага замяна което е вид компенсация и законът пак е спазен. Не се заяждам или нещо от сорта всеки има право да се бори за прават си но но само имай на предвид, че цялата тази борба ще отнеме повече време и усилия от колкото да си доплати още 200-300 лв и да си вземе хубави гуми. На първа инстанция ще загуби делото там е безплатно, обаче на втора инстанция плаща % от размера на сумата а и може и да не бъде уважен искът в съда което е 90% да се случи и всичко свършва. Не ме питай от къде ги знам тези неща. Но колегата си е в правото да пробва. Прав си не трябва да падаш и да свеждаш глава но за 200 лв не бих се занимавал толкова много като знам че няма смисъл, пък и все пак става въпрос за едни гуми.
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Дефектни гаранционни гуми?

Мнение от Jordana » 05 Юни 2018, 7:27

По смисъла на закона за защита на потребителя , потребител е всяко физическо лице което е закупило стока или ползва услуга за целите на бита и домакинството . В тази категория не попадат юридическите лица закупили стоки или услуги . Всяко използване за професиовални нужди или търговски цели е различно от целите на домакинството и бита дори да е закупена на физическо лице стоката . Освен това не е ясно дори в случая с тези гуми дали това не са резервни части за автомобил , тоест възможно е да имат гаранция при различни условия от другите стоки и услуги . Това е според мен ситуацията , ако някой знае нещо друго да пише какво е чул . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Дефектни гаранционни гуми?

Мнение от nikola59 » 05 Юни 2018, 11:14

Поддържам мнението на @pinko_23, колегата да си доплати и да си вземе качествени гуми. Важното е, че е стигнал до извода никога да не купува "китайци" :mhihi: След като са му уважили рекламацията и му предлагат замяна и ако се стигне до КЗП само ще му останат разправиите,ядовете и похабените нерви. В закона е упоменато по спомен, че навремето имах разправии за един тел. та стигах до КЗП - замяна или връщане на пари. Те са му предложили замяна и в случая ако се стигне до КЗП формално ще са прави, но колегата едвали ще иска да му ги заменят с други китайци, така че опцията замяна с доплащане за друга марка е напълно приемлива и изход от ситуацията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 22.02.2007
Местоположение: Drujba City
Пол: Мъж
Кара: E36 318IA Cabrio

Re: Дефектни гаранционни гуми?

Мнение от paco_sf » 16 Юни 2018, 14:22

Отидох до гуми центъра и попитах дали могат да ми върнат парите и ми отговориха, че трябва да пуснат запитване до шефа им. В крайна сметка ми беше писнало да се занимавам и доплатих за 16ки 225 55.
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mr_petroff

Последни теми
Facebook