Анкета: Колко автомобила притежавате?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Колко автомобила притежавате?

0
6
3%
1
69
35%
2
69
35%
3
29
15%
>4
25
13%
 
Общо гласове : 198
старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от K_Ilkov » 05 Юни 2018, 20:32

speedhokk написа:но малко съобразяване няма да е излишно.

Съобразяването става само с цената да притежаваш кола и контрол на таралясниците без преглед и ГО пред блоковете

Другото е ала бала - кво значи да се съобразявам, каква е квотата за коли, аз искам да имам всички коли на света и единствено финансите ме спират...

Паркинга пред блока не е собственост на блока още повече, нищо че масово така си мислят хората :dunno:
Аз от друг блок ако се паркирам и наруша крехкия баланс на паркиране, кво? Ще ме линчуват или ще ми счупят нещо по колата. По тая логика трябва само коли с регистрация от съответния град да се паркират
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от vicho » 05 Юни 2018, 20:51

това се опитай да го обясниш на "кореняци" включително членове и членки на форума

буахахахахахахахха :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от немо » 05 Юни 2018, 22:13

K_Ilkov написа:
speedhokk написа:но малко съобразяване няма да е излишно.

Съобразяването става само с цената да притежаваш кола и контрол на таралясниците без преглед и ГО пред блоковете

Не става на една и съща улична/паркинг структура с ограничен капацитет,на мястото на 2 двуфамилни къщи да изплющиш 2 жилищни блока с 30-40 апартамента,без подземни гаражи!!!!!
Ма на кого му пука,на главния архитект ли,на кмета ли,на инвеститора ли,на строителя ли...?
Илков,тоя Голф (снимах го от балкона) стои от не знам колко години не без ГО и преглед,ами без гуми и табели....водя се в Центъра....за какво говориш.... :dunno: :lol:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от In_Memoriam » 05 Юни 2018, 23:01

немо написа:
K_Ilkov написа:
speedhokk написа:но малко съобразяване няма да е излишно.

Съобразяването става само с цената да притежаваш кола и контрол на таралясниците без преглед и ГО пред блоковете

Не става на една и съща улична/паркинг структура с ограничен капацитет,на мястото на 2 двуфамилни къщи да изплющиш 2 жилищни блока с 30-40 апартамента,без подземни гаражи!!!!!
Ма на кого му пука,на главния архитект ли,на кмета ли,на инвеститора ли,на строителя ли...?
Илков,тоя Голф (снимах го от балкона) стои от не знам колко години не без ГО и преглед,ами без гуми и табели....водя се в Центъра....за какво говориш.... :dunno: :lol:


https://www.facebook.com/groups/177511556083223/

Тествано и работи. Колкото повече хора пускат доклади, толкова повече места за паркиране. Но само с писане по форумите не става.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 28.09.2007
Кара: E31 850,840 x5 4.8 is mini cooper s

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от cucibg » 06 Юни 2018, 3:08

имам 6 и половина наредил съм ги по паркинга и си ходя пеша:))

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от K_Ilkov » 06 Юни 2018, 20:15

немо написа:
K_Ilkov написа:
speedhokk написа:но малко съобразяване няма да е излишно.

Съобразяването става само с цената да притежаваш кола и контрол на таралясниците без преглед и ГО пред блоковете

Не става на една и съща улична/паркинг структура с ограничен капацитет,на мястото на 2 двуфамилни къщи да изплющиш 2 жилищни блока с 30-40 апартамента,без подземни гаражи!!!!!
Ма на кого му пука,на главния архитект ли,на кмета ли,на инвеститора ли,на строителя ли...?
Илков,тоя Голф (снимах го от балкона) стои от не знам колко години не без ГО и преглед,ами без гуми и табели....водя се в Центъра....за какво говориш.... :dunno: :lol:

Не ме разбра ми се струва.

Евтино е да имаш таралясник, а е безнаказано да имаш неизряден таралясник.

Ако са по-скъпи ГО и ГТП и когато изтекат, а скрапа седи от 1г на улицата и ти зашият една сочна глоба нещата ще си дойдат по местата за 2-3г без никаква драма.

А тва с гаражите и презасрояването е втора тема, ама някой хора правят много пари за сметка на усирането на градовете.

Причината поради, която няма да стане нищо е че БГ институциите функционират заради себе си, а не за да решават проблеми.

И те така ше си чакаме да се съобразяваме :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от TheDriver » 07 Юни 2018, 9:44

немо написа:Илков,тоя Голф (снимах го от балкона) стои от не знам колко години не без ГО и преглед,ами без гуми и табели....водя се в Центъра....за какво говориш.... :dunno: :lol:


И друг път съм го споменавал тук, явно е до районна община и сигнали от гражданите. Вече имат електронна платформа така че става много по-лесно.

При нас за втора поредна година правят акция и разчистват гробниците. Работят по две направления - едното е на база технически преглед и ГО(мисля че гледаха дали последните валидни са по-стари от 2 години), а другото е съхранение на коли върху общински терен(като си бракуваш колата декларираш, че ще я съхраняваш в частен двор)

Снимката е от миналата седмица. Минаха хората и ги разлепиха на всички гробници отговарящи на горните изисквания. Ако действат като миналата година след няколко месеца ще ги изчистят(изобщо не се занимават с глоби). Единственият проблем са няколко буса които са складове за стока, та не виждам как ще ги преместят с паяк.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от vicho » 07 Юни 2018, 10:01

няколко месеца... не бързай... има време...

до 100-150 години ще се очисти от гробници по улиците

виждал съм, но няма :ok: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от TheDriver » 07 Юни 2018, 10:10

Вичо и аз така реагирах миналата година като видях бележките, обаче наистина ги махнаха като изтече съответния срок.

Миналата година бележките бяха други и няколко тариката дръпнаха кочините на друго място за месец два и после пак ги върнаха :kuku:

Явно тоя дето ги гласи с бележките също го е забелязал и са ги "ъпгрейднали" :mhihi:

По мои груби сметки миналогодишната акция имаше около 60% успех на паркингите около мен. Очевидно имаше измъкнали се, но за мен и това е успех, най-малкото виждам системно следене.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от speedhokk » 04 Сеп 2018, 20:11

Наистина не разбирам логиката в това да заебеш някакъв автомобил пред блока си и да стои там с години. Вдигам тази тема, тъй като наскоро явно минаха от общината и разлепиха такива бележки на няколко коли около блока, в който живея. Става въпрос за София. Това, което ме учуди е, че едната сутрин излизайки за работа ги видях тези лепенки, на другия ден всички бяха свалени. Казано иначе, на 5 автомобила бяха залепили, на следващия ден на 4 от тях вече някой им беше махнал лепенките, а на 5ия автомобил си стоеше, но пък него явно собственика го разкара ден по-късно.
Та въпросните собственици явно са живи и здрави, живеят в околните блокове и съвсем съзнателно са си зарязали колите ей така с години.
Едната кола стои тук от 2010 година. Тогава по съвсем друг повод бях в този квартал, но съм я запомнил. Сега 8 години по-късно живея тук под наем и колата още си стои. Въобще, каква е идеята толкова години да зарежеш една кола, вместо да я продадеш или пък да я върнеш на вторични, поне някой лев да си прибереш.
Сега всичките тия бастуни или ще им вдигнат колите и нищо няма да получат или трябва да им плащат граждански и прегледи, че да идат да ги върнат за вторични. Това ако въобще са в движение, което мен лично ме съмнява.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от b2 » 04 Сеп 2018, 20:27

speedhokk написа:Наистина не разбирам логиката в това да заебеш някакъв автомобил пред блока си и да стои там с години. Вдигам тази тема, тъй като наскоро явно минаха от общината и разлепиха такива бележки на няколко коли около блока, в който живея. Става въпрос за София. Това, което ме учуди е, че едната сутрин излизайки за работа ги видях тези лепенки, на другия ден всички бяха свалени. Казано иначе, на 5 автомобила бяха залепили, на следващия ден на 4 от тях вече някой им беше махнал лепенките, а на 5ия автомобил си стоеше, но пък него явно собственика го разкара ден по-късно.
Та въпросните собственици явно са живи и здрави, живеят в околните блокове и съвсем съзнателно са си зарязали колите ей така с години.
Едната кола стои тук от 2010 година. Тогава по съвсем друг повод бях в този квартал, но съм я запомнил. Сега 8 години по-късно живея тук под наем и колата още си стои. Въобще, каква е идеята толкова години да зарежеш една кола, вместо да я продадеш или пък да я върнеш на вторични, поне някой лев да си прибереш.
Сега всичките тия бастуни или ще им вдигнат колите и нищо няма да получат или трябва да им плащат граждански и прегледи, че да идат да ги върнат за вторични. Това ако въобще са в движение, което мен лично ме съмнява.


1. Ползват ги за второ мазе/склад
2. Има страшно много мизерници, които страдат от писихично расзтройство тип клошарство - нищо не трябва да се хвърля - все ще потрябва.
3. Продават го на части, но бавничко, междудругото
4. Не им се занимава - това е най-малката част



Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от DigitalExile » 05 Сеп 2018, 11:05

Много просто, много от колите имат проблем с документите, когато колата се води на 6+ човека от който 3ма са в чужбина и не възнамеряват да се връщат в България ти как ще я махнеш тая кола? Дори да я върнеш на скрап проблема си остава, най добрия ти вариант е да я вдигне общината поне няма да мислиш какво да правиш с номерата.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от randity » 06 Сеп 2018, 15:26

Да видим дали ще има резултат. Автомобила със скъсаната бележка е едно Ауди без брони, счупено челно стъкло, спандали гуми и т.н., а вътре в него - складИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от vicho » 06 Сеп 2018, 17:05

DigitalExile написа:Много просто, много от колите имат проблем с документите, когато колата се води на 6+ човека от който 3ма са в чужбина и не възнамеряват да се връщат в България ти как ще я махнеш тая кола?


в 1% от случаите - може би, останалото са идиоти :wave:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от steeN » 06 Сеп 2018, 17:53

Аз не знам защо ги махат тези стикери. Това не променя крайния срок за тях?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook