Анкета: Колко автомобила притежавате?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Колко автомобила притежавате?

0
6
3%
1
69
35%
2
69
35%
3
29
15%
>4
25
13%
 
Общо гласове : 198
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от stony1 » 04 Юни 2018, 10:13

С две ръце подкрепям Nickelback. Аз лично със старото Е36 доста си патих от съседи и разни фюфлеци по паркингите. Според мен въпросът не стои "Колко ти е стара колата", а по-скоро каква е културата на шофьорите в БГ.
Докато колите са ми прибрани в гараж съм спокоен, но тръгна ли за някъде и наложи ли се да сприрам на паркигк предпочитам да съм с най-неугледната и очукана кола, която имам, пък нека да си приказват, че е варел, кош, боклук и каквото там се сетите.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от Хаос » 04 Юни 2018, 10:49

За какви кошници става въпрос, когато дискове с ръб и накладки се продават, че и намират купувачи...

Изображение
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от kiko » 04 Юни 2018, 10:53

Не ставайте роби на колите пичове един живот се живее ;) Като ми я чукнат/жулнат имам каско боли ме хоя,Да карам няква уникална класика да се кахъря ся къде ще спра или от къде ще мина и тн.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от DigitalExile » 04 Юни 2018, 10:56

То хубаво има каско, ама като я чукнат/жулнат, дори да ми върнат парите / оправят колата от щетата, разправията и вложеното време в това да ходя да се разправям със застрахователи, да оставям колата на ремонт, да се разправям със сервизи, кой ще ми ги върне? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от kiko » 04 Юни 2018, 12:05

Е ти какво предлагаш?това са дребни неща които не трябва да ни натоварват с и без това не лекия живот.Огледа със завеждането на щетата ти е не повече от 40мин. после имаш едно оставяне в доверен сервиз и макс една седмица ще си без колата...не виждам никаква драма.Колкото по рано спрете да се товарите с такива незначителни неща толкова повече ще имате време за себе си,за най близките ти...това са важните неща в живота а не няква купчина ламарини.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от Dextuar » 04 Юни 2018, 12:16

kiko написа:Е ти какво предлагаш?това са дребни неща които не трябва да ни натоварват с и без това не лекия живот.Огледа със завеждането на щетата ти е не повече от 40мин. после имаш едно оставяне в доверен сервиз и макс една седмица ще си без колата...не виждам никаква драма.Колкото по рано спрете да се товарите с такива незначителни неща толкова повече ще имате време за себе си,за най близките ти...това са важните неща в живота а не няква купчина ламарини.

Абе така е, ама последният път висях към 3 часа в Армеец, за да си взема възлагателното, така че тия 40 минути са силно пожелателни...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от kiko » 04 Юни 2018, 14:31

Не знам в дзи поне имам 7-8 огледа, повече от 40мин не съм чакал.В армеец защо не ги пита защо си дремал толкова?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от Dextuar » 04 Юни 2018, 14:51

Защото виждам, че има много хора, които чакат пред мен, докато подам документите, докато дойде моя ред да снимат щетата, докато я разгледа експерт, не го виждам как може да стане за 40мин освен ако не си им единствения клиент към момента


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от stony1 » 04 Юни 2018, 15:40

kiko написа:Е ти какво предлагаш?това са дребни неща които не трябва да ни натоварват с и без това не лекия живот.Огледа със завеждането на щетата ти е не повече от 40мин. после имаш едно оставяне в доверен сервиз и макс една седмица ще си без колата...не виждам никаква драма.Колкото по рано спрете да се товарите с такива незначителни неща толкова повече ще имате време за себе си,за най близките ти...това са важните неща в живота а не няква купчина ламарини.

Тук си малко в грешка.
Колкото по-малко се занимавам с висенето по опашки, огледи и разни такива, колкото по-малко колата ми виси в сервизи, защото видиш ли ти има каско, а някой съгражданини ми е оставил в налседство калник с вдлъбнатина или си е тръгнал с част от боята ми, та те толкова повече ще имам време за семейството си. Не мога да разбера как така все в БГ на хората им е през оная работа?! Не че и в белите държави не се случват такива работи, но на фона на родната действителност са нищожно малък брой. Като стана въпрос за мен и за близките ми се сещам колко обичаме да пътуваме с колата и как може заради един "шофьор" да си стоим в нас и да чакаме да ни се обадят от сервиза, че колата е готова. Та пак се връщам към началото - не говоря за купчината ламарини, тя наистина не е важна, говоря за изгубеното време и пропуснатите възможности, които никога няма да имам шанса да наваксам!!!
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от alx » 04 Юни 2018, 15:55

Хаос написа:За какви кошници става въпрос, когато дискове с ръб и накладки се продават, че и намират купувачи...

Изображение


какво им е на дисковете с ръб? повечето немци фабрично излизат с ръб по 0.5-1мм...

а за щетите - аз съм съгласен. едно че никога няма да ти оправят колата да е същата, две че загубеното време винаги е по-голямата тесла поне за мене...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от Мордехай » 04 Юни 2018, 17:37

alx написа: за щетите - аз съм съгласен. едно че никога няма да ти оправят колата да е същата, две че загубеното време винаги е по-голямата тесла поне за мене...

Абсолютно вярно! Веднага след лек удар колата ми отиде в доверен сервиз. Стоя там почти месец преди да я започнат, защото се уточняваха как да я правят. Колата е бмв, купено преди десет години, когато беше само на две години. Десет години ѝ се плаща каско без всякакви щети, тази единствена щета сега е по вина на другия шофьор, участвал в катастрофата, доказано с протокол от кат. Предложенията бяха за алтернативни части или части втора употреба. Аз не се съгласих и предложих или да я бракуваме (счупен фар, решетка, броня, преден капак, двата еърбега и двете стъкла на вратите от налягането на избухналите еърбегове) или да си доплатя за оригинални части. Стойноста на колата е реално 5-6 000 лв, застраховката ѝ е за 11000 лв. Не съм правил шмекерии със стойноста, просто от първоначалното обезценяване досега така са си я нагласили застрахователите. Решиха да я правят с оригинални части. Доплатих 2500 лв към сервиза, който фактурира над 10000 лв на застрахователя. След това доплатих за доуправяне на разни недоуправени неща от сервиза в други сервизи за около 500 лв. Все още не съм оправил някакво подрънкване във дясната врата и ненапаснатите лайстни на предния капак. Изключителна загуба на време в ходене до сервиза, до застрахователите и до другите места. И то по няколко пъти. И то без да съм виновен.
Хубаво би било да можеше да съдиш виновния шофьор за нематериални щети като неудобство, загуба на време, нерви и подобни.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от Bogat-Beden » 04 Юни 2018, 20:00

Имам 1 ,пенсионирана :(
Най-много съм имал 2, които се застъпват просто във времето..
Бих си купил 2 ,само ако имам прекалено много излишни пари.
Принципът би бил следния- зимен паркетник 4х4 и за лЕтото купе/кабрио или могъщ седан само на задно.
Толкос :dunno:


П.С. Мисля и аз като кико- за колата ми дреме доколкото да е технически изправна и ако може да е по-нова просто заради сигурността.
Другото ми е преко к.рац :lol:
Последна промяна Bogat-Beden на 04 Юни 2018, 20:03, променена общо 1 път
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от DLVasilev » 05 Юни 2018, 11:15

Vra4anin написа:
dextuar написа:Защото виждам, че има много хора, които чакат пред мен...



Ма кво ти пука, пререждай се. Казваш "аз съм с бмв, евете се". Ако почнат да ти подрипат дедов ги заплашваш, че бум-бум ще ги банне всичките или че ще им пратиш хора от "дружба" и нещата се оправят. Иначе какъв е смисъла да караш бмв ако не ползваш жокерите от него :dunno:

Хора се пращат само от Обеля :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.02.2018
Пол: Мъж

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от k0lev » 05 Юни 2018, 11:43

От скоро съм с 2 - е60 понеже пътувам често извънградско (почти всяка седмица пътувам София-Варна и обратно :driving: ) и за евридейка/когато не се засичаме с жената да ходим на работа а3 8л газ/бенз (30лв на месец за градско каране :mhihi: )

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Анкета: Колко автомобила притежавате?

Мнение от speedhokk » 05 Юни 2018, 13:39

На паркинга пред блока на родителите ми, 4 семейства в които шофьорите са общо 6, имат паркирани 13 коли. Имаме и 2 изоставени. Паркинга събира 35-40 коли, 40 ако са паркирани стегнато, а това е доста рядко. В блока има 120 апартамента. Това прави горе долу, че 3% от живущите заемат 40% от паркоместата. Не знам за вас, но според мен това не е ок. Ясно е, че няма закон който да регулира тези неща и всеки е свободен да прави каквото си иска, но малко съобразяване няма да е излишно.

Ами ако утре още 50 апартамента решат, че искат да имат по 2-3 коли, на главите си ли ще ги паркират?
Опции за гаражи и платени паркинги няма. Паркинги преди имаше, но в малък град не съществуват дълго. Ако не намериш място спираш или на главната улица или на тротоара, като и на двете места си е забранено.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook