Неволи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Неволи

Мнение от SK » 31 Май 2018, 10:20

Породено от скорошните събития с изчезването на Боян Петров, както беше коментирано в темата за него и множеството материали в интернет, стана ясно че е бил човек с несломим дух и след всяко препятствие се е изправял на крака и е продължавал напред. Предполагам, че е от напредването на възрастта но забелязвам че напоследък младите за разлика от по възрастното население, трудно преживяват каквито и да са несполуки в живота, било то в здравословен аспект, лични успехи, любов, работа и просто се пускат по течението само съжалявайки и оплаквайки се, чакайки нещата да се оправят от само себе си. Здрави прави мъже, пиейки бира пред блока, коментират и дават оценки със заключение „никога няма да се оправим“ но не правят нищо друго освен да се оплакват и да чакат... Идеята на темата е ако искате да споделите, кои са били най-трудните ви моменти до сега и как сте се измъкнали от тях. Проявили ли сте воля и упоритост или сте имали късмет. Без значение дали става дума за здраве, пари, любов :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Неволи

Мнение от firstduo93 » 31 Май 2018, 17:18

Е то за всяко едно поколение ,предишното поколение не струва . Това е нещо като традиция , дори тука някакъв беше пуснал тема къде беше писал че синът му не иска да чете книги,ми да не е длъжен да иска . За другото си прав ,ама донякъде , тъй като тази държава не само че няма да се оправи но ще стане доста по-зле . 3 милиона пенсионери , нарастващо циганско население и куп други лайна от които няма да успеем да се отървем. Но дори и да се отървем няма да сме дъжва със силна икономика никога , тук си залагам х** .

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Неволи

Мнение от c04 » 31 Май 2018, 18:15

С всяко ново поколение хората стават все по-тъпи, мързеливи,кекави, недосетливи и като цяло нещата са на зле.Разчитат на техниката, завистливи, гледат не да научат нещо, ами тати да купи Айфон Х и те така...пропадък :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Неволи

Мнение от Binev_OuT » 31 Май 2018, 19:03

Системата прави хората.Ами предното поколение що допусна на Виденов , Костов , Царя и още една камара боклуци да обере бъдещето на сегашното поколение бе?
Що предното поколение 20 години игра карти в заводите и пи ракия по университетите бе... а?
Нали тогава всички са биле в казарма , нали са знаели как да гърмят , как да дерат прасета и как да бият камъни в полето!
Що не са свършили най-важното!?
Хората са такива каквито иска системата!Айфон Х иска всеки който има тв и интернет!Някой имали смелостта да изхвърли рутера и телевизора от у тях?Май не?
Някой има ли смелостта да спре младия боклук да гледа филми , да се интересува от електроника ..... ами той ще стане ебати аутсайдера.Като некоя маймуна ще е в обществото.
Младия човек днес няма какво да прави - буквално!
Работа на предното поколение е да му намери работа и занимания, които да го отдалечат от айфона и гадните филми.
Има ли всеки ресурса да купи на малкия пикльо гараж с канал и изгнило Е30?Да има пикльото да се учи на заварки , да сменя сегменти , да стържи цилиндри , все мъжки работи.С правилното хоби ,нашия ще гледа само дискавъри и ще се интересува само от инструменти,сплави термо-обработка на метали , гуми и джанти ... супер нали?Ама като няма кой да го насочи , пуска БТВ , почва да реве за ферхундето , да си бръсне гъза щото гледа много Дикаприо и да си мисли че да си черен гей(педал) е нещо повече от нормален хетеро бял мъж!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Неволи

Мнение от DLVasilev » 31 Май 2018, 19:34

firstduo93 написа:Е то за всяко едно поколение ,предишното поколение не струва . Това е нещо като традиция , дори тука някакъв беше пуснал тема къде беше писал че синът му не иска да чете книги,ми да не е длъжен да иска . За другото си прав ,ама донякъде , тъй като тази държава не само че няма да се оправи но ще стане доста по-зле . 3 милиона пенсионери , нарастващо циганско население и куп други лайна от които няма да успеем да се отървем. Но дори и да се отървем няма да сме дъжва със силна икономика никога , тук си залагам х** .

Този "някакъв" е небезизвестния Боримечката, който впрочем има изключително интересни теми и постове наред с Врачанина и вместо да се занимаваш с паранормална активност, да ставаш жиголо, да пикъпваш и какво ли не още вземи та научи нещо поне от тях двамата и покажи малко уважение към тях. Ако не друго са по-големи от теб. После да не се оплакваш как за по-големите предното поколение не ставало. Ми не става. Те младите като са нагли и безочливи и невъзпитани няма как и да очакват друго(говоря като цяло, не за теб)
Проблема не е само в нас и поколението ни. В световен мащаб всичко затъпява умопомрачително и всеки чака всичко наготово. В същото време всеки мрънка и никой не прави нищо. Всеки го е страх. И аз мрънкам, но се боря всеки ден с всякакви и всички ме мразят, защото винаги казвам и правя това, което мисля, а не това което хората искат да чуят и да видят. И затова, че съм такъв си бера и последствията като дребните номера с ключа по боята на колата, храченето по вратата и т.н., но такъв съм и това е. На който не му харесва да ми плюне на вратата или да ми пръдне на кора :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Неволи

Мнение от DLVasilev » 31 Май 2018, 19:46

Binev_OuT написа:....Някой имали смелостта да изхвърли рутера и телевизора от у тях?Май не?..
Има ли всеки ресурса да купи на малкия пикльо гараж с канал и изгнило Е30?Да има пикльото да се учи на заварки , да сменя сегменти , да стържи цилиндри , все мъжки работи.С правилното хоби ,нашия ще гледа само дискавъри и ще се интересува само от инструменти,сплави термо-обработка на метали , гуми и джанти ... супер нали?Ама като няма кой да го насочи , пуска БТВ , почва да реве за ферхундето , да си бръсне гъза щото гледа много Дикаприо и да си мисли че да си черен гей(педал) е нещо повече от нормален хетеро бял мъж!

Телевизора е от старите и сам на мога да го нося щото е огромен и не минава и през прозореца иначе да съм го и снимал даже как се размазва от 6-тия етаж :mhihi:
Иначе не съм го изхвърлил точно защото синковеца(на 12) гледа дискавъри и ми помага с с всичко дето се ремонтира от коли до ремонти у нас даже не го и мързи като му кажа нещо да прави по колата и ме чака долу преди мене :clap:
Ако го хвана да си бръсне задника ще последва лечение с луканка по народна рецепта :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Неволи

Мнение от mfandakov » 31 Май 2018, 20:12

На шепата хора "въртящи" света им трябват потребители и работници,не им трябват бунтари.
И си ги създават...!!!!!
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Неволи

Мнение от Витанов » 31 Май 2018, 20:23

DLVasilev написа:
firstduo93 написа:Е то за всяко едно поколение ,предишното поколение не струва . Това е нещо като традиция , дори тука някакъв беше пуснал тема къде беше писал че синът му не иска да чете книги,ми да не е длъжен да иска . За другото си прав ,ама донякъде , тъй като тази държава не само че няма да се оправи но ще стане доста по-зле . 3 милиона пенсионери , нарастващо циганско население и куп други лайна от които няма да успеем да се отървем. Но дори и да се отървем няма да сме дъжва със силна икономика никога , тук си залагам х** .

Този "някакъв" е небезизвестния Боримечката, който впрочем има изключително интересни теми и постове наред с Врачанина и вместо да се занимаваш с паранормална активност, да ставаш жиголо, да пикъпваш и какво ли не още вземи та научи нещо поне от тях двамата и покажи малко уважение към тях. Ако не друго са по-големи от теб. После да не се оплакваш как за по-големите предното поколение не ставало. Ми не става. Те младите като са нагли и безочливи и невъзпитани няма как и да очакват друго(говоря като цяло, не за теб)
Проблема не е само в нас и поколението ни. В световен мащаб всичко затъпява умопомрачително и всеки чака всичко наготово. В същото време всеки мрънка и никой не прави нищо. Всеки го е страх. И аз мрънкам, но се боря всеки ден с всякакви и всички ме мразят, защото винаги казвам и правя това, което мисля, а не това което хората искат да чуят и да видят. И затова, че съм такъв си бера и последствията като дребните номера с ключа по боята на колата, храченето по вратата и т.н., но такъв съм и това е. На който не му харесва да ми плюне на вратата или да ми пръдне на кора :mhihi:


Хехе, затуй ли все ми е нахрачена колата. :mhihi: Ключове няма все още, но какво ли не съм виждал по нея. :lol:
Не си сам! :ok:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Неволи

Мнение от DLVasilev » 31 Май 2018, 23:59

Витанов написа:
DLVasilev написа:
firstduo93 написа:Е то за всяко едно поколение ,предишното поколение не струва . Това е нещо като традиция , дори тука някакъв беше пуснал тема къде беше писал че синът му не иска да чете книги,ми да не е длъжен да иска . За другото си прав ,ама донякъде , тъй като тази държава не само че няма да се оправи но ще стане доста по-зле . 3 милиона пенсионери , нарастващо циганско население и куп други лайна от които няма да успеем да се отървем. Но дори и да се отървем няма да сме дъжва със силна икономика никога , тук си залагам х** .

Този "някакъв" е небезизвестния Боримечката, който впрочем има изключително интересни теми и постове наред с Врачанина и вместо да се занимаваш с паранормална активност, да ставаш жиголо, да пикъпваш и какво ли не още вземи та научи нещо поне от тях двамата и покажи малко уважение към тях. Ако не друго са по-големи от теб. После да не се оплакваш как за по-големите предното поколение не ставало. Ми не става. Те младите като са нагли и безочливи и невъзпитани няма как и да очакват друго(говоря като цяло, не за теб)
Проблема не е само в нас и поколението ни. В световен мащаб всичко затъпява умопомрачително и всеки чака всичко наготово. В същото време всеки мрънка и никой не прави нищо. Всеки го е страх. И аз мрънкам, но се боря всеки ден с всякакви и всички ме мразят, защото винаги казвам и правя това, което мисля, а не това което хората искат да чуят и да видят. И затова, че съм такъв си бера и последствията като дребните номера с ключа по боята на колата, храченето по вратата и т.н., но такъв съм и това е. На който не му харесва да ми плюне на вратата или да ми пръдне на кора :mhihi:


Хехе, затуй ли все ми е нахрачена колата. :mhihi: Ключове няма все още, но какво ли не съм виждал по нея. :lol:
Не си сам! :ok:

Е оня ден на Е34-ката на предния капак еддни огромни мъде нарисувани. Художника цъфти от радост и спи спокойно, ама не осъзнава, че по тоя начин няма да ми намали пенсията и само си губи времето с глупости :mhihi:
А тая кола ми е например ми хрумва, че имам нужда от 3 кубика пръст, паля и я пълня до козирката. С нея и за дърва си ходя абе работен кон. Платено всичко и технически изправна, но на външен вид е бум леле леле :mhihi:
Много са озлобени всички. Губят времето си за простотии, а не за нещо градивно.
Ми когато карах пасата- на надлез надежда гасне без нафта. Аз имам 150 лв в мен приготвени да го напълня догоре и само се молех да стигне до ОМВ-то. Да ама не. От баухаус до омв-то го бутам в дясна лента, колите минават покрай мен снимат ме, други се смеят и накрая жалкото е, че един циганин си заряза каруцата и коня в локалното и ми помогна за последните 100-на метра. Почерпих го, човешко е. Ама иначе на бугарина сеир му се гледа, обаче като му се случи на него и проклина съдбата
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Неволи

Мнение от Borymeckata » 01 Юни 2018, 12:08

Хм, някак странно тръгна темата... Не виждам смисъл да обобщаваме какви са "младите" и да се делим на поколения - наши ученици печелят олимпиади по света, а аз имам колеги (на моите години), които се затрудняват да обърнат 105 милиметра в сантиметри... Та нали това беше въпросът?

SK написа:... Идеята на темата е ако искате да споделите, кои са били най-трудните ви моменти до сега и как сте се измъкнали от тях. Проявили ли сте воля и упоритост или сте имали късмет. Без значение дали става дума за здраве, пари, любов :mhihi:


Като се замисля, май не съм срещал сериозни трудности в живота. В училище бях отличник, кандидатсвах и ме приеха желаната специалност във ВУЗ от първия път (никаква драма - имах висок бал), отслужих си 2 години казарма без проблеми (е, можеше да ме пратят и на по-добро място от кашик в Черния полк в Марица...), изкарах си следването и се дипломирах също без никакви ядове, имах късмет бързо да си намеря работа по специалността, после бачкане на различни места, ожених се - нищо особено... Не съм имал сериозни здравословни проблеми, нямам пътни инциденти (а карам големи мотори от 30 години), никога не съм имал проблеми в работата, разбирам се с хората, не съм се забърквал в някакви житейски драми, интриги и "филми". Губил съм много пари, лъгали са ме доста често (явно съм наивен...), но в крайна сметка винаги съм бил много по-добре от "измамниците". Като цяло - едва ли съм бил чак толкова предвидлив (за да избягвам сериозните проблеми в живота), вероятно просто съм имал късмет... :dunno: :dunno:

Цялата тази равносметка ми е малко плашеща, защото подозирам, че серизоните изпитания в живота ми тепърва предстоят :dunno: :dunno:. А след 50 години човек вече няма тази енергия и борбеност, и си мисля, че някой наистина сериозен проблем направо ще ме срине психически и ще се предам... Но може пък да се мобилизирам и да го преодолея, знам ли...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Неволи

Мнение от Elesar74 » 01 Юни 2018, 16:08

SK написа:Породено от скорошните събития с изчезването на Боян Петров, както беше коментирано в темата за него и множеството материали в интернет, стана ясно че е бил човек с несломим дух и след всяко препятствие се е изправял на крака и е продължавал напред. Предполагам, че е от напредването на възрастта но забелязвам че напоследък младите за разлика от по възрастното население, трудно преживяват каквито и да са несполуки в живота, било то в здравословен аспект, лични успехи, любов, работа и просто се пускат по течението само съжалявайки и оплаквайки се, чакайки нещата да се оправят от само себе си. Здрави прави мъже, пиейки бира пред блока, коментират и дават оценки със заключение „никога няма да се оправим“ но не правят нищо друго освен да се оплакват и да чакат... Идеята на темата е ако искате да споделите, кои са били най-трудните ви моменти до сега и как сте се измъкнали от тях. Проявили ли сте воля и упоритост или сте имали късмет. Без значение дали става дума за здраве, пари, любов :mhihi:

През 2012 г. останах без работа. Не че и преди не съм оставал, но. В къщи спряха тока, свалиха водомера и за капак имах 5 кредитни карти и два потребителски кредита. Доходите не стигаха за хляб, какво остава за сметки и кредити. От това по-зле, здраве му кажи, добре, че всички бяхме живи и здрави. Бях пред възможността да изгубя всичко наистина. Кредитите станаха изискуеми, а това знаете какво значи. Кола, дом, покъщина, всичко отиваше по дяволите. Това, което направих не е нито популярно, нито някой го взема насериозно. Направих това, което е правилно. Направих равносметка, какво съм направил и защо стигнах до тук. Накратко, застанах пред Бога и се отрекох от всичко, което съм правил против Него, отидох на местата, където съм вършил определени грехове и се изповядах пред голите стени и тавани. Дори не бях сигурен, че някой ме слуша, но знаех какво съм направил и какво правя в момента. Това беше. След няколко дни ме поканиха на работа в съседен град, като бъдещият ми работодател дойде на крака в моя град и ме покани за разговор в едно местно заведение. Междувременно, малко след като започнах работа, с мен се свърза един клиент, който ми предложи невижданите за мен тогава 8000Е, ако успея да му направя една услуга. Съответно, аз направих всичко, което той искаше (и нищо незаконно или измамно) и човекът ми даде тези пари, с които успях да редуцирам задълженията си значително, до една кредитна карта и един кредит, а се познавахме едва от няколко месеца. Също човекът ми предложи, да ми дава една определена сума над заплатата ми, за да следя аз по-отблизо какво става с неговата фирма. Излишно е да казвам, че след тези предложения, аз имам какъвто и да е дял в това. Не вярвам в късмет, нито в силата на някой да променя обстоятелствата. Както не веднъж съм казвал, аз вярвам в Бога и съветвам всеки, да търси Бога за всичко и да си дава сметка за постъпките и действията си. Защото аз знам защо ми се случи всичко това и никой не може да ме убеди, че последвалите събития, са плод на случайност или някакъв "късмет". Мога да свидетелствам за Божията вярност и милост и с други събития от живота си, но това е като най-скорошно по давност и един вид доста отрезвяващо. Аз знам, че живея ли, умирам ли, болен ли съм, здрав ли съм, това не става без знанието на Бога в небесата. Друго не ме интересува.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Неволи

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Юни 2018, 19:54

firstduo93 написа:Е то за всяко едно поколение ,предишното поколение не струва . Това е нещо като традиция ...

Това първо не е вярно и ако имаше такава традиция, то щеше да показва само колко прогнило, неблагодарно и малоумно е следващото поколение. Няма как да кажеш, че предното поколение не струва, понеже то е проправило пътя на сегашното, борило се е и е живяло в други времена. Как щяха да се справят сегашните хора в миналите времена няма как да знаем.
Може би не само щеше да допусне същите грешки, но и по-големи.
При хората трябва да има примественост. Новото поколение трябва да се СЕ УЧИ от старото, което значи сляпо да го следва и да повратя грешките му, а точно обратното. Трябва да види къде и кога са сбъркали тези преди него и да не прави същото. Благодарение на тази приемственост, човека е там където е сега и има тези технологии, медицина и разни други неща.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Неволи

Мнение от Jordana » 01 Юни 2018, 20:29

Еххх идно време какви жени имаше само! Лъжехме, че сме спали с тях! А, сега... спиш с нея и се молиш никой да не разбере...неволи неволи :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Неволи

Мнение от Borymeckata » 04 Юни 2018, 12:54

Jordana написа:... спиш с нея и се молиш никой да не разбере...неволи неволи :mhihi:

Да бе, така става като се ожени човек... Семейният живот яко прецаква любовния, к'во да прайш... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Неволи

Мнение от Владо » 04 Юни 2018, 21:35

квот било - било... трудно, леко, изчерпва се с минало, и щом има спомен, си го над-живял...

всяко следващо поколение е по-добро, и днешното не е изключение... силно вярвам в младежта, и ще имат моята подкрепа винаги :yes:

https://www.youtube.com/watch?v=aJg4OJxp-co

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook