Идва ли края на дизелите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

да
50
32%
не
96
61%
не знам
11
7%
 
Общо гласове : 157
старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от ildivvy » 28 Фев 2019, 19:01

Мисълта ми е,че нещата са много сходни! Хаос,шуро-баджанащина,ниски заплати...ДА,чисто е,плащат на датата,има служ.транспорт,2лв за храна,работни дрехи.Но тези неща вече ги има във всяко предприятие! Мисля,че това вече си е стандарт за страната! Със сигурност има места,където е доста зле,не споря.Въпроса е,че всеки вече може да се премести на такова място.Аз още съм в тази фирма,но аз не съм от 'масовката' и 'представителната извадка' от фирмата! Това,което го пиша е за над 80% от работягите на смяна в производството (към 1600 човека)! Като е толкова хубаво,защо има такова текучество при тях, постоянно търсене на хора и незаети позиции :dunno: ? И къде отиват тези хора :dunno: ? Едва ли на по-кофти място...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Идва ли края на дизелите

Мнение от steeN » 28 Фев 2019, 19:07

С какво по-точно се занимават хората... ако е лесно повторяем труд без квалификация е напълно нормално да има текучество. Все пак това не е кариерна работа. Хората придобиват някакъв опит и заминават да правят нещо по-добре заплатено и сложно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от acho.rs » 01 Мар 2019, 18:01

ildivvy написа:Мисълта ми е,че нещата са много сходни! Хаос,шуро-баджанащина,ниски заплати...ДА,чисто е,плащат на датата,има служ.транспорт,2лв за храна,работни дрехи.Но тези неща вече ги има във всяко предприятие! Мисля,че това вече си е стандарт за страната! Със сигурност има места,където е доста зле,не споря.Въпроса е,че всеки вече може да се премести на такова място.Аз още съм в тази фирма,но аз не съм от 'масовката' и 'представителната извадка' от фирмата! Това,което го пиша е за над 80% от работягите на смяна в производството (към 1600 човека)! Като е толкова хубаво,защо има такова текучество при тях, постоянно търсене на хора и незаети позиции :dunno: ? И къде отиват тези хора :dunno: ? Едва ли на по-кофти място...

Това което описва е още по-показателно, за :OT: :OT: това че ние си съсипваме сами всичко. А иначе по мои не престваителни наблюдения, западна фирма се напуска най-бързо от хора, които отказват да влязат в темповете и изискванията на 21век. Демек - не обичат да работят по стандарти и да се съобразяват къде се намират. Не всички са така разбира се, но някой който сменя 4 работни места за 2 години.... :OT:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Bogat-Beden » 01 Мар 2019, 19:35

90 процента от работодателите ни не стават, но чуждестранните по-малко не стават :lol:
Имат страх от институциите, дават относително по-високи заплати, има малко повече уважение и така.
С тях зле, ама без тях - много по-зле..
Ганьо е кофти работник, ама е отвратителен шеф..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Benord » 01 Мар 2019, 21:40

Вие говорите за фирми и отношение,за работа и переспективи при липса на държавност? Няма как да се получат нещата.Не говоря за контрол,а за тъпите липси на някаква стабилност в законодателството и визия за переспективите като план за развитие.Имаме си хаос и нерешени проблеми,а това е почва за развитие на всякаква плесен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от TNT » 12 Мар 2019, 19:59

acho.rs написа:...

Много :OT: стана, но много си се объркал тук. Както в много теми напоследък ти го казват, последните години ти се получава, качи се на Ягуар и порасна работата. При мен лично в рамките на година и половина смених 3 големи "чужди" фирми. 1000+ човека са всичките в световен мащаб, в България по няколко стотин - варират. Израелска, Американска и Немска. Две от тях са най-големите в света в собствената си сфера, третата не е най-голямата... ама да кажем топ10. И при трите пълно погазване на устни и писмени договорки. При едната дори естеството на работа беше друга. Нищо общо с наетата длъжност и длъжностната характеристика. Ако работеха институциите - да се пускат сигнали. Ама то...

По темата - след години и аз мисля да скокна на дизелче. Засега не виждам разлики в цените, но очаквам да се сринат.
Изображение

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Мар 2019, 20:49

Всъщност и чуждите фирми стават като чуждите граждани като стъпят на наша земя - колкото повече стоят, толкова повчее мурафети научават. После чудите как така Ганьо спазвал навън, а тук не, ами всичко опира до контрол, наказания и налагане на всичко такова по всевъзможни начини. Скоро едни хора тъкмо това обасъждаха, че чуждите фирми си правят каквото си решат, стига да могат. Ще плащат на някой Българин един и същи пари като нанякой Германец в Германия знаете ли кога? Едно на сто. Да не говорим колко данъци плащат разни вериги като Метро, Била, Кауфланд, Лидъл и други. Направо живи да ги оплачеш. Ама тоя евросъюз вярно голям цакане удря на всичко. Е, вярно асфалт направиха. Не е като техния, ама преди и толкова нямаше.

По темата - изобщо не са паднали дизелите в Германия, ама и 1% даже. Тия "изхвърлените" просто държавата ги маха като правят големи отстъпки при покупка на нова кола, нещо което го е имало и преди. И познайте от тия "новини" за евтини дизели кой ще спечели? Ами пак Германия като се втурнат от трети страни да търсят и да купуват евтини дизели. :kuku:
Понеже говорят за извърляни и Е90-ки, нека ако някой види там за 5-6 евро 335д Е92 LCI да ми каже, ще си взема едно ей така, че ми е кеф да ги гледам дори само.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Leon » 12 Мар 2019, 20:55

Top Gun Maverick написа:Понеже говорят за извърляни и Е90-ки, нека ако някой види там за 5-6 евро 335д Е92 LCI да ми каже, ще си взема едно ей така, че ми е кеф да ги гледам дори само.

И за мен една! Може и Е90 да е. Ще напълним автовоза :mhihi:
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от toncho83 » 21 Мар 2019, 10:03

НЕ ги подаряват, но гледат да ги махат дизелите в Германия.Не са поевтиняли колкото тук, но един вид гледат да се отървават..Даже едно задоволство се чете, че има кой да им ги купува....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Venelin1111 » 27 Юни 2019, 5:43

Спираме вноса на дизелови автомобили под Евро 4?


https://m.dir.bg/dnes/ikonomika/spirame ... pod-evro-4


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от acho.rs » 27 Юни 2019, 7:57

Venelin1111 написа:Спираме вноса на дизелови автомобили под Евро 4?


https://m.dir.bg/dnes/ikonomika/spirame ... pod-evro-4


Sent from my iPhone using Tapatalk

Нормално. 2021ва дизели евро3 ще са на по 25 години.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Venelin1111 » 27 Юни 2019, 7:59

Държавна политика , в Европа спират дизели евро 4..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Jordana » 27 Юни 2019, 14:29

Тука не ги спират като в Европа , спират вноса от 2021г . Има още година и половина да се набълбукват с дърти котори мераклиите за нафта . Те така или иначе след 2020 в европа ще са останали само такива избегнали рециклирането по случайност .
Трябваше да запрът вноса от 2020 и за евро 4 , и да сложат гратисен период за евро 3 печките примерно някакви години 2 да кажем за дерегистрация .
Последна промяна Jordana на 27 Юни 2019, 21:39, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Юни 2019, 19:09

Любимите ми Пасат 5 на които тук им викаме 4 в коя категория са? И всъщност дори да са в 4, те и 3 толкова ще има полза да не внасяме. То сега е пълно и свободно ще си ги продават тука още 20 години напред. Аз виждам нещата като джамбазите яко да се наблъскат с автомвозите като наближи датата. И после като ги продават ще викат "айде народе, на последните истински здрави коли от Европа". Даже и цената им мисля ще се покачи на новия Фнос.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от TNT » 27 Юни 2019, 21:01

acho.rs написа:Нормално. 2021ва дизели евро3 ще са на по 20 години.

И аз това първо си помислих... Няма да е много смислена санкция. По-големия проблем ще е, че вече на всички Евро 4 и Евро 5 ще са им запушени ЕГР-и, ДПФ-и и квото там имат... и познайте какво ще им се случи :ok:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook