Идва ли края на дизелите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

да
50
32%
не
96
61%
не знам
11
7%
 
Общо гласове : 157
старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от K_Ilkov » 21 Фев 2019, 20:47

alx написа:елис дигенерес (една яка лесбийка - комедиантка)

:mrgreen:

'начиии най-мразим като напишеш нещо такова все едно тука сме с препаските и не сме виждали огнена вода и стъклени топчета :banghead:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от steeN » 21 Фев 2019, 21:10

*елън
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от alx » 21 Фев 2019, 21:24

steeN написа:*елън


мдаааа.... грешка

за огнената вода и стъкелните топчета - аз не съм й фен (дори явно не я знам точно как се казва, но тоя лаф ми хареса и съм го запомнил) и предполагам много хора са като мене. затова уточних...
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Bogat-Beden » 21 Фев 2019, 21:25

Аз го знам Илън
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от acho.rs » 22 Фев 2019, 7:57

steeN написа:Никога няма да са на кантар по икономия, защото няма как да се строши физиката. Но една и съща икономия може да се постига с по-малко пари (данъци, регулации, хардуер) при бензина от колкото при дизела след време.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Хубаво - а бензин работещ на самозапалване? За хора от Мазда питам, че те без много реклама го пуснаха серийно производство в най-масовия им клас

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от ildivvy » 22 Фев 2019, 8:27

Видях го на салона във Франкфурт през 2017г...Има доста предимства,както представят!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Идва ли края на дизелите

Мнение от steeN » 22 Фев 2019, 9:33

Jordana написа:...


сега се загледах... така се пали дизел без подгряване (и или компресия) ли :) тва са някакви много каталясали машини.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Jordana » 22 Фев 2019, 10:40

Нормите за замърсяване на еврокомисията са пожелателни за тежкия транспорт в момента . Считат ги за не толкова важен елемент от общия процент парникови емисии на континета . Това не пречи разбира се производителите да предлагат камиони и автобуси отговарящи на новите стандарти , или пък някои държави да ограничават движението на стари димилници . Пътната карта за вредните емисии е съвсем ясна . 2030 трябва да се постигне ниво на емисиите от 1980та . 2023 е междинна точка когато ще забият твърдо изискванията в нова пътна карта и вероятно ще почнат да санкционират производителите . 2050 европа с нулеви емисии от транспорта . Втечнен газ и елетромобили - това са алтернативите за следващите 10 години . Вероятно до 3-4 години ще намалят драстично дизелите в европа за сметка на хибриди бензин и втечнен газ . Дизела ше си остане за тежката строителна и транспортна техника .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от astrapower » 23 Фев 2019, 11:24

Последно....!?!
https://automedia.investor.bg/a/2-novini/37388-adac-dizelat-e-chist

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Идва ли края на дизелите

Мнение от steeN » 23 Фев 2019, 11:27

Не е ясно как производителите са постигнали толкова ниски вредни емисии, но от ADAC са категорични, че резултатите им са верни и няма никакви манипулации.


чак пък... кое не им е ясно. с впръскване на урея.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Jordana » 23 Фев 2019, 12:49

С пръскане на повече урея бих добавил :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от drago_pavlov » 27 Фев 2019, 19:55

vld написа:Те са се изтрепали да идват инвеститори полезни за държавата, всичките до един са тук само заради печалбата която могат да генерират и изнесат от тук и шанса да не платят нито лев данък.

Приказки като за пред блока с бабите на пейката...
Нямаха търпение да дойдат западните колонизатори, че да и изнесат богатствата :mhihi: :mhihi: :mhihi:

vld написа:И без такива можем да се справим и то много по добре :yes:

Със сигурност :mhihi:
Те на международните пазари се избиват за телевизори Велико Търново и компютри Правец :mhihi:

vld написа:Аз пък не вярвам, че все още има хора които не виждат какво се получава от цялата работа...

Ами не знам ти какво виждаш, но това което аз виждам е, че в завод на чуждастранен инвеститор всичко е чисто, подредено, оптимизирано, хората взимат добри заплати и си седят на позицията с години.
А в завод с бългаски собственик/управител е пълна мизерия, хаос, шуробаджанащина, мизерни заплати, хората само чакат да намерят нещо по-добро и бЕгат с 200...
Просто сме си мърша, нищо не става от нас, колкото и да ви е в противоречие с патриотичните самонатЕгания това е самата истина...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от acho.rs » 27 Фев 2019, 20:07

drago_pavlov написа:
vld написа:Те са се изтрепали да идват инвеститори полезни за държавата, всичките до един са тук само заради печалбата която могат да генерират и изнесат от тук и шанса да не платят нито лев данък.

Приказки като за пред блока с бабите на пейката...
Нямаха търпение да дойдат западните колонизатори, че да и изнесат богатствата :mhihi: :mhihi: :mhihi:

vld написа:И без такива можем да се справим и то много по добре :yes:

Със сигурност :mhihi:
Те на международните пазари се избиват за телевизори Велико Търново и компютри Правец :mhihi:

vld написа:Аз пък не вярвам, че все още има хора които не виждат какво се получава от цялата работа...

Ами не знам ти какво виждаш, но това което аз виждам е, че в завод на чуждастранен инвеститор всичко е чисто, подредено, оптимизирано, хората взимат добри заплати и си седят на позицията с години.
А в завод с бългаски собственик/управител е пълна мизерия, хаос, шуробаджанащина, мизерни заплати, хората само чакат да намерят нещо по-добро и бЕгат с 200...
Просто сме си мърша, нищо не става от нас, колкото и да ви е в противоречие с патриотичните самонатЕгания това е самата истина...

Колко и да не искам да признавам - това с бг фирмите е много ясен признак, че сме си от 3тия свят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от ildivvy » 27 Фев 2019, 23:43

И друг път съм го писал,но ще го спомена пак! И в 'западните фирми' е същото,като в бг-фирмите! В момента,в който ръководството стане българско,с минимално участие на някой координатор на западния инвеститор,всичко потъва моментално! Фирмата,където работя (огромен западен инвеститор в Пловдив) е отличен пример! Така че ,не се заблуждавайте!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от alekangg » 28 Фев 2019, 9:08

ildivvy написа:И друг път съм го писал,но ще го спомена пак! И в 'западните фирми' е същото,като в бг-фирмите! В момента,в който ръководството стане българско,с минимално участие на някой координатор на западния инвеститор,всичко потъва моментално! Фирмата,където работя (огромен западен инвеститор в Пловдив) е отличен пример! Така че ,не се заблуждавайте!


Това е ясно, но въпреки това, доколкото разбирам ти си работиш все още в тая лоша и потънала вече фирма, а не си хванал пътя да идеш в някоя чисто българска хубава и перспективна фирма, нали?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook