Идва ли края на дизелите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

да
50
32%
не
96
61%
не знам
11
7%
 
Общо гласове : 157
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от NGneer4eto » 19 Юни 2018, 19:49

Jordana написа:Кво нема да смърди , ако са с адблу система това е един пикоч който се излива в тръбата на аспуха . Уреа , не на babies nappies а на престоял пикоч смърди след такива . :mhihi:
2: Adblue is actually urea, that’s pee to you and me.
It’s actually 67.5% deionised water and 32.5% urea. Hence why it smells like babies nappies.


Аве не, че нещо ама погледни съдържанието на който и да е крем за лице или ръце и после да коментираме urea-та. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Jordana » 19 Юни 2018, 20:08

Така де ама тука го изпарява за да го инхилират другите зад теб . Козметиката е друга тема , има всякакви животински секрети и субстанции които се ползват но не това е въпроса сега . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от NGneer4eto » 19 Юни 2018, 20:13

Интересно защо се казва AdBlue, а не AdYellow. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от koziak » 19 Юни 2018, 21:23

Сигурно по същата причина, по която на рекламите сипват синя течност в дамските превръзки, вместо червена


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от hell's angel » 19 Юни 2018, 21:28

Т'ва достатъчно умно ли е да гепи разликата в концентрацията ако .... го дозаредя при нужда на неподходящо място? :mrgreen: :mhihi: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от Jordana » 19 Юни 2018, 22:19

Концентрацията не знам но дупката ако объркаш ще се усети със сигурност . Освен това са я направили подозрително тясна и мисля че ще ти трябва нещо като фуния в която да се целиш :mhihi:
your-guide-to-adblue.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от @2bar » 19 Юни 2018, 22:28

Jordana написа:Не съм убеден че им е през оная работа защото загубите не са никак малки , а това освен всичко е загуба на доверието на пазара и клиентите . В бъдеще това ще генеира още милиарди загуби от намалените продажби . Комбинирано със тоталните рестрикции изобщо върху дизелите определено ще има още сътресения в автомобилния бранш . В Германия само дизели с евро 6 с адблу система могат да се движат без ограничения . За другите има частични или пълни ограничения в момента . Да видим до къде ще се разрастне войната срещу саждите :)
diesel.jpg


обикновенно така се получава, когато човек само слуша и не го е видял сам с очите си....
в момента има само и единствено в Хамбург забрана за движение на дизели под евро6 и става въпрос за определени участъци от само 2 улици.

почти 100% е сигурно, че следващите сме ние (Щутгарт), но все още не е ясно, какво точно ще се случи.

Едно е ясно - като ограничат дизелите под евро6, хората ще трябва да си купят такива, които са мин. евро6 и познай, кой ще се радва отново - правилно, автомобилните производители.....

всичко е такъв голям театър, че направо не е истина...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от @2bar » 19 Юни 2018, 22:44

Top Gun Maverick написа:БМВ и да ги подкарат няма как да е същата работа. Дизелите им далеч не тровят толкова, и на хартия, и на живо. Дори се пробваха да поставят началото да погват компанията, но уадриха на камък явно и се спряха. После излезе докалада на не помня коя комисия, че само БМВ влизат в ония жълти норми на тровене. :mhihi: Числата бяха мисля от 120 до 180 ли беше, а всички останали над 180.
ВАГ как няма да са натаковани, кой друг ти прави 5 литра дизел? :shock: А великия 4.2 тди, който до дават единствения свестен дизел в А8? БМВ просто слага духалки и много ясно, че няма да трови толкова.
Плюс това аз отдавна съм писал, че съм карал умишлено зад сравнително нови коли на ВАГ и усещам мириса бе, такова нещо при нови БМВ-та не съм усещал. С чип или без, не вярвам все на такива да случвам.


повярвай ми - БМВ ще ги подкарат и ще излезнат същите лайна, че и по - големи....преди време се започна и официалната верси на БМВ беше, че станало грешка - флашнали комп. на определени модели, със софтуер, който не е за тях.....на всеки, който е в бранша му е ясно, че такава грешка няма начин да стане, но за обикн. човек минава...

истината е, че всичко се върти около парите и грамадните бонуси на мениджърите и за това са готови на всичко. вече никой не го интересува, да прави истински автомобили, просто печалба....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от hell's angel » 19 Юни 2018, 22:50

Jordana написа:Концентрацията не знам но дупката ако объркаш ще се усети със сигурност . Освен това са я направили подозрително тясна и мисля че ще ти трябва нещо като фуния в която да се целиш :mhihi:

Вече, освен на неопрена, и на колата ще трябва да се слага пикало :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от steeN » 20 Юни 2018, 12:45

BMW ги тестваха няколко пъти (същите, които откриха проблемите на VW и Audi) и всичките пъти бяха единствените, които се доближават до истината.

Професионална злоба ? :mrgreen:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от ///M Power » 01 Окт 2018, 19:14

Да вдигна темата, слушам че вече и в Италия искат да забраняват някакви дизели. Мен ми е интересно както точно ще разберат дизела кое евро е? Пък и ми е интересно с чуждите регистрации пак ще гонят туристите?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от apexs » 01 Окт 2018, 21:00

Нямам против дизелите, но нямам търпение да спрът от движение всички що хвърлят кълбета дим и пушат като комин. 90% от дизелите в България са такива, направо трябва до като карат да ги настигат и да им бракуват колите. :bang:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от vicho » 01 Окт 2018, 23:17

2040-ста :mhihi: :mhihi: :mhihi:

still waiting
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от acho.rs » 02 Окт 2018, 8:38

apexs написа:Нямам против дизелите, но нямам търпение да спрът от движение всички що хвърлят кълбета дим и пушат като комин. 90% от дизелите в България са такива, направо трябва до като карат да ги настигат и да им бракуват колите. :bang:

Ама па б'рзи :kuku: и

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Идва ли края на дизелите

Мнение от ///M Power » 02 Окт 2018, 16:32

vicho написа:2040-ста :mhihi: :mhihi: :mhihi:

still waiting


У БГ ясно, идеята беше дали ще ни гонят от корекомския свят, ако сме със старите дизели :)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook